Priateľ sa priznal sa k nevere. Čo ďalej?

dejzy123
27. feb 2015

ahojte, takze od zaciatku, sme s priatelom 3 roky, pozname sa dobrych 15. nas vztah nebol idealny, no hlavne koli tomu, ze to bol vztah na dialku.. momentakne sme sa dohodli na spolocnom byvani v jednom state, kedze doteraz sme kazdy byvali v inom state. sme slovaci obaja, podotykam..no a on chcel tu novu etapu zacat "s cistmym stitom" a priznal sa mi, ze ma pred rokom podviedol :/ stalo sa to vraj jeden jediny krat, ked mal pansku jazdu, opili sa, zabludili do bordelu a bolo ... :/ on to strasne lutuje, tvrdi, ze to bol omyl, ze si to ani nepamata cele, ze ma miluje atd....no ale ja, ja som samozrejme strasne sklamana z neho...sklamal ma ako partner, aj ako clovek....este chcem podotknut, ze co sa tykalo sexu medzi nami bol vzdy skvely, on bol vzdy spokojny, takze to nie je ten pripad, ze by bol nespokojny v tejto oblasti...ja neviem co robit? na jednej strane mam chut ho zabit a na druhej objat ho :/ dakujem za kazdy nazor 🙂

ig0r
27. feb 2015

Ak to bolo len raz a v bordeli tak to sa da odpustit. Otazka je ci ho este pustis zurovat s kamaratmi na pansku jazdu... 🙂

bonaqa2013
27. feb 2015

Ak nemáte deti, majetok, ani nie ste manželia tak u mňa by to bolo jasne. Rozchod.

jahodka8
27. feb 2015

@dejzy123 zdravotné riziká ho ani nenapadli? ale zasa ked sa ti priznal, tak to je fakt odvaha od neho, čestné. pre mna horšie ako keby mal nejakú frajerku. tá žena mala x mužov ktorí majú tiež napr. manželky, priateľky.

jahodka8
27. feb 2015

@ig0r prečo si myslíš, že bordeli sa to dá ľahšie odpustiť? so ženou, od ktorej na ňu mohol preniesť nejakú chorobu? vy muži si ani neuvedomujete, ako môžete na svoju manželku/priateľku takto preniesť niečo, čo jej napr. spôsobí zdravotné problémy, dokonca neplodnosť, ohrozenie života a tak. Akože preto, že to nebolo citové? No ved práve, že to nie je citové z vašej strany, o to horšie to môže byť fyzicky.

belllinka
27. feb 2015

@bonaqa2013 On jej to povedal v dobrej viere lebo chce zacat s cistm stitom a ona sa s nim ma rozist? Podla mna dost prehnane.
@dejzy123 Ja by som na tvojom mieste pokracovala vo vztahu, ale este by som pockala so spolocnymi zavazkami. Pokial to bolo jednorazove, fyzicke, bez citov, tak to sa da odpustit.

prasiatko30
27. feb 2015

To je komplikovane. Tak urcite z takehoto priznania clovek nebude vyskakovat meter dvadsat ale aj ty sama hovoris ze ste presli zlozitym obdobim, pravdepodobne ste byvali dlhu dobu odluceni od seba takze v tom zmysle by si mu asi mala odpustit - rozzdychat to a dat mu sancu v spolocnej domacnosti v jednom state - to hej vyziadala by som si od neho krvne testy na sex prenosne choroby - just in case.

bona_dea
27. feb 2015

zablúdil do bordelu? 😀 to by som chcela vedieť, ako sa tam dá zablúdiť...

prasiatko30
27. feb 2015

@bona_dea no jo u niektorych chlapoch sa rozlucka so slobodou spaja s navstevou bordelu - dobrosrdecni kamarati zavedu buduceho novomanzela a celu partiu do altern clubu 😕

bona_dea
27. feb 2015

@prasiatko30 aha, skvelé... ja asi ale nechápem princípu... :-/ dobrý sex môže mať predsa aj s budúcou manželkou, či?

bonaqa2013
27. feb 2015

@bona_dea len aby sa to blúdenie nestalo neskoršie pravidelnosťou.

prasiatko30
27. feb 2015

@bona_dea mna sa nepytaj preco to robia ja ani nehovorim ze to schvalujem ale ja ti hovorim ze vela takych rozlucok podla Vsetkeho konci v bordeli - preco za co a na co to su uz otazky ktore treba polozit ucastnikom

bonaqa2013
27. feb 2015

@belllinka jáááj dušinka, najtiaž je začať. Myslíš že tie ťažšie obdobia sa v tom partnerstve už objavovať nebudú? No počkaj keď prídu deti, popr. o 10 rokov ten vzťah bude zas inak vyzerať.

belllinka
27. feb 2015

@bonaqa2013 Jasne ze sa budu objavovat tazsie obdobia a to maju vsetko riesit rozchodom? Dušinka...

jahodnicka
27. feb 2015

Priznal se,lituje toho...zkus na to nemyslet a odpustit mu...

dejzy123
autor
27. feb 2015

co sa tyka chorob, bol na vysetrenie, nema nic... ale ano tiez to neviem pochopit ako sa to mohlo stat...on vravi, ze nevedel vobec co robi..no pre mna to znie ako klise.... ved musel prist tam, vybrat si, zaplatit za to vsetko..... :(

dejzy123
autor
27. feb 2015

no ved toto, ze ako na to zabudnut? a ako zacat znovu verit? vazne som mu uplne verila....

somozajnemozna
27. feb 2015

Prosiiiiiimm ta😀 neries,takých nevier ešte budeB-)

moonlight1210
27. feb 2015

@dejzy123 si rozhodena a nastvana, sklamana. ale vezmi si to inak - mas pocit, ze je typ, co by tam zabludil este raz?
ak to nezvladas, daj mu distanc a vysvetli, ze chces cas pre seba, kym si urobis jasno v srdci.
a uvidis, ako sa zachova.

a posli ho za ten cas na vysetrenia, daj si urobit aj ty, niektore virusy vedia pekne latentne pockat na svoju spravnu chvilu.

ako polahcujuce okolnosti vezmi: ze sa priznal sam a dobrovolne. ze to lutuje. ze si to vlastne neuzil (asi). ze mu udelis trest strachu z tvojej nerozhodnosti, ked nebude vediet, ako sa rozhodnes.

ako pritazujuce: ze to urobil, ze si sa to dozvedela, ze ta to stve, ze mas nalomenu doveru, ze je tu potencialny nabeh na opakovanie.

a potom sa rozhodni.

enka81
27. feb 2015

tak po prvé, myslím, že ti o tom nemal hovoriť, on si uľavil svedomiu a teba to trápi /nevravím, že jeho nie/. Ale možno zle súdim a keďže mal svedkov - kamarátov, chcel pred začatím novej etapy isť s čistým štítom /asi existovala možnosť, že by si sa to raz dozvedela/. V oboch pripadoch by som mu odpustila, Ja stále vravím, že alkohol zmôže veľa, kto tvrdí opak, never mu. A ak to bolo v bordeli, tak áno, išiel tam určite dobovolne, ale pod parou a stalo sa. Nerieš to, daj mu šancu. Ani nevieš, koľko tu žienok bolo v živote podvedených a ani o tom nevie. Všetko záleží na tom, čo chceš ty. Ak ho máš rada aj napriek poklesku, skús to s nim. Nikto nie je dokonalý a veľa manželstiev sa rozpadá práve kvôli tomu, že my ženy sa snažíme byt zásadové a neodpúšťame. Ale myslíš, že kedysi tvoj dedko, alebo otec /nechcem nikoho uraziť/ nepodviedol? Len sa to kedysi nechalo medzi 4 stenami manželov, .

dejzy123
autor
27. feb 2015

a neslo o rozlucku so slobodou... islo o pansku jazdu v style, ze boli na dovolenke spolu kamosi...najskor som tam mala byt aj ja...ale par tyzdnov pred tou dovolenkou sme sa pohadali, tak som to nakoniec ja zrusila.... on mi to vlastne tiez vytkol, ze ak bz som tam bola tak by sa to nestalo :D co je pravda..ale tak nemyslim, ze som si zasluzila byt podvedena, preto, ze som to zrusila koli vtedajsim nasim nezhodam.... pred tym ako odisiel sme uz boli udobreni....

dejzy123
autor
27. feb 2015

@enka81 hej, to som mu aj ja vytkla, ze mi to radsej nemal hovorit...ze teraz je cele rozhodnutie co dalej s tym vztahom na mne, ze len ulavil svojmu svedomiu.... on mi zas vravi, ze bol uprimny...uprimny preto, ze ma miluje..no a ja mu zas na to vravim, ze preco nemyslel na to, ze ma miluje, ked prisiel do bordelu...mam ho rada, jasne...je to uplne iny chlap pre mna, ako predosli partneri...ale fakt neviem ako sa to da predychat :(

enka81
27. feb 2015

@dejzy123 ved preco isiel do bodelu, pretoze chlapi potajme chcu asi vediet, ake to tam je, a alkohol mu pomohol zhodit zabany. Nebolo to o citoch, chlapi maju ine pudy ako my, i ked nie len chlapi podvadzaju, ale vo vacsine % je to u nich cisto fyzicke, kdezto u zien byvaju zapojene pri nevere city a to je podla mna horsie pre vzťah. Jasne, ze by som to pred nim nezlahcovala, nech sa citi blbo, ale ak chces, aby vam to fungovalo, uzavrite to a uz sa k tomu nevracaj. Nechaj to pochovane, ak mu odpustis, nevytahuj to potom uz.

jojake
27. feb 2015

Moj nazor - keby som o jednorazovej nevere vedela od partnera a milovala hoa on by to lutoval, tak by som to odpustila. Ale myslim, ze by som nikdy nezabudla. A neviem, ci by som vedela dalej zit s pocitom, co ak zas... Ved do konca svojho zivota snad este pojde na nejaku pansku jazdu, hoc aj na druhy koniec mesta do baru. Stale by som mala pochybnosti, co ak....alebo by som to vytahovala pri kazdej hadke ( bohuzial ako sa poznam). To som nezazila, len si myslim, ze by som to tak riesila, ale clovek nevie. Plus je to vzdy ine, ak su aj deti. Podla mna ide o to, ci mu vies: 1. odpustit, 2. zabudnut a nikdy sa k tomu nevracat. Ak to vies, pokracuj, lebo vsetci robime chyby. Ale ak na to nezabudnes, znicite sa obidvaja, lebo to bude medzi vamu stale. Drzim palce, nech sa dobre rozhodnes. To musis urobit sama

lagatta
27. feb 2015

Ja iba tak na okraj by som rada pripomenula, že aj v bordeli sú isté pravidlá, takže tam hrozí omnoho menšia možnosť nákazy ako keby si našiel možno nejakú frajerku. Tie baby musia mať nejakú hygienu, používanie kondómov a viem, že je tam sprcha. Láka to každého muža a koľkí sa ani nepriznajú. Ostatné je na tebe, či odpustíš alebo nie. Musíš si zvážiť pre a proti.

kiki68
27. feb 2015

ale bordel to nie je nevera, ak ide ozraly chlap s dalsou tlupou orzralych samcov do bordelu,tak to by som ja osobne ako neveru nebrala a dobre,ze sa teda priznal. Okrem toho tie zeny,co robia v bordeli nie su buduce milenky. Su to profesionalky,co maju casto doma dve deti a problemoveho partnera na krku a kedze nemaju peniaze,tak casto ich to nuti k tomuto rieseniu. Ovla lepsie ked chlap spravi nieco taketo v bordeli ako by sa mal tahat s nejakou mladou cicou cez nejaky pokec.
Ktory chlap nebol v bordeli tak vacsinou klame 😀
Viete co spravil ten moj? isli s jednym byvalym kolegom po nejakej oficialnej akcii do bordelu, ti blbci si tam dali jeden drink a isli odtial? 😀 ja pozeram,ze to tam ako vazne ani jeden ziadnu babu nepretiahol? si hovorim,ze sak to je uz hanba. No a oni fakt tam zaplatili, vraj nejako nepobrali na to cele odvahu a zdupkali 😀 Si tam o nich museli nieco pomysliet...

olifcek
27. feb 2015

@moonlight1210 takto nejako by som to odporucala riesit i ja. a ak nedokazes zabudnut, tak sa rozist.. 🙂

olifcek
27. feb 2015

@lagatta ale i v bordeli si vies za priplatok nechat zrusit cepicku... ci? neviem, len sa pytam.. mozno len vela filmov pozeram

lagatta
27. feb 2015

@olifcek neviem nebola som tam, nepracovala som tam. Toľko viem. A viem, že sú tam pravidlá a nemyslím si, že za príplatok sa dá zrušiť. Poznám chlapov čo tam boli a ani jeden nehovoril o nejakom príplatku. Proste musí tam byť dodržaná hygiena. Možno sa dá priplatiť nejakej štetke čo stojí na okraji cesty. Tam by som neverila ani hygiene a tam by som sa bála aj tých chorôb. Ale čo viem, tak v bordeli to tak nemôže byť

olifcek
27. feb 2015

@lagatta jj, mna inspirovala telka.. lebo netusim, ako to tam chodi...

mircalla
27. feb 2015

Mne sa paci, ako tu niektore hned jednoznacne navrhuju rozchod, ale keby boli v rovnakej situacii (resp. boli len o tom nevedia, nakolko sa im polovicky nepriznali) by mozno take rezolutne neboli.
Ja som pokracovala vo vztahu, ale nakoniec to krachlo - uz som proste nedokazala verit, i ked u mna to bola trochu ina situcia. to je na tebe, ci dokazes za tym urobit hrubu ciaru (da sa to vobec?)...asi by som si to nechala ulezat v hlave a na cas si dala pauzu...normalne mu povedz, ze to musis stravit a potrebujes by nejaky cas sama.....
Muzi su muzi, proste zbytocne sa budeme snazit pochopit, ako zabludili do bordelu, oni maju inu hlavu