Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Priateľ ma vyhodil z bytu aj so synom

catherine89
3. máj 2014

Ahojte je tu niekto komu sa to stalo tiez, viete poradit ako dalej som uplne nadne.

sarinka123
3. máj 2014

A mas kam vobec ist ?

rienok
3. máj 2014

ten byt bol jeho alebo spolocny?

m_ij_ka
3. máj 2014

obráť sa na rodičov 🙂

catherine89
autor
3. máj 2014

@sarinka123 mam ale neviem ako dalej som uplne nadne som kvoli nemu zacala aj fajcit a to strasne lutujem kvoli malemu. opustil nas zo dna na den. a on si ide na dva roky do polska, a nechapem ako sa nanás mohol vykaslat

lyzzy
3. máj 2014

@catherine89 ....asi tak,ze si nasiel inu....

catherine89
autor
3. máj 2014

@rienok to bol jeho byt kam som nakupila dost vela veci

igiana
3. máj 2014

@catherine89 ahoj, tu Ti urcite pomozu http://www.zachranmezivoty.sk/

veva45
3. máj 2014

A kde ste? Dal vam osobne veci? Koho je byt.... kolko ma malicky rokov? Preco?

catherine89
autor
3. máj 2014

neviem ci si nasiel inu ale chystali sme sa spolocne do polska na dva roky a podla mna si to rozmyslel a chcel tam ist sam. len nechapem zo dna na den sa vsetko zmenilo a hlavne vtom boli jeho rodicia

catherine89
autor
3. máj 2014

@veva45 teraz som u mamy pre veci sa este vratim, je to jeho byt a maly bude mat za par dni este len jeden rok , takze uplne super narodeniny,neviem vobec kvoli comu hadaly sme sa kvoli jeho rodicom a to dost casto a jemu sa to nepacilo tak podla mna toto je hlavna pricina, len nechapem vsade su hadky aj kvoli rodicom a on to tak rychlo vzdal

stefka33
3. máj 2014

@lyzzy Oprav ten link. Nechce sa mi hľadať. 🙂

jahodka8
3. máj 2014

@catherine89 To ťa len tak vyhodil alebo ti to povedal alebo jeho rodičia tam prídu bývať? Nemôže byť vina aj trochu na tvojej strane? Niečo čo sa mohol dozvedieť a ty si mu to nepovedala? ak nie, tak nechaj tak, pre niekoho je majetok dôležitejší ako rodina a deti.

lyzzy
3. máj 2014

@stefka33 ...akoze nejde mi to 🙄 ....je to medzi poslednymi diskutovanymi.....

lyzzy
3. máj 2014

@stefka33 ....je to tam

stefka33
3. máj 2014

@lyzzy Čo sa zas chmúriš? 🙄 Máš sa usmievať. 🙂 Ď za ten link. Je to pravdepodobne ona.

lyzzy
3. máj 2014

@stefka33 ....no zes som taka lajbava....ale uz som si poradila....mne sa tiez zda....dnes mam detektivny den 😀

catherine89
autor
3. máj 2014

@lyzzy ano ano to je ono co som zle napisala lebo tam bol maly a aj jeho otec, to co sa nikomu nepacilo

lyzzy
3. máj 2014

@catherine89 ....dobre,takze:.....tvoj problem neboli priatelovi rodicia ale priatel.

sisaha
3. máj 2014

@catherine89 preco si na kazdu temu davas iny nick?

lyzzy
3. máj 2014

@sisaha ....tak asi nechcela by ju spoznali...lebo na nu zevraj zle reagovali.....no len ja som ju prekukla....hups

stefka33
3. máj 2014

@catherine89 No čo už teraz. Prehodiť sa do pragmatického režimu a riešiť postupne. Potrebuješ výživné, treba podať žiadosť. Počula som, že pokiaľ si na rodičáku, tak si môžeš podať žiadosť o výživné nielen na malého, ale aj na seba a pravdepodobne ti bude priznané. Žiadne na dne, ale poriadne sa naštvi a rieš čo treba.

keziah
3. máj 2014

@catherine89 presne tak, pories si, aby si s dietatom nehladovala, ohladne vyzivneho na teba, mrkni sem alebo pogoogli klucove slova: uhrada nakladov nevydatej matke
http://www.hurtaj.sk/prispevok-na-vyzivu-a-uhra...

leonela666
3. máj 2014

@catherine89 presne tak, ako Ti radí stefka33, začni riešiť výživné, a taktiež z bytu si zober všetko čo Ti patrí, a to nielen osobné veci, ale aj ak si tam investovala do napr. zariadenia, doplnkov či spotrebičov, ber si to...a hlavu hore, veď máš pre koho žiť, máš krásne zdravé dieťa a rodičia Ti s ním určite pomôžu... 😉

kofoluska
3. máj 2014

Tak tak, treba sa spravne nastvat, nelutovat sa a ziadat o to, na co mas narok.

Co sa vyzivneho tyka -zakon o rodine, §62, ods. 3 "Každý rodič bez ohľadu na svoje schopnosti, možnosti a majetkové pomery je povinný plniť svoju vyživovaciu povinnosť v minimálnom rozsahu vo výške 30 % zo sumy životného minima na nezaopatrené neplnoleté dieťa alebo na nezaopatrené dieťa..." T.z. nizsie vyzivne Ti sud urcite nepriklepne. A aj toto by bolo len v pripade, ze by partner nepracoval.
Tak isto je pre Teba dobre ustanovenie v ods. 5 " Výživné má prednosť pred inými výdavkami rodičov. Pri skúmaní schopností, možností a majetkových pomerov povinného rodiča súd neberie do úvahy výdavky povinného rodiča, ktoré nie je nevyhnutné vynaložiť."

A co pise stefka33, ze ked si na rodicaku, mas narok na vyzivne aj na seba - tyka sa to rozvedenych manzelov, takze kedze ste neboli zobrati, asi nan narok nemas, ale tu sa treba obratit na mediatora a poradit sa s nim.

keziah
3. máj 2014

@kofoluska mylis sa, mrkni ten link, co som postla trosku vyssie

lesanka845
3. máj 2014

do dvoch rokov dietata moze ziadat aj na seba,aj ked nebola vydata

konecnefree
4. máj 2014

Myslim ze je jedno teraz kto je na vine, fakt je ten ze su vyhodeni a potrebuje sa pozbierat a ist dalej.
Najviac ti pomoze ked budes riesit veci co su nevyhnutne, teda zverenie dietata, vyzivne na dieta. Veci si zariad aby ti niekto podonasal.
Nikde nepises aky mal vztah k dietatu, ci chce sa s nim stretavat. Uz ste sa o tom bavili alebo jednuducho zavrel dvere a nic?

catherine89
autor
11. máj 2014

nick som si inac zmenila kvoli priatelovi takze sorry ale nikto ma neprekukol 😉

Tu začni písať odpoveď...

Odošli