Priateľ nechce svadbu - vaše názory

michelle188
3. sep 2017

Ahojte ženy... Chcem sa trošku vyrozprávať, nakoľko nemám komu a už si neviem rady.... Mám priateľa 4+ roky sme spolu z toho 1 rok aj 2 mesiace syna s priateľom... O svadbe sa rozprávame už od kedy som (plánovane) otehotnela, ale niečo ako zásnuby pre neho asi strata času... Toľko krát som čakala, chcela som po pôrode riešiť svadbu, ale on sa na to nejak nemal... Na to že máme syna a každý nič nehovorí a nič iné nečaká len snubný prsteň na mojej ruke, je mi to už blbé, už neviem čo mám komu povedať, ale pri slove "svadba" pre otca mojho syna je to nejaké slovo ktorému zrejme nechápe alebo čo... Vždy je nervózny ak spomeniem svadbu, buď sa vyhovára na financie, s ktorými ale vôbec nie je problém.. Vždy si nájde nejakú výhovorku, ale nie, nehovorím vždy len o svadbe, len chcem svadbu kým je ešte syn malý, že to tak ešte nechápe a hlavne nech nepadne otázka "Mamka prečo sa voláš inak ako ja a ocko?" To by ma položilo :( Pred pár dňami sme boli na svadbe, chytila som vytúženú svadobnú kyticu a keď videli všetci, že som ju chytila, začali rozprávať, že konečne a do roka a do dňa bude ďalšia svadba, tak on sa len chytal za hlavu... :( A ja neviem čo si myslieť... Je medzi nami 14 ročný rozdiel, ja som mladšia a on veľmi dobre vie že pre mňa je svadba dosť podstatná a dieťa som chcela pred svadbou s tým, že keď sa narodí, aj keď si to nebude pamätať tak aj tak bude súčasťou toho krásneho dňa... Len nechápem prečo sa mu nejak nechce do zásnub :( Mám v pláne počkať do konca tohto roka a potom z tohto bludneho kruhu ujisť.... Prosím o vaše názory... Vďaka

sense
4. sep 2017

@kittykat22 keby som muz a toto robi zena tak by siel skor cely vztah do kytek...a nie k oltaru..

A osobne by som sa citila ozaj ako chudera keby si ma chlap zobere len.kvoli mojim vycitkam a hysakom....
Ak takto dohanaju zeny muzov k oltaru tak necudo ze je tolko zien nestastnych...lebo chlap hlada pokoj niekde inde ako pri hysterke s vycitkami

star2017
4. sep 2017

@cucoriedka81
A nevadi ti ak sa TVOJE dieta bude volat inak ako ty?

kittykat22
4. sep 2017

@sense už som to písala babe pred tebou teraz. Tie svadby dopadli a boli to štastné svadby. Mužom sa len lenilo ženiť. Dnes sú spolu 10 rokov, majú deti. Prekvapivo niektoré svadby ktoré boli rozprávkové, muž na kolenách, svadba, dom, dieťa a všetko podľa plánov skončili rozvodom do 2-3 rokov. Ono muž ktorý ženu nemiluje, tak s ňou nebude plánovane mať dieťa a nebude s ňou žit. Ja si myslím, že sa mu lení to riešiť lebo pre neho je to nepodstatné.

sense
4. sep 2017

@kittykat22 to ze na svadbe vyzera vsetko ok alebo navonok je to aj v skutocnosti vztah, moja kamaratka tiez s priatelom "planovali" dieta, az po opletackach o vyzivne na sude z nej vyslo ze ona chcela dieya a ako im to upevni vztah a pod , az jej.on teda povedal tak dobre lebo chcel mat pokoj a myslel si ze kef bude mat ona dieta tak on bude mat klud...

Cize pre muza nie je dieta zavazok na cely zivot,kdezto prave vela zien si mysli ze si chlapa dietatom poistia....

alexandraalexandrova
4. sep 2017

Uprimne nechapem tuto hysteriu okolo svadby. Preco je taka dolezita? Lebo sa to tak ma? Lebo vsetci to tak robia? lebo je to dokaz akoze lasky ak si muz zenu zoberie? lebo zena chce mat svadobne saty, kyticu a ten cirkus okolo toho? Aby ludia neohovarali? Lebo zena nema v poriadku sebavedomie ani sebauctu, tak nutne potrebuje takyto "dokaz" muzovej lasky? Neviem, asi budem zas za divnu, ale myslim si ze ak ma muz miluje bude so mnou z vlastnej slobodnej vole aj bez svadby a ak ma nelubi, mozeme mat svadbu aj za majland so stovkami hosti, za par rokov sa aj tak rozvedieme. Tak o com?...

libka1
4. sep 2017

@alexandraalexandrova o pocite, aspon u mna, bezpecia, spolupatricnosti. Co si myslia druhy je mi jedno, dolezite je pre mna to, ze sme sa chceli obaja vziat na znak toho, ze chceme spolu byt v dobrom aj zlom a to navzdy. Pre niekoho mozno len gesto, pre mna fakt znak toho, ze tento clovek to so mnou mysli vazne a budem sa moct o neho opriet v akejkolvek situacii. A vydavala som sa s dvomi svedkami v satach co som si den predtym kupila v beznom obchode. Takze tie oblbovacky okolo toho boli fakt pre mna druhorade.

libka1
4. sep 2017

@kittykat22 len neviem ci tento pripad je pripad zakladatelky, ked kludne kvoli tomu ze si ju nevezme je schopna odtiahnut o dom dalej a synovi vziat otca. Mne to ako laska nebeska moc nepripada....

kittykat22
4. sep 2017

@libka1 neviem ako ty, ale ja v 20 by som revala ako slon keby svadba nebola. Myslím si, že by som bola schopná zobrať dieťa a odísť keby si ma otec dieťaťa nezobral. Brala by som to ako zradu. Teraz mám 30, a je mi to úplne jedno. Viem, že dôležitejšia je rodina - otec, matka, dieťa. Vekom sa mi zmenili hodnoty. Ale chápem zakladateľku - ja som bola taká istá ako ona keď som mala 20. Len to dieťa sme naštastie vtedy nemali.

ebi88
4. sep 2017

@sense vies ale kazda normalna zena caka od vztahu svabdu a deti a chlap na prvom rande ani neskor nepovie na rovinu, ze nechce sa zenit, ani deti mat, len sa stale na nieco vyhovara, na peniaze, na cas, na somariny, akurat tu zenu zmagori, ale aby sa postavil ako chlap ontomu a zenu o ltorej vie ze to takto chce nechal tak uz na zaciatku, toto nie, lebo na ine mu je dobra, na sex, na opateru a podobne, tak co, nerob z muziv chudakov uhananych, tieto typy to su sebci egoisticky a nie ze zeny hysterky.

jana_eyre
4. sep 2017

@alexandraalexandrova ja teda vidim, ze nazov je svadba, ale myslim, ze o nu ako taku vobec nejde, ide o manzelstvo, ktore je dobre z dovodu pravnej istoty, ktora sa sice da nahradit aj zmluvami a podobne, ale je jednoduchsie podpisat jeden papier na urade.. byt na mne, ziadna svadba nie je, nepotrebujem humbuk okolo, potrebny je len statut manzelstva.. ak ide autorke o svadobny den, tak to zrovna nechapem, ja svadby ako take nemam moc v laske a premna by vklude mohli aj zaniknut, aj tak sa tam len tetky pridu napchat, ujovia ozrat a vsetci svorne poohovarat :D.. ale ja predpokladam, ze jej ide o manzelstvo..

sense
4. sep 2017

@ebi88 tak ja som asi normalna nebola a mam.kamaratku kt nirmalna tiez nie je....

Ani ja som sa s mojim na prvom rade o svadbe nebavila ani o detoch ale casom sme sa bavili aj o tomto.... to su podla mba dolezite veci o kt sa treba bavit a ak su nazory rozdielne tak naco zbytocne dufat a vyplakavat potom....

libka1
4. sep 2017

@kittykat22 No takto to nemam. Svadba je pre mna dolezita, ale v 20 som na svadbu ani nepomyslela. Naopak ako ty to mam presne 🙂. Az ked sme zacali uvazovat nad dietatom sme sa rozhodli, ze pred svadbou nechceme a sli sme to vybavit.

ebi88
4. sep 2017

@sense ano asi tak, to je to oncom pisem, ze su idioti, co nepovedia rovno, ja to nechcem, nie som ten typ, sory, ale tocia zenu roky, najprv nie su peniaze, potom cas, tak si treba este uzit, este splatit toto hento a potom uz uz vsetko bude a natahuju cas a zena zalubena veri idiotovi, ze uz uz, len treba vyckat, a zrazu nic zmtoho ... ale nepovie jej rovno zavcasu, lebo mu to takto vyhovuje. Ze sa postara o neho atd. To je ok, ale klaknut s kyticou to je namaha velka pre muza. A ked to vobec nechce tak ju fajne zavadza a klame. A zene ide cas a najlepsie roky pri podvodnikovi. Mozno nie na prvom rande ale predsa vztah ked sa prehlbuje tak sa tieto veci vyjasnuju dost skoro, navyse myslim ze chlap
Vie ze sa zenit nechce od sameho zaciatku. Ked vidi ze to partnerka chce tak ju jecham tak. Potom su zeny hysterky. Lebo sa roky staraju o magora co ich len za nos vodi. A nakoniec ju este posle niekam aj so svadbou. Takze tak to je.

vroni
4. sep 2017

@sasena158, ziadne moje aj tvoje priezvisko mat dieta nemoze. Moze mat otcovo ALEBO matkino, nikdy nie obe.
A ako donutit chlapa, aby chcel svadbu? To je jednoduche - nijako. Ak je pre mna svadba zivotne dolezita, tak ju riesim pred otehotnenim. Potom uz je neskoro plakat (mala som dieta pred svadbou, ale svadba mi bola ukradnuta, nijako som po nej netuzila. Nakoniec to bol chlap, ktoremu sa tolko lahostajnosti nepacilo a hucal do mna, kym som neodkyvala, ze teda dobre, pre mna, za mna, nech je svadba.... Asi to bola ta spravna “taktika“ (ziadna nebola, fakt som mala svadbu v pazi), byvale si napriek dietatu nevzal ani omylom)

missguerlain
4. sep 2017

@jana_eyre Prosim ta, aku si ty mala skutocnu zaruku toho, ze tvoj chlap sa po prvom dietati neodmietne ozenit? Absolutne ziadnu. Ty si mala stastie na to, ze tvoj muz nebol trubiroh, nemal commitment issues a nezdupkal. Tvoj pripad nie je pravidlom, akurat to ukazuje akeho muza si si nasla.
Ja mam niekolko kamaratok v dlhorocnych vztahoch, ktore maju dieta a muz si ich nechce vziat, tak su z nich cakacky, a ze by boli pre to super happy - to nie. Proste v kazdej skupine zien ochotnej rodit bez zavazkov, sa najdu zeny, ktore budu nakoniec s prepacenim v riti z toho, ze muz odmieta svadbu. Ved naco by mu aj bola ked uz ma vsetko?🙄 Este aj s moznostou lahsie odist nez keby bol zenaty... Ved to je bingo😝 Teda mam aj kamosku, ktora otehotnela po 4 rokoch vztahu, vsetko krasa, akurat ze niekde okolo 4 mesiaca on zacal mat pochybnosti, a zacal tocit tmarske kecy o tom, ze mal vnuknutie, ze Boh si to nezela, atd. Tak ju opustil a dotycna stravila tehotenstvo uplne v prdeli pretoze si zelala potrat. Osobne by som nikdy taku situaciu nechcela zazit a nech to znie freestylistkam akokolvek staromodne, ten prsten, co mam na ruke je pre mna predsalen vacsou zarukou toho, ze nebudem musiet riesit veci, ktore trapia slobodne mamicky.

sense
4. sep 2017

@ebi88 preto je dolezite o tom rozpravat predtym ako je neskoro ak sa muz vyhovara tak ok treba si dohodnut realny termin al cas..a ak sa z toho vykrucat pouzit rozum a neverit...ono je sice fajn ked clovek rozmysla srdcom ale treba pouzit aj rozum....zvlast ak naozaj su nazory v niecom takto dolezitom rozhodujuce...

Ak ma muz protiargument ze len peniaze tomu brania, ok vezmeme sa na urade, nestoji to nic...dokonca ani.obrucky nie su nevyhnutne....len vypisat tlacivo a stanovit termin.. ak pride dalsia vyhovorka tak treba polozit priamu orazku chces ci nechces, ak chce tak konkretne kedy ak nechce treba pouzit rozum a nie plakat do vankusa....ale nie robit hystericke sceny ako tu ktora si spomenula a vydupat si to ako make dieta

ebi88
4. sep 2017

@sense no ano suhlasim ze takeho muza treba poslat do tyci cim skor. Cim skor. Ale v praxi to vyzera trochu inak, v praxi ta bude balamutit recickami o laske, o tom ako zdielans tebou vsetko, a vsetko bude, len si nedockava, treba rozvahu a cas lebo toto a hento; a ty nemas problem uverit. Stalo sa to mne (uz je pochopitelne ex), a stalo sa to aj par znamym, ktore urcite neboli od svojej podstaty neschopne naivne hysterky, to z nich soravili ti, na ktorych sa spoliehali a ktorych lubili. Ktori sa bili do hrude ze este toto a hento a bude vsetko. Ked ta niekto oklame jasne ze dostanes zachvat zntoho :D ved tomu cloveku doverujes veris. To neje len surovy vztah, su tam city.

jana_eyre
4. sep 2017

@missguerlain nechapem ten utocny ton.. Pisem snad o nejakych zarukach, alebo ze kazdy dopadne tak ako ja? Napisala som ako to bolo u nas a ako to skoncilo, nic viacnic menej tak fakt nechapem tvojej reakcii..

missguerlain
4. sep 2017

@jana_eyre Asi kazdy cita ako chce citat, tam nebol ziadny utocny ton.

ebi88
4. sep 2017

@jana_eyre
@missguerlain nevadte sa, radsej spolu pekne ohovarajme chlapov 😡😁

libka1
4. sep 2017

@ebi88 👍

marion09
4. sep 2017

@michelle188 ja na tvojom mieste mu kopnem do riti a najdem si ineho.existuje xy chlapov ktori nemozu mat vlastne deti a uvitaju slobodnu maminu.....

michelle188
autor
4. sep 2017

Nie ženatý nebol ešte, nútiť ho nebudem ani dk nehk so svadbou nehučím, len keď som videla ten výraz keď som na svadbe chytila svadobnú kyticu, ako sa tvaril tak mi to nejak nedalo :D Ano syna máme planovaného a on chce aj druhé dieťa, na druhe som povedala že až po svadbe, to je jasné ;) nemyslite si, že ho nútim a tlačím do svadby, to nie... Normálne sa aj bavíme o svadbe, je hasič a nemá rad obleky takže chce sa ženiť v uniforme, čo kľudne môže... Zobrať si ho chcem proste s lásky, užiť si ten krásny jeden deň, tie biele šaty. zmeniť priezvisko z osobných dôvodov, on vie že po svadbe túžim... No uvidim čo bude ja už ani čakať nebudem, dobre sa nám žije ale o tom priezvisku pre dieťa porozmýšlam, lebo ja si idem zmeniť na mamkimeho terajšieho manžela priezvisko a zmením možno aj synovi ale potom už aj kašlem na nejakú svadbu :D ja som len chcela počuť iné názory, nie že ho tlačím do toho a že to proste musí byť...

libka1
4. sep 2017

@michelle188 nie som si ista ci mozes zmenit priezvisko bez jeho suhlasu. Skor nie. A to maloktory tatinko taky suhlas da.

evittam
4. sep 2017

@libka1 Pokial ma dieta otcove priezvisko tak na matrike podpisovala cestné prehlasenie,ze si je vedoma, že priezvisko sa neda zmenit bwz suhlasu otca.😉

evittam
4. sep 2017

Bez

jana_eyre
4. sep 2017

@missguerlain "Prosim ta, aku si ty mala skutocnu zaruku toho, ze tvoj chlap sa po prvom dietati neodmietne ozenit? Absolutne ziadnu"
no len mi tieto vety neprisli ako mile diskutovanie.. Ale uznavam, ze to moze byt len moj pocit ☺

michelle188
autor
4. sep 2017

@libka1 ano zmena priezviska len so suhlasom otca... a tak, proste chcem manželstvo, mať ten pocit istoty, ma velmi riskantnú prácu, kazdý deň sa bojím či sa mojmu synovi otec vrati domov... Chcem to pre nás, hlavne pre syna, z pochopitelných dovodov... O svadbe sme sa rozpravali, povie mi ze vsetko bude.. ale vobec ho netlacim do toho...

michelle188
autor
4. sep 2017

Nie je to pre mňa take doležite zase ta svadba, fakt som chcela pocut len normalne odpovede... A neviem preco ale zalezi mi na tom aby sme boli kompletna rodina a nech nie som ja ako na piatej kolaji s inym priezviskom, o ktorom vie ze si ho musim nejak zmenit, ci na matrike len tak alebo pred oltarom..

michelle188
autor
4. sep 2017

Nás vzťah je v úplnom poriadku, len mu chýba ten šmrnc a posun o kapitolu ďalej... ;)