Problém s 37 ročným bratom

elcoro
26. júl 2020

Ani neviem ako mam začat 😣 mam 40 rokov doteraz sme bratom ktorý je odomna mladší o 3 roky malý ukážkový vzťah, on pracuje v zahraničí ma manželku, a keďže ja so svojou rodinou a deťmi bývame na svk dosť nám pomahal vo všetkom,kupoval veci, šaty v akcii zo zahraničia a pod. Mama nám zomrela 7 rokov dozadu, ja žiješ s otcom aj so svojou rodinou v rodičovskom dome. Všetko doposiaľ bolo ôk, priam ukážkový vzťah s bratom, ide o to ze brt sa zmenil, všetko sa točí len okolo peňazí, to bolo aj kedysi, všetko nám začal vyčítať co všetko pre nás spravil, a pod. Ide o to, že sa pohádal s polovicou našej rodiny pre úplnú blbosť a ja sa akože s nimi nemám tiež rozprávať lebo on ich nemusí... Chápete? Ja som si s nimi svoje veci vyjasnili keď som mala problém... A on to zjavne nevie pochopiť, všetko otočil proti mne,, s otcom nekomunikoval 7 rokov vôbec, z ničoho nič mu začal volať, nás odpísal, asi zjavne potrebuje vedieť co sa tu deje. Otec je alkoholik preto s nim celý čas nerozprával,. Z dňa na deň so mnou prerušil kontakt a začal vyvolávať jemu. Príde mi ako manipulátory. Nechápem nenecmanipulovať že s kým môžem rozprávať, čo mám robiť a pod. Mam svoju rodinu aj deti

veronikaszabova
26. júl 2020

@elcoro a v com chces poradit? 🤷‍♀️

elcoro
autor
26. júl 2020

Poradiť v tom ako ma to ma prestať trápiť. Ako nato nemyslieť,,,, otvorili sa mi oči aký je manipulátor nechapem

vikusjk
26. júl 2020

@elcoro ako ta to ma prestat trapit, proste veci, ktore nemozes zmenit, musis prijat. Ak ich zmenit mozes, treba sa o to pokusit.

andrea_82
26. júl 2020

Prepac, ale podla mna sa bratovi len otvorili oci. Pises, ze vam pomahal, kupoval a posielal veci a zrazu prestal. Neprekaza ti skor to? Kym to robil, bolo vsetko v poriadku. Skor by som sa trapila tym, ze otec je alkoholik, ako tym, ze brat sa s vami nerozprava.

miadi
26. júl 2020

Problem s bratom mozes vyriesit jedine rozhovorom snim. To že ho na mk nazveš manipulatorom ti nepomože. Nevieme presne ako to bolo a čo sa tebe zda byt uplna blbost je prenho naopak nieco podstatnè. Takze ak ho màš rada rieš to snim ASAP nebudete teraz snad 7rokov pohàdani pre nejaku blbost.

elcoro
autor
26. júl 2020

@andrea_82 nie, bolo to aj z mojej strany, pomáhali sme si navzájom, nešlo o veci, šaty a pod. Stále som mu vravela ze nič nepotrebujeme, ale on nsliehsl že je to v akcii hriech je to tam nechať..... Nikdy som nič od neho nepotrebovala ani ne prosila, robil to vraj lebo chcel....

elcoro
autor
26. júl 2020

@miadi neodpovedá na spravy, nedvihne tel. Neviem sa s ním spojiť,,,, vôbec

jajka71
26. júl 2020

@elcoro ak mate veci majetkopravne vysporiadane nechaj tomu cas, lebo najviac zloby narobia vo vzyahoch rodinnych nadialku peniaze a dedictvo, potom sa rozpocitava kazde kilo, kazda lyzicka, vidlicka....potom sa jeden snazi ociernit druheho pred zvyskom rodiny a to vie narobit dalsie prieky....

miadi
26. júl 2020

@elcoro Ved ked bude rozpravat s otcom nech ti on da mobil.

pieksamaki
30. júl 2020

@elcoro
Tvoj brat normalne dozrieva....a prichadza v zivote na niektore veci....citi sa aj napriek tomu ze ponukal pomoc on vam zneuzity....pomahal a nic nedostaval spat.....vztahy sa vyvijaju cely zivot....zvlast aj tie surodenecke.
Je to obdobie kedy prehodnocuje a balancuje co aky vztah ste mali co este v zivote....a tak....a podobne....je mozno aj v strese...nevies realne co preziva.tak sa to takto mohlo odzrkadlit....
Proste ma toho dost zo svojej strany pohladu...ale dalsi uhol pohladu nevidi....porovnava....a nenachadza sa...musi sa tak trosku aj vysporiadat s tym on sam......hlada cesty....ziadna mu nedava odpoved.....pochopi az ked vas prestane obvinovat....a zmieri sa sam so sebou.
Ponukla by som mu ci sa nechce porozpravat.....a povedat si niektore veci.....je v zahranici....on to vidi inak...ako ty z domu....je to normal.

elcoro
autor
31. júl 2020

@pieksamaki on sa nechce rozprávať, nikdy nikoho nepočúval, len sám seba, len on mal vždy pravdu, nikto iný,,,,, cely život iných presviedča že len on a jeho pravda je, chybu si neprizná... Ťažká povaha

pieksamaki
31. júl 2020

@elcoro
o to je to horsie ze vam ( akoze )pomahal....teraz sa citi ako vyuzivany......a asi pada na dno.....to znamena ze ma toho aktualne dost.....preto tie pocity z jeho strany....aspon ja tak vyvodzujem....moze mat aj problemy vztahove s manzelkou.....a takto sa to prenasa potom na ostatnych.....

danieli
31. júl 2020

Poskytol vam pomoc, o ktoru si neziadala, podakovala si, to staci, teraz s vami nekomunikuje a nema zaujem, napriek tvojej snahe, co viac mozes spravit? poslala by som spravu ku sviatkom jeho a jeho rodiny, a zaroven jednu o tom, ze si tu a vzdy budes prenho ked bude mat zaujem, ak to tak citis. Pocit viny, ktory v tebe chcel vyvolat nie je opravneny.