Priateľ nechce svadbu

avoline
2. sep 2013

ahojte mam mensi problem s priatelom zijem vyse 6 rokov pocas toho sa nam narodila dcerka ma 1,5 roka a v januari sa mi ma narodit druhe dieta ale priatel absolutne nechce ani svatbu a ani o nej nechce ani pocut mne sa takyto zivot nepaci bez svatby dcerka ma priezvisko po nom v rodnom liste .. prosim o niake rady skusenosti ? dakujem

katren
2. sep 2013

@rora ale ved ja nepisem, ze je to zle alebo by mal byt niekto pre to zly.....ty mas na to svoje dovody, predpokladam, ze ste sa s partnerom o tom porozpravali.....
ale zakladatelka @avoline nevie preco si ju nechce vziat a ked to neurobi, tak sa chce rozist.....tak preto mi je divne, ze sa rozhodla mat druhe dieta, ked vie, ze sa chce vydavat, ale on sa zenit nechce....najprv si treba spravit poriadok vo vztahu a potom mat dieta 😉
teda podla mna, mozno mam divne nazory, ale proste to tak citim.....
ja som mala priatela, ktory mi po polroku povedal, ze sa nikdy nechce zenit a mat deti.....vtedy mi to nevadilo, bola som zalubena a potlacala som to, ze ved ja to nepotrebujem, ale ked som spoznala mm a rozpraval o tom aku svadbu by chcel raz mat a ze sa tesi na deti, tak ten cit sa mi vratil a toho predosleho som poslala den na to k vode....bol to risk, ale vysiel 😝 😀 a keby nevysliel, tak by som nebyvala v rovnakej "vesnicke" 😎 😀 😀

anatalia77
2. sep 2013

@alja20 myslela som pristupiť na svadbu už teraz a nie o rok

sashabb
2. sep 2013

@avoline nechápem tvoj postoj 😕 ak je jediný problem "papier" tak nevidím dôvod prečo sa chceš rozchádzať? tam bude asi niečo ine, nie?

winka99
2. sep 2013

baby..niektorych chlapov treba k veciam dokopat, ja uz som zistila, ze ak sama nezacnem malovat izbu, tak ta izba bude nevymalovana este dalsich 10 rokov...ja proste len zacnem a moj drahy uz to urobi 😀
tak mozno aj ti vasi su taki, keby ste zacali s pripravami...uz by sa rozhybali, no co..treba skusit

alja20
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
alja20
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sharmana
2. sep 2013

@avoline to je typické, ked dievky najskôr vyhlasujú všade, že papier je formalita, tak majú deti a potom sú nešťastné, že ich partner si ich nechce vziať... však a načo si si s ním robila deti, ked si sa chcela vydávať? najskôr ste sa mali teda vziať a ak by ti vtedy povedal, že si ta nevezme, tak si si mohla nájsť iného...

najskôr treba spoznať svojho partnera, a vyjasniť si, ako si predstavujete spoločný život, až potom si zakladať rodinu.. bohužial, donútiť ho nemôžeš, pravdepodobne mal tento postoj od začiatku, ale ty si dúfala, že raz ta romanticky požiada o ruku, ale asi si ho dobre nepochopila... on to žitie bez papiera narozdiel od teba myslel vážne...

je mi to lúto, že som bola taká úprimná, ale najlepšie bude, ak si ty urovnáš v hlave, čo chceš a na čom ti skutočne záleží..

anatalia77
2. sep 2013

@alja20 prečítaj si ešte raz svoj príspevok-na bábo ste sa tešli,plánovali 🙂 ,výbavičku a ostatné veci si už zariadovala sama,aj finančne ak si pamatám ☹
Vidíš to??
tak som to prečítala ešte raz,on sa zhostil len úlohy výroby babatka.Je mi to lúto,ale nevidím to ružovo.

winka99
2. sep 2013

@alja20 a aj si sa ho snazila do toho zainteresovat? ze pod..ideme vybrat kocik, postielku....alebo si len cakala a ked on nic, tak si si to potom vsetko pozhanala sama?
lebo vies, to su proste chlapi..im ide rozum o futbale, o autach a nemaju ani šajn ze ako sa nakupuje vybavicka a planuje svadba

rebeka7501
2. sep 2013

@avoline a k rodinnému šťastiu potrebuješ "papier" ? osobne si myslím, ak budeš naliehať (vlastne ho už aj citovo vydieraš) nič nevyriešiš. uškodíš iba sebe a deťom. ak si dvaja prestanú rozumieť, po čase sa rozídu a nebudú hľadieť na to, či sú zobratí alebo spolu iba žijú. závidíš vydatým kamarátkam ? a si si istá, že sú spokojné a šťastné ako to určite prezentujú ?

janinah
2. sep 2013

možno niekto papier nepotrebuje ,ale ja áno a autorka tiež..lebo to nie je len papier,pre mňa je to prísaha,že sa budeme obaja snažiť ostať spolu navždy,ľúbiť sa a starať sa o naše deti...a dieťa som plánovala len s manželom,s frajerom ani náhodou....ale do manželstva nikoho nasilu by som nenútila,to sa ani nedá,možno ho neskôr prinútia tie deti a okolnosti bežného života

maminuska
2. sep 2013

@janinah takto nejak sa na manželstvo pozerám aj ja . Deti jednoducho do volných vztahov nerodím .

kiki68
2. sep 2013

Ja by som to dala asi do tej roviny,ze keby sa Tebe nieco stane,tak on nema pravo na ziadne info v nemocnici,napriklad keby sa nieco zomelie a Tebe by sa teoreticky nieco stalo,tak Tvoja rodina moze reagovat tak,ze by sa mohol prekvapit aky by bol zivot zrazu komplikovany. Pokial nie su deti,tak sa to este da,ale pokial uz su tak je to zodpovednost,rovnako si na tom Ty,keby sa jemu nieco stane, navyse neviem ako to mate pozichrovane uradne,ci ste aspon druh a druzka,lebo bez manzelstva sa vela veci komplikuje,zase na nieco to manzelstvo vymyslene bolo. mne sa taketo nieco uz stalo a v nemocke sa so mnou napriek tomu,ze uz sme boli peknych par rokov vo vztahu a dosla som tam s nim ako partnerka v podstate nikto nebavil. Nakolko nie som jeho manzelka,nemam pravo na urcite veci. Je to take,ze ako kde,ale mne to vtedy poriadne liezlo na nervy. Keby mam dieta,tak sa urcite radsej vydam,uz kvoli tej zodpovednosti za to,ze s partnerom tvorime rodinu o 3 ludoch,z toho jeden za nic nemoze a napospas osudu by sme ho nikdy nenechali. Ale ked ma nejaky vnutorny problem s tym,ze by mala byt svadba ako zvazok,tak tam by som to nehrotila,jedine na to ist padnymi argumentmi. Inak kamoska sa vydavala dva roky po tom ako sa narodilo babo,ale tajne,ziadna oficialna svadba nebola,proste sa vzali na urade a brali to ako uplnu formalitu. Cize k tomu pristupovali podobne ako keby nieco isli osetrit u notara. Len to bolo uzvaretie manzelstva. Niekto tie svadby v bielych satach nemusi a desi ho to,takze bud to vziat velmi pragmaticky alebo kaslat na to.

jabadaba
2. sep 2013

ach baby baby a je to tu zas. Naco leziem do vztahu s niekym kto ma uplne odlisne postoje k jeho zavrseniu? Ved to sa da pocas chodenia zistit. Potom prichadza sklamanie. No aby nie! Ako moze byt niekto stastny ak potlaca svoje vlastne predstavy o suziti dvoch ludi a len sa prisposobuje?

Poradit sa tu asi vela neda. Nikoho nemozno nutit. Aj rozhodnutie o svadbe ma byt rozhodnutie slobodne, bez natlaku okolia. Ak viem, ze vztah bez svadby nechcem tak nejdem sakra proti samej sebe.

mima4
3. sep 2013

Tieto veci si treba vyriesit este ked zacinaju ludia chodit. Ja by som osobne nikdy nesuhlasila byt druzkou/priatelkou ci modernejsie sa tomu hovori "partnerkou"... bud budem plnohodnotna zena, jeho pani, alebo ma vonka veeeeeeeeeeela tzv. modernych zien, co budu s nim zit bez toho, aby prijal zavazok na cely zivot - manzelstvo.
@rebeka7501 som vydata ale v zivote by som manzelstvo nenazvala papierom... To moze povedat iba nestastny a frustrovany clovek, ktoreho rodicia zlyhali ako manzelia/rodicia... a k nicomu ho neviedli... Je mi luto, ze mnoho zien nepreziva naplnenie manzelstva a pozehnanie ktore prinasa... o velmi vela su ochudobnene..

sonice
3. sep 2013

@avoline daj druhemu ditatu meno po sebev ! bude to spravodlive a on sa mozno vspamata

dorenika
3. sep 2013

@rora jasne ze je vela ludi co maju deti a niesu manzelia,napriklad moji rodicia maju 3 deti a su spolu 23 rokov ale im to tak vyhovuje moja mama ani otec svadbu nechcu,a to je rozdiel ako ked jeden chce a druhy nie,to je potom take ako ze jeden chce dieta a druhy nie a vtedy by som fakt rozmyslala ze ci je to to co naozaj chcem

jabadaba
3. sep 2013

@dorenika no presne tak. Pokial sa na bezpapierovom spoluziti zhodnu obaja partneri, vsetko je v najlepsom poriadku. Ale vztah nemoze uspokojivo fungovat ak sa jeden z partnerov nuti do niecoho co nechcel a len sa rezignovane prisposobuje.

Dietatu ci detom by som za takychto okolnosti dala jednoznacne priezvisko po sebe.

nicole011
3. sep 2013

píšež že nechce svadbu, a čo tak spraviť kompris ak sa dvaja ľudia ľúbia a nemajú žiadne iné vážne problémy tak dohodnúť sa dá, čo tak sa dohodnúť na sobáši len vy dvaja rodičia, alebo keď píšeš že v januári sa ti má narodiť druhé dieťa, tak pri krste sa dá tiež povedať áno , a keď už aj na to povie že nie, tak neviem potom tam bude iný problém, niečo tam potom nefunguje .

dorenika
3. sep 2013

@jabadaba my mame priezviska po otcovy len najstarsia sestra ma po jej otcovy

blue_eyes
3. sep 2013

Pokiaľ ste šťastní tak načo si to kaziť? Svadba ešte šťastie nezaručuje...

alja20
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
juliana77
3. sep 2013

@avoline Ako partnerka by som sa síce k druhému tehotenstvu nedopracovala, ale ja by som odmietnutie svadby partnerom chápala ako odmietnutie mňa ako manželky.

Takže to by ma riadne nasr....o!!!

jabadaba
3. sep 2013

@blue_eyes autorka zjavne takto stastna nie je ked to riesi. Treba citat dosledne a s porozumenim. 😉

Bonmoty typu papier nic negarantuje su tu kapanek mimo misu. Nemusi garantovat pre tych co zdielaju rovnaky nazor. Pre niekoho ak manzelstvo nie je len zdrapom papiera to sotva bude dlhodobo uspokojive, ci?

jabadaba
3. sep 2013

@juliana77 taky tak.

blue_eyes
4. sep 2013

@jabadaba keď nie je šťastná tak sa zbalím a odídem....a nebudem mať s takých chlapom ešte druhé decko....si vedela do čoho ide

juliana77
4. sep 2013

@blue_eyes Keby bolo také jednoduché sa zbaliť a odísť, myslím, že dosť príspevkov by tu ani nebolo. Väčšinou sa tu rieši, ako sa vymotať z problemu, pretože nie je kam odísť .

Papier nikomu nezaručí šťastie a skvelý vzťah, ale ten papier, aspoň donúti zúčastnené strany riešiť problémy inak a nie hned útekom, lebo každý nemá chuť a niekedy to ani nejde robiť radikálny závery a papier len tak anulovať. A keď je ten papier sú aké také záruky a istoty a aj pre deti.

blue_eyes
4. sep 2013

Papier nie je záruka...ani honosná svadba....baba chce svadbu chlap nie....tú svadbu asi riešia už dlhšie...takže žiadná z nás netuší čo sa im dvom premieta v hlave.....keď som nespokojná tak to riešim...už nech je to riešenie hocijaké...viem, že nie je jednoduché sa zbaliť a odísť...lebo aj ja toto prežívam teraz...ani luxusná svadba, ani môj úžasný manžel /to nemyslím ironicky, ale je fakt úžasný/ mi šťastné manželstvo nepriniesli....druhé tehotenstvo nedopadlo dobre...proste psychika spravila svoje....a bolo mi jasné že tudy cesta nevede....je ťažké odísť...ale ak nie je šťastná v takom stave v akom je...tak si to musí ona v hlave najprv usporiadať...a aj jej priateľ...samozrejme držím palce.

juliana77
4. sep 2013

@blue_eyes Asi som teta zo starej éry, ale mne príde dosť divné robiť si deti a po desiatich rokoch svadbu.
V prípade tejto dotyčnej dámy by som sa aj zamerala na jej hormonálnu búrku, ktorú určite má vzhľadom na tehotenstvo, asi sa jedná o niaku precitlivelosť, ktorú by zrejme v čase normálneho stavu neriešila.

Tiež mi príde divné robiť formou diskusie prieskum, či je normálne že chlap svadbu odmieta, ak budú prevažovať príspevku, kde to normálne je, alebo kde sa stotožnia s tým, že papier nie je podstatný, zrejme sa so svojou situáciu zmieri a život jede dál.

juliana77
4. sep 2013

@blue_eyes Úspech nie je dopracovať sa svadbe, to šťastie ani nezaručí, šťastie je výber správneho partnera, ktorý si nehľadá len upratovačku, vychovávateľku jeho detí a strážkyňu jeho obydlia ale aj ženu, ktorú potrebuje ako Ženu a svoje druhé ja a v tom prípade chlap nerieši, a urobí čo jej vidí na očiach a dokonca sa s ňou aj ožení.