Problém s dospelým synom

drobec45
21. apr 2024

Ahojte mam problem zo synom, je dospelý a aj otec uz. S matkou dieťaťa nežije. Vždy sa sťahuje tam kam sa sťahuje ona s dieťaťom.Takto stále mení zamestnanie a stále nemá peniaze. Teraz sa zas matka sťahuje a on zas musí hľadať prácu. Lenze tento krat chce byvat u mna keďže to je jeho domov. Jeho priateľka sa chce vzdat dieťaťa v prospech otca no ja mam veľké obavy ci sa dokáže postarať o dieťa keďže ma sam problém so sebou. Bývam v malom byte a nedokážem si predstaviť ze sa nebodaj budem starať ešte o jeho dieťa. Uz som nie najmladšia.Syn si asi predstavuje ze ked som matka musím sa postarať o oboch dosť ma to vyčerpáva keď si len pomyslím ze to tak bude.

janinah
21. apr 2024

Kolko máš rokov? Pracuješ? Koľko rokov má dieťa?

sella38
21. apr 2024

Tiez by ma zaujimal vek. Neviem.... nedokazem si predstavit, ze by som nechala vnuca napospas osudu...nech by som uz akokolvek nevladala.

kitycat
21. apr 2024

To dieta potrebuje jeden pevny bod a to bude tvoj syn, otec. Dovol mu u teba sa postavit na nohy a najst harmoniu so synom.

Stahovanie kazdu chvilu a teraz este zverenie otcovi... no mam dost

minenkak
21. apr 2024

@drobec45 proste synovi vysvetlite,že ani jeden tam nebudú bývať,ak samozrejme syn nevlastní časť bytu

komplikovana
21. apr 2024

@drobec45 syn je dospely a stal sa otcom, takze je na nom aby sa o svojho syna postaral. Je za neho zodpovedny. Tak nech nehadze svoju zodpovednost na vase plecia. Ak sa predsa len rozhodnete prijat ich pod svoju strechu treba si dopredu dohodnut pravidla fungovania. Bez toho to nepojde.

cukroska
21. apr 2024

@drobec45 Podľa toho čo píšete usudzujem,že syn má len Vás. No tak máte to ťažké. Ak to tak má byť ako pišete a otec by mal o dieťa postarať. Tak s toho vyplýva,že obaja. Musíte sa nato proste psychicky nastaviť,že tú pomoc bude potrebovať či chcete alebo nie. Neviem o aký vek dieťaťa sa jedná,či by otec musel na materskú,či do práce a dieťa do škôlky. Pochopiteľné,že tomu sa nevyhnete. Je to vaše vnúča .A syn sa musí naučiť zodpovednosti. Držím palce.

pe_mi
21. apr 2024

@drobec45 toto mi pripomína moju matku,že azilovy dom volá,hádam by ste nechceli,aby som do roboty nastúpila alebo ešte sa o malé deti starala.
Ja takýto postoj fakt ,že nechápem.
deti vylezú z hniezda,starajte sa a už mi dajte svätý pokoj.starosti aj radosti si riešte sami..asi tak to mám ja .

deti95060810
21. apr 2024

dosť záleží aj od zdr. stavu autorky...darmo bude mať 50 rokov - čo z toho ak má vážne zdr. problémy.
možno by bolo na zváženie dať dieťa do DD a pravidelne si ho brávať cez víkendy domov - predsa víkend je menej ako celý týždeň.
inak čo je to za matku toho dieťa´ta - má na také vážne rozhodnutie ozaj vážny dôvod?

mamina7070
21. apr 2024

kolko ma dieta? aky je vas vek a zdravotny stav? a financna situacia ?
ono je mozne poziadaj aj o zverenie vnucata

ja by som to zvazila

matullienka
21. apr 2024

Nedokázala by som odmietnuť pomoc vlastnému dieťaťu a vnucatku, treba však nastaviť jasné pravidlá spolužitia. Záleží na veku dieťatka a možno aj nastaviť termíny do kedy chcete aby sa syn postavil na vlastné nohy a prebral zodpovednosť. Aj keď je otázne čo ak to nepôjde. Nemala by som srdce vyhodiť ich z domu

janinah
22. apr 2024

Nový nick.autorka sa nebude ozývať...
Ja sa už neunuvam písať .

drobec45
autor
22. apr 2024

@mamina7070 nad tým rozmýšľam lenže pracujem na 3smeny a mam úver

drobec45
autor
22. apr 2024

@matullienka ďakujem práve ze nemám ani ja lenže na nohy sa takto nepostaví

drobec45
autor
22. apr 2024

@komplikovana veľmi ďakujem skúsim

mamina7070
22. apr 2024

@drobec45 a kolko ma dieta rokov? syn je aspon ochotny pracovat a prispievat na syna?

drobec45
autor
22. apr 2024

@mamina7070 moc sa mu nechce

mamina7070
22. apr 2024

@drobec45 a kolko ma tvoje vnuca rokov? asi by som potom trvala na zvereni a vyzivne sa doriesi cez upsvar

drobec45
autor
22. apr 2024

@mamina7070 bude sa to riesit

drobec45
autor
22. apr 2024

Baby vsetkym vam dakujem za vase odpovede

drobec45
autor
22. apr 2024

Skúsim to s nim poriešiť

mk1111111111
22. apr 2024

Len z coho budete zit a ci po case budete mat, kde zit. Jemu sa nechce pracovat, predookladam, ze o fieya sa syarala foteraz matks, Ty mas uver. Ako sa budes starat o dieta, o syna a este zarabat na uver? To asi nepojde. Ze Ti tu kazda pise, ze sa mas obetovat, to je pekne, ale chlieb a byvanie Ti ony nezabezpecia.

vladinka
23. apr 2024

@mk1111111111 úplný súhlas, syn sa nasťahuje k mame a mama sa má starať o neho aj dieta. A neskor si syn nájde dalsiu priatelku, pride ďalšie dieťa a chúďa mama ich bude mať všetkých na krku.....