Priateľ neprispieva na domácnosť, má to celé zmysel?

eugeniuss
22. jan 2019

Pekny dnik prajem. Ospravedlnujem sa ze rusim s tymto mozno zbytocnym forom ale chcela by som vedietbnazor nezainteresovanych mozno viac skusenych ludi nez som ja. Otazka sa cita mojho vztahu resp ci podla Vas ma este zmysel

Mam 28 rokov priatel ma 29. Sme spolu 4 roky. Zijeme u mna v mojom byte ktory som mala (samozrejme na hypoteku :D) uz predtym nez sme sa spoznali kedze on byval u starych rodicov predtym tak sa nastahoval ku mne a zacali sme zit spolu. Priatel nema velmi dobre platenu pracu taky priemer za 4 roky mi neprispieva na domacnost vsetko hradim sama s cim nemam problem kedze pracujem ako kozmeticka sama na seba zarobim viac ako on. Uz som uvazovala aj o dietati. On o dietati ani pocut ale ak by aj na to pristal bojim sa ako by sme to zvladli kedze taham to vacsinou ja on ma biedny plat nedokazal by sa postarat o nas a zas mojim rodicom nechcem visiet pocas materskej na krku . Vsetky moje kamaratky sa vydavaju u nas sa k nicomu neschyluje ja som za ten cas nedostala ani malichernost nieze este prsten . Hovori ze este mame na to cas. Inak sa ku mne sprava pekne uctivo nechodi na zalety ani do krcmy na pivo max obcas niekam s kamosmi ak sa da pomoze aj rodicom u nas na dome na chalupe je uplne kludnuckej povahy. V tejto dobe tazko najst chlapa co nie je neverny nechodi po nociach kade tade nepije nefajci ale predsa uz rok rozmyslam nadtym ze ho necham kedze mam pocit zebtam nie je velka perspektiva. Chcela by som vediet vas nezaujaty nazor kedze kamaratky na neho len kydaju stoja na mojej strane a mamina sa zdrziava komentara ze nechce zasahovat do tychto veci. Dakujem za odpovede a rady pekny den Sandra

zahrajzlato
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zahrajzlato
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
evica01
23. jan 2019

Z casu na cas napis ako ste na tom 👍

anabella111
23. jan 2019

@majke ☺ale to uz ziadna sranda nie je ..ze za srandu sa povazuje to, ze sa stava normalnym ..ze zena ..ktora to dieta 9 mesiacov nosi..prejde si kdecim..az po hormonalne zmeny v organizme..a po porode sa jej este v tele vytvara pokrm pre dieta ..prirodzene a uplne vynimocne...ale s dietatom ostava doma Chlap a ona ide dalej makat...😲...To ze spolocnost nastavuje tento div ..ako normalitu...je skor na zaplakanie. Lebo kym bude pre zenu prirodzenym donosit dieta..dovtedy by malo byť pre chlapa prirodzene byt financnym pilierom pre rodinu.V opacnom pripade ..bude ochvilu platna aj extremisticka feministicka veta..Chlapov nam k zivotu netreba. Leda jak lacnu pracovnu silu v domacnosti..ale to je velmi pozitivna predpoved..lebo prirodzene zas muzi v tejto ulohe neobstoja . Preco?..lebo nam zenam bude na pritaz muz..ktory na materskej nielen ze neumyje zachod..ale medzi plienkami zabudne..co su muzske domace prace..a po prichode domov sa este spyta..kde sme tak dlho a z postele v najlepsom vyskoci ku zo sna rozpravajucemu dietatu . .lebo bude vycviceny .ako Azor..ktory sa naucil ..ze prevencia je lepsia..ako parhodinova uspavacka.😊😊 A tento chlap sa nutne skor ci neskor stane asexualnym pre svoju zenu. A toto je moment...s ktorym predsa po tisicrocia maju skusenost zeny a vedia s tym narabat naozaj zrucnejsie. Lebo ozaj si neviem predstavit oteckov na kave..ako sa zaluju jeden druhemu a dohaduju sa na diétach ..aby boli pritazlivejsi..ukazuju si spodne pradla ..ktore by mali pomoct..vymienaju si recepty s ucinnym afrodiziakom..☺..atd..atd. A teraz vazne. Otec na materskej je dufam len nutne vynimocne zlo..vynimocnej doby.

danyb
23. jan 2019

raz budeš ľutovať, že si si ho takto naučila.. možno je to fajn chlap ale evidentne si nevidí ďalej ako na špičku nosa.. aj keď zarobí málo, mal by alikvotnou čiastkou prispievať.. a popri tom sa snažiť, aby zarábal viac a nebolo to iba na tebe..
keď sa nad tým zamyslím, čo to je za chlapa, keď sa nesnaží a nechá všetko platiť svoju ženu?? "Charakter" ☹
určite to chce rozhovor o budúcnosti a zodpovednosti za rodinu.. ty sa chceš niekam posunúť a jemu to takto vyhovuje.. komu by to nevyhovovalo 🙂 celá výplata je jeho.. možno niekde šetrí do pančuchy a ty vás živíš z ruky do huby..
a o tom dieťati, 28 rokov si myslím a po dlhoročnom vzťahu je už čas sa nad tým zamýšľať, radšej neodkladať, ale až keď sa Vaše finančné otázky vyjasnia a nie aby ťa musela podporovať rodina, na to by si mala mať muža, ktorý sa o svoju rodinu dokáže postarať a v tom by som bola nekompromisná 🙂
držím palčeky 🙂 možno by bolo lepšie poobzerať sa inde 🙂

larisalarisa
23. jan 2019

Možno to môže fungovať. Len máte vymenené úlohy. Vy ste chlap v rodine, on je druhá polovica. Možno by mohol toto všetko kompenzovať tým, že by sa staral o domácnosť, neskôr o deti. Možno by stačilo úprimne sa porozprávať. Dajte mu šancu.

zahrajzlato
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
jankavt1
23. jan 2019

@eugeniuss Ani si s nim dieta nerob, lebo ked bude vychcany neschopak po ockovi, tak si v prdely

jankavt1
23. jan 2019

@eugeniuss Posli ho prec, lebo ti cely zivot pokazi.

mimiqa
23. jan 2019

@eugeniuss aj ja chcem ist k tebe byvat 🤣😘

jankavt1
23. jan 2019

@eugeniuss a tvoja mama sa preco do toho nemiesa? Mozno sa ti neda pomoct preto sa zbytocne nesnazi. Pravdepodobne si nedas povedat alebo sa boji, ci by si sa psychicky nezrutila.... Aspon , ze kamosky ti to povedali rovno

nini1010
23. jan 2019

Prepacte ale vy ste strasne naivna.a neviem ci aj nie zufala ak tak dlho zivite muza ktory nema ani len snahu s tym nieco robit.musi predsa prispievat minimalne 50%na byt a bezne vydavky a vy ho nechate len tak aby mal vyplatu ako vreckove a vy vas zivite?!to je strasne zufale!ako viete ze tie peniaze napr.nepregambluje?!no hadam aspon tych 500 eur zarobi?!na co minie 500 eur ked ho zivite?tazko mi uverit ze nejaka zena je schopna takto zit s muzom a zivit ho.hrozne.

kassandra25
23. jan 2019

@eugeniuss samozrejme, ze to ma vyznam! Ved kamoska dostane ku 32 narodeninam od svojho manzela retiazku za druhy porod a, v leteskole dovolenku, rodinnu a ty kvet mozno, lebo na viacej mat nebude a ked budes tehotna, budes sa hanbit mu to povedat, ani mu to nepovies, lebo dobre vies, aky ma on nato nazor, co sa tyka vas dvoch, a budes to hovorit kamaratkam. Tak vela stastia a urcite to ma vyznam, lebo niekto musi predsa aj takeho niktosa zivit.

nini1010
23. jan 2019

A este s nim dieta planovat!a co sa budete chodit past a spat pod stanom???

hope87
23. jan 2019

Chlapec sa tebou nechava vydrziavat...ze mu to nie je trapne...aj ked nezarobi vela ALE on je povinny niecim prispievat...nejakou pevne stanovenou sumou. Ked nevie varit ani nakupovat...esteze si vie zadok utriet sam 🙄 🙈.
V poriadku, v prvom rade, nech si zaplati pozicku alebo uver, co ma ale nasledne nech da TEBE nejake peniaze a za to, co mu ostane, nech si ide do fitka a na hokej...ty si tymto stylom nemas sancu nasporit, tak ako by si si mohla, keby ste si delili naklady v domacnosti. Nevravim, jasne, ze je normalne istu dobu pomoct partnerovi v nudzi, ked sa dvaja lubia...ale 4 roky?? ak ma taku zle platenu pracu, uz davno si mal hladat nieco lepsie, ked ti z toho nezvlada nic davat.
Neviem, ci je to vhodny chlap do buducna...uz len tento jeho pristup ohladom penazi je na povazeni...to aby si trpla, ci sa bude vediet o vas postarat, ak by si ostala na materskej. V kazdom pripade, nenechavaj to takto dalej. Bud sa s nim rozid, ak uz rok o tom uvazujes alebo daj tomu sancu ale stanov jasne pravidla a sumu, ktoru ti ma davat...a pokial ti bude zase vyplakavat, posli ho do riti! To co je za chlapa, co sa radsej rozreve, ako aby si nasiel lepsiu pracu alebo sebe utiahol opasok a tebe dal to, co treba? No, nezavidim ti ale po takej dlhej dobe, je rad na tebe, aby si myslela na seba a nie len na neho, ze chudacik nema z coho...drzim palce 🍀

saslavka73
23. jan 2019

To nie je dobre zmieriť sa, že nevie nakupovať tak nenakupuje. Si zvykne a nebude nakupovať nikdy.

alchemilkazltozelena
23. jan 2019

Volila by som rozchod..nikdy si ta nevezme nikdy dieta nebude chciet..o nicom..nestracaj dalsie roky pri nom, 4 stacili..uz vcera bolo neskoro..

sashabb
23. jan 2019

Dohovie či vôbec zarába realne tolko, kolko ti povedal 🙄

saslavka73
23. jan 2019

Treba sa porozprávať. Nemusí o byť zlý chlap. Ale za štyri roky, že ho to nenapadlo........... Treba to otvorene povedať.

galioska
23. jan 2019

Býval u starých rodičov a nepomáha ti, viac nieje čo dodať, možno oci stačí otvoriť a zapoj mozog😉🥰, držím palce

sasa1310
23. jan 2019

@eugeniuss
každý dospelý človek vie, že keď niekde býva, tak robí nejaké tie náklady. Či už v podnájme, u rodičov alebo v hoteli. A taký ľudia ako tvoj, sa radšej robia, že tomu nechápu, akoby mali niečo platiť. Obzvlášť, ak si sa s ním už o tom bavila.
Prečo by neplakal, keď si sa chcela rozísť? Veď má zadarmo bývanie, stravu.
On si veľmi dobre uvedomuje, že by platiť mal, len jednoducho NEMUSÍ.
A inak si veľmi trpezlivá, že rok. Ja by som ho hnala po 2 mesiacoch.

jania023
23. jan 2019

@eugeniuss v prvom rade sa hned rozchadzat je blbost. Ak mu nepovies co ti vadi tak mu vlastne ani nedas sancu aby s tym nieco robil. Jeho to dnes ani nenapadne te nieco robi zle ved stale to tak bolo tak preco dnes by to malo zrazu vadit?
Proste si s nim sadnut a vyrozpravat si to id A do Z aj svatbu a rodinu a ak aj stale bude trvat na svojom tak pohrozit rozchodom ze si teda tu rodinu zabezpecis inde🤪
Daj mu cas to rozdychat maximum 3-4 mesiace a ked nebude s tym nic robit tak mas 2 moznosti bud chlap ktoreho musis zivit a bez rodiny alebo mu das stopku a hladas nieco ine zial aj s niekym inym. Ak si normalna baba tak sa chlapy pohrnu

renka30
23. jan 2019

Podľa mňa je to z jeho strany taká vypočítavosť, má sa u teba tak ako doma u mamičky, neprispieva, nenakúpi, nenavarí, má všetok servis čo doma plus všetko čo patrí k partnerskému spolužitiu, žije si krásny život, je o neho postarané po všetkých stránkach. Asi by som sa s ním vážne porozprávala ako vidí vašu spoločnú budúcnosť a či vôbec nejakú vidí. A jasne by som mu vysvetlila, že takto to už ďalej ťahať nemieniš a musí sa aj on podieľať na výdavkoch. Nepríde mi v poriadku, že nie je schopný ani nakúpiť, a ak naozaj treba mu napísať zoznam a nech si chlapec poradí a ak chce jesť nech sa postará...a ak sa nič nezmení tak by som sa sním radšej rozlúčila...takto v tom nevidím pre teba žiadnu perspektívu...

tykat
23. jan 2019

@eugeniuss ...naco ti dalsie decko? Ved uz jedno mas...za mna....asi by som hladala otca pre svoje deti dalej a tohto poslala...no proste niekam inam, co najdalej.

svetielko86
23. jan 2019

NIE

zooeynka
23. jan 2019

Toto je chyba nas zien, ze sa uspokojime s hocjakymi nekvalitnymi jedincami(len aby sme neboli same a bla bla)a takito nanic muzi ani nemaju potrebu sa zlepsovat, ved naco, nejaka hlupana sa najde co sa postara....To je vsetko o sebavedomi a sebelaske, zena, ktora sa ma rada by proste nedovolila aby sa ku nej jej partner takto spraval a vyuzival ju.

lujza123
23. jan 2019

@anabella111 vidíš to moc čiernobielo, sú páry a ľudia ktorim vyhovuje klasické usporiadanie a sú ľudia ktori to tak nemajú. Otec na materskej určite nieje funkcia pre každého chlapa ale sú muži co sú tak spokojní. Tak isto sú ženy ktoré sú úspešnejšie v pracovnej sfére ako doma s detmi za sporakom. Je to tak úplne v poriadku, nech ma každý doma a v živote usporiadanie ake mu vyhovuje, v akom sa cíti dobre.
To ci ich partnerstvo bude šťastné nezávisí od toho kto doma upratuje.
Je fajn ze ste sa našli s mužom a cítite to takto rovnako, mate to pekne podelené co kto robí a funguje vám to. Ale nieje to univerzalny recept na šťastné manželstvo pre vsetkych. Keby ma tak fungovať 10 náhodne vybraných parov 5 by to vyhovovalo, 3 by sa hádali a u 2 by to viedlo k rozchodu.

jenny04
23. jan 2019

Mne to pride ako ked ja chcem nieco od svojho 15r.syna.Ten tvoj partner mi pride ako dospele dieta,ktore sa necha obskakovat.Aj MM nieje expert na nakupy(pracuje v zahranici tym padom ma slaby prehlad o cenach atd)ale ked mu dam listok tak nakupi ,ked nevie nieco zavola opyta sa.Urcite by som mu povedala narovinu aby sa niektore veci zmenili.Mal by ti pomahat financne.Ked ti to teraz lezie na nervy bude sa to len stupnovat.Ak by prislo dieta,ty nemohla zarabat,tym padom by bolo tazsie aj po financnej stranke,do toho starosti a unava ,hormonytak ver tomu ze by si vybuchla.Poznam podobny par.Ona akcna,sebestacna ,vlastny dom s hypotekouatd.on vyrastene dieta a ona ho zivila.Lenze otehotnela a nastahoval sa k nej.Raz ho vyhodila,ale vratil sa lenze ked sa narodilo male zbalil sa po hadke a odisiel.(uz nevratil) tym ze niesu manzelia je jednoduchsie zbalit sa a odist.Myslim ze tam boli hadky ked sa maly narodil a on bol tiez v pohode,ziaden alkac,zaletnik.Futbalista a mal kamosov co viem.Bud si ujasnite urcite veci este pred dietatom aby si sa potom nemusela sama trapit.

orchidea123
23. jan 2019

Nie daj mu podmienku si predstav aka buducnost by ta cakala pridu deti zvysene vydavky takych prizivnikov si moja najdes na kazdy prst 10 to mi ver bud budes platit a byvat a jest pouzivat vodu elektriku alebo si chod kadw lahsie bud razna jemu to takto vyhovuje mozno teraz aj tebe ale pozeraj do buducna velastastia viem o com pisem 😊

dismonika
23. jan 2019

@eugeniuss ahoj, nečítala som predošlé komentáre, no mala som ešte dávno podobného priateľa. No rozdiel bol v tom, že sme našťastie spolu nežili. Tiež tichucka, kludnucka povaha, zarobiť nevedel. Kde si ho postavila, tam stál. Načo ti taký chlap? Budeš sa trápiť celý život. Chlap má vedieť uživiť rodinu. Nech si nájde lepšie platenú prácu, prípadne ešte jednu, lebo toto nikde nevedie.