Problém medzi mnou a bývalým priateľom, s ktorým sa súdim o dcéru

sisasisi
15. okt 2017

Ahojte. Prosím vás ak má niekto poradiť alebo má s týmto skúsenosť napíšte.. Mám dcérku ktorá má rok a 2 mesiace a rozišla som sa s priateľom s ktorým ju mám. Ide o to, že nie sme spolu už pomaly pol roka a o malú nemal záujem ani neprispieval ani nič. A teraz po roku dal návrh na súd že chce byť v rodnom liste zapísaný ako otec a priznáva otcovstvo. Malú chce každú sobotu od 13:00 do 17:00 a výživné chce dávať iba 40€. Problém je v tom, že mu ju nechcem dávať, pretože jeho matka pije a celkovo neverím ani jemu ani jej pretože viem aké sme mali medzi sebou problémy a nikdy som si s jeho matkou nerozumela. Bývalý priateľ ma niekoľko krát aj udrel čo je ďalšia vec a keď malá plakala a nemal moc dobrú náladu zvyšoval hlas aj po malej.. Neviem teda ako postupovať aby mu ju dali len v mojej prítomnosti .. O nič mi nejde ani peniaze som od neho nechcela nič len pokoj .. Ale dal návrh na súd takže už s tým nič nespravím. Ide mi len o to aby ju nedostal takým spôsobom že si každú sobotu po ňu príde a bude ju vláčiť kade tade aj s jeho matkou. Neviem čo teda ako to povedať na súde aby ju mal len v mojej prítomnosti. Za každú odpoveď ďakujem.

dotti
15. okt 2017

Jedine si najať dobrého právnika a to čím skôr. Poprípade sa obráťte na pani Idu Želinskú, ona Vám poradí. Veľa síl Vám prajem 😉

sisasisi
autor
15. okt 2017

@dotti áno právnika som si už zohnala tak dúfam že pochodím :/ ďakujem 🙂

tiper24
15. okt 2017

@sisasisi na sude povedz ze ta bil a ze krical a zvysoval hlas na malu, plus povedz v akych podmienkach by mala bola bez tvojej pritomnosti alkohol atd.

sisasisi
autor
15. okt 2017

@tiper24 myslíš, že sa priklonia na moju stranu?

tiper24
15. okt 2017

@sisasisi no musis bojovat, vsetko povedz ze sa priatel nestaral, neplatil, musis ty vyjst z toho ako vitaz

lejuska412
15. okt 2017

@sisasisi ahoj, riesim podobny problem, ak chces napíš do spravy, mame to uplne rovnako ja mam dcérku ma necele dva roky a caka ma súd, ale dal si predbezne opatrenie , kazdu druhu sobotu chodí za nou na dve hodinyna v mojej prítomnosti. Nakolko je malinka, ja ju este kojim . Neboj sa hlavne na sude povedať ze stretnutia dcery s otcom ziadas výlučne v tvojej prítomnosti.

juliet86
15. okt 2017

To bola chyba ze ked ta udrel nesla si k lekarovi nezavolala policajtov.... je to slovo proti slovu. Nemas dokaz ze je agresivny fyzicky ci verbalne nemas ho nahratehom mas ulozene vyhrazne mejly ci smsky nahrate hovory dokaz ze jeho matka pije? Dokaz o jeho prijmoch??

sisasisi
autor
16. okt 2017

@juliet86 mam svedkov že ma bil videli to na vlastne oči .. Takisto aj sms a správy na facebooku ukážem to aj na súde a budem si stáť za svojim že malu mu dam len v mojej prítomnosti

obsadenemeno
16. okt 2017

@sisasisi zaujimave, ze zrazu!!! ma zaujem.... ktovie, co za tym je..... kazdopadne nedaj sa, drzim ti palce, nech to zvladnes. 🙂

ema234
16. okt 2017

@sisasisi ja by mu povedala, ze nieje jeho, naco ti je taky debil v rodnom liste

nelinka2009
16. okt 2017

No ptesne takto ako si to tu napisala,a bude fajn ked k tomu zozenies aj nejake dokazy

aduska121
16. okt 2017

@ema234 myslim ze ak je normalny tak by si dal spravit testy otcovstva a matka by potom vysla s toho ako hlupa nie ?

marlenka222
16. okt 2017

@sisasisi ja by som argumentovala aj tym ze dieta je malolete zavisle na matke, do 3 rokov na neho poberam rodicovsky prispevok,ktory je charakterizovany ako celodenna starostlivost o osobu zverenu do starostlivosti (co tvoje dieta je), ze ako chce riesit toto, ci mi v dnoch ked ju bude mat u seba bude krateny prispevok alebo ako tuto skutocnost vobec riesit?

nelinka2009
16. okt 2017

@aduska121 preco hlupa? Ved to nemusela vediet, ked spala s viacerymi... 😁😂 take male dieta mu aj tak na tak dlho same nenecha, ked nanho absolutne nieje zvyknute. @sisasisi kojis este?

nelinka2009
16. okt 2017

@marlenka222 no a pride o rodicak, lebo ho koze poberat aj on...

aduska121
16. okt 2017

@nelinka2009 no tak to by ozaj vyzerala hlupo 😀 a ked mu neveri tak myslim ze aj hodina bes malej s nim by ju pripravila o nervy

marlenka222
16. okt 2017

@nelinka2009 to sa riesi dohodou medzi rodicmi. Najskor matka potom ak matka nemoze vsetci ostatni (stara matka...) otec bez matky v tomto pripade moze suchat nohami

nelinka2009
16. okt 2017

@marlenka222 vsak hovorim

pebu
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
marlenka222
17. okt 2017

@nelinka2009 nechapes? Matka je prvorada v poberani. O ziaden rodicak nepride. Otec dietata pokial matka splna vsetky predpoklady-zije na uzemi SR, byva na uzemi SR, nema iny prijem od statu ( materske, nemocenska, podpora v nezamestnanosti), ak nie je vo vykone trestu, o ziaden rodicak nepride. Najskor sa posudzuje matka,matkina ziadost je prvorada. Ak chce poberat otec, je nutna pisomna dohoda medzi otcom a matkou. Ak sa nedohodnu, do 3 rokov veku dietata len a len matka

marlenka222
17. okt 2017

A teda by som sa pytala, ze si neziadam aby otec poberal rodicovsky, ako to riesit,kedze mala je maloleta a ja si kratit rodicak nechcem nechat. Nakolko SOM SCHOPNA sa tak ako doteraz starat o malu. Dokonca by som to pouzila proti nemu,kedze keby ta chcel odbremenit a starat sa aj on o malu s podporou statu,kde bol doteraz? Preco teda neziadal rodicak skor na seba a dceru do svojej CELODENNEJ starostlivosti. Nech sudu dokaze ako je schopny sa CELE dni starat o malu.

kvetinka75
17. okt 2017

@ema234 môže požiadať o testy otcovstva a keď sa to potvrdí, že je vrhne to zlé svetlo na ňu

marlenka222
17. okt 2017

A vobec dost dobre je to na ukor toho ze nie je ani v rodnom liste zapisany, ked nebol schopny dat jej ani len svoje meno 😀 kde este nieco ine riesit.

sisasisi
autor
17. okt 2017

Nie už nekojim ale mala je tak naučená na mňa že ja nemôžem ísť bez nej ani doslova na záchod aj tam mi sedí na kolenách.. Nechce ani k nikomu ísť hneď sa rozplače a ide ku mne.. Za tie 4 hodiny čo by ju mal by som si vytrhala všetky vlasy poznám sa a viem že keď mám ísť čo i len na hodinu od malej preč je mi smutno hneď takže si to neviem a ani len nechcem predstaviť... Do RL som ho nedala pretože už vtedy bol divný a mali smr už vtedy medzi sebou problémy.. Mám len 18 rokov on má 19 vykašlal sa na školu vlastne ho odtiaľ vyhodili ževraj a chcel žiť len z mojej materskej ...

sisasisi
autor
17. okt 2017

Nemá k nemu vytvorený žiadny vzťah nevidela ho pol roka už.. Aj viac ako pol roka ... Nemôže ju brať odo mňa preč

obsadenemeno
17. okt 2017

@sisasisi mala je naucena na teba ci ty na nu? 😉

nic neboj, mal by ju jedno poobedie a hned by si to rozmyslel....... tam bude niekto iny, kto ho do toho tlaci....rodicia? To by som sa necudovala, mna by hanba fackala keby som vychovala syna, co by sa zachoval ako ten tvoj. Ako vychadzas s jeho rodicmi?

nelinka2009
17. okt 2017

@sisasisi no podte do mna kocky... Ty si v prvom rade uvodom, ze dieta NIEJE tvoj majetok. Aj on MA SVOJE RODICOVSKE PRAVA a zjavne si ich chce uplatnit, tak ako aj povinnosti. Mala,si zvykne a to co opisujes ako zavislost na tebe, robi kazde dieya v jej veku, to neznamena, ze ziadne nikdy beostalo samo s otcom. Podla mna, by si boka prekvapena ako by bolo malej mozno aj dobre. Neviem kto ti dava do hlavy tie bludy, ale zrejme vasi, ktori su nasrani, ze ta taku mladu nabuchal a este si aj ostala sama. To pitie,a blviny ti moc neverim, ale ak by aj alkoholizmus jeho matky, nezabrani v styku tvojej dcerky z jej otcom. Ak to aj teraz uhras, co asi ano, lebo je mala a na svk je to tak... Priprav sa do buducna, ze aj on si ju bude bravat, ked bude vacsia a ak tomu nudes branit, ublizis len svojej dcetke... Ano ovecky podye do mna... Mam cas

katriona1
17. okt 2017

@sisasisi sestrenice se rozešla s otcem svojí dcery když mela malá 3 mesíce, nejak extra se o malou nezajímal, když mela malá necelé dva roky tak to na pár mesícu dali dohromady, no nevyšlo to a on si požádal na soude o návštevy, i když se setrenice bránila, a i když on toho mel na krku taky dost, tak to všechno nakonec obrátil proti ní a navykládal veci o ní a o celé rodine, že se nestačila divit a soud stejne nezajímal vztah matky a otce a duvody jejich rozchodu, dostal malou standardne každý druhý víkend od pátku do nedele a týden kdy jí nemá o víkendu tak ješte od čvrtka do pátka a nejaký ten týden o prázdninách, malá mela tak dva roky, nejdrív z toho byla sestrenice zničená, no ted je ráda, že má hlídání zadarmo a volný víkend, jako prítel byl na nic, ale jako otec se celkem stará, hlavne s pomocí maminky 🙂
o rodičák v žádném prípade neprijdeš a ani se nebude krátit, otec na nej nárok nemá, jestli te dá na soud na určení otcovství, co teda musí udelat jako první, protože když není v rodném liste tak to právne není jeho díte, no priprav se, že ten soud vyhraje, protože to jeho díte teda je a ty budeš muset zaplatit soudní poplatky a za testy otcovství, takže by pro tebe bylo lepší se s ním dohodnout a jak už tu bylo psáno i on je rodič a má svoje práva a teda i povinnosti, na to jaký je jsi mela myslet pred tím než jsi si s ním neco začala, ted už je pozde

sisasisi
autor
17. okt 2017

@obsadenemeno ano tlaci ho do toho jeho matka hlavne toto nie je z jeho hlavy podla mna on by bol najradsej keby to bolo tak ako doteraz pretoze zaujem tam nebol z jeho strany.

sisasisi
autor
17. okt 2017

@nelinka2009 ano najlepsie je pisat o nieco do coho nevidite. Nejdem sa k tomu ani radsej vyjadrovat blbe komentare riesit nebudem. Nikoho si neprivlastnujem ale ked ste taka hrdinka pozrela by som si teda ako by ste zverila do ruk svoje dieta niekomu ktory je v podmienke a hrozi mu basa a niekomu kto pije pomaly kazdy den. Pozrela by som si to ;)