Priateľov dospelý syn chce otca len pre seba

mamcamamina
18. apr 2015

Zdravím,chcem nejake rady od Vas alebo vas pribeh...Priatelov syn (19) nam kazi rodinu...ťaha si otca na svoju stranu na kolko sa od nich odstahoval kvoli mne a našej malej (1) ...jeho syn chce aby sa vratil späť k nim a vôbec neberie ohľad nato že sa lúbime mame spolu dieta a sme štastny...robi všetko preto aby nam to skazil,rozprava priatelovi ako ma neznaša,že som im rozbila rodinu a že som mu vzala otca...ja viem že to pre neho nie je lahke ale zato že si nerozumeli s jeho matkou predsa ja a ani mala nemožme...snažim sa byť na neho mila aj necham priatela aby sa s nim vela stretaval...(sú spolu každy deň) a jemu je aj tak malo...stale chce viac a viac a nedokaže pochopiť že už som tu ja a jeho mala sestra... ☹ som už z toho smutna a vyčerpana že denno denne riešime len jeho...neviem už ako ďalej...kedy sa zmeni a obrati sa...pochopi že pre neho niesme superi s malou? 😡

mamcamamina
autor
18. apr 2015

@dilino my sme spolu 3 roky chodili ale zil s nimi ...aby sa jeho syn dal do kopy a zvaladal to...az ked sa nam mala narodila a uz mala pol roka tak sme spolu zacali byvat...a jeho rodicia spolu boli len kvoli nemu...ziadna laska...a neviem to len od neho...ale aj od jeho syna,jeho kamaratou,priatelovych rodicov...

jeennyv
18. apr 2015

@mamcamamina Ale musis jednoducho pochopit, ze to su veci ktore neovplyvnis, nemozes donutit niekoho, aby ta mal rad a hodil vsetko za hlavu, bud rada, ze aspon sa zaujima o malu, ma vztah s otcom...jednoducho vidis snazi sa, ale nemoze mat ta rad byt pre neho jednou z priorit....sama vidis, ze tu mas baby v podobnych situaciach a jednoducho vztah k cudzej zene, co vstupila do rodiny, tam bud nie je alebo sa rodi velmi dlho...
@ullala ale ani oni nie su v manzelstve momentalne, podla mna ked uz ma raz niekto zavazok ako dieta, nemoze to brat, ze su len frajeri...kolko rodin zije dnes bez manzelstva, ale urcite sa nepovazuju len za frajerov a robia si co chcu...aj zakladatelka temy ani nevie ako, a moze sa dostat do situacie jeho ex....proste su niekde nejake mantinely co uz je vo vztahu cez....

mamcamamina
autor
18. apr 2015

@jeennyv ...ano chapem ho ze som a aj budem pre neho cudzia...len som sa potrebovala vyrozpravat...a asi aj precitat dost urazlive komentare na mna...ale tak co narobim...je to pravda a uz to nezmenim ze som rozbila rodinu

jeennyv
18. apr 2015

@mamcamamina tak neviem, ale nemam pocit, ze by ti tu niekto vynadal alebo ta cielene chcel urazit, len si videla viacero nazorov, ako je v tomto pripade vnimana realita...a ked ides do niecoho takeho, musis s podobnymi reakciami ratat...proste tema rodiny, deti a inych osob je velmi citliva...

mamcamamina
autor
18. apr 2015

@jeennyv nie ze by mi niekto vynadal...ale pre mna je dost citlive co tu pisu...ale ok,ja to beriem...ved koniec koncom maju pravdu...pravdu povediac ja som ani necakala ze to takto skonci...ze budeme spolu byvat a budeme mat spolu dieta....on vzdy vravel ze si ma zoberie a ze budeme spolu a take...ale ja som zila vtedy pre mna bola podstatna vtedy pritomnost...nevedela som ze taketo zmeny pridu tak skoro...asi ozaj som bola este mlada a blba a nerozmyslala som nad nasledkami ktore mozem sposobit

jeennyv
18. apr 2015

@mamcamamina prehodnotila si svoje spravanie, tak uz teraz si o nieco mudrejsia a mozes sa k nadchadzajucim situaciam zachovat inak alebo ich lepsie ci stasnejsie riesit...musis hladat v kazdom negative nieco pozitivne

dilino
18. apr 2015

@mamcamamina v poriadku napisala som svoj nazor

sue
19. apr 2015

@mamcamamina vies,ale skus sa na to pozriet z chalanovej strany....on to asi bral tak, ze otec dostane rozum, problemy s mamou sa vyriesia a oni zostanu spolu, je to vlastne velmi cerstve...len polroka :/ to chces velmi vela :/

maciatkolulu
19. apr 2015

@mamcamamina potesim ta. Aj kvoli mne moj terajsi manzel "opustil"rodinu a tiez po 20rokoch... Len na margo, mna 5rokov predtym opustil vtedajsi manzel s dvoma malymi detmi po 14 rokoch 😉 Teraz sme stastna rodina, mame maleho chlapceka, po dvoch babach, starsie svojho brata miluju a moj manzel sa prikladne stara o moje deti. Co sa tyka ex, ten sa zacal zazracne zaujimat a starat a platit na svoje dcery. A teraz k pointe. Necitim sa byt rozbijackou rodiny a v podstate sa mozem exmanzelovej priatelke iba podakovat, ze mam teraz taky stastny a pokojny zivot aky som ani nevedela, ze existuje. My sme sa doma iba hadali, krik, plac a na to sa dve male deti pozerali. Teraz vidim ake to je vychovavat dieta v klude a laske, doslova som nervózna ked sa starsie pri ňom hádajú. Manzelova ex ma teraz tiez priatela a ziju si v klude. Niekedy je naozaj lepsie sa v klude rozist, dohodnut si pravidla ohladom deti a zit v pokoji, ako drzat nasilu manzelstvo kvoli detom... naco som to ja platala tak dlho? Velakrat sa na to sama seba pytam. Vobec ta neodsudzujem... hlavu hore. Mojho manzela synovia svojho brata ani nevideli a ani s otcom nekomunikuju. Nuz nic sa neda robit. .Maju 24 a 17. Je to ich rozhodnutie. Snad sa raz zmeni. A v konecnom dosledku tvoj nevlastny syn ma uz 19, tak ako cim sa zaoberas???? Moj ex mal vtedy tehotnu zenu;-D Je to dospela samostatna jednotka. Vy mate spolu male babo, tak sa mu venujte a zduvanie starsieho je podla mna infantilne a smiesne. Snad vie ako rodicia zili. A nie je nic ponizujucejsie pre zenu podla mna, ked sice muz chodi domov prespavat (kvoli detom) ale srdce ma inde... Nuz, tak sa drz a kludne sa mi ozvi, keby ta nieco trapilo. Momentalne si ty, vase dieta a priatel rodina, tak si ju nedaj nicim rusit. Priatel nech je so synom samozrejme ako chce, ale kludne mu pridaj malu sestricku nech ide s nimi, samozrejme nie zakazdym ;-D Ale nakoniec to je super, ze ma male, takeho velkeho breta s ktorym sa aj stretava, ale fakt si nedaj rusit pokoj v rodine nikym a nicim. Drzim palce.

mamcamamina
autor
19. apr 2015

@maciatkolulu fuuu tak teraz mi to padlo tak dobre,dakujem za tvoj pohlad a aj opisanie tvojho zivota...ja mam jeho syna rada lebo 3roky sme spolu super vychadzali...kym sa nenarodila mala a priatel sa rozhodol zit s nami...on sam bol iniciatorom toho aby sme zili spolu ze to tam s nimi nema vyznam...az ked sa priatel nastahoval k nam tak zacal jeho syn takto spekulovat a vyvadzat...ale mne to do oci nepovie...predomnou sa hra ze je hrdina a zvalada vsetko v pohode...aj ked vsetci vidia ze sa trapi...s dcerkou maju ozaj dovry vztah...myslela som ze ju bude neznasat alebo co...ale pohode...aj sam vola priatelovi aby malu doniesol k starkym ze je tam...ale nakolko mala chce vsade byt somnou a taha ma za ruku tak musim byt s nimi...ja by som ich nechala aj iba ich troch aby boli spolu ale ona sa stale na mna pyta a place...ked bola mensia tak to nejak nevnimala az teraz...aj ona ho ma rada vzdy sa tesi ked pride alebo sa stretneme v meste...no len keby sa on netrapil a nesnazil sa zo vsetkym si pritiahnut otca k sebe tak by to bolo super...ja mu otca neberiem ani im nezakazujem sa stretavat ale on si mysli pravy opak...

maciatkolulu
19. apr 2015

@mamcamamina tak teraz si musis stat za svojou rodinou. Tvoja dcerka je mala a otca potrebuje a aj kompletnú rodinu a nevlastny sym si moze za rok, dva zalozit svoju rodinu a na vas si spomenie na narodky a pod. Takze si stoj za svojou rodinou a v najhorsom si zober chalana a spytaj sa ho co vlastne chce a o co mu ide uplne na rovinu

domak2
19. apr 2015

@mamcamamina sama tu stale opakujes, ze citom nezabranis. Tak ocividne ani ten syn nevie zabranit svojim citom aj ked sa snazi. To je vsetko, daj tomu cas a sustred sa na seba.

mamcamamina
autor
19. apr 2015

@maciatkolulu ved aj stojim...aj priatelovi rodicia ma uz konecne akceptuju...navstevujeme sa kazdy 2-3den...aj ked najprv boli proti a nechceli ma ani vidiet a ani malu...vzdy pozerali len na ich vnuka ze ako to zoberie...ale teraz uz pochopili ze je ich syn somnou stastny...a vytesuju sa aj z malej...no a jeho synovi ja ani nic nemozem povedat lebo sa urazi a zas budem najhorsia...aj priatel mi povedal aby som zbytocne do neho nerypala lebo sa bude len stazovat ze mu ja este nieco vravim...

mamcamamina
autor
19. apr 2015

@domak2 mas pravdu...ved ja mu to nezazlievam

asaela
19. apr 2015

to je udel rozvratenych rodin. na tvojom mieste by som stiahla chvost a pekne si vychutnala to, co ste si spolu navarili- zrejme je to prave to stastie, ktore tolko spominas, aka ironia 🙂 zial, tvojho "priatela" syn ma pravdu a je to o to smutnejsie, ze aj jeho otec, ktory mu mal byt vzorom, sa zrejme zachoval ako paradny chrapun. nesudim, reagujem jedine a len na tvoj uvod a to, v akom duchu sa nesie. tak prajem vsetko dobre, hlavne uzdravenie vztahov a vela vela pokory a odpustenia.

sardinka333
19. apr 2015

Zakladať si novu rodinu na nevyriešených a neuzdravených vzťahoch je velmi problematické a tolko zranení, ktoré si sposobujete je trauma na celý život. Ale v dnešnej dobe, ludia rozmýšľaju často len pocitovo - lubime sa a hotovo a všetci ostatní, ktorí nám stoja v ceste (bývalí partneri, deti) to musia akceptovať. V prvom rade by som si nikdy nezačínala s chlapom, ktorý nemá poriešené definitívne svoje bývalé vztahy a už vobec nie s ním zakladala rodinu, teda otehotnela. Lebo ak bol ochotní opustiť prvu rodinu koli inej žene a dieťaťu, tak kde je zaruka že toto o 10 rokov neurobí aj mne?
čo sa týka toho 19 ročného syna - ja sa mu ani nečudujem. Chlapci potrebuju ten mužský vzor, výchova v rodine, hodnoty a postoje, ktoré vyznáva sa vštepia do toho dieťaťa nezmazatelne. Čo ukázal ten chlap a mnoho dalších svojmu synovi? Neklape nám to, tak odídem za inou....a ty to proste pochop. Nehovorím, že nutne treba zostávať v patologických vztahoch len koli deťom, ale v dnešnej dobe sa až príliš často ludia rozchádzaju za banality lebo sa im nechce robiť kompromisy, premocť sa a vidia len seba a svoje potreby, koničky, financie a neviem čo - proste svoje JA.

mamcamamina
autor
19. apr 2015

@sardinka333 beriem tvoj nazor...a jeho rodicia spolu byvali kvoli nemu..nic medzi nimi nebolo a ich syn to dobre vedel...aj ma akceptoval ved som chodievala k nim...aj on sam ma volaval von lebo ma bral za ,,kamaratku,,no len ked sa narodila mala a on od nich odisiel tak sa samozrejme ze jeho city a pohlad na mna zmenili...ja mu to nezazlievam...viem ake je nemat otca...aj ked s nim otec nebyva tak su kazdy den spolu byvame od seba par ulic...mne otec zomrel a ja som sa nemala na koho hnevat...no a on si to vybija na mna...sice neukazuje to...sprava sa ako keby sa nic nedialo ale kazdy vie ako to je...

peneloppe
19. apr 2015

@mamcamamina
akekolvek uz su alebo boli vztahy medzi tvojim priatelom a jeho ex a ked su tam aj deti, clovek ktory si zacne s niekym kto uz ma nejaku minulost, myslim taku ktora sa s nim vezie dalej , sa musi na toto pripravit a ratat s takymito situaciami.
ja napr. som vzdy vedela ze si nezacnem ani so zenatym, ani s rozvedenym (aj ked nic proti nim nemam, chapem ze vztahy, manzelsva sa mozu rozpadnut a prajem vsetkym aby si opat nasli pekny vztah) ale ja na to proste nemam povahu a ani by som nemala nervy cely zivot okrem mojej vlastnej rodiny riesit aj nejaku ex a deti z predosleho manzelstva. mam kamosky ktore su v takych vztahoch, aj v rodine mame a ja ich obdivujem, ze sa na to dali, lebo casto to nie je med lizat
tak to musis brat aj ty.

mirkava
19. apr 2015

@mamcamamina toto su tie dosledky ked vstupujes do manzelstva a ked este maju dieta. Mala si s tym ratat na zaciatku a je uplne jedno ci im to fungovalo alebo nie. Deti vzdy budu potrebovat otca ci maju 1 alebo 19 alebo 30...

maciatkolulu
19. apr 2015

@mirkava hej deti vzdy budu potrebovat otca, ale niekedy sa otec viac venuje po rozvode ako v manzelstve... ved zakladatelka pise, ze su spolu kazdy den. A je pravda, ze dieta potrebuje otca v akomkolvek veku, ale predsa len ten 19.,30.rocny vie pochopit, ze ked to doma rodicom neklape, tak sa neda nic robit a aspon akceptovat novu rodinu a nie ju zbytocne podryvat.

haslerka27
19. apr 2015

@mamcamamina nechcela by som byt v kozi toho chlapca,je mi ho luto...neviem preco sa chlap rozviedol,ci to bolo vysostne kvoli tebe...kedy si otehotnela a pod....ale suma sumarum- pokial si s s jeho otcom nedala dokopy po rozvode,neotehotnela po nejakom case kym sa kazdy s vecou nevyrovna,pokial si ty bola dovodom,ze opustil rodinu,tak byt tym chlapcom pluvnem ti do oci a otca viac nechcem vidiet.pekny den

btw- teba si uz asi nezoberie,ci uz planujete?bolo by ine,kyby si ho spoznala ako rozvedneho chlapa ktory sa stara aj napriek rozvodu o chlapca,nikoho by si o nic neobrala a mohla mat ciste svedomie.v opacnom pripade,viac sa na tvoju adresu nemienim vyjadorvat...na take zeny poznam jedno slovo

mamcamamina
autor
19. apr 2015

@haslerka27 no si ty uz len mudra...oni zobraty spolu neboli!!!ani nezili spolu ako par ale iba ako jeho rodicia...jej slo len o jeho peniaze nic ine! A dieta chcel on uz davno...neotehotnela som naschval!!! Ja som aj tak nechcela byt este tehotna lebo som mala este cas...ale stalo sa...a kvoli jeho synovi by som urcite nesla na potrat a o par rokov by som zas otehotnela...myslim si ze je jedno ci teraz alebo za 2-3roky by ich ,,nechal len tak,, lebo ho uz nebavilo pocuvat matku ich syna...a ich syn dobre vedel ze to skonci raz pretoze videl a vedel velmi dobre ze sa neznasaju a ziju spolu len kvoli nemu...a byvala som od neho 100km tak keby nechcel tak za mnou nechodi skoro kazdy den...a este k tomu niekedy aj s jeho synom!....a on si ma chce vziat ale pockame este nejaky cas aby sa jeho syn s tym viac vyrovnal...nechceme mu zas zle....

haslerka27
19. apr 2015

Tak potom ti poviem tak....ten chlap len robí deti,myslím že žiadna nebude dobrá...a najviac na to doplaxa ten chlapec a tvoja mala.

maciatkolulu
19. apr 2015

@haslerka27 silne slova, velmi.... Ja som spokojna aj so svojim zivotom aj sposobom akym sme riesili mojho terajsieho manzela situaciu. A ako som uz pisala, myslim, že 19 uz nie je 9 a chalan o autorke vedel a je absolutne jedno, ci sa zoberu, ci nie. Muz je s nou a ich dietatom a stara sa aj o chalana. Takze asi sa stara o vsetky svoje deti, poznam xy pripadov, ked sa chlapi chovaju ako fakt svine a pritom su oficialne uzasni otcovia a manzelia... Takze by som nesudila, autorka ma evidentny zaujem o priatelovho syna a chce riesit veci, lebo keby bola xantipa,tak sa nesnazi a akurat tak bojuje, aby sa stretavali co najmenej, aj take pripady poznam, snazit sa odtrhnut chlapa od decka,,, Prijemny vecer

nini1010
19. apr 2015

Jeho syn reaguje absolutne prirodzene.Nerozumiem comu sa cudujes,musela si to cakat.rozbila si mu rodinu.ako by si reagovala keby si bola na jeho mieste??tiez by som ti robila naschvali.pre kazdeho rodica je a bude dieta na prvom mieste.samozrejme dcerku ma aj s tebou,ale prave preto ze si sama matka hadam necakas ze postavi syna na druhu kolaj?hold to je udel takychto vztahov,riadna skuska nervov .

mamcamamina
autor
19. apr 2015

@maciatkolulu dakujem za to ze ste si ma zastali..aspon niekto ma tu chape a nepovazuje len za rozbijacku

mamcamamina
autor
19. apr 2015

@nini1010 ja sa mu necudujem...a on predomnounaschvali nerobi...snazi sa chvat ku mne aj na priek vsetkemu normalne...len jeho otcovi vravi skutocne co si o mne mysli...ja nechcem aby ho postavil na druhu kolaj ja ho tolerujem a chcem aby sa nadalej stretavali...aj teraz je pol 10 a on je uz od poobedia s nim...

suem
19. apr 2015

@mamcamamina Nehnevaj sa , ale tak ti treba. Vedela si, že rozbijas rodinu. To co ti mlady teraz robi si zasluzis.

sardinka333
19. apr 2015

A tak pozrite baby..čo sa stalo, stalo sa. Výčitky už velmi nepomožu. Ako každý problém tu na MK vidíme to len z jednej strany, subjektívne. Iste by nám svoju verziu vedela povedať bývalá manželka, syn....Bud by som sa opýtala ,,mladého,, na rovinu o čo mu ide a čo chce...lebo zase chodiť okolo neho v ,,rukavičkách,, na to by som nemala nervy, zase má už svoj vek aby sa vyjadroval jasne. Možno časom si s priatelom ujasniť pravidlá stretávania sa so synom - napr. može chodiť k nám, byť u nás ale tiež by to malo mať nejaké pravidlá myslím tak, že nie že teraz mladý spískne a otec uteká. To by som považovala za taký ,,základ,,. Samozrejme chce to celé pevné nervy, vela trpezlivosti, odpúšťania lebo tých zranení a naschválov tam ešte bude.

mamcamamina
autor
19. apr 2015

@sardinka333 priatelovi sa asi ani neodvazim mu navrhnut nejake pravidla lebo viem ze je na neho stale velmi naviazany a myslel by si ze ich chcem rozdelit...nechcem byt zase ta zla...a uz vobec nie v priatelovych ociach...chvala bohu mi nejake strasne naschvali jeho syn nerobi okrem toho ze rozprava kadeco jeho matke a ta nasledne rype do mna a aj do priatela...ale s tym sme sa uz nejak vyrovnali a mame ju na haku a to jej trapne konstatovanie kazdej veci na mne uz neriesime a ked tak sa na tom este aj zasmejeme...dufam ze aj to casom udtupi a konrcne u nho zavladne pokoj...od maja ide ,,mlady,,pracovat tak uz sa budu aj tak menej stikavat a nebude mat tolko casu kut nieco