Priateľ ma nechce pustiť na týždeň do Mexika

11. jan 2022

Možno ma tu niektoré zhejtujete.. ale ide o to, že pár mojich známych ide na týždeň do Mexika. Ja by som chcela ísť s nimi, ale priateľ ma nechce pustiť. On nemôže ísť, pretože si to momentalne nemôže dovoliť a ja nemam toľko penazi aby som to mohla zaplatit aj jemu. Povedal mi, že ak pojdem, už sa domov nemusím vracať. Je mi to veľmi luto, pretože som nikdy na dovolenke ešte nebola a nechcem o neho prist…

mirkasmile
11. jan 2022

Nejaký kompromis? Že by ste išli spolu na dovolenku, do nejakej lacnejšej destinácie, kým si on naspori? Také Chorvátsko je myslím na začiatok fajn 🙃

petamich
11. jan 2022

uprimne nepostavila by som sa k tomu takto absolutne ale ked by moj priatel siel bezo mna na dovolenku do Mexica (a vie, ze ja si to nemozem dovolit), tak by som tiez nebola nadsena - ja by som ocakavala, ze pojdeme na dovolenku spolu podla financnych moznosti oboch 🤷‍♀️ a obzvlast, ked si este nikde nebola mozno by bolo fajn zacat kdekolvek

zuzana9393
11. jan 2022

Je to od neho riadne sebecke. Preco vlastne nechce aby si isla? Ono nie je moc dobre nechat si rozkazovat....

autor
11. jan 2022

@mirkasmile momentalne ma veľa dlhov kvôli svojmu bytu, tento rok dovolenka asi nebude mozna.

haley7897
11. jan 2022

O koho nechceš prísť? O majetnickeho sebou neisteho chlapa? Ešte to, že je nešťastný že ideš bez neho by som pochopila, ale postoj, že ak nebude po jeho sa nemusíš ani vracať by bol u mňa konečná.

romanovic
11. jan 2022

Ak by mi priatel povedal, ze ak pojdem bez neho na dovolenku, uz sa nemam k nemu vracat, isla by som na dovolenku a k nemu sa nevratila 😁

autor
11. jan 2022

@zuzana9393 lebo známy už sú tam a jeden spolužiak by siel so mnou, išli by sme spolu lietadlom a to mu vadi asi

mima1
11. jan 2022

Ja to beriem takto. Ak mi nieco zakaze na zaciatku bude to pokracovat dakej. Ja by som na dovolenku sla aj keby som mala prist o chlapa s dlhom na byte😂😂

sense
11. jan 2022

Ak by mi dal takéto ultimátum, tak by som si vybrala.... Ale nie jeho...

lindous
11. jan 2022

Neviem aký je jeho problém, či sa o teba bojí alebo sa bojí čo by si tam "vyvádzala" alebo prosto jednoducho závidí, ale tak či tak - priateľ ťa nemá čo kam púšťať ... môže vyjadriť svoje pocity ohľadom tvojej cesty a je na tebe ako s tým naložíš ... zrovna takýmto vydieraním by ma pri sebe neudržal 😅

acrobaleno
11. jan 2022

Iba mne príde ako majetnícky chudáčik? Keby ho chceš podviesť, tak to urobíš aj na Slovensku. Neviem, asi som sama taká, ale ja si myslím, že partneri/manželia môžu tráviť dovolenky aj bez seba. Nie som siamské dvojča,

h2
11. jan 2022

Ále dievčatá, to vážne?! Tak si predstavte, že autorka napíše toto:
"Môj priateľ ide s partiou kamarátov do Mexika. Ja som ešte nikde nebola, nemôžem si to dovoliť a on mi na to neprispeje. Som veľmi smutná, lebo by som chcela ísť s ním. Napríklad do Chorvátska by som si mohla dovoliť ísť, ale on veľmi chce ísť s kamarátmi (a aj kamarátkami) do Mexika."
Hmmm? Už vidím tie odpovede.

larisa
11. jan 2022

Si svojpravna. Nechceš predsa aby ti chlap rozkazoval a rozhodoval ci môžeš ísť. Nie si jeho majetok. Na tvojom mieste isla by som na dovolenku. Aj za takú cenu ,ze viac by nebol mojim priateľom.

petamich
11. jan 2022

@h2 presne tak! 🙂 rozid sa s nim, hajzel to je...

mima1
11. jan 2022

@h2 tak ak by som nato nemala tak by som nesla. Ale davat podmienku ze ak pojde nech sa nevracia? Zamna nie

kluska
11. jan 2022

zalezi ake zlozenie je tych tvojich znamych, teda ci su to pariky alebo viacej zien, viacej chlapov, to je z pohladu tvojho chlapa a z tvojho pohladu zalezi, co su to znami. Mas nejaki blizssi kontakt s nimi? lebo mexiko je daleko a stat sa moze vsetko, aj kamarati sa mozu na teba vysrat, nie to este znami.

lindous
11. jan 2022

@h2 tiež si viem predstaviť niektoré tie odpovede, takže chápem čo chceš povedať, ale môj priateľ takto bol bezo mňa na tri týždne v Amerike, ja som si to dovoliť nemohla, mrzelo ma to, ale bolo to jeho snom, takže cáviky som mu naozaj nerobila a teda moja odpoveď by bola rovnaká...

panda21
11. jan 2022

@h2 ale toto si prikraslila.. Keby jej povie, aby išli spolu do chorvátska a bla bla bla, boli by tu podporujúce komentáre chlapa. Ale keď niekto povie "ak tam pôjdeš, nemusis sa domov vracať" to nejak zavana tým, že kompromis hľadať nechcel..

marika142
11. jan 2022

asi sa na to treba pozriet aj jeho ocami pripadne aka by bola tvoja reakcia na jeho mieste keby ty nemozes ist a on si veselo pojde s kamaratmi a spoluziackami a podobne.

h2
11. jan 2022

@mima1 Takže Ty by si bola v pohode s tým, že Tvoj muž ide na dovolenku do Mexika s partiou a Ty nejdeš, lebo si to nemôžeš dovoliť? Popriala by si mu šťastnú cestu a tešila by si sa s ním?

romanovic
11. jan 2022

@h2 ale je velky rozdiel medzi tvojou formulaciou a vydieranim typu "ak tam pojdes, uz sa nevracaj".

thoughtfulweirdo
11. jan 2022

@h2 Ja vidím problém v tom ultimátu. Dá sa normálne vyjadriť smútok, sklamanie a túžba ísť spoločne na inú dovolenku, ale nie vyhrážať sa, že sa s ňou za to rozíde. To je detinské a dosť úbohé. Obávala by som sa, aby sa to neopakovalo pravidelne pri rôznych situáciách vo vzťahu.

mima1
11. jan 2022

@h2 urcite ano. A uz tak bol s rodinou na dovolenke. Ja som nemohla koli praci vtedy. Ale tam je rozdiel on jej povedal ze nech sa nevracia. Ja som cakala v pohode kym sa vrati 😂😂

zuzzuzi909
11. jan 2022

@thoughtfulweirdo kazdy to vyjadruje inak. Kazdy reaguje inak na veci, to je tazko posudzovat. Ale teda ked si to vezmem z opacneho garde, tak tiez by sa mi nepacilo, keby drahy vedel, ze ja nemozem ist a isiel by. To by som dlho prekusavala.

simsalabim
11. jan 2022

@h2 chapem aj tvoj pohlad, ale navsteva Mexika je pre mnohych iba jedna sanca v zivote. Preco by ju mala premeskat? Hlavne ked sa jedna iba o priatela, nie manzela a navyse takeho, ktory jej dava ultimata.

h2
11. jan 2022

@panda21 Áno, prikrášlila som to, aby som to trochu zvýraznila. Ale ak on teraz pôjde do Mexika, možno už na letnú dovolenku v Chorvátsku nebude mať (nie jen peniaze, ale možno ani toľko dní voľna).

h2
11. jan 2022

@simsalabim Ja netvrdím, že tam nemá ísť. Zrejme aj ja by som išla na jej mieste po takom komentári od priateľa. Ale bola tu raz téma, kde chlap tuším chcel ísť s bratom na Ibizu bez frajerky. No hádaj, aké boli odpovede.

petulda333
11. jan 2022

@h2 presne tato tema ma napadla. A vacsina jej radila nech ho nepusti alebo zeby sa s nim rozisli. A zrazu teraz je to ine 🙆‍♀️🙆‍♀️

simsalabim
11. jan 2022

@h2 viem si predstavit 😉

spadnutaslivka
11. jan 2022

ja sa poznám a bez priateľa by som nešla. Ale tvoj by mohol pochopiť, že taká šanca nebýva každý rok. A keď už teraz je v problémoch, tak tipujem, že s ním už ani nikdy nikam nepôjdeš... Najprv sa s ním porozprávaj a zisti, či je to ozaj len v tom, že zrovna tento rok to nejako nevyšlo alebo či to nebude tak, že každý rok bude niečo, prečo sa nikam nepôjde... Sú aj takí chlapi, čo by furt len doma sedeli a nikam preč ich to proste neťahá.

irusa
11. jan 2022

Žiijete spolu v jeho byte na ktorom má dlhy ???