Svokra zakazuje styk syna s otcom.

lubka8309
2. dec 2019

Ahojte.chcem sa opytat.moj syn ma s priatelkou 3 mesacneho syna.problwm je v tom ze ona byva dalej a jej mama nechce ako otca mojho syna.brani mu v styku s malym aj s tym aby siel napriklad s nim k lekarke.uz pred porodom povedala ze syn bude len platit a ona sa bude starat.jeho ppriatelka a matka maleho je uplne pod nadvladou mamy a aj ked stale opakuje ze ho lubi a chce byt s nim tak vzdy zmeni pod natlakom nazor.syn je uz na dne,nwvie ako dalej.chce sa starat,vychovavat.posiela aj peniaze,kupuje veci,plienky.syn sa rozhodol ist na sud ale boji sa ze kedze na slovensku sudy preferuju matky tak prehra a strati maleho.neviete nieco poradit?

blancheporte
2. dec 2019

@lubka8309 A dovod preco svokra tvojho syna nema rada?

halienka
2. dec 2019

a oni mladí nežijú spolu? sú rozvedení alebo ani neboli vzatí alebo ako to medzi nimi je? Prečo s ním nežije ak ho lúbi?

janinah
2. dec 2019

prečo by mal prehrať na súde? do výlučnej jeho starostlivosti ho nedostane,ale bude mať dáke pravidlá na papieri a mladá s matkou to budú musieť rešpektovať....

lubka8309
autor
2. dec 2019

@halienka ona sa rozviedla s muzom ked bola dcera mala a podla nej su vsetci chlapi svine.

lubka8309
autor
2. dec 2019

@halienka neziju spolu.syn je ochotny sa prestahovat,hladal si aj tam pracu.klamala ho 5 mesiacov ze podala ziadost na byt.ona nechce odist od matky.

lubka8309
autor
2. dec 2019

@janinah slovenske sudy preferuju matky.otec prakticky nema ziadne sance.

janinah
2. dec 2019

@lubka8309 otec platí,súd nariadi ,že dieťa má právo navštevovať...môžte napísať aj do skupiny právne poradenstvo,tam radia právnici

martina1201
2. dec 2019

@lubka8309 to nie je pravda, ak je on na rodnom liste dieťaťa, má rovnaké práva aj povinnosti ako aj matka. Nie, že mu bude niekto brániť a môže len platiť a kupovať. To teda nie, súd mu povolí stretávanie sa s dieťaťom kým je malé v prítomnosti matky a tiež ako často sa môže s ním stretávať. Ak nie je na rodnom liste, požiadala by som na jeho mieste o genetické testy a na ich základe žiadala stretávanie sa s dieťaťom.

halienka
2. dec 2019

@lubka8309 kto sa rozviedol keď bola dcéra malá, tvoja nevesta s tvojim synom alebo jej matka? Mladí nikdy nežili spolu?

lubka8309
autor
2. dec 2019

@martina1201 je na rodnom liste a maly ma aj jeho priezvisko

lubka8309
autor
2. dec 2019

@halienka svokra sa rozviedla a podla nej su chlapy vsetci rovnaky

hivanik
2. dec 2019

@lubka8309 ....neskusali ste ist spolu zo synom navstivit nevestu a vnucatko? A o vsetkom sa porozpravat preco sa takto sprava jej matka

michaella0998776
2. dec 2019

@lubka8309 nech si poda návrh na úpravu práv a povinností k maloletému na príslušný súd. Súd bude maloletého zverovat do starostlivosti matky, určí výšku výživného a zároveň rozhodne o úprave styku Tvojho syna s maloletým. Podľa skúseností styk bude zatiaľ za prítomnosti matky, keďže je ešte malinký.

horalka1986
2. dec 2019

Preferuju matky? Urcite nie v takomto pripade. Ano preferuju starostlibost o dieta ale tvoj syn ma uplne rovnake prava ako matka a babku do toho velke hovno. Nech sa nenecha a posle svokru do riti. Nech sa zobere a ide s malym k doktorke. Nemoze mu v tom nijak zabrániť.

deti95060810
2. dec 2019

nech uzavrú manželstvo.... aj o dvoch svedkoch a svokra si môže fúkať...😉

lindusss2016
2. dec 2019

Normalne sa spytaj mlade, ci toto chce pre svoje dieta, aby vyrastalo bez otca. Ved ked je aspon trosku normalna, musi jej predsa docvkanut, ze ak sa lubia, je prirodzene, aby spolu zili a vychovavali aj dieta. To nie je klasicky model rodiny matka a babka. A svokre by som osobne asi isla vlasy vysklbat, uz teraz mam nervy, len o nej pises, ze brani otcovi v styku, chora gebula... a to som miernej povahy 🙄

miadi
3. dec 2019

Na sk je uz aj zakon ze stari rodicia maju pravo vidiet vnučata. Cize nie len syn ale aj ty ako stara mama si mozes poziadat na sude o svoje prava.

michaella0998776
3. dec 2019

@horalka1986 Je pravda, že otec ma rovnaké práva ako matka, pokiaľ súd neupravil rozsudkom práva a povinnosti. Avšak pri takom malom dieťatku bude zverovat maloletého do starostlivosti matke, zatiaľ nehrozí ani striedava starostlivosť. Je ešte možné na súde uzatvoriť rodičovskú dohodu

michaella0998776
3. dec 2019

@miadi ten zákon je stále - je to Zákon o rodine, kde svoje práva majú aj starí rodicia

stela01
3. dec 2019

@lubka8309 otec má šance , treba to podať na súd , otec nieje len bankomatova karta

horalka1986
3. dec 2019

@michaella0998776 myslim, alebo sim skor pochopila z prispevku ze im ide momentálne o to aby toho syna vobec mohol vidiet. Jasne,je este malynky, urcite to podla toho upravia ale to nic nemeni na tom ze na informacie o zdravotnom stave pravo ma. To skor ta babka nema co robit s dietatom u pediatra.

kammik
3. dec 2019

@horalka1986 ja nechápem to ako toto môžu niektoré svokry, babky robiť, veď aj to dieťa potrebuje otca, čo si to neuvedomujú?

bozzie
3. dec 2019

@lubka8309 to je hrozne, ze sa dcera tak prisposobi matke a nechce ist od nej prec. Ved ocividne vobec nema dobry vplyv ani na nu a isto ani na maleho nebude mat. Drzim palce tvojmu synovi, aby na sude dobre pochodil.

nice202
3. dec 2019

Jednoducho musí to tvoj syn dať na súd. Nič iné mu neostáva. Určite nestratí žiadne práva. Súd praveze rozhodne, kedy sa bude môcť so synom stretávať.

lubka8309
autor
3. dec 2019

A dalsia vec je to ze maly ma v rodnom liste priezvisko po otcovi a teraz ho chcu zmenit aby mal po mame.je to mozne ked aj na matrike syn uznal otcovstvo?a mozu to urobit bez jeho suhlasu?

lubka8309
autor
3. dec 2019

@bozzie boli same od malicka,mlada prakticky nikam nechodila.je to tazke,ako keby sa jej bala

sonnenshein
3. dec 2019

@lubka8309 Nie, bez suhlasu otca sa im to nepodari.

lubka8309
autor
3. dec 2019

@nice202 to ano.len syn maleho miluje a zialbohu uz teraz ale miluje stale aj priatelku.syn vyrastal s nevlastnym otcom,nepije,nikdy nikomu neublizil.nevyhyba sa zodpovednosti a trapiho ze bude malo vidiet syna.a boji sa toho ze ked bude syn tam pri svokre tak ho ohovoria tak ze po case maly uz nebude chciet byt s nim,ze ho proste zmanipuluju ako je aj mlada zmanipulovana

lubka8309
autor
3. dec 2019

@sonnenshein dakujem.toto je aspon dobra sprava

unicornlady
3. dec 2019

Svokra zrejme žije sama a nemá ďalšie deti. Preto si túto dcéru drží na krátko a nechce jej dovoliť vytvoriť si vlastný domov a rodinu. Nechce zostať sama.
Či by sa jej dalo dohovoriť, že veď mladí by ju navštevovali, či by potom bola miernejšia a nesnažila sa zničiť dcére možnosť na šťastný domov..