Prísne veriaca rodina

12. máj 2021

Ahojte. Ste tu niektoré také, čo pochádzate z prísne veriacej rodiny( katolíckej , evanjelickej)? Boli ste silne vychovávané vo viere: to rozumej chodenie do kostola každú nedeľu aj v prikázaný sviatok. Keby ste nešli hriech peklo doma. Stále výčitky , že či sa máte tak dobre , že Vám ani Boha netreba a tak. No môj problém je , ale taký , že ja strácam vieru.☹️ Jednoducho ma to v kostole nebaví. Nesustredim sa cez omšu , som mimo. ( moji rovesníci a spolužiaci nechodia vôbec do kostola. A to aj takí , ktorí tam chodili.) No len ja nemám na vyber. Mama je prísna na toto. A ja sa vadiť nechcem. Radšej idem a vydržím to tam. Ste tu niektoré take, že po odstahovaní sa od rodičov ste tam prestali tiež chodiť. Nedali ste ani deti pokrstiť ani nič. Ako na to reagovala rodina? Ja na vyber nemám. Bývam pri rodičoch. Som postihnutá na ID dôchodku a neviem, či si nájdem takú prácu , aby som z domu odišla.

gazpalm
12. máj 2021

No ja by som sa hadala...mna ako malu vlacila babka ,nenavidela som to a zvlast ,ked je to jedna zakerna zena ,s kazdym sa sudi,hlavne ze presedi dni v kostole...prijimanie ma este donutili a birmovku som bola oduta ,dokonca moju svadbu v kostole ,som mala koli nasim,ktori mimochodom nepachnu do kostola ako je rok.dlhy,ale patri sa to...krsty deti som predychala a teraz odmietam dat syna na prijimanie ,lebo tam nechce a uz si zas idu svoju pesnicku ako bude mat vela darcekov😁ale nenecham sa zlomit..obaja idu na etiku...ale aby 27rocnej takto rodicia kazali ...

48domka
15. máj 2021

My ske chodili od malicka do kostola aj s bratom ,, krst prijimanie vsetko mame okrem birmovky ... ked uz som mala nejakych 13 -14 rokov mamu uz prestalo bavit to prehovaranie do kostola ..budenie nas rano v nedelu a ani sa nam tam nechcelo puberta a vsetko ostatne takze nakoniec nechodime do kostola cez sviatky niekedy ano.
Ale urcite ak budrm mat deti ten krst prijimanie ano a potom uz nech sa samy rozhodnu ci chcu chodit nebudem ich nutit . Neni to spravne ak to necitis ...nemas potrebu tam ist...
Ja osobne sem tam mam potrebu ze zajst ale nejdem pomodlim sa doma a je mi lepsie 🙂
No s tvojom problemom je to tahsie ale musis si to vydobit nejak drzim palce 👍👍👍🙈silno