Priateľ mi povedal, aby som držala hubu

fallenkaa
29. jan 2015

Ahojte,
ako by ste zareagovali, keby vám priateľ na verejnosti, pre úplnú malichernosť povedať drž hubu?
my sme práve odchádzali z mesta na výlet a tak som sa nechcela otočiť a odísť, ale bolo mi to ľúto a začala som trochu plakať.
Neskôr povedal že ho to mrzí

maria1989
29. jan 2015

@stiewe lebo ja by som sa za toto tiež rozrevala. partner sa ku mne nemá takto čo správať. či doma, či kdekoľvek.

miskakyblik
29. jan 2015

@fallenkaa myslim si ze je aj dolezite to koli comu sa to stalo, na co konkretne na teba takto zhukol. Poviem ti to otvorene, ja som priserne vybusna povaha, strasna papula..a stane sa mi v amoku, ze poviem muzovi aj horsie...nemyslim to tak ale v tej chvili som nezastavitelna...vzdy sa mu ospravedlnim ze to nieje vec, ktoru si o nom myslim, ale to, co k nemu v tej chvili citim...on zas chape, ze velakrat sa do takejto vyvrtky dostanem zbytocne , kazdy mame na tom svoj podiel viny, a vobec by som neuvazovala o tom ze sa stalo nieco hrozne..je to skor varovanie, ze ak taky doteraz nebol, mozno ma viac stresov, nieco sa deje o com ti nechce povedat, aj vo vasom vztahu napr...druha vec je ze som si to nikdy nedovolila pred ludmi, svoje hadky a talianske drámy prevadzkujeme vysostne osamote za zavretymi dverami, aby to nebolo o ponizovani pred ostatnymi ale o konstruktivnej hadke...Ja osobne som zazila viac vztahov, a obcasne aj prudkejsie hadky povazujem za konstruktivne, takze ja som taka...otazka je ci ste taki aj vy..to co by jedneho urazilo, druhy moze brat priam s humorom ze pocul aj horsie...dotklo sa ta to v tej chvili, to chapem, a nemal by sa tak spravat na verejnosti, lebo asi aj ty si nevedela presne zareagovat tam v danej chvili..ospravedlnil sa ti, cim si chybu priznal takze by osm z toho rozhodne nerobila horor..skor by osm sa len skusila trochu povrtat v tom, preco reagoval tak ako nikdy nereagoval...ak ale nic ,,nevypatras´´ a opakovat s ato nebude, nechaj to tak...kazdemu raz ujdu nervy, nie kazdy ma v tom cvik ovladat to...a do druheho cloveka nevidis aj keby si velmi chcela..ja napriklad komunikujem tak ze sa velakrat dozviem ze som sa niekoho dotkla a pritom som to myslela priatelsky...a zas o mne vedia ze sa pre nic neurazim a urobim si srandu aj zo seba...ak si to nezelas, niesi taka a neprajes si aby sa v tomto vas akomunikacia niekedy zviezla k horsiemu, vztyc prst, ze sisi to nechala prest hlavou a prisla si na to ze taketo spravanie neakceptujes, dotklo s ata to, a jeho ospravedlnenie pre teba nieje dostacujuci dobry pocit do buducna tak nech s ato neopakuje...je to vas akomunikacia, a ty musis vediet kde su hranice tolerancie ...

asocial
29. jan 2015

@fallenkaa no si s s nim tri roky, tak asi vies, ci je nasilny, alebo nie je..ak nie, a bolo to jednorazove, nerobila by som z toho tragediu ani kovbojku..

kazdy ma pravo na zly den, a jednoducho, aj ja som povedala v ramci zapalu hnevu aj horsie, a rovnako ako moj muz..
zavisi samozrejme akym tonom a akay bol kontext..

lebo stylom, ja vam nepoviem, co sa stalo, len chcem vase nazory na vetu vytrhnutu z kontextu, sa ti objektivne odpvoedat ani neda

0silvia0
29. jan 2015

@silaviat v úvodnom príspevku napísala, že to bolo kvôli malichernosti... čo to konkrétne bolo, nie je dôležité, stačí, že to bola nejaká blbosť...

cajova_lienka
29. jan 2015

@fallenkaa ja k tej debate dodam len jednu vec - vsetky hadky zacinaju vacsinou malichernostou za ktorou sa skryva nejaky vacsi problem o ktorom je problme sa porozpravat - ale ponizovanie na verejnosti je velmi velmi neprijemne - vela to vypoveda o cloveku z akeho prostredia vyssiel a ked ste tak dlho spolu isto poznas aj jeho rodinu - mozno by som si vzala trocha pod mikroskop vztah jeho rodicov a ich reakcie voci sebe vo vypatych situaciach - a podla toho a tvojich citov k nemu sa rozhodla... (btw. zazila som nieco podobne a rtiez som nevedela ako reagovat - len som sa snazila manzela ukludnit nech nerobi sceny) drzim palec nech sa spravne rozhodnes 🙂

silaviat
29. jan 2015

@0silvia0 ale co je pre nu malichernost nemusi byt pre neho .. kazdy si pod pojmom malichernost predstavi daco ine ..

0silvia0
29. jan 2015

@silaviat to je jasné, ale nech príčinou je čokoľvek, takéto správanie nepatrí na verejnosť. Takéto prejavy by som tolerovala medzi puberťákmi, ktorí si hľadajú mantinely v živote. Ale aby takto partner strápnil svoju partnerku na verejnosti... toto veľa o ňom napovedá 😖

silaviat
29. jan 2015

@0silvia0 co chcem povedat je to ze i ona mohla predtym strapnit jeho len sa s tym neprizna ale radsej to nazve malichernost ... by som to tu dala precitat jemu a nech sa vyjadri .. pretoze si nemyslim ze zakladatelka mu predtym nieco silne nepovedala(spravila) su spolu 3 roky a vybuchol az teraz tak az taky zly clovek to nebude

lubkavargova1
29. jan 2015

uprimne? Niktore zeny si to fakt zasluzia....ale to zalezi podla situacie a tej malichernosti....mozno ma ukamenujete, ale ked vidim ako sa niektore zeny spravaju tak aj cez tu hubu si zasluzia a poriadne...a niekedy aj dve....nechcem nikoho urazat, ale jednoducho sa musi vediet viac preco to tak povedal. A zeny nezabudajte na jedno: aj muzi maju len jedne nervy. Niekedy tolko ripeme do chudak muzov ze im take slovo uleti...neobvinujme ho hned, treba sa pozriet na obe strany a potom spravit zaver

vintage_lady
29. jan 2015

Pane Bože, mať tak vaše problémy a prezidentov plat 😨

0silvia0
29. jan 2015

@silaviat no k tomuto by sa mala fakt vyjadriť zakladateľka témy, toto sú už dedukcie...
Ale napriek všetkému si myslím, že problémy a nedorozumenia by sa mali riešiť medzi 4 očami a nie strápňovaním na verejnosti...

nela1916
29. jan 2015

Súhlasím so @0silvia0 a niekoľkými ďalšími. V prvom rade, nech bola v hre akákoľvek strašnosť, toto na verejnosť naozaj nepatrí a jednoznačne si mali takto vynadať v súkromí.

No minimálne keď som to ešte v deväťdesiatych rokoch schytala ja, bolo to za puberťácku prostorekosť (niečo v zmysle, preboha, ty radšej ani hubu neotváraj) a bolo to trápne až hrôza. Fajn, niektoré ženy si zaslúžia kade čo, v krajných prípadoh by som bola pokojne aj za sto palíc, no ale naozaj verejne a bohvie pred kým? TO fakt? No buďme objektívni, v tom celom sa asi najviac strápnil inkriminovaný chlap.

melany_s
29. jan 2015

🙄

nadineqq
29. jan 2015

Posluchla by som ho- v ten moment by ma pocul posledny krat kamarat

kiki68
29. jan 2015

zalezi ake okolnosti, mojmu sa to tiez uz podarilo. Ale potom sa mi ospravedlnil,ze ako bol uplne vynervovany. Bola to vypata situacia a zareagoval tak,ze mi povedal toto.Ale to zu sme boli spolu nejaky ten cas. Inak by akoze letel okamzite...nie oknom,ale hajzlom :D

tjaden
29. jan 2015

zvykaj si určite to nepovedal naposledy sorry som realistka

cakemama
29. jan 2015

@fallenkaa, pre mna by bolo dolezite, ci sa mi ospravedlnil hned ako to povedal ( to by znamenalo, ze mu to vyletelo) alebo az ked by som sa rozplakala (to by zamenalo ze sa ospravedlnuje lebo placem).

fallenkaa
autor
30. jan 2015

@cakemama povedal mi to až neskôr, ako som chcela riešiť to,čo mi povedal...je mi z tohosmuutno... ☹

luciafackova
30. jan 2015

@fallenkaa ako myslim si ze to nieje nic vazne a mohol sa vyjadrit aj ovela horsie a ak to povedal tak mozno si si to aj zasluzila..... len taketo blbosti by som ani neriesila mi s priatelom si povieme hoci co a este horsie len mi si to povieme skor zo srandy ale iny keby to pocul tak neviem ci by to rozdychal..... su aj horsie veci ako toto. a ked sa ospravedlnil tak by som to neriesila..

mima4
30. jan 2015

ako si ludska bytost s ktorou niekto chce DOBROVOLNE zdielat svoj zivot a zalozit si rodinu moze zasluzit slova ako "drz hubu" ???!!!

S takymto uvazovanim sa vobec necudujem, ze slovenske zeny ziju v nerovnocenych vztahoch a pre muzov su neraz len handrou, o ktoru si chlap otru usta, ci rovno ruky.

maruska3
30. jan 2015

Rovno z výletu by som mu doma pobalila štyri igelitky a ťahal by....