Priateľ si vypýtal peniaze za obed mojej strany rodiny po krste syna

28. okt 2023

On mal prítomných na rodinnom obede 4 ľudí a ja 5. Obed stal cez 170€ s prípitkom.
Po obede hovorí že mu mám poslať polovicu z účtu. Prekvapilo ma to, lebo som čakala že ako hlava rodiny po krste prvorodeného syna sa zachová ako gentleman a takéto niečo anilen nebudeme musieť riešiť. Nemame spoločný účet, on slušne zarába a ja som na MD. Len ma zaujima čo si o tom myslíte
A nie nie som z tých ktoré sa potrebujú všade len pozývať, nemám problem s platením účtov ale pri takejto príležitosti sa to podľa mna nehodí.

lienka.7
29. okt 2023

@drahomirrra a si vezmi, ze v takomto duchu výchova aj svojich synov. Boh pomáhaj potom jej budúcej neveste 😔 pomaly z pôrodného stola by mala asi pakovat do práce. Ja netvrdím, že žena má byť doma pomaly do 18tky dietata, ale je sila nazvať ženu starajucu sa doma o dieta prizivnickou alebo hocijako podobne. Nech sa paci, pokojne sa vymení s chlapom, a ona bude jemu potom nadávať, ze ho živí a pod. Toto je akože ok? Omg 🤦‍♀️

zmrzlinka2021
29. okt 2023

@babulkomale
@drahomirrra
@denisah6
Ja sa @zuzanockamt nečudujem. Žije doslova ako otrok, aj keď si to neprizná a he hrdá na to, že vstáva o štvrtej ráno, takmer všetko doma robí, musela do práce, keďže asi manžel jej jasne ukázal svoje pravidlá. Pre mňa zlomená duša a nemyslím to s cieľom ju ponížiť. Úplne ju chápem, že nenávidí ženy, ktoré majú v mužovi oporu

aurora33
30. okt 2023

@zmrzlinka2021 ano toto si napísala perfektne. Ona samu seba presviedča aká je na seba hrdá, pričom je to jedna smutná zatrpknuta a zlomená žena.

drahomirrra
30. okt 2023

@zmrzlinka2021
@aurora33 Aha, rozumiem. Takych manzelstiev je vela, kde muz vlastne priamo nepriamo dotlaci zenu, aby z nej vlastne bola iba sluzka. Smutne velmi.

chodec15
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zuzanockamt
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
aurora33
30. okt 2023

@zuzanockamt ja nemám pocit že by som ta ohovarala či šikanovala. Len píšem na základe toho čo ty. To že iné ženy nežijú tak ako ty neznamená že su prísavky, ok?

zuzi0911
30. okt 2023

Ja len toľko ,že tento vzťah nemá zmysel...neberie ťa ako rodinu ani svoje dieťa,keď si potrebuje pýtať takto nechutné peniaze ...
Odid a žiadajú výživné a bude ti lepšie ...(ak neodides,aj tak si žiadajú výživné na dieťa aspoň )

olimuc
30. okt 2023

@natalienka12 nie je ju povinny zivit, ale ak bude musiet vsetko tahat len z rodicaku a on nebude prispievat, tak sa musi zariadit a hladat jasle, robotu a mozno bude vyhodnejsie ist k rodicom ako natahovat sa s debilom… toto by mala mat jasne skor ako ten pripad nastane … tych 170€ je o proti tomu minimalny problem

drahomirrra
30. okt 2023

@zuzanockamt Pokojne ries s kompetentnymi, co uznas za vhodne. Ak ti nie je znama skutkova podstata ohovarania, pokojne ti ju vysvetlim.
Virtualna sikana je co? Ma predmet? Koho? Anonymny nick, pri ktorom neviem meno, priezvisko, podobizen, adresu, cislo?
V pripade, ze pises na fora svoje nazory a prispievas do diskusii, musis predsa ratat s tym, ze tvoje nazory ine prispievatelky davaju do protikladu k svojim. O tom je predsa diskusia v slobodnej krajine. Ty pises o zenach, ze su prizivnicky, ze su lenive, ze su take a take. Ze mat spolocne ucty je zle. Odborne sa to nazyva internalizovana mizogynia. Ked zeny, preberajuce muzske roly ponizuju ine zeny. Skor, nez tu zacnes dupat o sikane, prezri svoje prispevky vo fore.

drahomirrra
30. okt 2023

@chodec15 Mas manzelku? Mas deti? Uplne normalne sa pytam. Bol si niekedy zivitel rodiny? V zmysle ze je rodina na teba odkazana vzhladom na malinke deti?

konikmodry111
30. okt 2023

@drahomirrra nemá a asi ani nikdy nemal 🙈 hlavne že tu ide dávať rozumy na ženskom fóre 🤦🏼‍♀️

lienka.7
30. okt 2023

@zuzanockamt to, ze ja mam iný názor a vec a verejne ti ho napíšem, neznamená ze ta teraz sikanujem. Vieš čo je to virtualna šikana vôbec? Plus ak by sa tu nieco také vôbec dialo, stopol by to ako prvý admin stránky.
Prosím ťa, neponizuj sa tu este viac.🤦‍♀️

macatt
30. okt 2023

Povedala by som mu, nech si to píše a nech to potom vymáha od syna, keď bude zárobkovo činný 😅

chodec15
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
chodec15
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
simca06022011
30. okt 2023

Inokedy všetko ochotne hradí určite:D ja by som mu neposlala nič. A vlastne ja by som nikdy s južnom nešla do vzťahu kde riešime veci 50:50... lebo by sme sa museli aj pred chladničkou rozuctovavat, aj za domáce práce a pod.

babulkomale
30. okt 2023

@zuzanockamt tak po tomto ta uz len lutujem...ukazala si, ake to mas so sebou narocne

romi2706
1. nov 2023

@tana85 ja som sa nepýtala či nemajú spoločný účet ale či nemajú spoločné peniaze. My tiež nemáme spoločný účet ale platby máme podelené tak aby nám každému ostalo ,, vreckové " rovnaké, na stravu máme zvlášť a každý mesiac odkladáme určitú sumu presne napríklad na takéto prípady.