Priateľ mi vyčíta, že nepracujem u jeho rodičov na záhrade

elisa999
9. máj 2019

Potrebujem sa vyrozpravat . Zijem s priatelom v spolocnej domacnosti, mam dieta z predchadzajuceho vztahu a mame Aj spolocne. Moj priatel mi vycita, Ze nechcem pracovat u jeho rodicov na zahrade. Staram sa o dve deti plus domacnost a mam dost . Maju velku zahradu z ktorej 70% si zasobuje brat bufet a 10% ide nam a 20% jeho rodicom. Jeho brata zena tam vobec nepomaha . On sa zacina podobat na svojho otca. Jeho mama prisla z nemocnice po operacii a ked nic nerobila otec bol na mu ofucany. Ja nechcem aby to bolo Aj u nas take. Ako mu to mam vysvetlit, Ze ja nevladzem

eliskadad1
9. máj 2019

tak mu to tam jednoducho treba vysvetliť, že ty proste nie si otrok, aby si robila všetko a všetko aj stíhala. A snáď nechceš obrábať úrodu, ktorá pôjde jeho bratovi

elisa999
autor
9. máj 2019

@eliskadad1 Ja som mu to vysvetlovala ale on to zakazdym argumentuje tym, ze v jeho rodine sa nepozera na to kto kolko berie ale, Ze si treba pomahat

eliskadad1
9. máj 2019

@elisa999 a ono vám s niečím pomáhajú????

lula313
9. máj 2019

Nehovorím, že otrocit, ale pomôcť by sa ti tam zo slušnosti patrilo. Môjho muza som tiež vyhnala porylovat rodičom celu záhradu, aby sa mohlo sadiť a vymieňa rodičom aj pneumatiky na autách, ci pomaha, kde treba a to bývame od nich 20km. Podľa mna je normálne, keď deti pomáhajú rodičom.

mogaa
9. máj 2019

@elisa999 fajn tak nech pomáha aj švagriná🙂 pre pokoj v rodine by som raz za čas išla pomôcť - ale max.hodinka-dve v týždni.....a samozrejme ak muž nepostráži deti, nech sa "hrajú"na zahrade zatiaľ čo pomáhaš🙂

dskjhfdlkdjhl
9. máj 2019

@elisa999 tak, ked to mate takto na percenta rozdelene, tak si podla toho rozdelte aj pomoc. Vtedy to bude spravodlive.

liv1
9. máj 2019

Bola si niekedy pomoct, alebo nikdy? Akoze ani ja by som nechodila muklovat, ale obcas by som isto isla pomoct, nielen si brat urodu, ale aspon trocha prilozit ruku k dielu...

heyoka
9. máj 2019

@elisa999 hej?...tak nech tam ide robiť ten kto má 70% z vypestovaného...neviem či ten tvoj nový priateľ nebola unáhlená voľba...

vendulka80
9. máj 2019

Tieto diskusie by si mali prečítať vsetky dievcata, ktore v case zalubenosti uvažujú nad bývaním u priatelovych rodicov, manzelovych rodicov a podobne. Tvoj priateľ žije este v časoch ked cela rodina behala po poli a pomáhala aby sa par jej členov malo dobre. Pravdepodobne skor ako si s nim otehotnela si prehliadla jeho povahu. Bud odídeš alebo budes makať. Lebo u nich kompromis neexistuje.

pusinka263
9. máj 2019

My nepomahame na zahrade vobec.tiez mame 2deti a ja ani nwm take roboty robit.no zas na druhejto strane,ked nam, treba mrkvu kalerab atd tak si ho kupim v obchode.cize nam nemoze nikto vycitatto ze beriem aj ked nepomaham.

elisa999
autor
9. máj 2019

@heyoka presne Aj ja takto rozmyslam. Ved ja budem pracovat a iny bude zarabat. Ja Nie som otrok. Mojmu priatelovi to nezakazujem. Ja som vyrastala v meste a mne zahrada nic nehovori.

elisa999
autor
9. máj 2019

@vendulka80 asi tak. Som z toho unavena. Stale mu to vysvetlovat

dskjhfdlkdjhl
9. máj 2019

@elisa999 Tak ale na druhej strane, ak nechces pomahat, tak si z tej zahrady neber nic.

beky1813
9. máj 2019

@elisa999 ak byvas u nich, mala by si pomoct

heyoka
9. máj 2019

@elisa999 toto nie je vzájomná pomoc..čo robí jeho brat pre vás dvoch napr...?.....robí on pre vás tiež niečo konkrétne, že si zaslúži, aby ty si sa mu šla starať o to, z čoho má 70% pre seba?..

elisa999
autor
9. máj 2019

@liv1 nie lebo ked chodime na ich chatu tak tam pomaham , Ja si spravim svoje a potom sa dam do lehatka no Aj to mi bolo vytknute, Ze on nadalej pracuje a Ja som na lehatku

elisa999
autor
9. máj 2019

@heyoka nic nerobi pre nas

heyoka
9. máj 2019

@elisa999 ach...no čo ti mám na to dodať..to je otázka času, kedy prekypí tvoj pohár a sa zbalíš...lebo ak aj ty sem tam dačo poješ zo záhrady, tak ti to môže byť vytýkané, že veď aj ty z toho žiješ..a nevieš reálne dokázať, že váčšinu úrody si zoberie ten, kto ani prstom nepohne...len preto, lebo aj ty si sem tam dáš mrkvičku alebo retkvičku...či čo všetko sa tam pestuje neviem..ale poznám prípady, že nevesta bola otrokom v domácnosti...no čo ti poviem...k postoju tvojho priateľa sa ani nebudem vyjadrovať...to musíš ty si vo svojej hlave dať dokopy, že 1+1 sa rovná 2..

sissy27
9. máj 2019

@elisa999 no keďže všetci všetko spoločne, tak za vás predsa pomáha on ako poverená osoba a tým je to vybavené 😝
len tak zo zvedavosti - doma robí čo? akým dielom prispieva k chodu vašej spoločnej domácnosti? či doma všetko ty sama a on nevládze, lebo chodí do práce a ešte muklovať rodičom na záhradu?
Ono pomoc rodičom by mala byť samozrejmá, ale zase rodičia by si tiež mali trošku uvedomiť, koľko ešte zvládnu len s malou pomocou a kedy už je to nad ich sily a treba povolať brigádu. Nemôžem byť úplne nevládna ale napriek tomu silou-mocou držať role a čakať, že to niekto príde porobiť, lebo ja nevládzem.

elisa999
autor
9. máj 2019

@beky1813 my byvame zvlast

elisa999
autor
9. máj 2019

@sissy27 doma robim vsetko ja a presne ako pises on pride z prace a nevladze

sissy27
9. máj 2019

@elisa999 no tak by som mu to pripomínala tak často, kým nepochopí, že aj doma treba niečo robiť. A môžete si to podeliť tak, že doma porobíš ty a na záhradu sa pôjdeš za odmenu opaľovať a hrať s deťmi, alebo sa bude podieľať aj na domácich prácach a na oplátku ty pôjdeš pomôcť na záhradu.
Len sa obávam, že on je ten typ, že klapky na očiach a iba on a jeho rodina majú pravdu...

liv1
9. máj 2019

Ake velke su deti?

elisa999
autor
9. máj 2019

@sissy27 presne jeho rodina a dost

elisa999
autor
9. máj 2019

@liv1 12 rokov a 9 mesiacov

vendulka80
9. máj 2019

@elisa999 no ak bývate sami tak o to horsie... presne toto mala moja mama a makala u svokrovcov na roli 15 rokov. Oni si predávali a nasi hlušili za mlieko a trochu tvarohu. Ziadne dovolenky, vikendy, no nic. Lacná pracovná sila. Ale preboha to bolo pred 30 rokmi. Mna udivuje, ze niekto este takto rozmýšľa. Nemas možnosť mat kusok vlastného polička? Nikto by ti nic nevyčítal a robila by si si na svojom. No vies... tvoj svagor si svoju zenu na pole nepustí. Pre niektorých je neprijateľné aby mu zena makala na roli. Tvoj partner je zrejme z iného súdka.

biela_sova
9. máj 2019

@elisa999 Tak povedz, ze ok, ked funguju na bazpodielovom principe, kch sa Ti teda svagrina alebo svokra stsra full time o deti. Alebo inak, ked 70% urody ide svagrovi na biznis, nech sa paci, spise sa zmluva, budes ich zamestnancom, a nech Ti vyplacaju dohodnuty peniaz. Inak je to klasifikovane, keby niekto do toho chcel velmi rypat, ako cierna praca... este aj zadarmo 🙂 Neexistuje taketo nieco

biela_sova
9. máj 2019

@vendulka80
@elisa999 Ano, aj mna by tento aspekt urazal, ze svoju zenu si svagor sanuje, ale Tvoj manzel svoju nie. Taku este nehrali. Vykoristovanie rodinnych prislusnikov, neexistuje!

mogaa
9. máj 2019

@elisa999 každá minca má 2 strany....a pravda je, že ak máš čo i len kilo jabĺčok zo záhrady, pomôcť by si mala...Ja nehovorím že tam treba chodiť muklovať, ale snaha že občas pomôžeš by tam mala byť....veď úrodu od nich berieš....preto hovorím raz za čas na hodinku dve niečo pomôcť....to, že nechodí švagriná a úrodu odtiaľ majú je iný problém. Ale čo sa týka teba, ak vám dávajú občas zeleninu - mala by si občas aj vypomôcť. Netreba len pozerať že švagriná berie 70%úrody a nerobí - ale aj to že niečo od nich berieš aj ty.....za hodinu-dve toho naozaj veľa neurobí a ani sa nenarobíš-tomu ver.....Normálny človek ak niečo dostane, snaží sa to vykompenzovať. asi tak

fokuska
9. máj 2019

@elisa999 Este napis, ze priatel ti ani doma "nepomaha", lebo ved on chodi do prace, ty si doma s dietatom, cize on ked pride po praci domov, tak uz chce mat svoj pokoj.

Ako dlho ste spolu, ze nemate vyriesene zakladne "pravidla" spolocneho fungovania, ale zato mate uz spolu babo?