Priateľ a problémy s alkoholom

frima
22. apr 2021

Ahojte,
Mám taký problém s priateľom, sme spolu skoro 2 roky všetko je fajn, ale jedine čo mi veľmi vadí je že nevie kedy ma dosť keď sa pije. Nie je alkoholik, nepije každý deň, väčšinou len príležitostne s partiou (raz za mesiac cca). Skor ide o to že keď sa už pije tak nevie sa sám stopnúť. Keď som s ním tak sa ho snažím stopnúť ja, ale nemyslím si že je to moja úloha a mal by to vedieť sám. Vie že mi to vadí, tento problém mame od začiatku vzťahu a nič sa nezmenilo. Ja neznášam vidieť ho opitého, neni zlý ani nič podobne len je to iný človek, vyzerá ako troska z tretej cenovej. Býva mu zle a ja potom celu noc nespím lebo sa oňho bojím a mám nervy. A on veselo spinka. Neviem ani, či mám nejak riešiť jeho, alebo mám riešiť seba, naučiť sa to brat menej vážne alebo čo.
Zaujímali by ma vaše skúsenosti alebo nejaký nezaujatý pohľad na vec 🙂

sona96
22. apr 2021

@frima no ja by som to netolerovala. Mala by som v hlave to, že keď sa nehanbí pred tebou, nebude sa raz hanbiť ani pred vašimi deťmi a to by som nikdy nedopustila, aby moje deti videli svojho otca zrubaneho pod obraz Boží. Ale pre každého je normálne asi niečo iné.

cocolino234
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zuvelyn
22. apr 2021

Ja nechápem ze NAČO si idem budovať vzťah s niekým, na kom mi uz od samého začiatku niečo vadí. Preco? Načo? Aky je na to dôvod? 🤦🏼‍♀️

cacianka
22. apr 2021

@frima ked nema stopku sam pre seba, kvoli tebe to menit nema zmysel. Ale uz ma tvrdy nabeh na alkoholika, skor si myslim ze uz je. Ak davky poharikov neokrese hned na 2-3ks max, bude sa to zhoršovať zhoršovať zhoršovať
Uz je tu mrte tém na problém alkoholizmu, aj ja som prispela X x, tak čítaj a rieš. Alebo mu daj kopačky

ruzasipova
22. apr 2021

@frima Mala som takeho priatela a toto bol hlavny dovod rozchodu. Lebo u neho to doslo uz do fazy, ze som ho prosila, aby dalej nepil, ze ma dost a ten kreten povedal “dobre” a odisiel. O par minut som ho nasla v inej miestnosti s dalsim pivom.

lindous
22. apr 2021

Koľko máte rokov ? Ja som za "mladi", teda maturitný ročník a prvé roky na výške tiež nemala stopku keď sa začalo piť , rovnako ako väčšina mojich kamarátov, samozrejme tiež to nebolo pravidelne, ale keď už, tak sme sa vedeli sundať pod obraz boží, keď bola príležitosť 😅 som na to hrdá ? rozhodne nie, ale zase ani alkoholikom by som sa nenazývala, rovnako ani mojich kamarátov ...ešte stále som na výške, ale prišlo viac povinností a zodpovednosti, navyše s vekom to horšie znášam a proste sme z toho vyrástli, príležitosti prichádzali stále menej často a omnoho radšej pocuckám trochu vína ako shot za shotom ... druhá vec je, že vie že ti to prekáža a nerešpektuje to ... asi by som sa tých opijášov teda nezúčastňovala, keby mi vadilo sa na neho pozerať... buď nech pije s mierou alebo tam nebudem... a ak bude aj tak naďalej pravidelne uprednostňovať kamošov a alkohol pred tebou (nehovorím o nejakej chate raz za pol roka dajme tomu), tak to už by som riešila asi ako problém

0silvia0
22. apr 2021

@frima mne nikdy neslo do hlavy, ako dospely clovek nedokaze vyhodnotit, kolko znesie a zrube sa. Tak ked mi je po stvrtom pohariku zle, tak si ho nabuduce uz nedam, ved to je jednoduche. Ale ked viem, ze mi po stvrtom bude zle a napriek tomu si ho dam a dam si dokonca piaty, ze sak nejako bude, tak toto mne hlava neberie. A takyto chlap by mi liezol na nervy.

tenerifka
22. apr 2021

@frima v jednej pesnicke sa spieva " v lasce totiz vyhrava ten, kdo ma rad miñ" (je to po cesky). Ja som asi z inej planety, a asi som mimozemstan, ale ja sa mam rada viac ako partnera/manzela, urcite by som neprebdela noc kvoli statemu/ozratemu chlapovi. Ak nemate deti, ok, ked mu je zle, nech si to vyzerie, asi by som vtedy rano vyrazila von bez neho, nech sa doma lieci. A do buucna si najprv partnera trochu otukala

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
maria1989
22. apr 2021

@frima raz za mesiac sa zresetuje? Veď ok - skús, keď pôjde piť, ísť napr. k mame alebo kamarátke na noc, a kašli na neho. Uvidíš, ako sa s tým vysporiada.

teleskop
22. apr 2021

@frima mala som kamaratku od prveho roku to tak bolo, trpela, pil raz za mesiac ale to potom vracal a spal na zachode, opil sa hned, po par frtanoch, z nasej svadby odisli este pred zotmenim, odniesli ho...riesila to mnoho krat, je to uz desat rokov, stale su spolu, z nej je nestastna troska, lebo sa nic nezmenilo...lebo si myslel, ze problem nema....

kitycat
22. apr 2021

@frima keby mne prisiel frajer domov opity a spal vedla mna tak by som sa nebala o jeho blaho ale to ci nepogrca zem...

A potom ked ide s kamaratmi von tak asi si nedaju 2 pivka, ved pises, ze to nie je tak casto.

deti95060810
22. apr 2021

načo ti je taký chlap.... teraz je to raz za čas, o krátky čas to bude častejšie... ja mám s tým zlé skúsenosti... Ja by som ten vzťah skončila....

ladislav27
22. apr 2021

@frima ahojky.... moj otec je alkoholik koli tomu sa nasi rozviedli, mala som 13 rokov a znenavidela som alkohol, keby bolo po mojom vyhlasim prohybiciu.... vztah je o dvoch ludoch v dobrom i zlom, no dolezite je aby obaja partneri tahali za jeden povraz.... ak si nezažila domace násilie tazko to pochopíš.... balancujete na tenkom lade... z občasného popijania sa stane zvyk rutina a zastavit lavínu je nemožné.... daj si jednoduchu otazku ma tento chlap potencial bude dobrym muzom otcom? ak nie tak naco stracas cas....