Príťažlivá kolegyňa

marta14ke
20. máj 2014

Ahojte, situacia ma prinutila zalozit si novy nick a napisat, lebo uz neviem ako dalej. Sme s muzom 6 rokov manzelia a 12 rokov spolu. Byvame spolu 8 rokov. Nas vztah bol vzdy pekny, bez hadok, mali sme sa vzdy velmi radi. Deti nemame. Koncom minuleho roka mi manzel oznamil, ze asi nie je s nasim vztahom vsetko v poriadku lebo sa zamiloval do kolegyne. Nasledne na to po par dnoch z domu odisiel, ze si to potrebuje ujasnit. Bol prec skoro dva mesiace, za tu dobu sme sa stretavali a snazili sa situaciu riesit aj manzelskou poradnou. Po dvoch mesiacoch sa vratil s tym, ze chce manzelstvo rozhodne zachranit a k spominanej kolegyni uz nic neciti, ze bola vraj iba naplastou/nahradou pozornosti, ktora mu doma chybala. Uz je to par tyzdnov, co sa snazime manzelstvo zachranovat, ale bohuzial je tam stale ta silna pritazlivost mojho muza smerom ku kolegyni. Ona voci nemu uz nevyvija ziadnu aktivitu, v podstate staci, ze tam je a on na nu nevie zabudnut...aj ked tvrdi, ze sa velmi snazi a velmi chce, ale tu pritazlivost voci nej stale citi a ovplyvnuje ho to v napravani nasho vztahu. Neviem ako dalej... Je dolezite ze chce vztah obnovit a budeme dufat, ze ta pritazlivost casom odide? Alebo mam otvorit oci pred realitou a uvedomit si, ze to asi nezachranime? Ani on ani ona pracu nezmenia, takze su si na ociach kazdy den...

stanislavao
20. máj 2014

@marta14ke necitala som prispevky, co vam radia ostatne. toto urcite nieje na rozvod. manzel je k vam uprimny, co sa ceni. vyjadril vam svoje city i pochybnosti, co je chvalihodne a chce manzelstvo zachranit, co je super. vidi sa s kolegynou denne a musi sa s tym jednoducho naucit zit. neutekat od toho, lebo moze prist ina zena a potom co, zas bude utekat? skuste viac casu travit spolu, urobte si pekny vikend, welness, vylet napr. do rima, pariza. nemate deti, nie ste obmedzovani zavazkami. mozno by ste aj vy mohli prispiet tym, ze mozno zmenite uces, vyzaz, ukazete mu, ze o neho stojite. aby sa do vas zas zamiloval, ako volakedy. vela stastia a nech vam to vydrzi a nemusite riesit rozvod.

morning
20. máj 2014

@marta14ke A nejaky diskretny rozhovor s jeho sefom, ze manzel ma pri pohlade na kolegynu zatemnenia mysle a tym padom asi nepodava pracovne vykony, by nepomohlo? Cisto teoreticky. Zide z oci, zide z mysle.

judita2580
20. máj 2014

fyzicka pritazlivost je dost silna vec...no ty vies co robis.Chcela si citat nazory inych, moj je taky,ze by som to nedokazala akceptovat. Ale drzim ti palce, ked teda myslis,ze sa to da zachranit, tak nech sa vam to podari.

marta14ke
autor
20. máj 2014

@morning 😀 Cesta by to bola, ale v manzelovych ociach by som po takomto niecom velmi klesla. To su zbrane po ktorych by som rozhodne nesiahla, aj ked som uz slecne mala chut napravit pohlad na tento svet o zvadzani zenatych muzov...

marta14ke
autor
20. máj 2014

@judita2580 Dakujem 🙂 Cenim si kazdy jeden nazor nech je akykolvek,

luvika
20. máj 2014

@marta14ke ja si myslim, ze vydrz...najidealnejsie by bolo, keby si nasiel inu pracu, aj ked ano viem, v dnesnej dobe to nie je len tak a pracu si musi clovek vazit...no pokial tam budu spolu a ona jemu na ociach, nepodari sa mu na nu nemysliet. Tu by fungovalo porekadlo "zide z oci, zide z mysle". Prip. by ste mohli zmenu zazit obaja, kedze deti nemate, nie ste naviazani na skolku, skolu, kde by boli zvyknute...stahovanie niekam inam, vseobecne, nie len kvoli tej kolegyni, ale kvoli vam, mozno celkova zmena by vasmu vztahu pomohla dostat sa znovu na nohy, zacat odznova. Mozno by som zacala tym, kde asi by sme tak sli, zacat zistovat, ake su tam pracovne prilezitosti a ak, ide sa...a mozno ak sa aj on tak snazi o zacharnu vasho vztahu, nepripominaj mu to doma, nehovorte isty cas o tom. Bud mu uzasnou manzelkou, pripomen mu, preco si ta bral, zmen na sebe nieco, uces, obliekanie, cokolvek...bud vesela, vtipna, hlavne pohodova, aby bol doma rad, ked pride. Cloveku sa niekedy nechce po tom vsetkom, ale vztah za to stoji. Mozno ak to stahovanie nie je realne, tak snad toto pomoze a ked sam bude vidiet, ze co by menil uzasnu manzelku za nieco neiste, co ktovie ako dopadne, prestane aj na nu mysliet. A ako tu mnohe ho odsudili, ze sa to stane znova...nemusi. Uz len to, ze sa o to s tebou podelil, ze ho to trapi a ze sa snazi zachranit vas vztah svedci o tom, ze mu na tebe zalezi. To, ze sa "zamiloval? alebo sa nechal poblaznit, tak sme len ludia, stane sa to kadekomu, ale to neznamena, ze je ten clovek zly. Takze tvoje nove kazdodenne motto: "som pohodova" 🙂 drzim prstiky

jamabe
20. máj 2014

Pokiaľ tam nedošlo k nevere, tak som teda pochopila, nevidím to až tak čierno. Keby bol chcel, tak by sa ona asi nebránila, aj to mi z toho tvojho popisu vyšlo. Keďže tak neurobil, tak predsa mu na tebe a vašom manželstve záleží.. Takže by som zabojovala 🙂 Nechcem sa ťa dotknúť, prosím neuraz sa, ale čo pozorujem, ak sa páru nedarí otehotnieť, väčšina žien sa úplne zmení, začne brať sex len ako nástroj na splodenie dieťaťa, všetko v jej živote sa upriami na ten jediný cieľ.. - a väčšina chlapov toto asi dlho nevydrží. Tam vidím asi najväčší problém, nie to, že si sebavedomá žena, lebo to si bola asi od začiatku a ste spolu už dlho. Takže dať mu najavo, že ON je v tvojom živote najdôležitejší, že tu chceš byť pre neho, ale zároveň, že ho aj ty potrebuješ 🙂 (Myslím si, že možno aj to ho ťahalo ku kolegyni, keĎ na neho zaklipkala mihalnicami s výrazom, ty si môj hrdina! a mala ho 😠 ). Držím ti palce! 🙂
Inak sa teda už nečudujem, že polovica manželstiev končí rozvodom, keď takto ženy chcú hneď riešiť každý problém v manželstve...

oktoberka
20. máj 2014

hm...nemas to teda lahke...ono vzdy(aspon,co som tak letmo presla) pises ako sa snazis ty,ako sa menis...atd....A CO ROBI ON?

ak ti dookola opakuje, ze ta lubi,ale nepritahujes ho uz....taaaaak to by som asi nezvladla prekusnut....
ak sa snazi aj on a dostatocne...bojujte dalej...ono tu vsetko by mal spracovat nejako sam v sebe a urcit si sam priority....pokial to sam neurobi,ty sa mozes utrapit,zmenit a vysledok bude nijaky....

lebo ak to sam v sebe neporiesi,mozno tento konkretny problem zvladnete,ale stale budes v strachu,co ked?
alebo stale moze prist ina kolegyna....to,ze cloveka niekto pritahuje je podla mna normalne...ale len ak je v normalnej miere-ano,je super,mam super postavu...sexepil,ale clovek dalej neriesi nic....skor to iba tak okomentuje...ak manzel zasiel dalej-nemyslim intimnosti....co ked to nie je iba pritazlivost...lebo aj laska niekde a nejako zacina....

ale zrejme naozaj chce teba,zalezi mu na vas dvoch...takze silno drzim palce,aby sa vam to porieslio.
no stale si myslim,ze je to skor jeho problem(neznamena,ze sa nemas snazit starat o seba,atd)

morning
20. máj 2014

@marta14ke 😀 da sa aj inak, anonymne. Je to mozno trosku hnusne, ale sefovia na pracovisku neradi vidia laskyplne kolegialne vztahy,ci? 😉

sono2
20. máj 2014

@marta14ke smutné. Neuraz sa, ale nemáte deti. To tie mužov pozitívne pritiahnuť k rodine. Neviem. Možno nie. Ale takto sami dvaja... Ťažké. Nezávidím ti. Neviem si takúto situáciu predstaviť a bojovať o priazeň milovaného človeka. Môj muž keby bol dva mesiace preč. Fú, neviem.

mejjus
20. máj 2014

@victory1 už rozumiem 🙂 ty to berieš úplne inak ako ja, lebo ty si prešla podobným ... asi budeš mať pravdu 🙂 to musel byť riadny egoista žiarliť na dcérku ... 😖

victory1
20. máj 2014

@mejjus ano, bol to egoista, ale hlavne debil..ked sa niekto dokaze na dieta nastvat, ze mu zje tresku z chladnicky...tak to je chore... 😠 ...a ked sa niekto nastve na partnerku, ze sa uci s dietatom matematiku, kym to dieta nepochopi /podla neho, na ucenie su ucitelky v skole a nie rodicia/...tak to je chore na druhu.....a ono, chlapov mozes mat v zivote kopec, ale tvoje dieta je vzdy len jedno... 😉

..ale takyto problem nastastie zakladatelka diskusie nema...tak jej tu uz nebudem kecat o debilovi 🙂

mejjus
20. máj 2014

@victory1 debil??? príliš pekné ..to fakt takéto existuje? keď čítam takéto strašné veci ..tak sa fakt začínam hanbiť :D kvôli tomu..že mňa tiež vie na.rať manžel toľko krát....:D ale s vecami čo mi teraz pripadajú úplne blbé...to ni sú skutočné problémy ...(ako napr keď vyberie piate tričko zo skrine, lebo je leniví pohladať ostatné, alebo keď mi naleje do kávy plnotučné mlieko :D )

marta14ke
autor
20. máj 2014

@mejjus Tak casom nam vadia aj taketo "drobnosti" 🙂

ammellia
20. máj 2014

a fakt nemoze zmenit pracu? nemusi dat hned vypoved, ale aspon si zacat hladat nieco ine. tazko sa bojuje, ked ju ma kazdy den na ociach...

Alebo iny pohlad na vec - je ta fyzicka pritazlivost az taky problem?

marta14ke
autor
20. máj 2014

@ammellia Unho ano, je to velky problem, ktory ovplyvnuje nas vztah a taha ho "prec"...

celasapremenim
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
marta14ke
autor
20. máj 2014

@celasapremenim Niekedy mam pocit, ze by som ho mala riadne kopnut do zadku a skoncit to s nim... ale vacsinou prevlada chut zachranovat...

ammellia
20. máj 2014

Ale ak tak velmi chce zachranit vas vztah, tak nech zmeni pracu.

celasapremenim
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
marika39
20. máj 2014

Ty sa trápiš pre niečo čo už vlastne skončilo . Nerozumiem že iba vyčkávaš či si s ňou - alebo s nejakou inou začne alebo mu budeš dobrá aj ty. Otvor oči a hľadaj niekoho kto bude chcieť iba teba a nebudeš len nejakou prestupnou stanicou pre trúda ktorý nevie čo chce ☹

sherynkamalinka
20. máj 2014

no tak sa nad tym zamyslam, kolko muzov by zachranovalo vztah, ak by im zena oznamila ze odchadza lebo sa zamilovala do kolegu, buchla by dverami a cau pa milacik..ja si myslim ze tvojmu muzovi chyba zmena v intimnom zivote, teda zmena v posteli, nie zmena polohy ale zmena partnerky...neviem kolko mal rokov ked ste spolu zacali randit a kolko sexualnych partneriek mal pred tebou, ale mam pocit ze sa mu zachcelo zmeny..kolegyna zmeni pracu o par rockov pride dalsia sexica a co potom,zas cau zena idem si usporiadavat myslienky a dva tri mesiace ostanes sama? toto je manzelstvo? takto utekat? nechcem sa tu dotknut snaziliek ale niekedy mam pocit, ze ak ten hore vam nedopraje dietatko, ma to svoj dovod. Ty si mozes akurat tak gratulovat lebo s takym nezodpovednym chlapom by som dieta v ztivote nechcela. Predstav si ze mas dieta a on vas takto bohapusto opusti pre nejaku kozu z prace..Ja byt tebou, porozmyslam ci chcem zit cely zivot v neistote lebo toto je v povahe, toto nevylieci tabletka ani psycholog.

pampusik11
20. máj 2014

Ešte by som bola taká frajerka ,že by som mu dala kufor z domu .... a dovolila by som mu zbaliť do neho jeho veci ... inak by dostal dve igelitky ... urcčite by som ho nechcela ..... držím palce aby si sa správne rozhodla

morning
20. máj 2014

@marta14ke Jaj, moja, Ty si ju videla? To v com je taka fyzicky pritazliva, ma nie dve ale tri? 😠 A kebyze u nej skoroval, mal by uz zlatusik dusu na mieste a znovu by sekal dobrotu? Je mi Ta luto, ale je fajn, ze mas nad vecou zdravy nadhlad 🙂

marta14ke
autor
20. máj 2014

@sherynkamalinka K tym snazilkam - beriem to ako "bozi prst", ze sa nam zatial nezadarilo a ako pises dakujem zan, lebo s dietatom by to bola horsia situacia... Asi sme si najskor mali prejst touto krizou, aby sa ukazalo aky je vlastne nas vztah pevny...

@pampusik11 Tiez som "taka frajerka", ked o tom hovorim... ale to je vsetko.

marta14ke
autor
20. máj 2014

@morning Nevidela 🙂 Inak by uz asi nebola na tomto svete 😎 Fyzicky pritazliva je v tom, ze ma iste crty na ktore je moj muz zatazeny. Aj ja som mala v minulosti tieto crty, potom som sa ale zmenila, a tym sa odklonila od jeho idealu krasy a prestala sa mu pacit. Teraz tie crty opat mam 😉
Keby u nej skoroval uz nie sme spolu - nezvladol by ten pocit viny voci mne. A uprimne, on skorovat mohol, ale nechcel a vyhybal sa tomu ako sa dalo...

morning
20. máj 2014

@marta14ke 😀 Tak vidis, si v pohode, zlatusik je s Tebou, lebo chce Teba. A keby sa nieco este dialo, uz Ta to aspon takv neprekvapi, asi si aj tak bola za tie dva mesiace pripravena aj na to najhorsie, vsak? 😒

ejmi25
20. máj 2014

No mmňa s dieťaťom pre kolegyňu opustil dal prednosť jej pred nami ah ta tvojho kolegyňa musí byť riadna by som jej u Povedala svoje

marta14ke
autor
20. máj 2014

@morning Neprekvapi, ale boliet to bude rovnako ako ma to bolelo ked mi o tom povedal prvykrat, a opat potom ked musel odist. Clovek by si povedal, ze ved uz som na to pripravena, uz to nebude ako blesk z jasneho neba ak to znovu pride. To sice nebude, ale ta bolest nie je o nic mensia...

pampusik11
20. máj 2014

@marta14ke To nie je o frajerine , to je o tom ,že chcem pre seba dobre a nie sa utápať a každý deň utvrdzovať či som príťažlivá a či mi je chlap verný .... také by som od života určite nebrala ... aspoň ja nie ...