Priateľova mama je proti mne.

vaness110
26. júl 2019

Ahojte baby. S priateľom sme spolu cez 2 roky, a už zozačiatku som sa snažila mať dobrý vzťah s jeho rodinou, obzvlásť s jeho mamou. Niesom žiadny konfliktný typ, rada pomôžem so všetkým, porozprávam sa. Sama som vyrastala v rodine, kde sa moja chúďa mama veľmi trápila kvôli svokrovcom, tak som mala živý príklad toho, ako to nechcem. Priateľ je jedináčik, a vždy som mala pocit že tak nejak, o jeho mama o jeho pozornosť so mnou súťaží. Veľa krát som za ňou prišla, ponúkla sa že požehlím, povysávam, chcela som tak s ňou aj takým spôsobom nadviazať konverzáciu, aby sme sa možno trocha zblížili, no všetko vždy hneď odmietla. Všetko bolo v poriadku, až do posledného mesiaca, kedy sa všetko zmenilo. Začala mať na mňa pred priateľom poznámky, začala mu dokonca zakazovať sa so mnou stretávať. Vraj som zlá povaha a staviam sa medzi jeho a ňu. Akonáhle sa s priateľom pohádame, hneď je pri ňom a vraví mu ako má pravdu, pritom ani nevie dôvod hádky. Vraví ako za naňho odúvam, pritom len napríklad nemám náladu, kvôli niečomu v práci alebo podobne, čo s priateľom nijako nesúvisí. Pýta sa ho otázky či náš vzťah stojí za to, pritom to bola len taká typická žabomyšia vojna, kde je za 5min všetko vporiadku. Naozaj neviem čo mám robiť, alebo ako sa zachovať. S priateľom máme veľmi dobrý vzťah, a všetky tieto veci mi sám povie keď vychladne, a máme chvíľu na to aby sme si to vysvetlili. Sám nevie ako sa má zachovať, predsalen, je to jeho mama. Máte s tým niektorá skúsenosť? :/

tmtm
26. júl 2019

@vaness110 ahoj, ako keby som sa vrátila 10 rokov dozadu keď to čítam. U nás to vyvrcholilo do hádky medzi svokrou a mnou. Priateľ bol na mojej strane aj keď pritom nebol. Rok sme snou neboli v kontakte. Postupne sme začali znova komunikovať a ona pochopila, že ma jej syn miluje a nech robí čo chce on somnou bude. A preto prestala somnou súperiť o jeho priazeň a veci sa dali na správnu cestu. Proste ona je mama a ja žena jeho zivota😆😉aj keď nás obe miluje ale úplne iným spôsobom. A teraz sa stretávame každý voľný čas a je super babička🙂.

bluka2
26. júl 2019

A ako priatelova mama vôbec vie, že ste sa pohádate? To akože je stále s vami, či on jej to chodí stále hovoriť? Nechápem... Trochu súkromia by to chcelo tak na začiatok

vaness110
autor
26. júl 2019

@tmtm ako by si mi z duše vravela

vaness110
autor
26. júl 2019

@bluka2 každý bývame s rodičmi, ešte študujeme. Vidí na ňom doma že je sklesnutý, začne sa vypytovať, a už hneď rýpať že som mu ublížila a podobne, bez toho aby vedela kde je pravda

dskjhfdlkdjhl
26. júl 2019

@vaness110 Neviem, ale mne by napr. liezlo na nervy, keby sa mi potencionalna nevesta nukala, ze mi vyzehli atd. Myslim, ze si az prilis chcela, aby si Ta oblubila, nie kazdy o taketo vtieranie stoji. A Tvoj priatel by jej tiez nemusel vsetko vesat na nos a nasledne potom Tebe o nej rozpravat. Vy si svoj vztah rieste medzi sebou.

kocurikpupcek
26. júl 2019

Ahoj....pozor na toto...ide o zakernost z jej strany.Alebo možno ani nie o zakernost....možno len typická vlastnosť večne nespokojnej svokry,že jej synáčik,je pri tebe chudák. Nevestinou snahou....najme takej submisívnej a nekonfliktnej povahe, je sa zapáčiť jeho mamičke. Nevesta sa aj napriek tomu tak velmi snaží....a tak je ticho za všetko,zatína zuby,potichučky trpi,lebo nechce byť drzá,odpapulovať......A zatiaľ mamička (niekedy taká echt dominantná ) ma voľné pole a dovoľuje si viac a viac...skočí do teba, lebo je tak zvyknutá občas "fungovať", kontroluje všetko, rieši aj to,že vás vzťah ma akože málo lásky, zneužije, že momentálne prezivas zlé alebo náročné obdobie (buď v práci, alebo si vyťažená z detí,manžel ti nie je oporou...),obviní ťa že si taká a onaká(psychicky labilná, falošná, pomalá so všetkym,...k....va)
Ty ten tlak nezvládaš,vybíjaš si to hnevom a hadkami so svojím mužom. Trapiš sa. Pomaličky ju nemozeš ani cítit.Ale reku,predsa je dobrou babkou,tak reku ty to nejak dáš.A už to ide....
Nemôžeš pochopiť prečo tebe tak blízka osoba,dokáže toto na teba nakydať..a pri tom vie,že máš domácnosť čistu a pri deťoch ako tak poriadok.Ked prídeš o hodinu neskôr z prace,tak ťa obviní,že určite beháš po baroch....
Až to nevydržiš a pekne krásne vybuchneš.
Neskoč jej na túto hru, nevešaj jej veľa veci na nos,nezdoveruj sa, nesnaž sa z nej urobit kamarátku,druhu mamku. Nejde to. Zbytočne sa snažíš, vnucuješ.Nie vsetci ťa majú mať radi,len preto ze ste rodina.Nech ona o vás vie minimum veci. Postupne jej slušne asertívne nastaviť hranice. A hlavne nedovoľ aby ťa emócie premohli.Skus sa odosobniť od jej naražok,pripadne hlupych rečí.Ale nebuď drzá,arogatná a sprostá. Neznižuj sa. Funguj s ňou iba formálne.
Drž sa.

kocurikpupcek
26. júl 2019

Teraz čítam,že je jedináčik.O to viac sa ho bude snažiť ochrániť od teba,akože tej zlej,ktorá mu robí bolesť v srdci....ked budem svokrou, dúfam,že nebudem príčinou konfliktu a trápenia

tmtm
26. júl 2019

@vaness110 a ešte niečo na povzbudenie😀, nech sa snažíš ako chceš budeš prenu stále len žena ktorá jej kradne syna😅. Musíš ignorovať jej poznámky.ona to skôr či neskôr pochopí,ze jej synáčik si sám vyberie skym bude žiť. Jaj vedela by som ti ja veľa rozprávať.

vaness110
autor
26. júl 2019

@dskjhfdlkdjhl on jej veci nevešia na nos, len v zápale toho ako sme pohádaní sa chce niekomu vyrozprávať, a je zvyknutý na svoju mamu. Nie že by hneď za ňou utekal a niečo jej hovoril, to vôbec. Ale keď už sa ho na to spýta, a sám sa cíti ublížený, tak sa vyrozpráva. Sám mi povedal že mu to na ňom samom vadí. A nemyslím že to bolo vtieranie, len stále vravela ako toho má v domácnosti veľa, a nikto jej nepomáha.. tak som sa jej ponúkla.

vaness110
autor
26. júl 2019

@kocurikpupcek ďakujem za pochopenie a radu. Asi je pravda, že moja predstava o super svokre, s ktorou budeme preberať maličkosti, je blbosť, aspoň pre mňa. No nevadí, máš pravdu, vo všetkom. Ďakujem🙂

dskjhfdlkdjhl
26. júl 2019

@vaness110 nemusis to nazvat, ze jej to vesia na nos, mozes to nazvat, ze sa chudacik ukrivdeny potrebuje vyrozpravat, vysledok je rovnaky. Ak to jemu samemu vadi, tak nech sa snazi to nerobit. A nemusis to nazvat vtieranie, ale znovu je vysledok rovnaky-bolo to zbytocne. Zite si svoj vztah, nezatahujte ju do neho, nesnaz sa za kazdu cenu byt s nou kamoska, bud sama sebou.

vaness110
autor
26. júl 2019

@tmtm Ak chceš, kľudne ak budeš mať čas mi môžeš napísať do osobných správ, rada sa porozprávam, niekedy to aj naozaj potrebujem, ešte sa mi nestalo že by si niekto prešiel niečim podobným a chápal ma🙂 a presne tak sa aj cítim, ako by som jej kradla jej syna😅

slniecko154
26. júl 2019

ano bohuzial zazila.. a dopadlo to tak, ze matka ho proti mne tak postvala a psychicky zmanipulovala ze ma po niekolkych rokoch radsej odkopol.. tiez som bola len ta "zla" ktora jej kradne jedine dieta..

vaness110
autor
26. júl 2019

@dskjhfdlkdjhl To by bolo najlepšie riešenie. No ešte nejakú tú dobu pravdepodobne bývať s rodičmi bude, a bojím sa že sa akejkoľvek veci chytí aby nás rozoštvala a urobila zo mňa tú zlú. No máš pravdu, jediné čo môžem urobiť je byť sama sebou a snažiť sa pokojne preživať vzťah🙂

vaness110
autor
26. júl 2019

@slniecko154 fuuha, tak to ma mrzí😕 musela si to mať ťažké, asi aj môžem byť rada že to zatial u mňa nezašlo takto ďaleko:/

777januska777
27. júl 2019

Podľa mňa to že ťa nemá rada robí len tvoj priateľ. Neuraz sa, za toto čo poviem, ale najväčšie rozbroje medzi vami sú preto, lebo on si nevie udržať jazyk za zubami. No ja som napríklad nikdy na môjho manžela nepovedala pred mojou mamou nič zlé, ale že fakt nikdy. Avšak kým som s priateľom chodila on keď sme sa pohádali občas povedal, lebo tiež sa ho pýtala. Práve kvôli tomu tam boli tie konflikty, lebo mama si podvedome chráni svoje dieťa a keď má pocit, že mu niekto ubližuje chce mu pomôcť. Keď som sa s ním o tom porozprávala, tak odvtedy aj on nikdy už na mňa nič zlé pred svojou mamou nepovedal a vždy len v dobrom a so svokrou teraz máme veľmi pekný vzťah. Podľa mňa je problém to, že tvoj priateľ má vedieť byť ticho a už hlavne pred svojou mamou, lebo kým ju on sám nepresvedčí o tom, že si tá najúžasnejšie žena na svete, tak to bude medzi vami len horšie.

ivi2891
27. júl 2019

@vaness110 no to je pekná striga ono večinou matky ktoré majú jedno dieťa tak si ho privlastnuju a ona už nemá muža ? A ja by som jej narovinu povedala že ona sa stavia medzi teba a jej syna a nech do vás nemieša . Aj ten tvoj by jej mal otvorene povedať že nepraje si aby pred ním o tebe tak hovorila mal by si ťa zastať a ten tvoj není veľmi prilepený na mamičku ?

nenne9
27. júl 2019

@777januska777 hovoríš mi z duše a lepšie by som to nepovedala

nenne9
27. júl 2019

Jasné že sa k tebe nesprava pekné keď od svojho syna na teba počúva nepríjemné veci.musis ho veľmi ľúbiť keď ti nevadí že sa na teba chodí vyzalovat matke.ja mám takmer dospelého syna ale keď sa pohádal s priateľkou nikdy mi nerozprával čo mu urobila povedala apod.ani by sa mi to nepáčilo..je to medzi nimi.

arcticcode
27. júl 2019

Je to mamkina cicka, velmi by som si rozmyslel spolocnu buducnost...

evkamotka
27. júl 2019

Nuz to si musi priatel zvazit kedy chce odstrihnut snuru. Ked este byvate u rodicov je to tazke ale da sa. S nim sa dohodni ze co teda, ci to mysli s tebou vazne alebo bude pocuvat mami. Lebo ked sa raz vezmete.....

nikusiak9
27. júl 2019

@vaness110 teraz som presne citala knihu kde svokra rozdelila par lebo ziarlila na to ze syna mu berie nevesta :D

juliet86
27. júl 2019

ty vidis nieco ako naly konflikt. tvoj priatel a jeho mama to mozu vidiet inak. ona sa ho snazi chranit. porozpravaj sa s nou priamo. ze co jej na tebe vadi. oreco nepodporuje svojho syna a tento jeho vztah. vies niekedy su sibnute svokry ale niekedy maju aj pravdu. napr ciastocnu. vies ty si jej vzdy ukazovala peknu tvar ze jej pomozes atd a mozno ma ona pocit ze ani len nepozna tvoje ozajstne ja. a ze to presvita ked ma syna nestastneho....chodte vy dve na splav na tri dni

sissy27
27. júl 2019

@vaness110 nuž zrejme tvoje ponuky na pomoc ako žehlenie, vysávanie vyhodnotila ako že sa jej pcháš do zadku a do domu. A ani sa nečudujem - to bežne sa takto núkaš na návšteve? Lebo ty si tam návšteva, nič viac a nič menej, nie je to tvoja domácnosť a nie si ani slečna na výpomoc. A hlavne keď si s tým začala hneď na začiatku vzťahu.
A je síce milé, že má tvoj priateľ s mamou pekný vzťah, ale keď raz vidí, že ak jej povie o hádke s tebou a hneď to otočí proti tebe, tak druhýkrát by to robiť nemusel, že?
Priateľ nech dospeje a ty si uvedom, kde je tvoje miesto ( hoci chápem, že si to myslela dobre).

rakahaka
27. júl 2019

Haaa to akoby som ja pisala pred par rokmi. Na chlp rovnaka situacia. Ono sa to ale casom vyostrilo tak, ze vyslovene bojovala so mnou o kazdu chvilu len aby muz nesiel za mnou. Preslo do placu, vyhrzok, utokov na mna, dokonca mi volala ze sa so mnou rozide. A vies co? Spakovali sme sa vtedy este ked sme sa frajerili do podnajmu a bolo, mesiac placu, obcas sa zatala a ani nedvihla, ale zistila ze tadialto cesta nevedie. Muz jej razne vysvetlil, ze si ma vybral a ked sa jej nepaci nemusime sa s nou stretavat vobec. A ona pochopila, lebo nemala inu rodinu... este skusala intrigovat pred svadbou, ale neuspesne. Je tomu uz 6rokov a fakt sa uz snazi, lebo vie ze ked naserie mna, nepojde tam muz ani nase dieta 🙂 Ak je priatel pri Tebe nevzdavaj to. Ona si zvykne.

ptmt1011
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
eliska13
27. júl 2019

@vaness110 nikdy sa to nezmení a je úplne normálne, keď je jedináčik, že zdieľa s mamou aj svoje nálady, hádky...každá rodina je iná.Hlupe je, že mu v jeho veku zakazuje sa s tebou stýkať je ako medzi 2 kameňmi.V žiadnom prípade by som sa nevnucovala, že upraces, pozehkis chce mať odstup nechaj jej ho.Skratka Tá nemá rada a tak to aj bude.Kvoli mame sa budete hádať vždy😆žite si svoj život a áno každá mama syna poväčšinou berie priateľku ako sokynu.Skusenosr mám, že pomohlo iba obmedziť kontakty na najnutnejšie, ale tak my sme už rodina s veľkým dieťaťom, ale tiež to prebiehalo takto len nie, až tak okato.ale moja svokra neznášala všetky mužove partnerky nie je to len averzia voči mne

merkelica
27. júl 2019

A ako sa s priatelom hadate? ako casto? kvoli comu? Ake to ma nasledky? ako sa uzmierite? Po uzmiereni sa hadky opakuju kvoli tej istej veci, alebo je to vyriesene? Vyjasnena hadka vedie k riesteniu probelmu? k naprave?

vaness110
autor
27. júl 2019

@777januska777 vporiadku, akceptujem to, a celkom som nad tým začala premýšlať. Skúsim sa o tom s ním porozprávať, mám pocit že by to mohlo byť aj riešenie, ďakujem

vaness110
autor
27. júl 2019

@ivi2891 práveže muža má, a presne to napadlo hneď aj mne. No on je taká povaha, že keď sme pohádaní, tak je ticho a utiahne sa, a ona keď na mňa niečo prskne tak to odignoruje. Aj keď, to si myslím že by nemal, a mal by jej narovinu povedať že si neželá aby o mne tak hovorila. Vravím, musím sa s ním o tom ešte porozprávať

@nenne9 on sa nechodil vyžovať, ako vravím, skôr vyzvedanie z jej strany

@evkamotka nad tym sme už tiež premýšlali, ale chceli sme najprv doštudovať, a potom riešiť bývanie

@juliet86 o to som sa veľa krát snažila, ale vždy neúspešne, nakoniec som sa asi ak strkala. Priateľ mi tiež povedal, ja som pre ňu nič, zaujíma ju len on, a to je všetko. Vtedy som sa prestala snažiť

@sissy27 nieje to tak že by bol proti mne, skôr je nestranný. A ponúkla som svoju pomoc v domácnosti preto, lebo sa neustále sťažovala ako je na všetko sama a nikto jej nepomáha. Ale tak, ajtak to ničomu nepomohlo :/

@rakahaka fuuha, to je asi najlepšie čo sa dalo robiť. Iná cesta asi ani nieje😌 ďakujem, on za to stojí😊

@eliska13 Tak, práve to som nechcela, aby ma brala ako sokyňu, veď nás má obe rád, každú iným spôsobom. Neviem čo je ťažké na tom pochopiť niečo také😄
@merkelica hadame sa väčšinou kvôli nej. Ja sa rozčúlim, poviem v zápale nejaké veci na ňu, a to už je problém, že som si ja na ňu otvorila ústa. Ale vždy sa udobríme, a vždy sa mi ospravedlní, tak neviem