Priateľove deti ma nerešpektujú

baska1930
6. apr 2019

Ahojte dievčatá neviem či sú to rodinné problémy až tak celkom ale chcela by som vás poprosiť o radu. Mám priateľa ktorý má 2 deti (chlapcou), priateľ mi povedal že keď niečo budú robiť mám im povedať nech prestanú no lenže má nepočúvajú viem nemajú na to dôvod veď som nikto pre nich. Ale môže to byť tým že im mama tlači do hlavy aby má nepočúvali atd. atd.?? 😬 Dosť často sa aj kvôli tomu pochytíme s priateľom.🤦🏻‍♀️🤷🏻‍♀️

beky1813
6. apr 2019

Ich otec by im mal vysvetliť, ze ked su u vas, ze ta maju pocuvat a rešpektovať. Kolko maju rokov?

baska1930
autor
6. apr 2019

@beky1813 no jeden má 6 a druhý 7

beky1813
6. apr 2019

@baska1930 to uz su dost velky aby chapali, ze ta maju pocuvnut. Byvas s ich otcom, cakas ich surodenca, mali by ta respektovat, aj ked mas len 19

candii
6. apr 2019

Ja by som si s nimi vytvorila kamarátsky vzťah,aspoň by som sa snažila, zobrať ich von, nejakú aktivitu spoločnú, vytvoriť si k nim vzťah ako k vlastným, podľa možnosti. Už sú dosť veľký na to aby mali vlastný názor aj keď môže si ovplyvňovať aj ex, ak s ňou nemáte dobré vzťahy. Proste tým deťom treba ukázať že nie si ich nepriateľ 🙂 možno je to beh na dlhú trať ale aj plánuješ budúcnosť s ich otcom, oplatí sa to. Mám kamarátku a tá si vytvorila dokonalý vzťah s dcérou svojho partnera

janinah
6. apr 2019

v prvom rade ich má vychovať k úcte k tebe a poslušnosti ich otec....aj na zadok priložiť,ak mládenci nevedia čo so sebou...on,nie ty,ty sa neopováž ich takto dotknúť,ani malé capnutie,ty nie...

baska1930
autor
6. apr 2019

No dievčatá práveže robím všetko pre to aby bolo všetko dobre ale nech sa snažím ako koľvek je to márne 😓🤦🏻‍♀️... mám pocit že mami im tlači do hlavy a pospinuje má pred nimi ako sa len dá !!

baska1930
autor
6. apr 2019

@janinah nie nie to by som si nedovolila nikdy predsa to niesu moje deti na to je otec ani svoje dieťa neudrem pokial nebude fakt veľký dôvod !!

thoughtfulweirdo
6. apr 2019

@baska1930 Toto s nimi musí vyriešiť ich otec. Ja som mala nevlastného otca a bolo mi hneď od začiatku veľmi jasne vysvetlené, že rada ho mať nemusím, ale kým sa o mňa stará, musím ho rešpektovať a bodka, nediskutovalo sa o tom. Ale toto so mnou riešila mama, nie on, od neho by to malo opačný efekt. No a teraz si skúšam situáciu z druhej strany, som "nevlastná mama", ale keďže deti sú už väčšie, som s nimi kamoška a na pravidlách sa vždy spolu dohodneme. Ale všetky príkazy, zákazy a tresty s nimi rieši muž ako ich otec. Verím, že je to dosť komplikovana situácia, ak budeš potrebovať niekedy pokecať, napíš 🙂

baska1930
autor
6. apr 2019

@thoughtfulweirdo no len najhoršie na tom je že ich otec je s nimi zriedka každý druhý week keďže robí v BA a je s NO takze im všetko dovolí a skáču mu dost po hlave 😬🤷🏻‍♀️ Len on si to nedá vysvetlit ... čakáme spolu babo a chlapci sú dost hiper aktívny a keď im povie nech sú ticho tak začnú ešte viac alebo ten starší sa rozplače !!! 🤷🏻‍♀️

thoughtfulweirdo
6. apr 2019

@baska1930 No tak to je nezvládnutá výchova... Podľa mňa je to veľmi častá situácia u rozvedených otcov, že sa cítia "vinní" a snažia sa to deťom vynahradiť rozmaznávaním. Neviem, či pomoze niečo iné, on len sám musí pochopiť, že týmto im absolútne nepomáha, skôr naopak.

lucka12399
6. apr 2019

@baska1930 nie ze niesi nikto pre nich .. si starsia a maju mat trocha ucty ku starsim automaticky si myslim.. priatel by im to mal vysvetlit ..

beky1813
6. apr 2019

@baska1930 tak to nie je ich matkou, ale otcom

0martina0
6. apr 2019

tak ste spolu malo,a deti ked su v inom prostredi su ako utrhnute z retaze,a to že im ich mama tlači kaleraby do hlavy proti tebe,ťažko povedať,ale určite ťa nechvali,nech už bola medzi nimi pričina rozchodu akakoľvek,si pre nich cudzia a mali by ťa rešpektovať,ale ja mam dceru 5 ročnu a včera a dnes,hotova katastrofa....nepomaha nič stale po svojom,mali by ste si sadnuť a otec by im mal voči tebe určiť niejake pravidla odkiaľ pokiaľ

larisalarisa
6. apr 2019

Trpezlivosť trpezlivosť ......

deti95060810
6. apr 2019

samozrejme že si pre nich nikto....možno sa to troška upraví po narodení súrodenca...v puberte potom deti bývajú ešte drzejšie ....😉

oli18
6. apr 2019

A bude ešte horšie. Ak prídu do puberty, nezvládne ich ani otec, ak teraz ho nepočúvajú. A ty v ich očiach budeš celé ich detstvo tá, kvôli ktorej nemôžu byť s otcom, koľko by chceli. Pochopia to až v dospelosti a možno ťa potom začnú rešpektovať.

katarinamarkova
6. apr 2019

@baska1930 mama im netlaci do hlavy nic. Otec ich rozmaznava a ty nemas prirodzenú autoritu. Otecko ma zmeniť svoj postoj a ty musis byt jednoducho v ich prítomnosti dospelou ktorú musia počúvať.

baska1930
autor
6. apr 2019

No otec je snim tak či tak rovnako ako aj keď nebol somnou práca mu nedovolí chodiť domov tak ako si aj ich mama mysli ... ale za všetky rady veľmi pekne ďakujem 🙂🙂

kristina2412
6. apr 2019

@baska1930 môže byť, že doma si na tvoju adresu vypoculi všeličo...avsak s tým nič nespravis.Mne sa tak trochu zdá že problémom by mohlo by aj to,že vzhľadom na tvoj vek,by si im skôr mohla byť staršou sestrou ako matkou. Preto by som na nich skúsila ísť kamarátsky ako tu už baby písali.

baska1930
autor
6. apr 2019

@kristina2412 noo len snimi to je tak že keď sa snimi idem hrať tak nejdú rozprávam sa s nimi odpovedajú proste som im ukradnutá

kristina2412
6. apr 2019

@baska1930 ako dlho to takto trvá? Možno to chce čas kým trochu ,"zmäknú" a zistia že niesi taka zla...ako je to možno prezentované. Na druhej strane chlapci sú takí možno zo solidarity k mame.

baska1930
autor
6. apr 2019

@kristina2412 no už rok a na začiatku mám pocit že to bolo asi najlepšie

kristina2412
6. apr 2019

@baska1930 ono to chce asi trpezlivosť😐to sa utrasie,robíš čo je v tvojich silách,oni ako budú rásť budú veci vidieť inak,veľa sa zmení aj príchodom súrodenca.

baska1930
autor
6. apr 2019

No uvidím dúfam že sa to zlepší

sida456
6. apr 2019

@baska1930 No ja som sa dala dokopy s priateľom keď jeho syn mal 11 rokov..... on od mami nič iné nepocuval len všetko zle o mne že som rozbijacka rodín atd..... na začiatku to bolo tak že priateľ ho zobral niekde každú nedeľu išli niekam a ja som ostala doma..... neriešila som, ja som chcela nech sa mu venuje...priateľ mu navrhol že pôjdem aj ja ..... nechcel,,,, rešpektovali sme to až raz rástol rástol a začal si uvedomovať že ja vlastne vôbec niesom zla..... lebo ho ani nenapominam, ani nič..... časom som začala aj ja snimi chodiť vtu nedeľu ona to nemohla vystáť 🙈 🙈🙈🙈 Teraz je to super už má 19 a veľmi dobre si rozumieme..... ale príkazy a zákazy dáva otec jemu keď niečo.... ja sa nestarám do jeho výchovy je to jeho a jej syn..... iba keď sa má opýta na moj názor tak sa vyjadrím. Ak ta neposlúchajú tak to nerieš, nech poslúchajú hlavne otca.

11mirka22
6. apr 2019

@baska1930 nie sú to tvoje deti, ak ťa ignorujú, ignoruj aj ty ich. Nie je tvoja povinnosť vychovávať ich alebo sa o nich starať. Je to povinnosť tvojho partnera. Musíš si to s ním vydiskutovat, že s tvojej strany snaha bola nadviazať s nimi vzťah, ale keďže nemajú záujem, nech sa im venuje sám. Keď sú u vás, priprav im maximálne jedlo a sprav si vlastný program, poprípade oddychuj. Nech si s nimi robí čo chce.