Priateľstvo muža so ženou v práci - zrelý vek

10. okt 2021

Aky mate nazor na priatelstvo muza (nepriamy nadriadeny, starsi, zdravotnicke povolanie) so zenou v praci? Obaja mame svoje rodiny a fungujuce manzelstva, on uz dospele deti. Postupne sme sa stali jeden druhemu oporou, zverujeme sa, chodime na obedy, kupujeme darceky k sviatku a pod. Ale len v praci, v sukromnom case sa nikdy nekontaktujeme, je to bez akehokolvek ineho umyslu. Len ma tesi, ze si rozumieme. Moj manzel sa s nim pozna a nema s tym problem. On ma velmi milu manzelku, ovela lrajsiu a sikovnejsiu odo mna. Pracujem tam 9 rokov. Sokovalo ma, ked pri konflikte v piatok mi kolega vykrical, ze aj tak cela nemocnica vie, ze spolu spavame a roky to spolu tahame. Po mojom udive sa pridali aj kolegyne, ze to zapieranie je zbytocne a trapne. Aky mate na to nazor? To naozaj podla vacsiny nemoze existovat priatelstvo medzi muzom a zenom? Zvazujem odchod z prace, dost sa ma to dotklo…

cacianka
10. okt 2021

@siska53 ona takto potí neustále

miskakyska
10. okt 2021

....pravdepodobne sa tu už jedna zakomplexovaná,závistlivá kolegyňa našla😂

Držím palce🍀❤️
Hlavne zotrvaj tam kde si,hanbiť sa môžu inî,nie ty😊

spadnutaslivka
10. okt 2021

ja verím na normálne priateľstvo medzi mužom a ženou. a ak sa poznajú aj vaše polovičky, tak nevidím nič zlé na tom, aby ste si občas vyšli proste ako partia všetci a potom je ešte normálnejšie, že sa nebudete v práci hrať na cudzích ľudí, resp. len na kolegov. Ak máte živé vzťahy so svojimi polovičkami, tak je všetko ok. Horšie by bolo, keby ste uprednostňovali priateľa kolegu pred manželom/manželkou. Myslím na zábavu, otvorené rozhovory a tak. Toto sa v manželstve nesmie zanedbať, lebo potom je tam riziko, že sa namotáte s kolegom jeden na druhého práve skrz tú otvorenosť a zdieľanie.

koniarova
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lucka_ke
10. okt 2021

@anita6666 existuje, mala som takého dobrého kamaráta, žiaľ už zomrel, obaja sme mali rodiny, on bol dokonca oveľa starší odo mňa, proste sme si rozumeli, boli na rovnakej vlne, keď sa mi narodilo dieťa už sme si len občas zavolali... niekto má naj kamošku, ja som mala naj kamoša a nikdy sme spolu nič nemali

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
koniarova
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
nikyball
10. okt 2021

Ja by som tomu kolegovi vykricala, že aj tak všetci vedia, že má paranoje a vymýšľa si na každého nieco💁

koniarova
10. okt 2021

@elizabet173 ja som to asi nepochopila. Ktorý kolega to teraz vyričal? Ten priateľ?

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mikadooo
10. okt 2021

Komukoľvek by sa toto dialo v práci (kamarátstvo muž a žena), vždy sa začnú šíriť drby, že spolu niečo majú. Nič si z toho nerob. Ja by som im povedala, že nemôžem za to, že oni majú nešťastné vzťahy doma a hneď by chrápali s každým opačného pohlavia, s kým si aspoň trochu rozumejú. PS zažila som čosi podobné na škole, bolo sme obaja slobodní, ale z mojej strany žiadna chémia, takže keď mi niekto povedal že niečo spolu máme tak som vyvalila oči, že či mu hrabe 😄. Vtedy to stačilo na ukončenie rečí 😄😄😄.

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ndrag
10. okt 2021

Mala som v jednej praci kolegynu, co o kazdej druhej kolegyni rozpravala, ze spava so sefom/inym kolegom a podobne. Nikoho ani nemohli povysit bez toho, aby som si nevypocula nejaku vyfabulovanu sexualnu backstory. Ta kolegyna bola uplne jednoducha osoba, nemala ziadne zaluby a bola vecne nespokojna. Nez isla na matersku vystriedala asi 15 jobov a 5 bydlisk. Snad medzicasom nasla to, co hladala, ale skor nie ako ano a stale je nespokojna. Takych ludi si netreba vsimat, mat s nimi neutralny vztah a s nicim sa im nezdoverovat. A ohovaranie by som riesila so sefom ;).

marytesss
10. okt 2021

no, ja neviem...žijeme v 21. storočí a v tomto sme fakt 100 rokov za opicami. pamätám si, že keď som chodila na strednú, mala som tam najlepšieho kamoša a nikdy nič medzi nami nebolo, každý sme snívali o niekom úplne inom, podporovali sa... a celá škola si šuškala, že spolu chodíme. takže asi tak.
teraz mám normálne pár kamošov mužov, môj chlap s tým problém nemá, ani ja s jeho kamoškami. a čo si hovorí okolie, mi je jedno. už som si na to zvykla. som typ, čo si viac rozumie s mužmi, vždy to tak bolo. keď dôjde k sporu, žena ti vrazí do chrbta nôž, chlap je aspoň úprimný.

autor
10. okt 2021

Dakujem vsetkym za nazory, pomohli mi. Objasnenie - samozrejme to povedal iny kolega ako moj dotycny kamarat. Pred nim by si to nedovolil, je to jeho sef. Pozrela som sa uprimne na svoje umysly - a fakt tam nie je ani naznak tuzby posunut to do inej roviny. Preto som aj zdoraznila slovo zrely vek. Uz viem co je v zivote ppdstatne a manzela milujem. Ma milion chyb, tak ako aj ja, no my dvaja sme sa nasli. Zo strany kamarata pochybujem o inom umysle, jeho zena je vyzorovo uplne iny level ako ja (ovela vyssi). Je moj nadriadeny, nemusi nic predstierat za ucelom nejakej vyhody. Velakrat mi pomohol a povzbudil ma. Len sa mi teraz tazko buee ppzerat mu do oci. Asi mu o tomto nepoviem, predsalen je v pozicii sefa a amozno by ho to dost nahnevalo. Nechcem sposobit nikomu ziaden profesny problem. Mna to hlavne mrzi, myslela som, ze sme super kolektiv a toto som necakala. Ludia tam sa mi dost zhnusili.

moonlight1210
10. okt 2021

@anita6666 no ty by si posledna mala rozoberat temu chlap a opusteny ostrov. Lebo tebe ani ten opusteny ostrov netreba. Podla toho cim sa tu casto pysis (volnou laskou s ulovkami z pokecu).

Nehovoriac, ze davas do analogie neporovnatelne podmienky. Po slovensky povedane - miesas hrusky s jablkami.

A vcelku ma prekvapuje, ako jej tu nakladas ako pruderna manzelka prave ty, co si za uzivanie si “hop z postele do postele”.
Nebodaj posledny ulovok z pokecu si chcela konecne dotiahnut k oltaru a dal ti po nose, ze tvoj postelny vykon uz nevyvazi starnucu vizaz, ci co?

anita6666
10. okt 2021

@moonlight1210 a ty o čom tocis? Ja hovorím,že nech si radšej s ním vrzne a nemina peniaze a energiu na sprostosti

sidicek
10. okt 2021

Pokiaľ pracuješ v zdravotníctve, kde sú tie "nadštandardné vzťahy" medzi kolegami dosť bezne, tak je trápne ze si sa teraz prebudila a čudujes sa, že sa o vás rozpráva. To si predsa dávno musela čakať. Akože kupovať si navzájom darčeky je ozaj za hranicou. Aj ten tvoj teatralny odchod k tomu...

anita6666
10. okt 2021

@sidicek presne

lilope
10. okt 2021

@siska53 na túto ženu sa neoplatí ani reagovať. Jej scestné názory o živote a ako každý muž podvádza svoju ženu a ešte s takými, ako je ona, sú mi len na smiech. 😂

luccija
10. okt 2021

Ale to je v každom kolektíve🙂a ani nevidím dôvod prečo to šéfovi hovoriť, vy viete ako to je a to stačí.

siska53
10. okt 2021

@lilope @cacianka dakujem za objasnenie, mate pravdu, na nu sa neoplati reagovat.. zbytocne.. ja som ju nejak zatial nepostrehla..az teraz.

karolinakr
10. okt 2021

To, ked odídeš, len potvrdíš, že to bola pravda. Mňa tiež davali dokopy s najškaredšími chlapmi, dokonca som raz zaniesla chlieb bezdomovcovi, a tam boli naražky, že som mu mala postel ponukať Tiež ma to urazilo, proste si nepomožeš, ludia hladaju senzacie a vidia aj to, čo nie je....

muz26
10. okt 2021

Presne to iste..nova kolegyna, rozumieme si, mame toho neskutocne vela spolocneho, zaskoloval som ju..chodime spolu na obedy, chodime spolu z prace v rovnaky cas (deti v skolke).. automaticky to ostatny beru ze medzi nami nieco je (sef, kolegovia aj nekolegovi), ale iba my dvaja vieme ze to tak nikdy nebolo, nie je, a ani nebude

desore
10. okt 2021

Ano, moze existovat priatelstvo medzi muzom a zenou, ale medzi slobodnymi.
Mne by sa absolutne nepacilo, keby moj manzel travil cas s podriadenou (nech vyzera akokolvek), rozpravali si sukromne veci a davali si darceky k sviatkom.
Stale nevies, ci nie je to teba zalubeny, ci jeho manzelka nema niekoho ineho a je rada, ze aspon niekdo si jej manzela vypocuje. Milion dovodov.
Zbytocne budes niekomu nieco vysvetlovat, vy dvaja ste milenci a je to verejne tajomstvo. Takuto nalepku ste dostali a aj navzdy zostane.
Aj ja mam velmi dobreho kamarata, len problem je, ze je to mlady, uspesny muz s vysokou pracovnou poziciou. O 16 rokov mladsi. Ked ma sluzobnu cestu sa zastavi, dame obed a kavu. A vies co? Podla vsetkych sme milenci. Okrem mojich kamaratok mi nikdo neveri a zvysne zeny idu oci na nom nechat, ked ho vidia. Nevysvetlujem, iba sa vzdy smejem.

kittykat22
10. okt 2021

Chapem, ze si ostala zaskocena, ale na tvojom mieste by som isla spat za kolegom a povedala, mu ze je debil. To, ze on nedokaze vytvorit priatelstvo s inou zenou je jeho problem a nie tvoj. A ak planuje sirit dalsie nepravdy, staci povedat - mozes na neho podat hned trestne oznamenie. By ho tie reci hned presli. Posledna vec - to ze to na teba vybalil kolega a kolegyna sa hned pridala, by som negeneralizovala na vsetkych. inych to nemusi zaujimat a ani si to nemusia mysliet. Nehadz hned vsetkych do jedneho vreca.

tykat
10. okt 2021

@anita6666 uplne suhlasim ...kebyze sa dozviem ze muz kupuje nejakej kolegyni darceky, su si navzajom oporou a zveruju sa jeden druheme tak si myslim ze mu preplo 😁... a som presvedcena ze muz by si o mne pomyslel to iste. Mozno existuje nejake ciste priatelstvo medzi muzom a zenou ale nie je to nic pre nas. Darcek kupim muzovi, aj sa mu zverim aj v nom mam.oporu. A takisto aj on. A tesim sa ze na to mame rovnaky nazor aj po 28r. co sme spolu.

janina1127
10. okt 2021

Pokiaľ to nie je pravda, tak by som nad odchodom vôbec neuvažovala. Každý nech sa stará sám o seba to by bolo najlepšie. Ty sa nemáš prečo spovedať nejakým cudzím ľuďom, keď tvoj muž vie čo a ako tak neni o čom.

eeffka
10. okt 2021

No na to ze si v "zrelom veku" to je pre mna tak 55r si naivna ako novicka. S nejakym chlapom ktory nie je tvoj manzel sa stretas, odovzdavas si verejne darceky, kedze o tom vsetci vedia, zverujes sa mu... no nepaci sa mi to cele. A vobec neriesim ci s nim spis, nespis a ci chces ty ci on. Spravanie hodne pubertakov.

tykat
10. okt 2021

Zaradila by som spiatocku... a kolega...aspon povedal co si asi vacsina mysli (aj ked to nie je pravda). Ak ti zalezi na muzovi tak s tym prestan. Aj tak este hodnu chvilu potrva kym.vas v robote prestanu sledovat a suskat si.