Priateľ mi nechce vrátiť čo je moje. Ako postupovať?

zdenculik
29. jan 2015

Zdravím Vás, potrebujem poradiť.
Rozchádzam sa s priateľom kvôli jeho nevere, rozchod je zlý ... problém je ale v tom, že viac ako 4r bývame v spoločnej domácnosti, byt je jeho.
Pri kompletnej rekonštrukcii bytu som investovala dosť značnú finančnú čiastku či už do prác, materiálu alebo zariadenia bytu. Zhruba to bolo okolo 9000-10000 eur . Zdokladovať viem niečo ale možno len 5000-6000 eur, ostatné šlo v hotovosti, robilo sa svojpomocne a po známosti.
Tiež som vzala 5000 úver na auto, ktoré je ale písane na jeho meno (kedže dvaja nemôžu byť, a kedže sme sa vtedy ešte milovali nič nešlo na papier). Tiež som vzala úver 3000 eur a vyplatila pozemok, tiež písaný na jeho meno, kúpený lebo sme chceli stavať chatu. Ten sa však predal za 1500 eur (moja strata 1500 eur) a peniaze sa investovali do druhej chaty ktorú sme kúpili z úveru ktorý vzal prezmenu on. Chata je písaná na jeho meno, odmietol ma udať ako spolumajiteľku, vraj to nejde a veď on by ma niky neoklamal. Verila som mu. Samozrejme že som do opravy a zariadenia chaty znova investovala. Niečo zdokladujem ale určite nie všetko... Je pár ľudí čo dosvedčia že som čo to zaplatila, niečo mám na výpisoch z účtu. Je mi jasné že je na koni, chata vyplatená z jeho úveru, to že 3000 eur je v keli ho netrápi. Že ja som mu nič nedala. Na papieri nieje nič spísane, veď sme sa mali radi.

Nič mi teraz nechce dať, jediné čo stále opakuje dookola je že si môžem vziať veci z bytu (teda nábytok čo som kúpila) a mám isť kde chcem... som zúfala, úspory sú v ťahu emoticon potrebujem znova úver, tentokrát na vlastné bývanie. Navrhla som predaj auta a chaty ale o tom nechce ani len počuť. Že všetko je jeho a ja som mu nič nedala.
Poprosím komentáre typu "no si blbá" a podobné trefné poznámky mi tu nepíšte ... potrebujem naozaj poradiť, nie poučovať že som mu nemala veriť, to už viem aj sama.
Chcem vedieť čo sa dá robiť, či je možnosť podať nejakú žalobu alebo niečo také... aké mám šance aby mi dal aspoň čo to z týchto investícii späť a pod.
Ďakujem za každú radu .... emoticon

maruska3
29. jan 2015

No každopádne je tvoj problém ako príklad pre všetky ďalšie naivnú trúby... ktoré veria a takto naletia.... tam ti ani právnik nepomôže... nemáš doklady, nemáš nič. Takže buď je chalan charakter, alebo ....

prasiatko30
30. jan 2015

Tento MK je zaujimavy ked napise zena ze investovala do spolocnej domacnosti a muz ju po niekolkych rokoch spolocneho partnerskeho zivota posiela s prazdnymi rukami prec tak je t o ten najvacsi sviniar co existuje. A este len vcera alebo predvcerom tu pisala jedna mamicka ze jej partner sa odstahoval z jej bytu, partner investoval pravdepodobne nemale peniaze do reformy jej bytu plus kupil spotrebice a zariadenie a aj tak bol oznaceny za sviniara lebo si dovoli ziadat od expartnerky 2000€ za prevedenu investiciu v jej dome a nechal jej vsetky spotrebice aj nabytok co kupil. Naozaj zaujimavy sociologicky vycuc tento MK