Priateľova rodina mi nesadla.

tina_28
1. dec 2019

Zacinaju mi liezt strasne na nervy, nakolko som typ cloveka ktory nebude robit nieco proti sebe len aby sa ,,zapacil" a nenecham si hovorit. V skratke zacinam mat problem s jeho rodicmi a ostatnymi ktori asi cakali ze ked zacneme spolu byvat bude vsetko ako predtym. Moj priatel ma uz dost rokov a je to viac ako polroka co spolu byvame. Doma vzdy boli zvyknuty ze ked daco treba bol po ruke a ako jeden z mala kto vedel odviest autom ked bolo treba. Vlastne ked ppvedal mame ze odchadza z domu bola nastvana a ze tresla dvermi iba vtedy a nebavila sa s nim a pod...potom to nejak zobrala v pohode. No co ma strasne stve ze v poslednej dobe kazdy vikend nieco. Ja nehovorim ze blizkym netreba pomoct ale ked uz to je prilis casto vadi mi to a on to dpbre vie. Moja rodina od nas dokopy nic neziada nestaraju sa do nas dvoch lebo by som to ani nedovolila ale jeho strana uz zachadza daleko. Naposledy ma nastvala jeho mama ked sa po roku vztahu spytala ze kedy bude svadba a deti akoze co ju do toho? Stale nieco treba doma aj teraz minuly vikend bol celu sobotu doma pomahat pritom ma starsieho brata ale ten ked sa mu nechce nerobi ide radsej pomahat kamaratom lebo tam si moze vypit a cely vikend potom prelezi v posteli no cele zle. A moj musi z mesta chodit k nim potom nazad a este potom co bol celu sobotu u nich a prisiel vecer tak jeho mama chcela aby prisiel aj so mnou aj rano do kostola pritom moj vie aky mam na toto nazor ze ja kostoly a take vobec neuznavam a este vrchol ked sa ma spytal ci na vianoce pojdem aj do kostola a pritom sme sa este ani nebavili lde stravime vianoce a uz bral ako samozrejmost ze ja pojdem k nim a este do kostola. Akoby moja rodina ani nebola. Jeho mama je zvlastna vobec mi nesadla nemam si snou co povedat a jeho otec ten zase rype ked niekam nahodou ideme ze sa flakame stale lebo moj nejde hrat futbal....proste mi pride ze s nim robia ako s deckom lebo tak boli zvyknuti on im aj povie nie ale stale sa nieco najde. Teraz jeho mama chcela aby siel s nou ako kazdy rok na vianocny nakup ale povedal ze nepojde lebo ona sa mota aj 3 hodiny v obchode a nebavi ho to. Pritom doma ma muza a ten s nou nejde ma ju na haku. Moja mamka je tiez bez muza a toto by si nedovolila fakt mi pride jeho mama strasne nesamostatna a ked daco vsak moj pride a spravi ach. Pomoct si treba ale vsetko ma svoje hranice. Koniec vylevu

tina_28
autor
1. dec 2019

A co sa mi nepacilo aj teraz ked bol naposledy pomahat na cely den ona povedala ze jeho brat bohvie ci bude tiez robit ze on je taky. Kokos tak ked on je taky a je doma a neporobi tak je lahsie zavolat syna z mesta. Jeho brat ani nema nikoho a nemusi. Tak nie je to spravodlive z tohto pohladu. Este aj ked sa dphodli ze sa nieco robit bude jeho bracek sa radsej opil aby nemusel a tak jasne ze to ostalo na mojom...toto ma hneva

tina_28
autor
1. dec 2019

@ivca88 a vobec nechcem aby bol len somnou hlupost. Sama ho niekedy posielam nech ide pozriet na navstevu ze dlho nebol alebo ze pojdeme spolu alebo nech oni pridu. Ale nie len ked treba robit nieco...

miadi
1. dec 2019

Mne je dost čudne ze doma sa opije u rodičov a k frajerke dojde ako delo. Bud su jeho rodina socky alebo ten vas vztah nie je extra funkčny. A Mozno tam ide rad lebo je to lacnejšie ako krčma. To ze sa vie takto ožrat by mi vadilo viac ako tie blbosti s jeho mamou a kostol. Mna sa svokra opytala kedy bude svadba na prvom stretnuti. To sme sa poznali len 4m a som jej odvetila ze to sa musi opytat jeho. Bolo to moc skoro Ale zeby som sa na nu za to hnevala? Zijete spolu rok tak je normalne ze sa pyta. Ty si svoju rodinu odstrihla vedia ze Ta nemaju “otravovat” a vadi ti ze on to nema vyriešene rovnako. Problem nie je jeho mama to že on Nevie povedat nie . On by mal vediet zdrave hranice. Nemalo by to byt vynutene tebou. No nemozes očakavat ze rodicia vychovaju syna a hnet ako zacne žit Sam ci s frajerkou ukončia vztahy povedia nech sa pači madam je cely tvoj a ked dovoliš na vianoce by sme ho aj s tebou radi videli. ( do kostola ist nemusis ) Ale nejaka navsteva cez sviatky ta nezabije. Tieto veci musis riesit snim. Hladat kompromis.

deti95060810
1. dec 2019

možno by bolo dobré porozmýšľať či je tvoj priateľ ten pravý. Ty si nezoberieš len jeho, ale prídeš aj do jeho rodiny.... Ak tam nezapasuješ a budeš mať ešte aj blbé poznámky na jeho blízkych - časom to môže riadne narušiť váš vzťah. Nečakaj že sa kvôli tebe len tak vzdá svojich najbližších....😉

ivca88
1. dec 2019

@tina_28 príliš sa fixujes na to, čo kto robí.
To že je jeden syn nepodarený, neznamená, že si z neho máme brať príklad, no nie?
Vy konajte najlepšie ako môžte a také sa ti to aj vráti.
My tiež starkej pomáhame, manžel s ňou chodí na nákupy každý týždeň, alebo jej aspoň zavolá, či niečo nepotrebuje a donesie jej to. Starká má pritom 4 deti a kopec dospelych vnúčat.
Máme sa na ňu vykašľať tiež, lebo to robia tí druhí ?
Toto sa proste nerobí.
Správanie iných neovplyvňíme.
Nemaj za zle priateľovi že im pomáha.
Prave naopak. Ja by som si toto veľmi cenila.
Nie je lenivý a vie čo je to rodina.
Skús sa na to pozrieť inak a uvidíš, že ti to dá viac než celý tento citový výlev, ktorý ti je s prepáčením aj tak na hovno 🤔🤗
Treba sa tešiť zo života. Nekomplikuj si ho

because
1. dec 2019

No dievca zlaté, neviem... Ked citam tvoje prispevky, tak mam z teba pocit, ze tieto antipatie voci rodine priatela si nesies este z predosleho vztahu. Jezia sa ti chlpy a ides hned do útoku, akonáhle ti to začne pripomínať situacie s ex. Mozno tie situácie nie su take neakceptovateľné ale ty uz ides ako píla.
Ohladom toho ze,, svokra,, ma doma muza a druheho syna ti poviem len tolko. Moj otec s bratom su vysoko problematické a výbušné typy, ktore by so sebou zovral na nákup iba masochista. Takže mama ak potrebuje idem s nou na velke nákupy ja, alebo jej nákupim Alebo poprosim manzela a ten s nou ide. Dokonca je to v absolutnom poriadku jed sa dohodnú oni medzi sebou a manzel ide. Toto plati aj na opačnú stranu. Ja som mu práveže vdacna a ľúbim ho za to viac. To ze tvoja mama tao nic nežiada nie je možno tym že nič nepotrebuje, mozno je to tym te na nu vyskočis, prskas, prevracias oci, si oduta...neviem dosad si... Rodicia uz budu len starnut, choriet.. (na oboch stranách) takze sa priprav, ze nároky na pomoc budu len rast. A toto iste budes aj ty riešiť o 50 rokov so svojimi detmi.
Na tvojom mieste by som sa skludnila, na to ze ste spolu rok, tak si dost útočná a panovacna. Ak bude niečo treba chod s muzom, budete spolu a mozno aj spoznas rodinu. Na nakup mozes ist kludne s nimi, pripadne sama so svokrou. Ty nie si kráľovna sveta ze sa ostatní musia len tebe a tvojim predstavám prispôsobovať. Mozno ked s nimi budes tráviť viac času tak bude viac empaticka a budes veci viac chápať.
A k tomu kostolu a otázkam. Matka ma pravo sa spýtať syna co uzna za vhodne. Mozno nechce zostat prekvapená, mozno vam chce šetriť na svadbu al. Dar.... Keďže s nimi netravis čas, nema odkiaľ poznať tvoje nazory tak sa pýta syna a on mozno mal byt ticho a tebe nepovedat ked tak prskas.
A k tomu kostolu, je mama je asi katolícka a mozno ťažšie znáša, ze žijete v,, hriechu,, (na volno) nazvi ako chces. My sne mali toto iste, lenze od mojej mami a predstav si, moj muz chodil pekne so mnou, aby sme mame trocha zapchali usta, potesili a aby dala pokoj....
Prestan trucovať, kopat a prskat okolo seba, lebo chalana to rychlo prejde a zisti ze asi nie si dievca schopné kompromisu a obety (hoc aj malej) z lasky... A ver mi stastny a pokojny život vo dvojici a v rodine len o tom.
Sry za dlzku prispevku, ale musela som...

mogaa
1. dec 2019

@tina_28 vieš, ty sa staráš aj do vecí do ktorých ťa nič nie je....že jeho brat nerobí a tvoj priateľ ano?veď je to ich rodinná vec, pokiaľ to nevadí tvojmu priateľovi, tebe do toho nič...ty nie si ani jeho žena a ani nemáte spolu dieťa aby si si nárokovala na priateľov čas.....môžeš mu nanajvýš povedať že sa ti to nepáči a to je celé......si "len"priateľka s ktorou žije ale ona má stále aj svoju rodinu ktorú má rád.....a je svojprávny, on by nechcel pomáhať nepomáha, ak by nechcel ísť k rodičom tak tam nejde - nikto mu nedrží nôž pod krkom....ty sa s tým buď zmieriš alebo ak s tebou netrávi dosť času tak choďte od seba - tam iná možnosť nie je

felycity
1. dec 2019

Ahoj, necitala som vyssie komenty, iba tvoj uvodny prispevok. Ja som toto zazila, ked som zacala chodit s mojim manzelom, prve 2 roky vznikali hadky len pre jeho rodinu, lebo boli zvyknuti, ze je po ruke..( zatial, co ini mali volno) .postupne som sa mu snazila vysvetlit, ze sice treba pomahat, ale treba si to vediet aj zorganizovat a brat ohlad na partnera/ manzela a obcas sa naucit povedat nie( najma ak su tam aj ini surodenci, ktori by mali rovnako sa podielat na pomoci) . Takze je to o komunikacii, vediet si urcit priority a rozumne a aj asertivne sa bavit s rodicmi. Ja osobne radim, porozpravat sa s partnerom, rozdelit to, ak treba ist pomoc tak sa pridaj aj ty (zvol tu diplomaticku cestu, neurazaj sa- casom sa to postupne utrasie) a snad aj partner pochopi, ale aj on sa musi naucit triezvo na to pozerat s tym, ze ak si jeho partnerka mali by ste sa dohodnut a neuprednostnovat vzdy len jeho rodinu. P.S. bude to chvilu trvat, treba mu to na prikladoch poukazovat ( dlho budes cierna ovca, lebo si im ho vzala a aj on sa musi naucit to v sebe spracovat ci ty alebo rodic), nam sa to podarilo, sme spolu 17 rokov stastni manzelia.

natycaga
1. dec 2019

@tina_28 ty musíš byt otrasna osoba. Ziadna ucta, respekt voci inym ludom. Len moje sebecke ja. Len pre mna tu bud. Asi je tvoj priatel syn, ktorý jej najviac pomoze, tak ho vzdy poprosi, ked ostatni maju na haku. Je to jeho mama prepana. A to aspon raz sa nedokazes prispôsobiť a ist do toho kostola? No co take strasne od teba chcu prepana. Dúfam, ze nebudem mat taku sebecku, neempaticku nevestu ako si ty.

tina_28
autor
1. dec 2019

@natycaga ako si mozee dovolit napisat ze som otrasna osoba na zaklade prispevku? To ale hovori vela o tebe...neviem a sudim. A ty ides mne nieco pisat? Zobud sa draha

tina_28
autor
1. dec 2019

@natycaga a nie nepojdem ani raz do kostola ked sa mi to hnusi mam na to svoj nazor a nepojdem len pre to ze si niekto zmysli. Ja svokru tiez nenutim nic robit preto ze bude mozno moja svokra. Pride mi vtipne ze tu niektore sudite aka som bezcitna a podobne a ze musi byt podla mna...ale ze svokra si presadzuje svoje to uz je vedlajsie. Sudite na zaklade jedneho prispevku aky som clovek a neviete o mne nic viac. Ale vsak zase raz som sa presvedcila ze sa neoplati pisat sem...pekny den vsetkym

natycaga
1. dec 2019

@tina_28 si. Podľa toho co opisujes, ako sa chovas, si otrasna osoba. Sebecka, neempaticka, panovacna, neuctiva. Hroooza. Nechaj toho dobraka radšej na pokoji a najdi si seberovneho. Budete urazene na seba kukat kazdy den odstrihnuti od svojicj rodin.

tina_28
autor
1. dec 2019

@natycaga to co si dovolujes mi pisat to hovori vela o tebe. Jedina otrasna si tu ty 😀 maj sa fajn

natycaga
1. dec 2019

@tina_28 od takej ako si ty sa sebareflexia ani neda očakávať. Úbohé

tina_28
autor
1. dec 2019

Ja som panovacna a otrasna lebo nechcem ist do kostola aj ked mi to je proti srsti ale ze ona by ma do toho nutila zato ze chodim s jej synom uz panovacnost nie je. Ok 😀 uz sa nicomu necudujem

tina_28
autor
1. dec 2019

@natycaga ano este mi napis nieco co som o sebe nevedela. Pre uboziaka kazdy ubohy 😉

tina_28
autor
1. dec 2019

@natycaga ja ti neprajem nevestu aka som ja ale prave taku ako si ty. Pekny den

natycaga
1. dec 2019

@tina_28 ti vravim, nechaj toho dobraka na pokoji aj jeho rodinu. Najde si stokrát lepsiu.

tina_28
autor
1. dec 2019

@natycaga ty si vlastne co tu? Nejaka bohyna ktora nakazuje kto ma co robit a sudi ludi? Kolko mas vlastne rokov? Ja mam myslim menej ako ty ale nedovolila by som si taketo veci tu niekomu pisat ani ze je ubohy a pod. Utocis bezdovodne ale asi si tak zatrpknuta ze mas dovod na mna utocit fakt neviem. Ale je to len tvoj problem vlastne ja som si radu od teba nepytala nazor si vyjadrila takze to je asi vsetko z mojej strany 😉

natycaga
1. dec 2019

@tina_28 zatrpknuta si jedine ty, branis sa zubami nechtami, no nemas argumenty, tak tliachas dve na tri. Nenapísala som, ze si uboha, ale tvoje konanie. A stale to len dokazujes. Pozri sa prosím ta do zrkadla.

because
1. dec 2019

Konštatovanie o,, otrasnej osobe,, si asi pisatelka neodvodila iba od tvojho uvodneho príspevku ale aj z tvojich reakcii na nazory druhých, hlavbe tych opozičných. Len zo zaujímavosti som si pozrela aj ine tvoje príspevky a teda musim sa k jej názoru pokloniť,perlička je hlavne ten, kde ty Bohorovna skoro konštatujes, ze,, tlsti ľudia by sa mali rovno odstreliť, lebo ved kto sa na nich ma pozerat..."
Zabavamsa na tom, ze ako male decko ukazujes prstom na svokru a prispevok si sem asi napisala kvoli tomu, aby si si pohonila ego na tom ako jej tu naložíme....
No smola... Nehovorím ze svokra nema chybu, alebo ze vsetko co robi je spravne... Ide o to, ze absolútne nepripustas, ze tvoja optika moze pokrivena a ze tvoj prístup je chybný

tina_28
autor
1. dec 2019

Mam dost co vsetko si dokazu ludia domysliet z pismen a rovno cloveka odsudia a hned vedia lepsie ako on sam aky vlastne je a co robi atd...nemam slov 😀

because
1. dec 2019

@tina_28 toto co ty odkazujes nam, prosim aplikuj aj na svokru, a bude sa ti zit ľahšie ❤️

terezka1947
1. dec 2019

@tina_28 tak mi napadlo....tvoj priatel ma rovnaky nazor na kostol?ci on tam chodi rad,resp.nema problem tam ist....
Ono.sa to nezda,ale su to otazky vazne...vaznejsie ako to,ci chodi,ci nechodi domov.

tina_28
autor
1. dec 2019

@because pozri prispevok bol pisany za ucelom precitat si aj ine nazory reagovala som a odpisala co mne osobne vadi ale nikoho si tu nedovolim sudit ze je otrasny ubohy a pod len preto ze nieco napise. Jedine vyssie na obranu ale aj tak mi to pride vtipne ako hned vsetci vsetko vedia o mne lepsie ako ja sama 🙂

natycaga
1. dec 2019

@tina_28 lebo si ani nechces pripustit aka si v skutočnosti... Osoba 🤦🏼‍♀️

tina_28
autor
1. dec 2019

@terezka1947 nechcel tam ist ani nesiel. Chodi na vianoce ale ja som mu normalne vysvetlila ze do tohto ma fakt nutit nemoze. Naposledy ma prostr nastvalo ze ho opili a potom mi ho tak ,,poslali" domov predtym siel domov na sviatky spravil blbost ale netvrdim ze je to vsetko chyba jeho rodiny. Nikto nie ie dokonaly ja som napisala co mi vadi proste mala som potrebu to dostat zo seba. A ked som taka zla ako tu baby pisu tak potom neviem preco aj teraz na sviatky som sa rozhodla napiect pre celu rodinu moju aj jeho...asi preto ze som taka strasna a vadi mi ze by ma niekto chcel nutit robit veci ktore su mne naozaj proti srsti. Tao isto ako pre nich je dobre a prirodzene ist do kostola pre m a je to iste neist tam. Ja beriem nieco normalne mam nutit partnera aj jeho rodinu robit to? Urcite nie...kazdy chape veci po svpjom ale beriem to 🙂

terezka1947
1. dec 2019

@tina_28 no,tak to mas o to.lahsie,ze ani on tam nechodi.
Mozno mama cez teba este davala synovi sancu,ze do kostola sa "vrati".
A mozno to bola iba otazka.

tina_28
autor
1. dec 2019

@because ja som len napisala ze mi to ich konanie sem tam vadi nepride mi ok ze ma niekto nieco chce nutit robit aj ked nechcem ale nikde nepisem ze aki su otrasni a podobne a to ich poznam osobne. Neviem potom preco si niekto dovoli na zaklade prispevku hned sudit ale tak kazdeho vec 🙂

tina_28
autor
1. dec 2019

@terezka1947 teraz nechcel ale ked som mu povedala ze na vianoce nepojdem kukal na mna ze co to hovorim tak zvlastne ze mi to prislo az divne. Ani sa ma nespytal aky mam na to nazor ale ako hotovu vec ze ci pojdem lebo jeho rodina s tym pocita...to mi vadi proste