Priateľ je pridobrý ťuťmák

10. jún 2021

Mám priateľa ktorý je strašný ťuťmak a zároveň priveľmi dobrý,láskavý, pozorný atď..A popravde začína mi to liezť na nervy a hlavne to že keď napríklad poviem ideme do Košíc a on nesúhlasí tak ako náhle zvýšime hlás tak hneď drží hubu a prístoji na môj názor...A toto sa mne nepáči vyhovuje mi ako partner skoro vo všetkom len mi vadí že nieje ,,chlapský,, tým že si nevie dupnúť, buchnúť po stole..... Vážim si ho je to zatiaľ najlepší partner čo som mala doteraz ale chýba mi tam tá jeho možnosť..

nominativ
10. jún 2021

Hahaha, zase dobre čítanie pred prácou.

Inak, predpokladám, že keby zvýši hlas on, treskne po stole a pod, tak buď sa do smrti oduješ alebo začneš vrieskať jak blázon. Keďže zvyšujes hlas už keď povie, že nechce ísť do nejakých Košíc. :D

Inak, to musela byť dobrá doba, ked nebol internet a tieto (nemyslím len tento konkrétny príspevok) veci boli len v hlavách ludi alebo v menších okruhoch kamarátok... Všeobecné povedomie o ľuďoch bolo asi vyššie.

h2
10. jún 2021

Mala by si sa s ním rozísť. Nezaslúžiš si dobrého chlapa, nechaj ho nejakej inej. Sú typy žien, ktoré proste pri sebe potrebujú agresívne hovado. Dobrého chlapa si nevážia a je pre nich ťuťmák (=blbec). Keby som bola chlap, poslala by som do riti babu, ktorá nerešpektuje môj názor, vrieska po mne a nazýva ma ťuťmákom.

liljana
10. jún 2021

Povies, ze idete do Kosic. On nechce. Ty zvysis hlas. On zvysi hlas. Zaujimalo by ma, kto nakoniec vyhra? Ten co vyda vyssiu oktavu a viac decibelov? Alebo pojdete na vydrz, kto vydrzi dlhsie vrieskat.

22abigail22
10. jún 2021

Namiesto toho, že hneď zvýšite hlas sa skúste s ním normálne rozprávať. Chceli ste ísť do Košíc a povedal nie - v kľude sa ho opýtajte prečo/dôvod.

Ak chcete chlapa, ktorý bude drsný, dupať nohou a búchať po stole, tak si nájdete týrana lebo slušný chlap (nech je akúkoľvek nervózny, nahnevaný či frustrovaný) sa tak nebude správať

modrava
10. jún 2021

no.. a uz sa nedozvieme nic...

marseillefan
10. jún 2021

Je úplne normálne, že začínaš mať pochybnosti. Dovolím si povedať, že väčšina žien (aj tie, čo sa tu vyjadrujú inak) by to cítilo rovnako. Možno by ho nenazvali ťuťmákom, ale podvedome by cítili, že to nie je ono - že ich už nepriťahuje sexuálne a podobne. Hovorili by, že "nie je chémia".
Môžeš sa za to poďakovať evolúcii... proste ženy si vyberajú dominantnejších mužov, ktorý je schopný ochrániť potomstvo

marseillefan
10. jún 2021

Pamätám si ešte keď som bol veľmi veľmi mladý a chodil som sa s dievčatami prechádzať, občas sme riešili, že či ideme doprava alebo doľava. Pár krát nastala situácia, že "ty povedz", "nie, ty rozhodni", "nie, ty"... atď.
Už vtedy som podvedome vycítil, že to je cesta do pekla a tak keď nebodaj nastala takáto situácia v budúcnosti, na prvý šup som zahlásil "Ideme doprava". Proste je jedno, čo poviem, dôležité je, aby som to rázne a rýchlo povedal a neprejavoval sa pred ženou ako nerozhodný ťuťmák.

jana_eyre_2
10. jún 2021

@marseillefan veď on povedal napríklad na ten výlet do Košíc že nie, nebolo to nerozhodné "ako povieš".. a ona začala zvyšovať hlas.. no kolko chlapov sa chce hádať o niečom čo mu je vpodstate asi jedno..

21oktober
10. jún 2021

Tak zas ja ti aj rozumiem . V dlhodobom vzťahu ťa to vyčerpá , ak by jeho submisivita dosiahla takej miery že rozhoduješ o všetkom , lebo potom sa to často skĺzne do miery " ako ty povieš , ako ty urobíš .. však ty si tak rozhodla atď. Žena evolučne nie je na toto stavaná a chýba tam ta mužská energia ktorú ona potom naberá a stáva sa polochlapom.
Ja som silne dominantná , môj manžel taký nie je ale zas si nenechá skákať po hlave. A je to aj o tom ako žena dokáže s ním narábať do akej miery je inteligentná aby mu nechala priestor. Napr. teraz sme kupovali nové auto, prd tomu ja rozumiem tak som povedala mužovi že to nechávam na ňom , nech vyberie aké on uzná za vhodné , len by som bola rada aby bolo červené a do určitého finančného limitu . Viac som sa nestarala.
Jednoducho aj keď má žena submisívnejšieho muža nesmie ho udupať, lebo škodí sama sebe a úplne zbytočne.

marseillefan
10. jún 2021

@jana_eyre_2 len na výlete do Košíc sa nezlomil ten vzťah... tam je určite milión iných podobných vecí, ktoré dospeli do tejto situácie, že ho má za ťuťmáka. Keď sa moja manželka raz za čas naštve, tiež som poslušný ako baránok a nemá ma za ťuťmáka. Lenže ja viem, že v určitých situáciách musí mať zo mňa rešpekt ona. Najviac to využívam v sexe, tam si ju zasa dirigujem ja a ona musí byť poslušná. Celkom sa nám takýto model osvedčil.
A ver mi, veľmi dobre viem, že keby som manželku vo všetkom poslúchal, už dávno by ma kopla do zadku.

sense
10. jún 2021

Nečítala som všetky komenty ale možno sa riadi heslom : múdrejší ustúpi. A posledne na čo má chuť je dívať sa na tvoj zduty výraz tvare zvyšok dna lebo ti nevyhovel.

sense
10. jún 2021

Raz mi jeden známi povedal. Ženám nerozumie a vraví prečo? Lebo " nevedia co chcú a neprestanú kým to nedostanú"

jana_eyre_2
10. jún 2021

@marseillefan zase asi by si tiež nebol šťastný, keby na každý tvoj nesúhlas či vyslovený názor manželka útočila krikom, čo by sa dalo vytušiť že asi tak komunikuje bežné.. sama totiž píše, že jej muž priznal že za boji jej výrazného hlasu.. ak to je chlap čo nemá v povahe hadavost (napr. Ja presne takého muža mám a som tomu rada, mne vôbec nevadí že nie je dominantný.. našťastie je každý iný a podľa toho by si mal aj hľadať partnera) tak sa proste nebude hádať za každú vec, proste ustúpi..

Tak či tak, platí čo som povedala v prvom príspevku - ak jej nevyhovuje tak nech hľadá iného a on si snáď nájde ženu čo bude akceptovať aj jeho názor..

simca06022011
10. jún 2021

jaaaj aj ja som takeho mala :D ako mi bolo dobre vtedy... a nemyslim, ze je to tutmactvo, proste jeden musi ustupit. Ver ze opacny pripad je horsi.

rubinka
10. jún 2021

Tu jedina rada rozchod lebo ty si nevies vážiť že si našla dobreho milého láskavého chlapa. Tebe treba zažiť čo je to opak. Presne takého čo buchne po stole a ty zistíš ako si si mala vážiť čo si mala. Dnes je takých dobrakov ako šafranu. On si zaslúži ženu ktorá si to bude vážiť a nehukať po ňom ak s ňou nesúhlasí. Tak on si dovolil nesúhlasiť a ty si naňho nakričala co si akoze chcela? Aby kričal tiež a bolo po jeho? Daj mu šancu nájsť si rovnako dobrú milú osobu ktorá mu bude ruky nohy za to bozkať.

marseillefan
10. jún 2021

@jana_eyre_2 ak by na mňa manželka často útočila krikom, tak už samozrejme nie je moja manželka

liljana
10. jún 2021

Chlap, ktory zenu tyra, je tyran. Ktory netyra, je tutmak. 😂

kkovacovak
10. jún 2021

Nechápem prečo sa tu do teba všetky navážajú. A asi chápem ako to myslíš. Možno nešťastná formulácia. Tiež mám rada keď si chlap buchne po stole a povie si svoj názor ktorý sa nestotožňuje s tým mojim a vie argumentovať. Je to také mužné a prirodzené. Tiež by mi vadilo keby len sklopí uši a nič nepovie. Je zdravé mať občas výmenu názorov a vyargumentovať si problém. To ale neznamená že sa doma bijeme a nerešpektujeme ako tu hneď mnohé zveličujú 🤦‍♀️ Ale myslím si že ak je raz taká povaha tak to treba rešpektovať lebo podľa mňa sa nezmení ani keď mu to povieš. Nie je mu to prirodzené. Skôr sa mu ty snaž dávať podnety aby bol on ten čo rozhoduje a aby mal pocit že je on tá hlava domácnosti a možno ho to nakopne neviem.

veronika_e
10. jún 2021

Ako viem si predstaviť, že ti to chýba. Ono je síce fajn, ak priateľ so všetkým súhlasí a chce ti vo všetkom vyhovieť, no také too chlapstvo chýba. No neviem či sa s tým dá niečo spraviť, lebo to je podľa mňa o povahe a tá sa veru ťažko formuje

autor
10. jún 2021

Vidím že väčšina vôbec nechápe o čo to ide okrem jednej 🤣 Asi máte plnú hlavu starostí s deťmi keď ak ste na MD aby ste sa tu vedeli nad týmto zamyslieť...To píšete väčšina asi také čo mali v sebe jedneho chlapa a históriu za sebou 😄

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
modrava
10. jún 2021

@viestta hned je vidiet preco sa chlapec boji :D

taga
10. jún 2021

A teraz si predstavme, ako by tato situacia mohla vyzniet zo strany tvojho priatela: mam priatelku, je skvela, vo vsetkom si vyhovujeme. Ale neda sa s nou normalne diskutovat, akonahle s niecim nesuhlasim, zacne kricat ako blazniva a mna to nebavi. Hovorim si, preco nemoze reagovať normalne ako dospela zena, velmi mi vadi, ked je taka vulgarna, chyba mi tam ta jemna 'ženskost'

autor
10. jún 2021

🤣 Nikoho tu neuražam len ma udivuje že rady na podaktore diskusie dávajú takéto ženy ktoré sú v dlhoročných vzťahoch a ktoré vôbec poriadne nič nezažili a nevedia ani na čo v tejto diskusii naráža ✌️😄✌️A ako mám možnosť vidieť podaktore tu patria medzi také čo sú zvyknuté len na medové motúzy popod fúzy 😄 a ako náhle na nich chlapec zvýši hlas tak už vyhľadávajú psychológa..

modrava
10. jún 2021

uplne presne si zanalyzovala 50 zien, o ktorych nic nevies 👍 😀

mariejenka
10. jún 2021

Autorka..
Základná otázka je ci ho ľúbiš? On teba zrejme áno. A to je aj zakladny kameň vzťahu,ze chlap by mal mat o macny,macik viac rad ženu,ako ona jeho. U vas to tak asi bude,ale ty si to nevážis.
Mne by vadilo,keby jeho dobrotu,ochotu,pomoc miernu povahu,vyuzivalo okolie, no vo vzťahu by som to ocenovala💙 vazila si to,a tak hrala s kartami,aby sme si nazivali ako holubkovia, ergo! Ako ho ľúbiš,nebudes po nom bliakat.
A útočiť na zeny na mk, ze ine ako MD nezazili,jedneho chlapa poznajú.... prepáč,neprepac napis teda inde,verejen pod svoj profil a som zvedavá ako ti trebárs na fb poradia, názor prednesú

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
modrava
10. jún 2021

... ale mozno ta (aspon trochu) ospravedluje vek. pokial mas 19 a kusok

autor
10. jún 2021

@viestta Sama si si odpovedala za všetkých čo tu potom hľadajú také komentáre?😄

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz