Priateľ má iné predstavy o budúcnosti

23. nov 2019

Ahojte dievčatá, mám 25 rokov, o rok končím vysokú školu, priateľa mám 5ty rok. Prednedávnom ma požiadal o ruku a ja som povedala áno, ale slovo snúbenec mi stále nejde moc na jazyk. Bývame spolu, v mnohom si rozumieme a donedávna som si myslela, že sme si súdení, klasika, zamilovaná mladá baba. Pred ním som mala len jeden taký puberťácky vzťah, takže nemám s kým porovnávať a rady od kamošiek sú niekedy také no nie sú nestranné. Problém je v tom, že sme sa chceli po mojom dokončení štúdia vziať, on má 28, ale naše predstavy o budúcnosti sú úplne iné. A keď začnem rozprávať čo by som chcela ja, vždy ma umlčí a nenechá mi priestor. Lenže on si predstavuje, že ja doštudujem, hneď otehotniem a budem žienka v domácnosti, či ma vcelku zarazilo, pretože neštudujem 6 rokov na to aby som umývala riad a okakané zadočky. Samozrejme chápem, že nejakú ženu to naplňa a ja nič proti tomu nemám, ale pre mňa to nie je. Momentálne neviem či deti vôbec niekedy budem chcieť, nezavrhujem to, ale iste nie v najbližsích 5 a možno ani 10 rokoch, ale keď mu to poviem začne mať narážky, že veď sa postrá, že prestaneme používať kondómy a tak. Trochu ma to desí, pretože ho veľmi ľúbim, ale neviem ako s ním debatovať, je to jediná téma kde sa rozchászame, ale je tak vážna, že to úplne stačí...

acrobaleno
23. nov 2019

Ze on sa “postara” o to aby si otehotnela? A co je toto? Pribeh Sluzobnicky? Nechces teraz deti, nechces. Tak bud sa prisposobi alebo nech ide.

evittam
23. nov 2019

@mogaa No ale on evidentne nie je zvedavý na jej nazor. Bohužiaľ.

autor
23. nov 2019

Ale veď ja nemám 45 aby som už o 5 rokov nemohla mať deti, lebo budem po menopauze. A keby som aj bola neplodná, mne sa adopcia zdá ako skvelý nápad, možno dokonca ešte ako lepší než mať biologické deti, ale toto tu nejdem riešiť. Ide len o to, že nemám ani doštudované, som nenapísala nič zlé, tak chcem kariéru a chcem sa zabezpečiť, chcem cestovať a trošku si užívať, ďalej sa vzdelávať, neviem čo je na tom také sebecké. Po 6 rokoch veľmi ťažkého štúdia, ktoré ešte ani nie sú za mnou. Necítim sa pripravená na dieťa, to je pravda a myslím to ako po finančnej, tak po psychickej stránke. Videla som apolužiačky zo strednej čo otehotneli, nedokončili školu a viem kde sú teraz a taký život ja nechcem.
Nechcrla som mu hovoriť, že deti budú isto o 3 alebo 2r lebo by som ho klamala. Lebo sama neviem, možno budú a možno nebudú nikdy a ja som s tou predstavovou vyrovnaná.

Ja som len potrebovala rozlepiť oči, asi to naozaj nemáme také rozprávkové ako som si myslela, ďakujem vám baby. Nepočúvla som kamošky, lebo ho nikdy nemali moc rady, on je taký tichý trošku, ale zrejme máte pravdu s tým rozchodom...

autor
23. nov 2019

Nemyslím si, že som sebecká, v mnohom som mu vyšla v ústrety a dokonca som urobila veľmi veľké ústupky. Akurát toto je vec v ktorej ustupok moc urobiť nejde. Akože urobím si dieťa, ja skysnem na materskej, bez peňazí a svojho sna a on bude po dvoch rokoch chcieť ďalšie dieťa. Pretože zrazu namiesto jedného možno adoptovaného sú v jeho budúcnosti 4 a to rovno všetky naše. A moja plodnosť bude klesať nezáležiac na tom či mám jedno alebo žiadne dieťa. Akurát takto sa prebeŕiem v 30tke, v živote aký viesť neccem...

medulienka81
23. nov 2019

Toto čo si napísala mu povedz a svojou reakciou ukáže charakter

sara07
23. nov 2019

chápem keby si študovala niečo iné , ale makat na medicine a končit s bruškom na ktoré sa necitiš, tak aspon nejaká prax aby si mala matersku a vyšši rodičovský,
nenechá ta ani dohovorit , však psychologiu ste tiež preberali na študium, základy komunikácie by lekar mal zvládat
ved musiš vediet zhodnotit ako to je, je to niečo ako keby si stanovovala diagnozu
ja osobne by som sa rozišla , aby mi niekto diktoval čo mám /nemám /môžem láskavo bez monžosti dohody a kompromisu
že budeš možno neplodna o 5 rokov, to chce partnerku alebo vhodnu nádobu na vynosenie potomstva,
nehovoriac že ti ani neverí , chlap čo o teba stojí a je normálny počká , to zase nie je cely život
a bývanie máte ako vyriešené ?
neviem ja by som utekala, snaha z tvojej strany bola o komunikáciu
teraz si predstava že začne pomaličky rozhodovat o všetkom ,snád vztah je o vzájomnej dohode, kompromise , na toto sa nedá hodit koruna čo padne zase

autor
23. nov 2019

@sara07 keď ja ho tak ľúbim až som zaslepená... ja mu vždy odpustím, neviem povedať nie, lenže toto je vážna téma a ten snubák na prste ma až bolí pravdu povediac.
Bývame v prenájme, platíme na polovicu. On stavia dom, do toho ale ja nič neinvestujem, ten je celý na jeho meno, všetko si rieši on.

mogaa
23. nov 2019

@evittam nuž, potom neni o čom...celkovo pri takýchto rozdielnych predstavách čo sa týka detí by bolo len otázkou času kedy prídu výčitky....on chce deti a hneď a ona ani nevie či niekedy bude dieťa chcieť...

sara07
23. nov 2019

@halienka ak má problém otehotniet bude ho mat v 25 aj v 45 to isté, posledné mám ako 42 ročná babka s anikoncepciou
ak je tam problém tak tam bude stále, to je len mytus že nemôže otehotniet, všetky moje kamošky dufaju že nebudu už tehotné
ked som bola na posledy v pôrodnici boli tam 25 po asistovanej na 4 pokus , nerozumela som tomu ale nevypytovala som sa dalej v podsate by som to ani nevedela keby mudr to nešpelechla na izbe ,
finančne by to mala predsa lepšie aspon dva roky aby mala matersku
prečo by mala makat cely život a prispievat do systému ale matersku by nemala lebo ostala hned tehotna , tak snád aspon niečo čo tam vloži vybrat nie

sara07
23. nov 2019

no tak to ta bude mat pekne uviazanu, dom na neho napisany, cely jeho, prac sa ked sa ti nepači
tak snad spoločne budujeme hniezdo nie
bude vam stačit rodičak cca 270 € opravte ma ak som dala zlu sumu ? bez materskej ?

janage
23. nov 2019

@halienka tak on ma pravo nazor zmenit, ona svoj si ponechat. Zasnubenie sa da zrusit. Bude to fer pre oboch. Neviem ci poznas povolanie lekarky, lekara z blizka. Kazdy nadava, ze lekarki taki onaki, ale ocakava, ze budu k dispozicii 24h denne akoby nemali vlastne rodiny. Ze ostanu dlhsie ak treba, ze,sa po nociach budu vzdelavat. Skus zrusit objednanych pacientov co dva mesiace cakali na termin lebo tvoje dieta ochorelo. Si sa mala zariadit! Vysvetluj dcere ze,si nestihla besiedku lebo akurat zvolali konzilium. Ze nebudes na Vianoce lebo nikto si nechce zamenit sluzbu. Je partner, ktory chce 4 deti ochotny obetovat svoju karieru, svoj sen? Ci automaticky sa to ocakava od matky lebo zena?

sara07
23. nov 2019

uprimne zapíš sa na kurz asertivity , prospeje ti aj v buducom zamestnaní , fakt ti ho treba

acrobaleno
23. nov 2019

Kto pisal, ze si sebecka? Nie je sebecke nemat deti, ked sa na to necitis. Nie je sebecke vobec nemat deti ked uz o to ide. Jasne si mu povedela na zaciatku, ze ako to chces a on s tym suhlasil. To, ze teraz zmenil nazor je jeho problem. Tuto ani nejde uz o kompromis, toto je prilis dolezita tema.

autor
23. nov 2019

@sara07 on zarobí dosť, to je také, že je ITčkar a má fakt nadpriemerne vysoký plat, ale ja si od neho nič neberiem alebo tak, so všetkým ideme na polovicu, on nekúpi ani o jeden toaleťák navyše. Zato som ja nechcela ísť do toho domu, lebo z brigády popri škole ledva utiahnem tento byt, ako nemám mu to ani za zlé, ani nečakám nech platí čosi viacej. Len on by furt vykrikoval, že nedávam toľko čo on do domu. Po svadbe som tam chcela bývať, aj on mal také plány, ale zasa vždy som mala plán b aby som bola úprimná. Ako s asertivitou ja problém nemám, ja si viem presadiť aj svoje pri iných, ale keď pri ňom som taká trošku. Lebo ja začnem čosi slušne a pokojne vysvetľovať a on kričí, tak ja potom nechcem vyvolať hádku a mlčím.

evittam
23. nov 2019

No dievča utekaj ak uz teraz vies ze on bude vykrikovať o čom pises. Chlapec je presne typ o akých sa tu dost docitas-zena na RD, ma len RP a muz nic neda a este vyzjapuje ako sa ma postarať z RP.

autor
23. nov 2019

@evittam to zasa neviem, lebo hovorí, že by sa o mňa postaral, len ja nie som zvyknutá aby ma niekto živil. Bolo by mi proti srsti byť mu na krku a pýtať si peniaze alebo mu nebodaj dokladovať to na čo ich vlastne potrebujem všakže.

jakoma
23. nov 2019

Uf,tie narazky.. byd sa dohodnete,alebo.. sa proste nedohodnete.. ja som sa chcela po 5 rokoch pohnut dalej a zacat riesit svadbu,mm nechcel..zistili sme,ze svadba u neho znamena zalozenie rodiny,ja sa s tym nestotoznujem,pre mna to nema s detmi nic..svadba bola po 6 rokoch s dohodou,ze deti budu,ked bude mm pripraveny..tajy kompromis..teraz sme vzati 4 roky a pomalicky zaciname mysliet na babo..treba najst kompromis..

janage
23. nov 2019

Tak nech si vezme zenu co mu porodi 4 deti, bude s nimi doma a bude to jej splnenie jej sna. On bude zarabat a zabezpecovat rodinu a budu stastni az do smrti. Ci len potrebuje aby ju mohol predstavovat, ze MUDr. Muzi chciu vzdelane, rozhladene uspesne samostatne zeny, ale ked nieco kariery a svojich snov nech sa vzdaju ony. Muz predsa ma dolezitu pracu, on nemoze.

miadi
23. nov 2019

Vies co ja tam vidim viac veci ktore by mi na vasom vztahu vadili Nie len ten jeho plan ze zrazu mas byt teho a chce 4deti ASAP. Ty študentka platiš polku vasho najmu on dobre zaraba stavia SVOJ dom. V ktorom ty mas len rodit a starat sa o 4 deti a on Ta bude financne nadelovat podla svojej vôle. No koniec utekala by som. Kazdy chcete nieco ine od vztahu a on potrebuje submisivnejšiu ženu a ty muža ktori ti bude oporou alebo aspon sa ti nebude snazit pristrihnut kridla a drzat ta pod kontrolou. Bude ti lepsie par rokov sama sustredit sa na pracu a toho praveho este len stretneš. A pri nom Mozno po detoch zatužiš aj skor.

evittam
23. nov 2019

Jaaj, ked vtacka lapaju...On sa postara ale dnes by ti vykričal ze nedavas co on. Ty tomu naozaj veris?!

koniarova
23. nov 2019

Prečítaj si to po sebe a zamysli sa. On stavia dom? Nekúpi ani toaletak? A ty čo čakáš? Že svadbou sa to zmení? V pismenkach si hustá, tak buď hustá aj v reali a zobud sa

komplikovana
23. nov 2019

podla toho co tu postupne pises, sa fakt obavam aby to nedopadlo tak ako uz pisu zienky predomnou. Kedze nebudes mat financie, nic nebude tvoje, tak ti bude vsetko vykrikovat.
Urcite porozmyslaj nad tym.

acrobaleno
23. nov 2019

Tu je viacero vykricnikov. “On sa postara”. “On vykrikuje peniaze”. “On nekupi nic navyse”. Ak s nim ostanes tak o rok sem pribudne tema, ako ti mm nechce davat peniaze, ze mas rodicak a vykrikuje ti ze nic nerobis.

evittam
23. nov 2019

@acrobaleno Takych tem je tu uz viac nez dosť

janage
23. nov 2019

Nech to napise na papier, konkretne, ze prepisuje na teba polku domu napr. Tu nezijeme v krajine, kde sa pri rozvode berie do uvahy, ze kvoli detom sa zena vzdala rozbehnutej kariery. A s tym spojene mensie zabezpecenie dochodku a podobne.
O deti sa kto bude starat ty, ci on, ci jasle, opatrovatelka? Kedy ma predstavu ze do tej prace by si pri 4 detoch nastupila? Aby ti este nevykrikoval, ze nema navarene a ty vyflusnuta po sluzbe nebudes vediet kde je sever a s detmi to bude omnoho narocnejsie

katarinka89
23. nov 2019

Tak si tie sny spln, lebo to budeš ľutovať. Pri deťoch môžeš zabudnúť na nejakú kariéru....

medulienka81
23. nov 2019

Z mojej skúsenosti keď sa dvaja zoberú, tak na 90% sa žene zmení život, nie mužovi. Muž chodí do práce má aj svoje koníčky ale my ženy už máme ten život úplne iný..🧐🙃

miadi
23. nov 2019

Tak nakoniec jemu mozno ani nejde o to mat deti ale o to mat ta k sebe priputanu. Ved ta pozna vie co chces no nechce ta ani vypočut. A trepe ze by bolo idealne Keby si bola teho uz pred štatnicou?! Ved kam sa ponahlat? On musi mat dake komplexi. Normalne uvažujuci chlap by chcel aby si najprv dokončila školu a aspon rok pracovala nech mas narok na matersku. Ale on mà prachov dost a asi by bolo lepsie ked budes odkazana na tie jeho. A 4 deti lebo tak budes doma dlhsie ako keby len 1. Ty sa este necitiš na 1 a on chce 4?? Ked vacsinou zena až Po porode naozaj zisti kolko deti chce a zvladne. Az ked sa ti babo narodi budes vediet ci chces byt doma rok ci 3 ci ti viac chyba robota ci si viac chces užit to dietatko lebo malinke su tak kratko.

sellena
23. nov 2019

Myslím, že ti tu veľa žien poradilo nasledovať svoje sny. Týchto rád sa drž a ostatným nič nevysvetľuj. Neviem, prečo máš potrebu sa dookola obhajovať pred cudzími ženami, ktoré nezdieľajú tvoj názor. Kašli na nich a nemeň svoje vízie, na ktorých pracuješ veľmi tvrdo už niekoľko rokov. A kašli aj na svojho snúbenca. Podľa tvojich dalších riadkov je to pekný debilko. Nech si nájde ženu s nižším vzdelaním a submisívnou povahou, ktorej bude pohadzovať drobné zo svojej IT nadštandardnej výplaty a ty mu vráť prsteň a dovidenia. Lebo úprimne, klameš samu seba. Píšeš aká si zaľúbená, ale snúbencom ho volať nevieš a prsteň na ruke ťa škrie. Tak čo riešiš? Toto sú jasné signály, že až taká láska to nebude.

sara07
23. nov 2019

no neviem ale pokial nadpriemerne zaraba a navyše ani len toaletak, to je prvy varovny signal
že ta vôbec nechá platit nájom ked študuješ, však ty by si mohla byt v pohode na intraku a lepšie finačne na tom
už teraz deli na moje, tvoje a naše je kde ?