Priateľ si vypýtal peniaze za obed mojej strany rodiny po krste syna

28. okt 2023

On mal prítomných na rodinnom obede 4 ľudí a ja 5. Obed stal cez 170€ s prípitkom.
Po obede hovorí že mu mám poslať polovicu z účtu. Prekvapilo ma to, lebo som čakala že ako hlava rodiny po krste prvorodeného syna sa zachová ako gentleman a takéto niečo anilen nebudeme musieť riešiť. Nemame spoločný účet, on slušne zarába a ja som na MD. Len ma zaujima čo si o tom myslíte
A nie nie som z tých ktoré sa potrebujú všade len pozývať, nemám problem s platením účtov ale pri takejto príležitosti sa to podľa mna nehodí.

huginko
28. okt 2023

@jaond19 možno len prvá príležitosť... Ťažko povedať.

luccija
28. okt 2023

Strašná hanba:(vedel kam idete, keď na to nemá mal povedať dopredu účet za 11 ľudí bude drahy ako to rozdelíme?Aj dieťaťu si kupovala výbavu zo svojich peňazí?

chodec15
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
cacianka
28. okt 2023

Čo si myslím ?
Že toto nie je váš jediný problém, bohužiaľ.....

chodec15
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zobaka
28. okt 2023

@chodec15 ty asi velmi nevaris a nenakupujes, ked si myslis, ze 11 ludi vystravujes a das im napit dokopy za 15-25 eur

matkahelka
28. okt 2023

@chodec15 ty si kedy prosim ta naposledy nakupoval? 11 ludi slavnostne prestravovat za 25€? priznaj sa, ze dvere obchodu si naposledy otvoril za sociku

tundra
28. okt 2023

@zobaka 😂😂😂

zobaka
28. okt 2023

@matkahelka som myslela, ze uz od unavy zle vidim, ked taku sprostost napisal 😂 to bude dalsi expert na spagetach

reanda
28. okt 2023

@chodec15 ake vztahy? to je vztah, kde sa delia peniaze na moje a tvoje? som zvedava, kto by smazil doma tie rezne pre 11 osob 😀 asi ona s deckom na cecku, nie? panko, keby mal vychystat a obstarat krstiny doma, tak by stopro radsej dve stovky zaplatil, ale sak zena spravi zadarmo, usetrime.. to su vztahy 👍

tundra
28. okt 2023

Lepsie nez Netflix,sa smejem ....,len mi je luto tej autorky

matkahelka
28. okt 2023

autorka, srdecne blahozelam k vyberu otca pre dieta. o pol roka tu budes pisat, ze si nemas za co kupit ani 5€ leginy z pepca, lebo pan otec chce, aby si prispievala z rodicaku polovicou nakladov na domacnost. kde to vy zeny na takych idiotov chodite???

chodec15
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zobaka
28. okt 2023

@chodec15 klames sam seba, nezmestis a 3,99 za kilo to uz ani cinania ti take nepredaju, ty by si tým ludom ani maslo nepridal do zemiakov, kde je nealko, alko, dupla, kolac

uprimne ta restauracia vobec nevysla draho, drahsie vyjde zivot s drzgrosmi, fuj

rebrambora
28. okt 2023

My tiez nemame spolocny ucet, ale spolocne peniaze teda ano.
Pardon, ale toto mi pride ako strasny bizar, rovnako ako pozvat rodinu na krstiny a pytat Si peniaze - @chodec15 je snad samozrejme, ze pozvani prinesu dary tak ako to, ze ten ktory pozyva plati.

chodec15
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
matkahelka
28. okt 2023

@chodec15 a struhanku, vajcia, muku, olej davaju k tym kuracim ceckom gratis? aj maslo na varene zemiaky? aj k trupom davaju polievkovu zeleninu gratis? 1 sampus pre 11 ludi? daj svojou matikou, kolko sa kazdemu ujde. a po tom bohatom sampusovom pripitku co? kohutikovu vodu? prosim, nestrapnuj sa uz viac.

zobaka
28. okt 2023

@matkahelka on by chodil s jednou flasou a odmerkou a ked by bolo malo vypytal by prispevok na to

chodec15
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
reanda
28. okt 2023

@matkahelka a ani zakusky a kava nebudu ☹ to by som ani dar nedala 😀 😀

chodec15
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mamatroch
28. okt 2023

Povedz mu, ze on nech Ti preplati usly zisk, kedze kvoli starostlivosti o jeho prvorodeneho syna nemozes pracovat. Plus mu vypis ucet s hodinovou mzdou za pracu kucharky, upratovacky, opatrovatelky deti... Len nech si da pozor, aby to nakoniec nedopadlo tak, ze zisti, ze si Ta ani dovolit nemoze 🤭🤣🤦
...nuz co k tomu dodat... Si len matka jeho dietata, nie jeho manzelka, proste ste z jeho pohladu asi dve samostatne jednotky na urcity cas zapojene do spolicneho projektu "vychova potomstva" a ako v kazdej firemnej kooperacii ste si asi mali zmluvne vopred dohodnut delbu nakladov a zisku (moze byt, ze raz cez kona predas 5 dupaciek za 10 € a bude od Teba vyzadovat polovicu zisku 🤷🤪).
Pripadne mu navrhni, ze ak budete robit dalsiu rodinnu oslavu, mohli by ste si hostinu vystrojit v parku na lavickach, ze urobis rozky s pastekou, aby ste usetrili 🤦

zuzanka.zuzu
28. okt 2023

dámy, nechajte ho, @chodec15 cvičí, všetky peniaze míňa na kuracie a morčacie pre seba, nie na návštevu 😉 minule tu bola debata, kde sa nejaká sťažovala, že býva s priateľom, pozvala na kolaudáciu rodinu a platila zo svojho, lebo však ona pozvala, on by im dal pohár vody 😀 a že to isté má aj keď príde jeho mama, že ona uteká nakúpiť aspoň slané tyčinky a čaj lebo on by neponúkol nič 😀

zobaka
28. okt 2023

@zuzanka.zuzu to nechce ziadna, stryka drzgrosa - zniceny zivot, plus je to strasne antisexi taky chlap

matkahelka
28. okt 2023

@chodec15 kedy si naposledy kupoval hubert? alebo nejaku mineralku? zakusok? kavu? alebo prosim v akych koncinach zijes, ze za 25 ci 30 € prestravujes 11 ludi. sackovou polievkou a spagetami s morcadelou mozno, slavnostne urcite nie. chystam obed par krat rocne pre 15 ludi a teda, ak by som si zaratala energie, vodu, cistiace prostriedky (cuduj sa svete, to tiez nemame zadarmo), tak daleko od tych 170€ by to urcite nebolo.

reanda
28. okt 2023

ze kde chodia zeny na takych debilov? skor kde prisli k tomu, ze su ochotne s takym vobec slovo prehodit.. lebo ich asi niekto presvedcil, ze ked budu tak 'arogantne', ze si budu stat za svojim, tak ich chlap bude chciet tak max. pretiahnut a uz sa neozve 😝

chodec15
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
tundra
28. okt 2023

Pokial by som mal budget 30€,nikoho by som na obed nepozval,ale to som ja😉

euka210
28. okt 2023

@chodec15 ako z Lidlu kupovat kuracie polske maso...neprosim ten odpad, radsej 1kg za 7e a normalne Sr.

chodec15
Odpoveď bola odstránená
Zobraz