Priateľ na mňa zdvihol ruku. Mám ostať?

jahodka29
1. feb 2015

Neviem co mam robit..planovali sme sa v marci zobrat ale po tomto co urobil si nie som ista ci je to clovek s ktorym chcen prezit zvysok zivota 😲
Zacalo to tak ze sme sa par dni spolu.nebavili tak sa zobral a isiel.von..prisiel rano o 6.30..zacala som mu nadavat a ked lezal a pozeral tv dala som mu taku slabsiu facku...vratil mi to ale nie 1 fackou ale viac po sebe!..ono.to ani neboli take prave facky..proste mi daval take supy po hlave a slabe veru neboli..nakricala som nanho ze je koniec a odchadzam(nedavno pri hadke sa namna zahnal rukou bez facky..vtedy som mu jasne povedala skusis ma udriet pojdem prec..uz raz v minulosti mi dal obycajnu facku)...
Bola som rozhodnuta coskoro odist ale neskor priliezol zamnou so slzami v ociach chudaacik..ze nechod prosim nikam 😔
neviem co by som bez teba robil..lubim ta a bla bla
Objali sme sa a odvtedy sa spolu normalne bavime ale..mne to stale vrta v hlave...V marci sa chce zobrat..Mam si brat takeho cloveka??Co by ste urobili vy?

ludkas31
1. feb 2015

utekaj od neho co najdalej. Udrel raz, dvakrat....a bude dalej. Ja by som sla prec uz hned po prvej a to mam dieta.

stanislavao
1. feb 2015

@jahodka29 kopnut ho cim skor do ri.. to naco sa pytate, to akoze chcete sa nechat otlkat? a dalsia vec je, ani vy nema co byt ludi.

timi1012
1. feb 2015

Ak to spravil raz spravi to znova. Chod od neho co najdalej.

mmmj
1. feb 2015

odísť, on sa nezmení a po svadbe bude odísť ešte ťažšie.

marlau
1. feb 2015

ano

romanovic
1. feb 2015

Kludne si ho vezmi. A potom tu budes pisat, ze "manzel ma bije. Udrel ma uz pred svadbou, ale verila som, ze sa zmeni..."

sunshineka
1. feb 2015

@jahodka29 boze moj a preco sa idete brat,ked nemate harmonicky vztah???nie nevydavala by som sa za chlapa,ktory by ma vyprovokoval k tomu,aby som mu dala facku a uz duplom nie,keby sa po mne zahanal a fackal

marissenka
1. feb 2015

@jahodka29 veru utekaj,ako ti radia baby..po svadbe to bude este horsie.ukonci to teraz,ked este mozes.mam kamaratku co ju takto otlka frajer-je z nej troska.po svete beha kopa chlapov,co by ti zniesli modre z neba. a tu chvilu,nez ho najdes vydrzis. 😉 hlavu hore,a ser na takeho kretena!

axelka
1. feb 2015

Ak s nim zostanes a vezmes si ho, budes to lutovat do konca zivota. A ver tomu ze casom by si aj tak od neho odisla, ak sa vzchopis a urobis to teraz, urobis tu najspravnejsiu vec v zivote. Taky clovek sa nikdy nezmeni, ked je schopny ti ublizovat a dokedy chces cakat, nebodaj budete mat spolu dieta a ublizi aj jemu. Sladke reci su mozno krasne ale tie ti krasny zivot nezabezpecia.Ak ho lubis, casom to preboli, ved preco by sme mali pri muzoch trpiet ked si zasluzime viac..

miku1
1. feb 2015

@jahodka29 Bijete sa a to nie ste ani svoji....Čo urobíte po svadbe? Rovno sa pozabíjate?

bejusicek
1. feb 2015

to vazne??? no dievca utekaj od neho.....

bosoriak
1. feb 2015

@jahodka29 Akoze uz len to, ze konflikt riesite sposobom "nebavime sa" svedci o vasej nevyzretosti. Bitka je len potvrdenie. Bud dospejte a naucte sa riesit problemy inak ako bitkou a velkymi gestami, alebo chodte od seba a dospejte kazdy sam. Kazdopadne nie ste ani jeden zreli na vazny vztah, uz vobec nie na celozivotne zavazky.

jahodka29
autor
1. feb 2015

dieta uz mame to nieje problem..mam s nim kam ist...aj ked urcite bude robit problemy kvoli odchodu
rozmyslam ze mu nic nepoviem zbalim veci a zmiznem

sisaha
1. feb 2015

@jahodka29 urcite by som sa nevydavala zanho. Nemala si ho udriet ani ty, ale on nemal pravo ta bit s takou agresiou. V tom uz bola aj nenavist. Co su to za sposoby ze odide a pride rano? Mate spolu dieta. Ziadna zodpovednost aj za neho? Chod od neho prec, dieta si daj zverit do vychovy, stanovte vyzivne a stretavanie a poobzeraj sa po niekom kto stoji za to. Ale ver, ze po svadbe, ked ta bude mat "istu", tak to bude este horsie.

deni73
1. feb 2015

Ani ja by som ho nebrala, keď to urobil raz, urobí to znova. Normálny chlap sa vie ovládať. Ale ja by som mu dôvod rozchodu pekne povedala, snáď mu to pomôže v ďalšom vzťahu.

zuzana1291
1. feb 2015

@sunshineka Zaujimava logika...zenu muz k facke vyprovokuje, naopak to uz neplati? V prvom rade ona nemala pravo udriet ho...Nejde len o fyzicku prevahu, ale o samotny cin. Ja by som nechcela za manzela muza, ktoreho si tak velmi "vazim" ze ho fackam 😯

zuzana1291
1. feb 2015

A este ma zarazilo, ze zakladatelka pise ze ona mu dala *slabu facku* a on jej riadne supy....Facka je ponizujuca ci je slaba alebo silna. Tu nejde o fyzicku bolest ktoru pri nej clovek citi. Je odsudeniahodna akejkolvej intezity, akemukolvek cloveku. Nebagatelizuj svoje zlyhanie a neprehanaj partnerove, potom mozes s triezvou hlavou hladat riesenie konfliktu.

sense
1. feb 2015

myslim ze na toto nepotrebujem ani temu zakladat...ked ti povieme odid odides ake nie tak neodides?

a k teme mysli ze vy obaja nie ste zreli na manzelstvo bez urazky bijete sa ako male deti? problemy sa neriesia fackami a je jedno ci slabymi alebo silnymi....

tak ako on nemal pravo teba vyfackat, tak si nemala pravo mu dat facku ani ty ani ked slabu...ja keby dam mojmu slabu facku tak to tiez dostanem spat a tiez by pri jednej neostalo....a pametaj si len jedno i ked to bude zniet prehnane nasilie vzbudi len nasilie....

me_to_you
1. feb 2015

Bit jeden druhého? Ste deti? Ste vo svorke vlkov? To kde sme aby sa dvaja dospelí ľudia otĺkali akože "len tak"...
Na jednej strane by si autorka mala vstúpiť do svedomia a dospieť! Ako može niekto vztiahnuť ruku na dospelú a milovanú osobu? Autorka može fackať partnera len tak a potom sa trápiť nad tým, že on jej to opatoval? Ale no taaaaaaak
Mne dať niekto dacku, veľmi rýchlo to opatujem bez akýchkoľvek výčitiek!takže toto nie je normálne ani zo strany autorky

Z druhej strany, chlap ny mohol mať tiež viac rozumu. Očividne nemá. A nemá ani problém udrieť. Prečo sa brať? Dúfať že sa to nebude opakovať a stupňovať? Po roku dvoch si spraviť bejby leno sa to patrí? Pomedzi to sa otĺkať? A v 50tke ľutovať svoj život? Deťom datm za vzor, to že násilie rieši problém a je normálne otĺkať sa???

Toto sa snáď ani nemože myslieť vážne

irusa
1. feb 2015

Ja myslím, že ani ty nie si anjel...ale skúšaš jeho hranice ...ako ďaleko ho dokážeš vytočiť... a potom to takto dopadne.... nevravím, že chlap ma ženu byť a také veci..určite nie som toho zástanca, no žena je stvorenie, ktoré dokáže vytočiť chlapa maximálne...že tiež si v tom nebola nevinne ???? napíš pravdu....lebo pri obyčajnej výmene názorov takto to nekončí ! Ako každý teraz bude nadávať tu na tvojho priateľa, no nepozná nikto jeho uhol pohľadu a dôvod prečo to spravil...a ako vždy každá žena napíše zbaľ veci a utekaj kade ľahšie. ak ťa raz udrel bude ťa stále biť.... no ja si myslím, že takto to nemusí byť.. ak ho necháš možno si raz nájde priateľku, čo v živote na ňu ruku nepoloží a prežijú spolu šťastný život..tu na MK iné riešenia problémov niesu v takomto prípade. ako sa rozíjsť ...na každý konflikt sú dvaja... takže vy dvaja sa musíte porozprávať a poriešiť si to...tu radu od žien, ako rozchod nedostaneš

sorciera24
1. feb 2015

no to mi je logika, ze chlap zly, tak utekaj...a ty si urobila co? ty ho mozes fackovat? to co su za pravidla? obaja ste vinni! Ty, ze si mu dala facku a on, ze bol taky sprosty a enchal sa uniest emociami a vratil ti to....neviete riesti spry ako dospeli ludia, obaja sa to musite naucit a krotit svoje agresivne povahy, ak to nedokazete, tak sa otlkajte, ale nezvalujte vinu ejden na druheho, to je ta navacsia chyba.....za 12 rokov sme sa s muzom takto ako vy nespravali! porozmyslaj aj nad svojim konanim, nielen nad jeho.....ak ste dospeli a zalezi vam na sebe, mate sa radi, tak to dokazete vyriesit (aj bez bitieka a faciek)......

luccija
1. feb 2015

@jahodka29 nie, nevydavala by som sa.Uz len to, ze odide na celu noc je zle.Ale aj ty si nemusela byt hystericka🙂 ale to neznamena, ze Ta mohol udriet

mala_hobitka
1. feb 2015

@jahodka29 Nikdy by som si nevzala cloveka cloveka, ktory ma udrel. Nebolo to prvy krat a zrejme ak si mu dala slabsiu facku asi si na to mala dovod - napr kontext situacie a hadky. Moja kamaratka mavala tiez riadne vyhrotene hadky s byvalym a podla toho co mi rozpravala tak boli situacie kedy by mi ruka vystrelila a bol by koniec. Jej to trvalo dlhsie.
U teba sa tiez nestalo prvy krat ze ta udrel alebo mu vyletela ruka. Po svadbe by ta mal istu a ver ze by sa to stupnovalo. Kazdy chlap sa vie ospravedlnit a tlacit kaleraby do hlavy ked mu hori za patami.
Nestoji to za to cica. Ja som napr velmi vybusna ale ani v najostrejsiej hadke s drahym by som ho neudrela. A keby aj ano (v hypotetickej situacii) tak viem ze drahy by mi to nikdy nevratil.... to ze by som bola razom je ho ex ani nehovorim 😀. Ale viem ze by ma neudrel.

alexandra1104
1. feb 2015

urcite si ho neber a zbal si veci a utekaj daleko od neho

libka1
1. feb 2015

vydat by som sa urcite nevydala. a ty ho co udieras? ked ti da on facku nepaci sa ti to. jemu sa to pacit ma? na hlavu ste obaja ...

mima4
1. feb 2015

@jahodka29 neberte sa, obaja ste nezreli na manzelstvo. Deti ktore zidu z takeho vztahu, budu len chudatka, bez kompletnej a zdravej rodiny.
Ty mas problem riesit konflikty, nevies s buducim muzom komunikovat... on ma nasilnicke sklony... je agresivny...

takze nebrat sa!

dablik82
1. feb 2015

@jahodka29 Ja k tomu poviem len jednu vec...nečítala som príspevky, len Tvoj úvodný...môj prvý frajer mi vylepil 7 krát, kým som konečne nabrala odvahu rozísť sa. Stále to len bolo prosím, bla bla bla, už to neurobím... až kým to neurobil 7mi krát. Vtedy som mu konečne jednu vlepila aj ja a rozišla sa s ním. Pri otázke prečo až toľko krát... 1. mala som len 16 rokov, 2. bála som sa ho, 3. stále za mnou chodil a vyhrážal sa mi... Takže ja by som určite odišla, keby sa to stane teraz. Bolo by mi úplne jedno čo by sľuboval. Nakoľko ak som dobre pochopila, nebola to len reakcia na Tvoju facku, ale už mal takéto pokusy o facku skôr ☹ Hoc Ťa aj neudrel.

lolonka
1. feb 2015

odišla by som od takého partnera...a hneď.

oladuna
1. feb 2015

@jahodka29 no neviem....vydat sa za cloveka ktory nema ziadny respekt....a ty tiez ho nemas ked ho fackas.ak si takto predstavujes vztah dvoch ludi tak kludne si ho aj zober.vyzera to ze inak to u vas nebude.iba s fackami...a ako neskor???

janinah
1. feb 2015

Obaja patríte na psychologické sedenia,nie/nielen preto,aby ste zachránili váš vzťah,ale hlavne preto,aby ste sa vedeli správať ako normálni dospelí ľudia:Neviete sa ovládať ,tu sa neovládanie skončilo bitkou,lenže neovládanie sa zle skončí aj napr. ak je dotyčný človek s dieťaťom,ktoré ho naštve,ak je za volantom...a nešťastie je na svete...pochopila si?
A samozrejme na marcovú svadbu ani nepomysli v takej situácii.A dieťa máte kde? to chceš ,aby toto u vás ono videlo?