Priateľ ma nechce zobrať domov

zdenk2
15. okt 2023

S svojim priateľom sme spolu skoro 2 roky. A ani raz som nebola u neho doma. Nepoznám z jeho okolia nikoho (rodičov , kamarátov, atď). On pozná moju celú rodinu a chodievame ku mne. Keď sa ho opýtam aby sme išli ku nemu povie že nemôže ma tam zobrať lebo že to má zákaze a tam to skončí. Neviem či to mám nechať tak ale stále mi to vŕta v hlave či je to reálny dôvod alebo je za tým niečo iné.

ada12345
17. okt 2023

@matkahelka Ciastocne s tebou suhlasim. Na druhej strane ja osobne budem vzdy chciet poznat osoby, s ktorymi sa moja dcera ci syn stretavaju.

janage
17. okt 2023

@matkahelka ale on ju nepredstavil ani svojim priateľom. A to je divné

janage
17. okt 2023

@ada12345 presne, jedna vec je dôjsť na koláč pred kinom. Iná prespať.

jana0215
17. okt 2023

@zdenk2 nemusí v tom byť iná žena/celá rodina. Napadla mi jedna vec. Nie je z detského domova? Že by reálne nikoho nemal a hanbí sa ti to povedať? Prípadne pozri tie dlhy, napr aj na dlznik.sk .

penelope2066
17. okt 2023

@zdenk2 kolko máš rokov?

dominikaaa29
17. okt 2023

@zdenk2 Čo ja by som zato dala aby som nepoznala priateľovu matku 🤣🤣🤣

matkahelka
17. okt 2023

@janage tym kolacom sa to vzdy zacina. a ked uz bol na kolac, tak pride na rodinny obed, potom na rodinnu oslavu a zrazu uz aj prespava. asi som staromodna, ale toto nehodlam praktizovat. a muz ma na to rovnaky nazor.

ada12345
17. okt 2023

@matkahelka Vsak v poriadku, ked ti bude jedno s kym tvoje dieta travi cas. Kazdopadne potom nebud prekvapena, ked ti dieta odide z domu hned ako to bude mozne a neskor k tebe ani nebude vodit svoju rodinu, ked mu uz hned v rannej mladosti das najavo, ze jeho partner u vas nie je vitany. A to sa nebavim o nejakom prespavani, ale o normalnom slusnom zoznameni sa, podani ruky.

matkahelka
17. okt 2023

@ada12345 neviem si to celkom predstavit. ak je dieta extrovert a ma siroky ohruh priatelov, kazdeho ti donesie domov predstavit? fakt? ja o to asi nestojim. a rovnako nebude stat ani o to, aby mi od 18 (?) do 30 (?) dcery zvlacali frajerov. ked to uz bude patricne vazny vztah, vystrojim 5 chodove menu, ale take rocne-dvojrocne adolescentske lasky, to ja netuzim spoznavat.

matkahelka
17. okt 2023

@ada12345 mam 15 rocnu dceru, ktora je velmi vyspela a uvedomela. suseda ma takmer 20 rocnu dceru, frajera mala 2 roky, chodil k nim domov, bol na 2 velkych oslavach, aj k nam sa tlacil na oslavu okruhlin, slusne sme oznamili, ze ee. mlada sa urazila, neprisla ani ona, lebo ved on je jej PARTNER. od leta su rozideni. a moja dcera sama povedala, ake je to vrcholne trapne, mat na kazdej tretej vacsej oslave ineho PARTNERA. takze minimalne pri prvorodenej sa naozaj neobavam katastrofickeho scenaru, ktory si nacrtla.

ada12345
17. okt 2023

@matkahelka Tvoja dcera je este mala a nebola este riadne zamilovana. Pockaj ked bude mat tych 20 , 25 ci 30 rokov. Vsak ti moze byt jedno kde sa budu tvoje dcery stretavat s frajermi, ked nie u vas doma, tak na nejakom inom mieste. Ja osobne som radsej ked viem kde sa moje dieta nachadza, ale je to tvoja vec. Mne pride extremne cudne, ked sa prvy raz stretnes so svojim buducim zatom az na svadbe svojho dietata, lebo vsak dovtedy je len neisty frajer a co ked sa este rozidu a nebude z toho svadba, ze?

beronsche
17. okt 2023

@matkahelka vazne nechces vediet, s kym tvoje dieta travi cas?
Ano, ja by som chcela, aby mi deti priniesli predstavit "cely siroky okruh priatelov". Teda zatial ich kamaratov poznam, k nam chodia a verim, ze ani pubertou sa to nezmeni..
Dokonca chcem poznat aj ich prve lasky, ved to neznamena, ze ich budem vlacit na vsetky oslavy, ci dovolim prespavacky...
Ja len chcem vediet s kym a kde travi moje nedospele dieta cas. 🙂

matkahelka
17. okt 2023

@ada12345 ale no neprehanaj. nikde som predsa nepisala, ze dcera ma predstavit frajera zaroven s pozvankou na svadbu. staci, ze povie doma, ze su spolu dlho a trebars sa zasnubili. alebo si idu kupit spolocne byt. to je pre mna vazny vztah a perspektiva manzelstva. nie vztah v 20. som dostatocne zrozumitelna?

beronsche
17. okt 2023

@matkahelka ty sa vazne planujes zoznamit s dcerinym priatelom az ked budu spolu dlho, alebo az ked sa zasnubia?
Ty nechces vediet s kym chodi?

ada12345
17. okt 2023

@matkahelka No tebe sa 2-3 roky nezda dlhodoby vztah...co ked dcera sa bude vydavat po roku znamosti? Tak to realne ho stretnes az na tej svadbe.

matkahelka
17. okt 2023

@beronsche
@ada12345 ok dievcata, uzavrime to tym, ze mam na vec iny nazor.

ada12345
17. okt 2023

@matkahelka Vies existuje aj zlata stredna cesta, lebo to co ty tu popisujes su dva extremy. Teraz este nie, mas male deti, ale pockaj kde budu mat po 20tke, ak neprehodnotis svoje nazory, mozes na to skaredo doplatit. To len taka priatelska rada na zaver.

beronsche
17. okt 2023

@ada12345 a mozno aj skor ako po 20r..

lilitela
17. okt 2023

@zdenk2 malo sa pytas, asi vie preco si ta vybral 🙂

matkahelka
17. okt 2023

@ada12345 moj muz mal asi 5 frajeriek a okrem mna rodicom predstavil jednu, s ktorou boli zasnubeni. jeho bratia detto. a vztahy maju s rodicmi vyborne. ja som voci rodicom necitila ani krivdu ani nepochopenie preto, ze sa netuzili zoznamovat s mojimi frajermi. pre mna to bolo uplne normalne a naopak pre mna normalne nebolo, ze moje rovesnicky tahali domov kazdeho a potom trapne vysvetlovali matkam, preco uz tento nie je a uz je iny. keby moji rodicia este zili, verim, ze vztahy by sme mali dobre. mam v okoli celkom dost pripadov, kedy ti frajeri k rodicom chodievali a vztahy s rodicmi su na h*vno. prepacte, ale naozaj si nemyslim, ze vztahy s rodicmi zavisia od toho, ci od 16 rokov budu deti nosit predstavovat svojich aktualnych partnerov.

nurielka
17. okt 2023

Och 2 roky a nepoznáš nikoho z jeho strany, mne by to už nedalo minimálne po pol roku..asi ti padajú ružové zamilované okuliariky však?

daniela595
17. okt 2023

@zdenk2 vies kde byva? Tak zaklop...

kavaba
17. okt 2023

@zdenk2 nestojí o teba, do budúcna s tebou neráta. Ak by áno, už dávno sa rozhýbe.
Prípad z okolia: no naliehanie priateľky ju on konečne predstavil svojej rodine. Čoskoro pochopila, že problém nebol v rodine ale v ňom.
Čím skôr si to s nim vyjasniť a radšej sa poobzerať po niekom, kto o teba stojí ako premárniť ďalšie roky. Držím palce

iveta1970
17. okt 2023

Ja som niečo podobné zažila pred rokmi. Tak som urobila prepadovku. Zistila som, že matka si zabudla prestrihnúť pupočnú šňúru a mňa brala ako narušujúci element. Zo syna si urobila náhradného partnera....pretože pri jej nerváckej povahe si nikoho nemohla nájsť. Bránila synovi žiť si vlastný život. Po dvoch rokoch chodenia som to ukončila. Syn sa nevedel rozhodnuť či chce tráviť čas so mnou alebo s ňou.

nyusika
17. okt 2023

Prvé, čo lustrujem po oznámení, ja kataster 😁
Nie kvôli inventarizácii majetku, ale kvôli vlastníckym podielom.

lilitela
17. okt 2023

@zdenk2 ako argument že to má zakázané, je trápny. Dospelý človek by sa hádam vyjadril jasnejšie. "Mam to zakázané. Viem vyznieva to blbo a preto ti to chcem vysvetliť. ........." ale ja by som asi celkovo použila úplne inú formuláciu, nie ze, mam to zakázané.
Až si ho raz vezmeš, jeho rodina sa stane tvojou. Alebo minimálne tam budu prepojenia, ktoré už potom môžu byť problém. Nepoznám tvojho priateľa, ale čo keď vezme vaše dieťa k jeho rodičom, a ty tam budeš mat zakázané? V živote si ich nevidela a máš tam púšťať dieťa, lebo partner má právo to urobiť.

lopka1313
17. okt 2023

A nie je v nejakej sekte? Alebo ani nemusi byt v sekte, ale kludne v nejakej velmi fanatickej rodine, kde chcu partnerku jedine z ich kruhov... (to mi napadlo len preto, ze teraz pocuvam podkasty o svedkoch jehovovych).

Inak, moja sestra mala 2 partnerov - oboch predstavila rodicom. Ja som ich mala viacero - a okrem asi 3 bud menej vaznych, alebo viac km vzdialenych, poznali nasi vsetkych. A o tychto aspon vedeli aspon z mojho rozpravania. Mame totiz s nasimi dobry vztah. A teda, poznali vsetkych vaznych. A prislo nam to vsetkym ok. Ja som totiz tie vztahy brala vazne, a nik nemohol vediet, ze sa po par rokoch porozchadzame... Ak by som mala cakat do zasnub, poznali by jedneho. Ak by som mala cakat do spolocneho byvania, poznali by dvoch, aj to jedneho len kvoli tomu, ze sa nastahoval do mojho bytu (kde nebola spolocna hypo) a druheho preto, ze ja som sa odstahovala o 400km dalej (a tiez tu nie je spolocna hypo)...

janage
17. okt 2023

@matkahelka tak každý podla seba. Ja som tiež toho názoru, že chcem poznať priateľov či kamarátov a kamarátky svojich detí.
U nás by nebolo kde prespať v súkromí, a ešte je také ako nastavenie hraníc. Že zoznámiť áno, prespať nie.
To nie je o staromodnosti, ale rodicia by predsa mali poznať najbližších priateľov svojich detí. Či kamaráti môžu k vám a len frajeri nie?

erickatt
17. okt 2023

@lopka1313 aky je to podcast?? Hladam nove na cestovanie

janage
17. okt 2023

@matkahelka ty si OK s tým, že nebudeš tušiť s kým vlastne tvoje dieťa trávi svoj čas? A preskočiť z predstavenia rovno k prespávaniu. To zas ani jedna moja známosť u nás nikdy neprestalaa, ale zato všetky (nebolo ich veľa) rodicia chceli spoznať. Chceli vidieť s kým trávim čas.