Priateľ neprispieva na domácnosť, má to celé zmysel?

eugeniuss
22. jan 2019

Pekny dnik prajem. Ospravedlnujem sa ze rusim s tymto mozno zbytocnym forom ale chcela by som vedietbnazor nezainteresovanych mozno viac skusenych ludi nez som ja. Otazka sa cita mojho vztahu resp ci podla Vas ma este zmysel

Mam 28 rokov priatel ma 29. Sme spolu 4 roky. Zijeme u mna v mojom byte ktory som mala (samozrejme na hypoteku :D) uz predtym nez sme sa spoznali kedze on byval u starych rodicov predtym tak sa nastahoval ku mne a zacali sme zit spolu. Priatel nema velmi dobre platenu pracu taky priemer za 4 roky mi neprispieva na domacnost vsetko hradim sama s cim nemam problem kedze pracujem ako kozmeticka sama na seba zarobim viac ako on. Uz som uvazovala aj o dietati. On o dietati ani pocut ale ak by aj na to pristal bojim sa ako by sme to zvladli kedze taham to vacsinou ja on ma biedny plat nedokazal by sa postarat o nas a zas mojim rodicom nechcem visiet pocas materskej na krku . Vsetky moje kamaratky sa vydavaju u nas sa k nicomu neschyluje ja som za ten cas nedostala ani malichernost nieze este prsten . Hovori ze este mame na to cas. Inak sa ku mne sprava pekne uctivo nechodi na zalety ani do krcmy na pivo max obcas niekam s kamosmi ak sa da pomoze aj rodicom u nas na dome na chalupe je uplne kludnuckej povahy. V tejto dobe tazko najst chlapa co nie je neverny nechodi po nociach kade tade nepije nefajci ale predsa uz rok rozmyslam nadtym ze ho necham kedze mam pocit zebtam nie je velka perspektiva. Chcela by som vediet vas nezaujaty nazor kedze kamaratky na neho len kydaju stoja na mojej strane a mamina sa zdrziava komentara ze nechce zasahovat do tychto veci. Dakujem za odpovede a rady pekny den Sandra

sweetdreams
22. jan 2019

@eugeniuss ty musíš vedieť, či ho ľúbiš....

dominika6
22. jan 2019

@eugeniuss a ked ti úplne cudzí ľudia povedia,že sa máš s ním rozísť,urobíš to? lebo to povedali a pritom ani netušia o koho sa jedná,nepoznajú teba,jeho,nevidia váš vzťah,či budúcnosť...prečo by si mala byť ovplyvnená inými a neurobíš sama čo cítiš?
si dospelá,samostatná a šikovná..
ak ti ide o peniaze,či ti zabezpečí komfort,tak na to vieš odpoved iba ty...my nevidíme vaše výplatné pásky..
samozrejme počúvaj mamu a jej dobre mienené rady,čo sú vlastne žiadne,pretože sa rozhodnúť máš ty...a nepočúvať kamošky..ale rozum a srdce

tosomja
22. jan 2019

A mozno mu staci navrhnúť, aby si nasiel lepsie platenú pracu, a uvidis, ci stoji o "posunutie" vo vztahu. Treba sa uprimne rozpravat, nie radiť dookola, ale komunikovat s tym, koho sa to priamo tyka. 😉

michaella94
22. jan 2019

Ak uz rok uvazujes o tom ze vztah chces ukoncit podla mna to nevesti nic dobre....bez vetra sa ani listok nepohne...v kazdom pripade ty musis sama vediet ci chces s takym clovekom dieta....s dietatom prichadza velka zodpovednost a hlavne veeeela vydavkov....a to nie su len plienky ale neskor skolka strava oblecenie a podobne....

hettinka
22. jan 2019

@eugeniuss moj názor - vydržuješ príživníka. Načo si si ho nasťahovala do bytu? Ked na to nemá a nemieni prispievať, nech býva u mamičky. Za tie roky sui už aj prácu mohol nájsť lepšie platenú, alebo prispievať v rámci možností. Mne toto hlava neberie, som žena, chcem byť rozmaznávaná, chcem, aby chlap bol ten, kto uživí rodinu v prvom rade, ktorí zaplatí nutné výdavky ... OK, mali sme aj my obdobia, ked som ťahala rozpočet ja, pre chorobu, prechodnú stratu zamestnania ... ale manžel robil všetko pre to, aby to tak nebolo. Ale aby som ja chovala chlapa a ten mal problém dať aspoň polku bežných nákladov na byt, v ktorom býva, to v žiadnom prípade ... takého by som pratala z domu.

Kam on dáva svoje peniaze? Míňa ich na teba, ak teda nikam skoro nechodí? Alebo preukázateľne sporí? Cestujete? Chodíte von, do kina, do reštík, na dovolenky, pozve ťa?

A čo sa týka svadby a detí, on čas možno má, ty ani nie... Ono je to síce moderné rodiť aj po 30-ke, ale s tým sa už ziadna nepochváli, aké problémy s tým majú, česť tým pár šťastným výnimkám, ktoré dajú snaženie a tehotenstvo v 35-ke ľavou zadnou.

erickatt
22. jan 2019

@eugeniuss co robi s peniazmi zo svojej výplaty??

dzulli1980
22. jan 2019

A Tebe príde normálne, že Ti finančne neprispieva na domácnosť, keď tam spolu žijete? ... keby radšej sem tam na to pivo zašiel ... že mu to nie je trápne, nechápem ... peniaze Ti nedá, dieťa nechce ... si sebestačná žena, dokážeš sa o seba a svoje potreby postarať sama ... to na čo Ti je taký "prívesok"?
@eugeniuss

ptmt1011
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
dskjhfdlkdjhl
22. jan 2019

@eugeniuss dieta nechce, lebo je mu jasne, ze by konecne musel zacat aj on prispievat, tento stav mu vyhovuje, je o neho postarane, preto je taky kludnucky. Nuz, ja by som mu navrhla, ze bud pojdete fifty-fifty, alebo nech si hlada podnajom, proste bud zacne pripievat, alebo nech ide. Uz je naozaj dost stary, aby potreboval opatrovatelku-lebo Ty si v podstate taka jeho opatrovatelka s vyhodami.

ukulela
22. jan 2019

@eugeniuss ked mas byt na hypo, tu by si si mala platit sama, ale reziu - teda energie, vodu, atd a tiez stravu by ste mali riesit spolocne, rpe boha ziveho!

eugeniuss
autor
22. jan 2019

@erickatt to neviem pokupi podla mna zbytocnosti plus dajake uvery nic horibilne ma zo starych cias to si zaplati sam telefon fakturu oblecenie fitko hokeja taketo veci

eugeniuss
autor
22. jan 2019

@hettinka nespori si absolutne niekedy mu to ani nevychadza mesacne ale to sa stane zriedka. Ako uprimne niekedy mam aj ja ten nazor co si vyslovila ale pride mi to akoby trapne si to priznat rozmyslam casto ci nie je chyba aj vo mne ze som nevdacna resp ci nemam prehnane naroky v tejto dobe

nevludna
22. jan 2019

@eugeniuss ja by som sa skor bala byt s chlapom, ktory by mna a dieta neuzivil. Vela zien si povie, vsak ho milujem a je trapne riesit peniaze, ale nie je. Zena s dietatom su minimalne fakt na par mesiacov závisle od muza. Skus s nim najprv poriesit, ci nechce skusit najst lepsie platenu pracu.

jamika27
22. jan 2019

@eugeniuss no jasne že je milý, v pohode sem tam pomôže, nepije, nefajčí ... bodaj by aj nie keď má servis bývanie zadarmo, nemusí platiť, a on sa nemusí snažiť o nič. A ty zamilovaná by si pre neho všetko spravila. Ešte aby sa sťažoval ...

mogaa
22. jan 2019

@eugeniuss nie je v poriadku ak chlap neprispieva na spoločnú domácnosť....To že je to tvoj byt a máš lepší príjem je vedľajšie....Býva u teba a živíš ho - dospelého chlapa.....Ak by mal aspom snahu, tak platí aspom väčšie nákupy - veď ho živíš....Vôbec ti to nepríde divné? Nepoviem ak mu stratí prácu, ale 4roky u teba býva a má prácu.....Ked neprispieva na nájomné a energie, mal prispievať min.na stravu....

zooeynka
22. jan 2019

@eugeniuss tvoja chyba je, ze si si pravidla nestanovila hned na zaciatku. Nikdy si od neho nepytala polovicu penazi na reziu bytu? Teraz nemyslim tvoju hypo. Jemu nie je cudne ze svieti, splachuje, sprchuje sa a ono sa to samo zaplati? Robi aspon nakupy stravy? Alebo ty aj chladnicku plnis a on ma full servis?

hettinka
22. jan 2019

@eugeniuss takze má peniaze na SVOJE koníčky a na nájom nedá? To co je za chlapa?
Ty buď rada, že nie si s ním tehotna. On sa chce zabávať, užívať si, míňať výplatu ako svoje vreckové. Správa sa ako puberťák a nie dospelý muž. Aj mu peries a varis? Ako v mamahoteli?

eugeniuss
autor
22. jan 2019

@zooeynka nakupy robim ja lebo on si nato nespomenie a ked by aj isiel co skusil parkrat tak to boli nepouzitelne veci ja varim on varit nevie takze by aj tak nevedel nakupit tak aby z toho vzniklo nieco jedle takze chodim radsej po robote sama

eugeniuss
autor
22. jan 2019

@hettinka uprimne zial bohu hej ja by som to aj nechala na neho nemusim sa o neho starat za kazdu cenu v kazdom smere ale on take veci nezvlada takze ak nechcem galibu co sa prania varenia pecenia upratovania tyka si to z vlastnej iniciativy spravim sama ale ked ho o nieco poprosim napr polej kvety povysavaj vyzehli tak to urobi

zooeynka
22. jan 2019

@eugeniuss Este dnes by som mu vycislila kolko ma stoji prevadzka bytu, plus strava na mesiac a vypytala by som polovicu. A ze nema? Prepac, odstahuj sa a vrat sa ked pochopis ze som partnerka, nie tvoj sponzor. Ty ak s nim otehotnies tak si uplne blba, prepac.

sashabb
22. jan 2019

@eugeniuss ... nevedel by nakúpiť ... tuna máš zlý prístup, aké nevedel? každý jeden človek vie nakúpiť. To by musel byť neandertálec aby nevedel takú jednoduchú vec. Stačí napísať lístok a poslať ho. Ak nekúpi to čo mal, poslať ho znovu. Po pár pokusoch sa naučí. Ono je jednoduché povedať neviem, nemám a čakať, že to niekto druhý urobí za mňa.

eugeniuss
autor
22. jan 2019

@zooeynka uz som robila rosambo pred par rokmi ohladom tohoto ze sa mi to nepaaci raz ma chytil taky amok ze som ho uz vazne posielala prec ale on sa rozplace v tychto situaciach prosi na kolenach doslovne vtedy ze mu mam dat este cas atd a potom ma to obmakkci vzdy som si povedala ze predsa by to nerobil keby mu na mne nezalezalo

dskjhfdlkdjhl
22. jan 2019

@eugeniuss prepac, ale to si vazne tak zamilovana, ze nevidis, ze si si doma ubytovala neschopaka, ale poriadne vychcaneho neschopaka-robit sa mu nechce, tak si nasiel taku, co sa postara. Metlou by som ho vyhnala.

zooeynka
22. jan 2019

@eugeniuss aaaach ty si truba, prepac...jasne ze sa rozplace ked mu chces vziat jeho pohodlie, sex a jedlo....ty urobis rosambo a nic sa nezmenilo???Riadneho parazita si zivis dievca....fakt ho aj lubis? Co na nom lubis, vyzirkovstvo, vychcanost a plac? Fuj, s takym spravanim by ma totalne odradil, ved to nie je muz ktory sa o teba postara ked budes potrebovat...este od teba vypyta.

ukulela
22. jan 2019

@eugeniuss ty koki, zena, sorry, ty si uplne mimo. u nas bezne an stravz minieme 400 € mesacne, OK, pre dvoch je to mozno u vas menej, nech 250 - 300. NEch ta na strave stoji len 150. k tomu rezia - voda, ele, ... ja neviem - aspon 30 mesacne, krat 12, krat 4 roky - o la laaaa - a mas to, vies, co si za tie prachy mohla mat? alebo vy co ste za ne mohli mat????
ako ty ho neposles nakupit, lebo on nevie? tak mantakovi do pixe napises: syrokrem 1x, muka polohruba 1kg 2x, dukor krystal 1kg 1x. rozky 10x. a ak sa vrati za dve hodiny, tak za dve, ak za 6, tak za 6. nauci sa , alebo nebude jest a hotovo.
chodite von? aspon ta pozve niekedy? dovolenky - na polovicu? (ci aj tie platis ty, pre boha zoveho????)
mas doma vyzirku, vyzirku vychcanu. vies, co by bolo na materskej? po pol roku by si pidlila do roboty, lebo by ste nemali na plienky! ako si si naucila, tak mas, neviem, ci mas odvahu na to si sadnut a s mlady to prebrat .... bojim sa, ze ty si vdacna, ze mas chlapa a nie si sama. :( a to je zle.

eugeniuss
autor
22. jan 2019

Asi mate pravdu ale ja mam v sebe blok si to priznat

Kazdopadne dakujem za nazory a dobre mienene rady ktore sa aj vacsinou zhodovali s tym co mi niekedy z casu na cas jednou hemisferou prebehne musim sa s nim porozpravat
Naozaj si vazim kazdy aj ked nie velmi pozitivny nazor

uglybetty1234
22. jan 2019

ten si zije panko! Nevie nakupit 😂😂😂😂 ty si bohova. Ani nikdy nebude vediet, ked robis a platis vsetko. Pozaduj polovicu, ak mu to nevychdza ma smolu. Jasne ze je krotky, pockaj aky bude krotky ked bude musiet prispievat. Este len spoznas jeho pravu tvar, budes prekvapena. Keby bol nizky plat docasny ok, ale tu sa bavime o ROKOCH!!! Neuveritelne. Ze mu to nie je trapne vyuzivat zenu. Chrapun.

eugeniuss
autor
22. jan 2019

@ukulela no to si vystihla ja sa uprimne toho obavam aj si hladat niekoho noveho predtym som 2 roky zila sama a dost ma ubijala
Ta samota ku koncu. No tak tie vydavky to si este malo povedala ak neratam hypoteku este platim 172 e za reziu lebo nam zatepluju barak to sa akoze splaca tiez z toho strava drogerka a potrebne veci do bytu to mam 400 e minimalne kazdy mesiac

Dovolenky to sme boli dva razy viac krat sme nesli nieze by som si nevedela za cely rok usporit na dovolenku pre osoby ale uz som nemala chut ani minule ani predminule leto

danula.ch
22. jan 2019

@eugeniuss fitko a hokej? Radšej nech si namiesto toho nájde ďalšiu pracu, keď len brigádu. Ved on nedokáže uživiť ani sám seba, nie že ešte rodinu. Si živnostníčka? Máš aspoň narok na materskú od štátu? Lebo ak nie tak čo potom, ostane hádam on na materskej, aby si ty mohla zarábať?

dskjhfdlkdjhl
22. jan 2019

@eugeniuss zena, maj svoju hrdost, radsej sama, ako s takymto pakom. Zacni si zit svoj zivot a isto aj na lepsieho chlapa narazis.