Priateľ nechce deti a začal viac piť. Mám sa s ním rozísť?

myskacici
6. okt 2012

Ahojte žienky. Potrebujem radu, pomoc skúsenejších žien. Mám iba 23 rokov a mám problémy so svojim priateľom. Už dlhší čas uvažujem nad rozchodom, ale niesom si istá tým či sa máme rozísť. Lepšie povedané, skôr sa toho veľmi bojím. Sme spolu 4 roky a dá sa povedať, že spolu bývame. Veľmi ho milujem, tak ako nikoho a viem, že aj on má rád mňa, ale niesom si istá tým, či s ním budem v budúcnosti šťastná. Tak po prvé, nedávno mi povedal, že nechce mať vôbec deti. Ja ich veľmi chcem hoci trošku neskôr, ale on ich nechce, vraj je to starosť a zodpovednosť. Ja viem, že sa to časom môže zmeniť, ale ani nemusí ☹ . Ale toto nieje jediný problém. Veľmi sa obávam toho, že zdedí po otcovi agresivitu a alkoholizmus. Agresivita sa u ňho teraz neprejavuje, ale s tým alkoholom to už je horšie. Keď sme spolu začali chodiť, tak si vypil cez víkend, keď sme sa išli zabaviť, nepil pivo cez týždeň vôbec. Ale v poslednom čase sa to zhoršilo, začal piť aj cez týždeň. Nerobí mu problém vypiť 5 pív na večer. Predtým pivo nepil, nechutilo mu. Myslím, že je to horšie a bojím sa toho, že sa to bude zhoršovať viac a viac, až nakoniec dopadne ako jeho otec na protialkoholickom. Jeho otec týral jeho mamu, vždy, keď sa opil, robil doma bordel. Môj priateľ sa mi taký nejaví a boli situácie, kedy mi aj mohol vylepiť, ale nestalo sa tak. Ja neviem, či len zveličujem, alebo či to naopak beriem na ľahkú váhu. Nechcem však dopadnúť ako jeho mama. Keď sa sním o tom začnem baviť, tak mi povie, že z neho robím alkoholika a hneď sa urazí. Prosím Vás o radu. čo robiť?? Ja neviem čo mám robiť. Keby som ho nemala tak rada, bolo by to všetko jednoduchšie ☹

myskacici
autor
7. okt 2012

@hradnapani Dakujem, teraz, ako sa sprava on, tak vidim, ze som to musela urobit. Zo vsetkeho obvinuje mna a vraj to, ze si troska vypije nieje zle....ach, on velmi zle skonci...

hradnapani
7. okt 2012

@myskacici hm, to uz tak byva, ze dotycny nevidi pricinu v sebe a obvinuje tu druhu polovicku, to ber jednym uchom dnu, druhym von. A to jeho vyhovaranie,ze to nie je nic zle... niet co dodat.

kinna
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
myskacici
autor
7. okt 2012

@kinna Ja som to uz ukoncila, ale mam pocit, ze to najhorsie ma caka. Teraz si to mozno az tak neuvedomujem, ale bojim sa, ze to nezvladnem...stretavame sa stale, byvame v malom meste...bude to strasne tazke

kinna
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
digehe
7. okt 2012

dobré rozhodnutie,pretože bolo by to horšie a horšie, síce ho nepoznám, ale určite by sa nič nezmenilo, ja som si tiež myslela, že bude dobre ale nie je,myslela som, že ked pridu deti bude lepšie ale vôbec,,,,dnes po 30 ročnom manželstve aj tým, že deti su odrastene si nemáme čo povedať,,,,,,
😒 ,,,,

vera_vila
7. okt 2012

Děvče, jako obět agresivního alkoholika Ti radím se s ním rozejít, než to přejde do té fáze, kterou si zatím ani jeden nepřipouštíte... Já jsem toho člověka také velmi milovala, byla jsem s ním 6 let, dokonce jsem si ho i vzala a měla s ním dítě a pořád věřila a doufala, že ho to napraví... Ale když se bojí odpovědnosti a starostí s dětmi, tak se to většinou nezmění... Rozhodnutí bude jen na Tobě, ale jsi mladá, máš celý život před sebou a určitě najdeš i takového chlapce, který Tě bude mít rád, Ty jeho, bude chtít s Tebou děti a bude "normální"... Přeji Ti, ať už se rozhodneš jakkoliv, abys nikdy svého rozhodnutí nelitovala...

namarie
7. okt 2012

@myskacici no ja som bola s bývalým 3 roky, už po roku to bola dosť bieda, on síce nepil, zato vkuse hral PC hry, o mne ani nevedel, ze existujem... Ale ako ty, hovorila som si, ze sa zmení, a veru aj zmenil, stále viac sme sa hádali, ale vždy sme s udobrili a ja som bola taká zaľúbená, že som to prehliadala, po dvoch rokoch sa nasťahoval k nám, lebo sa dosť drsne pohadal s rodičmi a v podstate nemal kam isť a vedel, že sa potrebuje osamostatniť, problém ale bol, že odkedy u nás byval, už som pre neho existovala len keď si po celom poobedi, čo hral hry, ľahol ku mne do postele a ja som samozrejme i už nemala na nič chuť a začali sa stále väčšie hádky, on bol stále ziarlivejsi až ma nakoniec po jednej hádke prednášok u nás doma cez chodbu a to bola posledná kvapka, onedlho na to sme sa rozišli, odsťahoval sa a na intraku som spoznala svojho terajšieho priateľa, sme spolu skoro 2 roky, máme spolu neplánovanú 8 mesačnú dcérku, študujeme a bývame u nás doma a az na bežné problémy, ktoré ale nie sú vo vzťahu medzi nami sme šťastní, asi to tak malo byť, ale neviem si ani predstaviť čo by sa stalo keby som otehotnela s bývalým keď sa v ňom vzbudila taká agresivita, m musela som sa doslova nechať nakopnúť, ale nikto nie je v tvojej koži a nepozná detaily vášho vzťahu a tak len ty vieš čo robiť...

myskacici
autor
7. okt 2012

Dievčatá, keby som si neprečítala Vaše reakcie a rady, isto by som nemala silu to ukončiť. Asi som sa naozaj vystrašila a uvedomila si, čo ozaj chcem od života. čo však teraz so svojimi spomienkami? ach jaj, mam v hlave zmätok...hádam sa to časom urovná.

dada1212
7. okt 2012

@myskacici to že nechce deti by som ešte tak tragicky nebrala pokým nie je od teba o veľa starší. ak je zhruba v takom veku ako ty, tak taký názor má veľa mužov a žien, ale často ho aj v priebehu pár mesiacov zmenia.
ale s tým alkoholom je to fakt problém. a najhoršie je, že pije každý deň, tak si veľmi rýchlo vybuduje závislosť.
a časom to bude len horšie, bude piť viac a viac a alkohol môže zmeniť aj jeho povahu. toto denné pitie je zlé, lebo rýchlo sa vytvára závislosť a často na takom človeku ani nezbadáš, že veľa pije, lebo si na tú svoju hladinu zvykne a navonok vyzerá normálne. ale vo vnútri sa mení a jeho telo tiež chradne.

myskacici
autor
11. mar 2013

Od toho rozchodu prešlo zhruba pol roka. Mne sa zdá, že je to celá večnosť. Tak, ako ste mi písali, všetko do poslednej bodky sa naplnilo. Ja s odstupom času som šťastný človek a ten rozchod bolo to najlepšie čo som mohla spraviť. On má čo chcel. Diskotéky a chlast. Spoznala som iného muža. Síce sme spolu krátko, ale máme toho dosť spoločného a hlavne, nepije a chce rodinu a veľa detičiek 🙂 🙂 🙂
Ďakujem Vám baby!!! Ďakujem! Možno to bude znieť hlúpo a detinsky, ale naozaj ma vtedy vaše rady naštartovali a nebyť vašich rád bola by som sa trápila s tým exotom doteraz...

kikaba44
18. mar 2013

@myskacici "Ukončila som to žienky....neviem si predstaviť ako to teraz bude... a hlavne sa bojím, že to nevydržím"..
A môžem vedieť čo ako nevydržíš? Veď doteraz si držala, tak si myslím, že časom zasa rada podržíš

pogy11
21. mar 2013

Mila kikaba44 .... beriem spat mila urcite nie si.Precitala som si zopar komentov od teba k roznym temam a musim skonstatovat ,ze bud si decko ktore sa nudi alebo chlap.Neverim ,ze existuje taka bezcitna zena ako ty.

hladampomoc
21. mar 2013

@myskacici Ahoj. Prepac mozno to tu bolo uz spominane, necitala som vsetky reakcie,ale ja by som sa s takym chlapom rozisla. Uz len to, ze sa o tom nechce s tebou rozpravat znaci, ze ma problem a vazny - podla mna je uz alkoholik, a taky clovek si to nikdy neprizna. Si este mladucka, mas zivot pred sebou tak si ho nepokaz. Moj manzel nepije,ale ma ine problemy a keby som pocuvala rodicov co mi radili pred svadbou tak by som teraz nemusela riesit rozvod a ver mi je to omnoho tazsie ako rozchod lebo uz mame dietatko.
Urcite ta niekde caka krajsi a naplnenejsi zivot a clovek, ktory tuzi po dietatku tak ako ty.
Vela stastia ti prajem pri tvojom rozhodovani.

myskacici
autor
21. mar 2013

@pogy11 Veru, bezcitná. Preto som ani nereagovala.

@hladampomoc Od októbra s ním už niesom a zistila som, že to bolo najlepšie rozhodnutie aké som mohla spraviť. Ten vzťah bol obrovský omyl. Teraz je šťastný on a ja tiež 🙂

kikaba44
26. mar 2013

když má básník depku:
Na pivu
Sedí pán na malém pivu,
ve tváři má zděšení.
Není tomu ani divu,
padá na něj lešení.

irriss
26. mar 2013

@kikaba44
sakra tobe to tu na MK sakra jede..to bude tim hledanim bodu "B" v krku ze??Chytnul si 😉 basnicke strevo..zrejme jsi "zasunula priiiiiiiiiiiiiiiiiiiilis daleko"
viz..
https://www.modrykonik.sk/forum/moje-zdravie/poradite-mi-jak-na-to/