Priateľova sestra ma nemá rada. Správa sa falošne

24. nov 2020

Ahojte,ako mam prekusnut že priateľova staršia segra ma nema rada a pri každej príležitosti ( ked sme pohadani,vzdy jej to vytrubil) ma ohovori a pritom ked sa stretneme sa tvári ze nič a ze ma ma rada? Ja neviem byť falošná a tváriť sa ok ked viem čo všetko o mne povedala aj v minulosti ked sme nemali dieta.. vraj som manipulatorka ( dokym nebol somnou robil im oddaneho poskoka, vsade vozil mamku a vsetko plnil ako si želali, bol to poslušný bratcek..no teraz má rodinu ( mna a dieťa)tak ma vedelo hnevať ze je taky trulo cicik (30r) .. tak skrz to som zla manipulatorka lebo uz sa tolko nevenuje matke a sestričke... Podľa mna je to ale normálne. Strašne mi vadí ze ho berú ako maleho chlapca nesvojpravneho. Mam v sebe strašnú zlosť, vždy ked zistím zase niečo nové ,co ,, riešila,,... Blížia sa Vianoce a nechcem si kaziť naladu ,viem ze sa uvidíme a zase bude divadielko... Ako by ste sa zachovali vy? Aj mi vadi ze aj priateľ ma ohovára pred nou , ze niekedy vytrubi co je medzi nami, to sa nerobí,he to detinské podľa mna. Nedá sa mu veriť a zdôveriť sa 😒 myslíte ze by som sa mala nejak konkrétne začať správať,? Nejak to zmeniť? Stale to mam v hlave a veľmi ma to žerie

autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
szpj
25. nov 2020

Autorka je mi luto co zažívaš, ešte keď máte spolu bábätko. Bývate blízko pri jeho mame? Ked jej je vzdy na blízku ..” myslim ze by bolo lepšie sa odsťahovať ak ste z jedného mesta

szpj
25. nov 2020

sama som to zazila to su take povahy nastastie ja som s ním babo nemala . zo začiatku som si z toho nič nerobila brala som to normalne no potom zacal uprednosnovat mamu predomnou a to uz mi vadilo l. Po čase sa mi sám priznal že mu mama od začiatku hovorila že by chcela mat pri ňom iné dievča a nie mna .. neverila sok vlastným očiam potom som to aj ukončila

autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
szpj
25. nov 2020

to mas pravdu tiež by ma to nenapadlo starať sa akú ma môj brat alebo sestra polovičku . Asi na teba žiarli alebo si to neviem inak vysvetlit . Smutne je že aj keď žije v zahraničí tak sa vie do vas starat,, mala by byt rada že je brat šťastný a nie robiť toto. Písala si že máte bábätko ani tým sa nič nezmenilo?

szpj
25. nov 2020

a to je pravda ked hovorí bratovi tak aj mame rozpráva na teba. Mali sme to v rodine pred nami sa hovorilo na iných a potom sok vedela te zas pred inými sa ušlo aj na mna

autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
szpj
25. nov 2020

myslim si ze pre teba bude lepšie keď Vianoce budete spolu len ty babo a priateľ alebo keď tak s tvojou rodinou. Mas babo nemala by si sa stresovať hlavne kvôli bábu
A so sestrou obmedziť kontakt keď priateľovi na tebe záleží a jeho sestra sa na tvoju adresu zle vyjadruje.. to pomôže . Priateľ možno neni taký ale je ovplyvňovaný

katkami123
25. nov 2020

Tak potom pozor, lebo toto zase môj muž nerobí. Oni v detstve nemali super tip-top vzťahy so sestrou a zlepšili sa vlastne až keď sa nevídaju. V tomto prípade by som sadla za jeden stôl ty, tak isto priateľ, nech si zje čo si navaril a keď každej z vás rozpráva tak a druhej tak a jeho sestra. Aby sa to poza tvoj chrbát neotočilo proti tebe a nehodili to na teba. Pekne povedať, priateľ mi povedal, že ma nemáš rada, tak som hľadala a našla si vašu konverzáciu, čo všetko si o mne popisala, povedala by som jej konkrétne veci, ktoré sa ťa najviac dotkli. Nech sa k tomu vyjadri, že ty nebudeš robiť veci poza chrbát ako robia oni dvaja tebe a nech sa k tomu obaja vyjadria. Stoj si za svojim, ak začne manipulovať, povedať, tam je to napísane jasne, nechápeš prečo sa pred tebou tvári ako kamaratka a nech sa nečuduje, že si s nou nemáš veľa čo povedať. Hlavne si stoj za svojim a bez hnevu emocii kľudne aj krátko povedať, čo ťa štve. Tak isto partnerovi povedať pred sestrou, že ti príde detinské, že s každým problémom sa jej chodí sťažovať a potom aj sestra ma skreslený názor na teba, lebo vždy počúva iba jednu stranu a to jeho na danu vec. S tým, ze toto dospelý ľudia nerobia a komunikujú si vzťahy medzi sebou v prvom rade a nie s inými. Tiež, ze vy už máte malé dieťa a nedá sa rozkrájať a byt stále k dispozícii, ona dieťa ešte nemá, tak si to nevie predstaviť a vy tiež, keď niečo potrebujete nestaviate do pozoru ani sestru ani priateľovu mamu. Ze tvoji rodicia to pochopili a keby robili to iste čo oni dve a máte takto behať aj za jednými aj za druhými, tak sa zbláznite. Ak na teba začnú útočiť a hádzať niečo na teba, normálne sa zodvihni a odíď s tým, že ty máš v tomto ruky čiste a nech svoje sracky nehadzu na druhého.
Tu pomôže jedine priama konfrontácia so vsetkymi zúčastnenými. Podľa ich spravania sa už zariadiš.

katkami123
25. nov 2020

A Sorry, ale aby o tebe poza chrbát toto písal, že ti zas drbe a že si jebnuta.... to čo si dovoľuje? Vytlačila by som mu to, dala prečítať a aspoň týžden sa s ním nebavila. Toto si partneri poza chrbát nerobia. Ako ja keby toto čítam, že toto píše o mne môj muž , tak ty kokos.... to by asi nerozdychal. Tiež si veľa necháš. A čo čaká tvoj priateľ? Povie ti otvorene, že ťa sestra nemá rada, ty si toto o sebe prečítaš a že co budeš robiť? Ze sa budeš usmievať a tisnut takým ešte do riti? Ženská, maj nejakú hrdost. Krky by som mu vykrutila.

Takto ohovárala švagriná s mojou svokrou pred druhými svojho Ex priateľa. Tersz už expriateľa, poza chrbát z neho robili debilička a citovo nestáleho a neviem čo. A čuduj sa svete, po rozchode on ma na vrch vo všetkých smeroch a nakoniec ona vyzerá ako tá nevyrovnana. Ja osobne som ich ani pocuvat nemohla a otvorene som mužovi povedala, ze raz sa nejak dozviem, že on robí toto poza môj chrbát čo moja švagriná so svokrou, tak u mna končí. A ze nebudem zhadzovať poza chrbát niekoho, koho som si ja vybral ako životného partnera, lebo tým zhadzujem aj samého seba.

autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
barborkakr
25. nov 2020

moj manzel je z takejto drbnutej rodiny tri falosne zeny(otec jediny ok, aj zdrhol od nich...), a zacali toto robit mne a poslal ich...a mame pokoj, nastastie je inteligentny a iny ako oni tri same sa zamotali do zla a intrig 🙂

autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
katkami123
25. nov 2020

Tak muž je len taka istá povaha ako sestra... to nie je dobre. Jemu to príde normálne, lebo v tom vyrastal a ešte sa medzi sebou v tom v rodine podporujú. Ale normálne to určite nie je. Správny chlap si za svojimi názormi stojí. Ak niekoho nemám rad, tak ho nemám rad a nie, že pri návšteve sa mu vtisne aj do riti. Taký zakomplexovaný mi príde bez názoru, len aby pred druhými vyzeral dobre, aj keď vôbec dobrý nie je. No zvážila by som budúcnosť s takým človekom, pre neho bude asi stále rodina top 1, lebo tam je medzi svojimi s rovnako chorým správaním. Povedala by som mu, ze nech tak pokracuje ďalej ak chce dopadnút ako starý mládenec, lebo žiadna normalna mu take chovanie nebude tolerovať a nenechá sa poza chrbát ponižovať. Úcta ma byt vzájomná, on ku tebe, ty ku nemu, ty ku sestre a ona ku tebe. A nie ze od teba očakávajú hory-doly a poza chrbát na teba kydaju. Taký neúprimný vzťah.

autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
katkami123
25. nov 2020

To sú take povahy... a toto je už starý cap, nie malé decko, ten sa už meniť nebude. On aj tak lubi najviac seba...
pozri na nete videa od Jána Dvořáka - poznej svého psychopata, on sa takymi neempatickymi ľudmi zaoberá z psychologického hľadiska

nikyball
25. nov 2020

Áno , chyba a problém je v prvom rade
v tebe a potom az v tvojom priateľovi. Ty chces tento problém hodit na jeho sestru, mamu atď. Akoby ťa mohli mať radi, keď on na teba pred nimi len nadáva, ohovára ťa a píše im, že je z teba smutný. Jasné ,že ta potom nebudú zbožňovať. Začni od seba. Buď normálna, on nebude mať dôvod na teba nadávať a keď ťa bude chváliť, zmenia aj oni na teba názor. Keď jej on povie že ty si neprajes aby prišla tak čo čakáš ? Že bude niekedy na tvojej strane? A jasné že sa očakáva že mamine bude pomáhať on, keď je k nej najbližšie .to sú bežné veci. Naozaj sa ho snazis manipulovať, popracuj na sebe.

autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
barborkakr
25. nov 2020

fuu uplne ti rozumiem, ani nevies ako, jasne, ze nie si ty zla, ale s takym muzom ja by som nemala o com, prepac...co takymto zlym osobam este podkuruje...

nikyball
25. nov 2020

Ja nehovorím, že ty si stále zla, ale ide o to, ako ta on prezentuje pred nimi. A vôbec to nie je ok že ich do toho ťahá.
A chápem aj to ,že ti lezie na nervy ak ju máš za zadkom, len vieš aki sú ľudia, zobrala to osobne a jasné, že sa urazila.

katkami123
25. nov 2020

@nikyball
Na všetko sú dvaja aj na vzťah. Nedá sa hádzať všetko iba na autorku. A nadávať na svoju partnerku pred rodinou... ako.,, každý z nás sa sprava nevhodne v živote, aj ja, aj môj muž aj ty určite. Ale keby každý z nás hneď utekal s každým prdom za rodičmi a sťažoval sa im na partnera, to si ani neviem predstaviť.

nihane
25. nov 2020

Dalsi bukake debil. Mam otazky. Kolko mate rokov, kde byvate, kolko rokov ma sestra, matka byva sama? Poznam rodinku, kde skakal chlap okolo nich a ked prisla zena, hned vsetci zacali na nu kydat len pre to, ze chlap uz nemal cas im robit poskoka. Toto su chore, toxicke vztahy. Ak chlap pri tebe nestoji, utekaj, inak si znicis nervy aj cely zivot!

nihane
25. nov 2020

Az teraz citam, ze on o tebe napisal sestre, ze ti drbe? Dievca a ty preco si este nepodala o rozvod? Dobra harpia je ta jeho sestricka, co sa nestara o svoje, ked zije kdesi v pi..?

autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
nihane
25. nov 2020

Tak to ma byt! Kazdy ma mat svoj zivot, nie ty si ta divna, ale oni, pretoze sa prestaravaju do zivotov, nemaju svoj, to su tie toxicke vztahy, manipulacia, precitaj si co je enmeshed family, odporucam. A uz len pre vyjadrovanie toho blba na tvoju adresu banujem aj za teba, ze si mu dala dieta, je mi ta luto, to su tie tradicne slovenske rodiny, chore

barborkakr
25. nov 2020

Boze ja som sa takychto harpii zbavila, teda moj muz nastastie a jedna najvacsia svina tiez v zahranici unudena..

autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz