Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Priateľ mi vyčíta, že nepracujem u jeho rodičov na záhrade

elisa999
9. máj 2019

Potrebujem sa vyrozpravat . Zijem s priatelom v spolocnej domacnosti, mam dieta z predchadzajuceho vztahu a mame Aj spolocne. Moj priatel mi vycita, Ze nechcem pracovat u jeho rodicov na zahrade. Staram sa o dve deti plus domacnost a mam dost . Maju velku zahradu z ktorej 70% si zasobuje brat bufet a 10% ide nam a 20% jeho rodicom. Jeho brata zena tam vobec nepomaha . On sa zacina podobat na svojho otca. Jeho mama prisla z nemocnice po operacii a ked nic nerobila otec bol na mu ofucany. Ja nechcem aby to bolo Aj u nas take. Ako mu to mam vysvetlit, Ze ja nevladzem

heyoka
9. máj 2019

@biela_sova ale existuje...v mnohých rodinách...vždy boli súrodenecké rozdiely...jeden nemusel nič aj tak ho rodičia zbožňovali, všetku mu dali...druhý musel robiť všetko pre rodinu a nikdy ho nemali ani za kus handry...veľmi reálne...

liduska12
9. máj 2019

Ja zastavam nazor, ze co ludom dovolis, aby si s tebou robili tak to budu s tebou robit. Normalne si dupni a jasne a zretelne mu povedz, ze ty sa doma neflakas, ale sa staras o dve deti a domacnost a potrebujes si obcas aj oddychnut. Ty fakt nejsi jeho pomocna sila do zahrady, ale jeho partnerka a mate nejak podelene povinnosti. Obcas musi byt zena na chlapa prisna a dat ho do laty, inac s tebou bude zametat jak s handrou. Ale neplati to len o chlapoch, ale vseobecne o ludoch. Maj svoju hrdost a obhaj si ju 🙂 ved z casu na cas ked budes vladat a chciet nieco im pomoz, ale nech to je z tvojej iniciativy a vole 🙂

biela_sova
9. máj 2019

@heyoka Ja viem, neexistuje bol taky narek z mojej strany 🙂. Ja som nenarazala na to, ze nema v zahrade nic robit, ked z nej ma realne osoh, ale inak povedane, ze treba vymedzit, odkial pokial maju osoh svokrovci plus autorkina rodinka z urody a, odkial zacina pozemok urceny na podnikatelsku cinnost. Tu uz sa jedna o bezodplatnu pracu na pozemku tretich, uzusom.

liv1
9. máj 2019

Vela zavazi ci sa tvoj partner podiela aj na tvojho 12rocneho syna. Alebo mu vsetko plstis ty? Jedlo, skolu, oblecenie, hygienu? Obcasna pomoc v zahrade ti neublizi. A potom zas nech aj on pomoze tebe v domacnosti v niecom... neurob to tak ze nikdy nepomozes. Alebo potom zo zahrady si nic neberte...

liv1
9. máj 2019

A co je tiez dolezite ze teda aspon ja ked bola moja mala 9mesacna som bola sto krat v noci hore. To by ma do zahrady asi nikto nedostal, bola som ako zombie 😁

elisa999
autor
9. máj 2019

@mogaa ale ved tam chodi pomahat on , kazdu sobotu tam je.

elisa999
autor
9. máj 2019

@liduska12 presne moje slova, on si to neda vysvetlit . On je z domu nauceny, Ze si treba pomahat a hotovo.

elisa999
autor
9. máj 2019

@fokuska no minimum v podstate vsetko robim ja. Sme spolu 5 rokov ale ked sa pohadame tak mi stale vycita.

0silvia0
9. máj 2019

@elisa999 no ak je naučený, že v rodine si treba pomáhať, tak nech začne rodinou, ktorú má najbližšie, čiže tebou a jeho dieťaťom, daj mu prácu, aby najprv on pomohol tebe, potom nech zabezpečí stráženie tvojich detí a ty si pôjdeš zrelaxovať do záhrady svojich svokrovcov a pôjdeš pretrhať mrkvu a vytrhať burinu. Ako sa dá makať na záhrade pri 9-mesačnom dieťati? To akože to staršie ho má strážiť, ty si odmakáš hodinu-dve a potom akože bude celý šťastný a spokojný? veď stačí, že tam chodí robiť on, nie? A keď je taký šikovný makač, nech chodí pomáhať aj tvojim rodičom do záhrady, veď rodina si má predsa pomáhať, aj oni sú teraz jeho rodina, však? 😎

fokuska
9. máj 2019

@0silvia0 100 bodov... prave to som chcela napisat.

@elisa999 V prvom rade nech sa stara o svoju rodinu - teba a deti. Ale skor mam pocit, ze pomahanie na zahrade je uz len vrchol ladovca a fungovanie vztahu hapruje na viacerych urovniach.

elisa999
autor
9. máj 2019

@0silvia0 zrejme mu nestaci ale toto iste ma jeho mama nevladze ale musi vladat a nestaci , Ze maju velku zahradu pri dome ale este aj dalsie pole a potom nestihaju.

elisa999
autor
9. máj 2019

@fokuska
@fokuska prenho prvorada bola vzdy rodina potom my Aj ked si to samozrejme neprizna 😭

fokuska
9. máj 2019

@elisa999 Uz predtym ako ste spolu mali babo? Mam pocit, ze ten vztah nestoji na pevnych zakladoch :(

elisa999
autor
9. máj 2019

@fokuska babo sme mali po 4,5 roku

0silvia0
9. máj 2019

@elisa999 áno, to poznám, niektorí nemajú mieru a nevedia zmeniť zažité stereotypy. Ak má mužov brat z tejto záhrady osoh a kšeft, nech si ju obrába sám.
Moja mama sadí na rohy na nohy, sto priesad rajčín, potom nám ich vnucuje a vyhlasuje, že veď to sadí pre nás. Ale ja jej rajčiny nepotrebujem a nechcem, ja mám v záhrade svoje rajčiny a stačia mi. Potom celé leto z tých rajčín robí pretlaky, lečo, vnucuje ich susedom a má z toho celé leto v prdeli, lebo tiež to nevládze stále robiť. Aké ľahké by bolo posadiť si 5 priesad pre svoju potrebu, ale prečo si neskomplikovať život, nezabiť celé leto so zaváraním a vzdychaním ako nevládze? Ale keď záhradu treba celú obrobiť, ako by to bolo?

fokuska
9. máj 2019

@elisa999 Ale ci sa tak spraval uz predtym ako ste sa rozhodli mat babo - ale asi ano, ked pises ze vzdy mu bola jeho rodina prednejsia pred vami.

elisa999
autor
9. máj 2019

@0silvia0
@0silvia0 ved presne to som povedala Aj ja. Ale jednym uchom dovnutra a druhym von. Ja by som si dokazala kupit tu zeleninu a mohli by sme travit cas spolu my Ako rodina a oddychnut si ale to ked poviem tak to je koniec sveta.

elisa999
autor
9. máj 2019

@fokuska ano spraval no on mi to vycita Len vtedy ked sa pohadame

ukulela
9. máj 2019

@elisa999 ked sa v jeho rodine pomaha, predpokladam, ze v niecom dostavate pomoc aj vy, ak ano, tak by som v tej zahrade z casu na cas pomohla, samozrejme za predpokladu, ze bud sa niekto postara o deti, alebo tie budu tam. nehovoriac o tom, ze aj vy z tej urody predsa nieco mate ....

0silvia0
9. máj 2019

@elisa999 no a kto bude strážiť to malé dieťa? Toto bude ako zabezpečené?

elisa999
autor
9. máj 2019

@0silvia0 svagrina 😊

liduska12
9. máj 2019

@elisa999 ved to je v poriadku, pomahajte si ako rodina, ale nie na ukor toho ze budes totalne vycerpana kvoli makacke na zahrade. Treba nejaky balans. Nemas to lahke, ale musite sa o tom s muzom vela rozpravat, aby ste si tieto veci vyriesili. Musite sa dohodnut na nejakych kompromisoch lebo ked si budete furt cosi vycitat tak to nikam nepovedie...

0silvia0
9. máj 2019

@elisa999 do prdele, švagriná bude strážiť, ty budeš robiť, lebo švagriná nemusi, super vymyslene, kto je autorom tohoto výnimočného nápadu??? 😂

mogaa
9. máj 2019

@elisa999 ale z úrody predsa ješ aj ty,nie? Pre teba sú to "v kvázi"cudzí ľudia, tvoja rodina je tvoj muž....Že on vypomôže - pomôcť rodičom by mala byť samozrejmosť, ale nosí predsa úrodu aj pre vás - aj pre teba a aj pre tvoje dieťa....nehnevaj sa, ale ak ti pošlú len obyčajnú zeleninu do polievky, tak ruky by ti naozaj neodpadli raz za 2týždne na hodinu niečo porobiť....nikto nehovorí aby si tam chodila muklovať, ale hodinu raz za čas - je len obyčajná slušnosť.....Rovnako ako ty môžeš vedieť či tam pomáha švagriná, keď tam nechodíš....teraz budem naozaj sprostá - ale keď vám pošlú ovocie tak ho nežer......

heyoka
9. máj 2019

@biela_sova aha..že neexistuje...teda že v žiadnom prípade...áno áno...tak tak...🙂

natalia11111
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
biela_sova
9. máj 2019

@heyoka Presne tak som to myslela, v rozculeni. Ja som praveze clovek, ktory vela pomaha, az sa unici, ale po istom veku som si povedala, ze dost... pomaham tam, kde pomahaju aj mne. A obzvlast, ked autorka nezistne pomaha ludom, kde sa nieco pestuje za ucelom obohatenia sa. Je tu chyba v manzelovi. Dovoli si jeho strana len tolko, kolko on sam povoli. Oni su v tom v podstate nevinne, ved co by nemali nadennicku, otrokynu zadarmo, kto by taketo nieco nevyuzil.

mogaa
9. máj 2019

@0silvia0 autorka môže tvrdiť že švagriná nepomáha, ale ako to môže vedieť keď ona tam nechodí? to že pomáhajú synovia je normálne ale ak pošlú svokrovci ovocie aj pre deti, tak je rovnako normálne sa im odvďačiť....nikto netvrdí že tam má muklovať ale naozaj za hodinu roboty by jej ruky neodpadli - už len za to že im dávajú úrodu, či zelenina do polievky alebo ovocie...to je slušnosť....Nikto jej neradí aby tam obrábala celé dni ich záhradu. Takto si zničí vzťah kvôli blbosti, že sa porovnáva koľko robí v záhrade švagriná a koľko ona....Možno švagriná nepomáha v záhrade, ale svokre umýva okná alebo im navarí, či pomôže s niečím iným...

biela_sova
9. máj 2019

@natalia11111 Ano suhlasim, uz som v inej diskusii pisala, ze tito chlapci s despotickou matkou su sami zakomplexovani a nevedia sa jej vzopriet, nemozu za to..aaale, na 2. strane by mali na sebe popracovat a vnimat aj druhu rovinu vztahov, a to je ucta k manzelke s malymi detmi a k jej fyzickym limitom...

mogaa
9. máj 2019

Normálny človek ide a raz za čas vypomôže , už len pre pokoj v rodine....Za hodinu sa ani nenarobí ani jej ruky neodpadnú a ani nik nemôže povedať že občas nepomohla.....ais tak.....

Tu začni písať odpoveď...

Odošli