Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Problém s manželom - chcem počuť iný názor

gagabubu
13. júl 2014

Zdravím, píšem lebo by som rada počula aj iný názor. S manželom máme vekový rozdiel 12 rokov. On má 36 a ja 24, teraz čakáme bábo.
Nemáme vážne problémy so vzťahom alebo s tým že by sme si nesedeli, len mi začali vadiť jeho ,, staromládenecké návyky "
typu : veď idem len cez víkend von ( discobar ) a cez týždeň na jedno pivo s chalanmi ( príde vždy až nad ránom, potom celí deň prespí ). Nemá problém ísť napr. na víkend na ryby alebo na chatu. Ale všade sa chváli, akú ma chápavú manželku, a pritom mne to len oznámi.
Na začiatku mi to nevadilo, viac menej sme chodievali spolu. Ale ako som tehotná, nemôžem nikam. Teraz v 32 tt ma proste pošle buď samu domov alebo proste nechá doma. Budem mať prvé bábo, a strašne mi to prekáža. Doslova sa bojím sama.
Nedajbože, že by som videla, čo si píše na fcb alebo tel. Pred tým bol sukničkár, ale nemyslím si že by ma podvádzal. I keď vždy ho skoro nútim aj 2 týždne, aby niečo bolo.A keď už je, je to len o ňom. Zároveň mi na to vyčíta, že určite mi je zle zo sexu ( ale to, že som vydrhla celí dom a som s toho unavená, to neprichádza do úvahy )
V domácnosti mi nepomôže, už len nákupy berie ako strašnú obetu. A keď už sa tam vyberieme, preletí regále a už je pri pokladni. Nieje nič v chladničke, tak sa zoberie a ide sa najesť do reštaurácie alebo objedná pizzu. Na nahodenie napríklad zrkadla musím volať môjho otca. Radšej niekomu zaplatí, ako by to mal spraviť on sám.
Čo sa týka výbavičky - ak by som to nechala na ňom, nemáme nič. Týždeň som počúvala, ako on musel ísť pre postieľku. Zastavím sa v obchode pri vecičkách, už ma vyháňa, že nato je čas. Kľudne sa môžem staviť, že bábo bude mať mesiac, a my nebudeme mať ešte kočík. ( poprípade, že do pôrodnice pôjdem stopom ) Keby sme na to nemali peniaze, chápala by som to, ale v tom problém nevidím. A pri tom sa na bábo teší viac, ako ja.
A úplne najviac sa bavím na tom, ako sa sťažuje, že ho všetko bolí ( a mne za celé tehu nevymasíruje ani kríže, pritom pred svadbou to robil pravidelne ). A jeho úplne najčastejšie : ,, Čo ti ZASE je ! "

lyzzy
13. júl 2014

@gagabubu... A čo chceš počuť?Pravdu alebo chlacholenie???

gretta22
13. júl 2014

Co na to povedat. Ber to s humorom, asi Ta to caka stale. Prajem Ti pevne nervy!

haslerka27
13. júl 2014

To nie je žiadny dedko,je to mladý zdravý muž kt.nezije v karantene.

monicm
13. júl 2014

@gagabubu moja odpoved ťa asi veľmi nepoteší,ale skúsim to.

hovorila si s ním o tom?čo ti vadí,čo potrebuješ,čo ti chýba aby si bola šťastná?osobne si nemyslím,že by to bolo až také zlé.že sa mu nechce nakupovať?kočík proste vyber a povedz,ktorý chceš,možno potom povie,čo by chcel na ňom iné. a ked nie,bude podľa tvojich predstáv.no.............väčšine chlapov,áno sú výnimky,ale to sú fakt výnimky.

prečo chceš od neho,aby sa zmenil?ak takto žil aj pred tým,nemôžeš čakať,že zrazu bude iný.on neprežíva to tehotenstvo ako ty,nevie,čo cítiš, a ak mu to nepovieš,nič sa nezmení.treba sa rozprávať a hľadať kompromisy.jeden víkend bude podľa neho a ak bude chcieť ísť na ryby a ty nie,tak budete každý zvlášť a na druhý víkend vymyslíš program ty,aby si sa mohla zapojiť.

že niektoré veci neopraví?ani ten môj,sú doma veci,ktoré nie sú opravené už pol roka.ak to nehorí,kašlem na to,ak to potrebujem súrne,spravím to sama a ak to spraviť neviem,zavolám brata

a že ho všetko bolí?no chlapi vydržia podstatne menej,už aj obyčajná nádcha ich skolí do postele,teda väčšinu,ved preto rodia ženy,inak by svet vymrel 😉 😉 😉

radím sadnúť si a porozprávať sa,v kľude,v pokoji,bez výčitiek,ale slušne a milo povedať,čo potrebuješ,na druhej strane,nechci od neho zázraky na druhý deň.

7zahrad
13. júl 2014

@gagabubu To babo a manzelstvo bolo planovane?

ajka006
13. júl 2014

ja by som od takého chlapa utekala čo najďalej, podľa mňa časom sa to ešte zhorší, ale to je vec názoru a záleží hlavne od toho čo očakávaš alebo chceš v živote mať, byť, ..............atď.

maria1989
13. júl 2014

@gagabubu predtým ti to nevadilo, teraz vadí. treba sadnúť a vydiskutovať. a čo sa výbavičky týka, také veci väčšinou mužov nezaujímajú... čiže keď on bude vonku, zobrať peniažky a pekne pokúpiť, čo sa páči tebe. baby ti budú písať, načo si si brala leňochoda 😉 čo už... - skús ho trochu vycvičiť 🙂 ale premôž sa, a s úsmevom, nie s hundraním

bbarboraa
13. júl 2014

stareho psa novym kuskom nenaucis.... od 18 rokov si zil jak chcel a chodil kde chcel a s kym chcel a nikto mu nerozkazoval celu polovicu zivota bol na neco nauceny :D .. mnooo bud si zvykni ale to ries radikalne

ladywitch26
13. júl 2014

@gagabubu na zaciatku pises, ze nemate ziadne vazne problemy so vztahom....no ja to vidim tak,ze veru mate. len ich zatial nevidis.
moj muz, ked som bola tehu, tak chodil s tazkym srdcom aj do prace, co sa bal samu ma nechat doma, nieto este aby siel niekde do krcmy alebo zmizol na cely vikend. upratoval on, varil, kedze ja som az do nejakeho siesteho mesiaca zvracala a bolo mi zle. nutit ho do sexu? musim ho odhanat, a to sme spolu 16rokov!
tvoj muz nema chapavu manzelku, tvoj muz ma naivnu manzelku. prepac za otvorenost, ale podla mna radsej, ked sa clovek zobudi skor, ako ked je uz neskoro

gagabubu
autor
13. júl 2014

Ďakujem za názory
@lyzzy jasne že pravdu, sú tu rôzne názory, a určite v každom niečo je

@monicm Nechcem ho meniť, ale nechcem robiť iba ja kompromisy. Porozprávať sa s ním nedá, hneď začne tým, že čo mi ZASE je ! a v momentálnom stave túto vetu neviem strebať. Ale napr. dnes máme maľovať a on vyspáva včerajšiu opicu. Nech si ide, ale nech má aj povinnosti.

gagabubu
autor
13. júl 2014

@7zahrad babo bolo plánované, svadba už bola horšia, a dopadla katastrofou 😀

zlte_kuriatko
13. júl 2014

@gagabubu aj ja budem k tebe uprimná, zavarila si si a riadne 😒 ja mam 25r moj muž 39r mame 2ročnú dcéru, síce sa správa opačne ako tvoj, ale predtým mal rodinu a dospele deti tiež bol naučený isť kde chcel a kedy chcel a nemusel sa venovať tolko rodine ako teraz, - čo mu ja samozrejme nepovolím ísť si sám hocikde si zmyslí a už mi preto aj povedal, že ho šikanujem a je so mnou nešťastný, ale že ma i tak miluje 🙂 ale tak dieťa sme chceli spolu a to prináša isté "obmedzenia" nie len pre mna ale aj pre nho. takto starý chlap sa ti už nezmení, bud budes neštastná ty alebo on.

gagabubu
autor
13. júl 2014

@ladywitch26 maš určite muža, o ktorom sníva každá.

all : neviem, aj ja som prišla na to, že som bola asi moc naivná. A aj to že som sa zmenila.

zita19
13. júl 2014

@gagabubu tak ked ho nechces zmenit, tak sa zmier s aktualnym stavom, ktory sa vekom bude iba zhorsovat a kompromisy (teda nie kompromisy, lebo kompromis je o tom, ze obidve strany trosku polavia zo svojich predstav) ale USTUPKY budes po zvysok zivota robit iba ty.
Alebo zmen seba aj jeho. Seba tym smerom, ze si viac budes trvat na svojom a obcas si aj poriadne dupnes. Niekedy taky dobre zahrany hisak dokaze divy. A zmenit sa musi aj on, lebo uz minuli casy ked si "holubek lital po hambalkach". Je manzel a perspektivny otec, tak je uplne najvyssi cas aby zacal pracovat na tom aby tieto dve fukncie zvladal zodpovedne.

monicm
13. júl 2014

@gagabubu vieš,chlapi majú občas pocit,že počas tehu sú ženy náladovejšie,citlivejšie a tak im stále niečo musí byť.takže možno má pocit,že ti stále niečo je.ak to nejde rozhovorom,to už bude problém,chlapom ale občas treba hovoriť viackrát čo treba...........ale je pravda,že bez rozhovoru sa nič nedá robiť,horšie je,ak sa nechce rozrpávať druhá strana.a na vetu čo ti zase je odpovedz,to čo stále,kým to nezmeníš mi to bude stále.miláčik,sme manželia,čakáme dieťa,tak sa musíme rozprávať.

simca06022011
13. júl 2014

@gagabubu tak ja mam chlapa v rovnakom veku a je to o tom istom... je to presne ako pisala @bbarboraa. Proste je tak nauceny a zvyknuty, ty sa mozes: 1) cim skor vzburit, ked nezaberie zbalit sa 2) stat sa sebestacnou, nepotrebovat ho a jeho to prejde, ked pochopi, ze nie je "na koni" 3) ingorovat ho a ostavat s nim z inych dovodov (no nie je to pekne ale je to fakt) ale aj tak si urobit vsetko sama (ja nevolam otca na opravy, uz na zaciatku som povedala, ze ked daco v byte treba ma to urobit hlava rodiny, ked to neurobi, nech to zabezpeci, ked to nedokaze je neschopny a moze ist mamicke... na co mi je chlap co nepohne prtom? Umyvadlo nam kvapkalo 5 rokov, teplu vodu som nemala v kuchyni pol roka, no a? Nakoniec to urobil ale ja sa s tym ani nahodou netrapim 🙂)) )
U nas to tak bolo cele tehu (teraz sme spolu 10 rokov, nikdy som taketo spravanie nepostrehla, ale pravda je ze som si riesila svoje veci vzdy sama), cele cca 1,5roka (nenakupi, neuprace, nepohne prstom, o sexe mozem snivat, pokakany bol aj z toho sa ma dotknut aby sa naaahodou daco nestalo babatku ale fakt je, ze mala je von uz 3,5r a vobec sa na tom nic nezmenilo). Potom sa nejaj pripol k dcerke ale ja som stale na vedlajsej kolaji... Keby mohol s kamaratmi je hocikedy, ale ja som od zaciatku trvala na tom aby von chodil, je mi to prijemnejsie ako ked mi skace nervozny po byte a otravuje (aj tak nepomoze s nicim), pokym sa mi neopija tak mi to nevadi. Nakupy s nim neriesim, vybavu malej som s nim tiez neriesila, nemusis ani ty.. kup si. Ked na to mate, tak si povyberaj v klude sama, chod si kupit, objednaj si.. doma si vyloz nohy a najdi si konicky bez neho. Tiez nemame ine problemy, on je proste jedinacik, spomaleny, k otmu este nejak aj podnikatel. dokonca som prisla na to, ze on ziarli ked sa niekto nevenuje iba jemu, je totolne na prasky, ked daco zrazu odo mna chce a ja napr. citam knizku malej.. dokaze urobit cirkus ako rozmaznany rozdrapenec. Poslem ho niekam a ide.. ked sme sami nikdy sa nehadame, ked je s nami mala tak koniec.

monciky
13. júl 2014

@gagabubu
bud si zvyknes a naucis sa s tym zit, alebo stratis ponarodeni babatka narvy a skoncis to s nim...., su len tieto dve moznosti, on sa urcite nezmeni a ja by som sa kvoli chlapovi nemenila...., prajem Ti vela sil a statocnosti- budes ich potrebovat- viem o com pisem..., drz sa

ukulela
13. júl 2014

@gagabubu teraz na to nie su moznosti, ale po porode by som na to isla systemom: Ked ty, tak aj ja. A dohoda. Ano, jeden vikend v mesiaci mas pre seba, ale aj ja. Zbalila by som sa (v pohode aj s babom, kym je male) a davaj ho s kamoskou/segrou na nejaky welnes vikend ... a ked uz nebude treba kojit a babo nebude na mamu zivotne odkazaje - nech sa paci, idem nakupovat, ale mimco je na tebe ... a zdrzim sa aj s kamoskami na kave - ved ty si bol vcera do noci von ... a buduci tyzden ideme do kina s babami, ved ty si bol na rybacke ... bud budeme na chaty a vikendy chodit spolu, alebo budem chodit sama aj ja. ende, slus, finito ... kde nepomaha rozhovor, musi prist na rad tvô-lrda realita ...
a za kazde "co ti zase je" by som asi tanier rozbila :P
inac ani moj nie je maser, on to neznasa, nevie ... tak idem na masaz do salonu a basta.

lenka110611
13. júl 2014

No pozri. Ako píšeš, vedela si, že bol sukničkár. Ja osobne by som od takého chlapa utekala. Lebo sorry ale v tom sa chlap nezmení. Tým nechcem povedať že ťa podvádza... Ale z toho čo píšeš asi nie je pripravený na rodinu a keď príde dieťa ešte len vtedy sa ti zmení život a tak, ako si to ani jeden z vás nevie predstaviť. A myslím si že potom sa ukáže aký naozaj je - zmení sa určite a je na ňom či k lepšiemu alebo horšiemu. Ale ako som písala - vedela si do čoho ideš... A vzťah je o kompromisoch, bez nich to absolútne nejde.

ukulela
13. júl 2014

.. inac aj ten moj je jedinacik. roky rokuce mu nenapadlo, ze cokoladu nemusi zjest celu sam, ale aj ponuknut mna 🙂 ale uz sa pyta - takze prevychova je mozna 🙂🙂🙂

mpg
13. júl 2014

Takých mužov je veľa a na tom je najhoršie to, že sa to môže rokmi ešte zhoršovať, keď už zaľúbenosť sa pomaly vytráca. Bolo by dobre, keby si pomaly zvykol aj na nejaké domáce povinnosti, lebo potom je to na jednu osobu priveľa, ale to sa nedá urobiť nejakým nátlakom - v kľude si skúste rozdeliť práce aj pri dieťati.
Ale treba prihliadať aj nato, či má aj dobré stránky, napr. je spoľahlivý, pracuje a pod. Tie posedenia na pivo s kamarátmi by mohol obmedziť a radšej pomôcť pri dieťati, lebo tam bude hodne práce a problémov, keď napr. ochorie, vyplakáva. Keby mne hovoril, čo ti zase je - tak by som mu povedala, že je to veľmi dôležité, aby sme mohli vôbec fungovať.

mima4
13. júl 2014

@gagabubu
ze bolo najprv babo v brusku, a potom svadba? 😉

podla mna sa da s vela vecami zit, z manzelstva by sa nemalo utekat, je to rozhodnutie na cely zivot... ale to, co mna najviac zarazilo je fakt, ze ty si uviedla, ze nefunguje vam komunikacia, ze s nim sa "neda" rozpravat o problemoch, ktore ta tazia....

Vies, nikto nie sme dokonalý, vsetci mame to "svoje" cim lezieme tomu druhemu na nervy, pripadne aj svojmu okoliu 😀 ale ZAKLADOM FUNGOVANIA MANZELSTVA JE EFEKTIVNA KOMUNIKACIA!!!! A teda sustredene pocuvanie druheho, neskakanie mu do reci, pytanie sa čomu nechapeme a hovorenie toho ako veci vnimame, citime, co nam vadi + davanie navrhov na zmenu. Toto by malo byt obojstrane. Ak toto neviete, treba sa to učiť.

Som toho nazoru, ze manzel by mal byt pre zenu jej najlepsim priatelom, najdoverihodnjesim človekom... o ktoreho sa moze vzdy opriet... a naopak zena pre muza... a to mozu mat kazdy z nich x chyb
Pokial to tak nie je, tak manzelstvo je len plytky nenaplneny vztah.

lyzzy
13. júl 2014

@gagabubu... Tak podľa mňa máš poriadny pruser.Dieťatko je na ceste a každý kto má dieťa vie,že keď sa to bábo narodí tak až potom začínajú povinnosti a starosti.To že tvoj manžel je v podstate lenivý a pohodlný človek je zjavné.S tým si sa mala vysporiadať ešte pred manželstvom.To že bol suknickar....nehnevaj sa na mňa ale podľa mňa ešte aj je.Ak máš pocit že pred tebou niečo tají tak to zisti.Ak žene šiesty zmysel hovorí že je niečo zle tak to tak aj väčšinou je.Ale najväčší problém ktorý vy máte je ten že tvoj manžel zvysoka serie na tvoje pocity a potreby.A to je problém.Takže buď si zvyknes ako ti tu už pre mňa nepochopiteľne veľa krát radili alebo si začneš vážiť samú seba a muzikovi ukazes že nie si taká putka ktorou teraz vyzeráš byť

miroslava124
13. júl 2014

Ahoj,moj nazor je ze kazdemu vyhovuje nieco ine niekto by takeho chlapa doma nechcel a inej to nevadi. Moj manzel doma vobec nevari, neprata neznasa nakupovanie a neznasa masirovanie. Pracuje ovela menej ako ja ajle zarobime rovnako. Mne to nevadi aj ked obcas samozrejme vybuchnem a vtedy sa par dni snazi popratat a uvarit, vie totiz az dve jedla ale mnam🙂 Aj ked nietko moze povedat ze je lenivy tak ma ine prednosti. Je vyborny otec a viem ze deti a ja sme prenho na prvom mieste, ked mu nieco poviem aby urobil tak to aj urobi, aj ked s hundranim ale urobi., je zabavny viem sa snim porozpravat a je mi s nim dobre aj ked sme ticho..a proste viem ze aj ked mi ide na nervy niekedy a ma aj kopec chyb proste by som o neho nikdy nechcela prist. A to je dolezite, ci ho milujes a ked ano tak veci ktore tu pises niesu neriesitelne..

miroslava124
13. júl 2014

@lizzy, prepac ze sa pitam ale ty si vydata? Lebo mne pride prilis radikalne riesit veci tak ako radis. To ze bol suknickar este neznamena ze musi byt podvadzac...proste si vtedy uzival az kym nasiel tu pravu a basta. Ona predsa jasne vravi ze mu veri a nema pocit ze ju podvadza. A to ze serie na jej pocity.., no nemyslim si to a s tychto viet sa to neda ani povedat. Ved muzi a zeny prikladaju vyznam roznym veciam tak on si proste neuvedomuje ze je to prenu take dolezite.

lyzzy
13. júl 2014

@miroslava124... Tak prečo sa bojí že čo si píše V mobile alebo na fb???...keď mu tak verí tak sa nemá čoho báť

mikchaila
13. júl 2014

@gagabubu prepac mozno sprosta otazka - ale nie je teply? nemyslim to ironicky ale vazne...

mima4
13. júl 2014

@miroslava124
ale nie je divne, aby zena nutila chlapa aj dva tyzden na spolocne milovanie? a nie je divne, ze ked niečo je..je to len o nom? Muzi sa skor vzrusia a mne sa zda prirodzene, ze muz si to uvedomuje a snazi sa, aby aj jeho manzelka bola spokojna..

miroslava124
13. júl 2014

ja si nepisem tiez nic co bi mohlo vadit mojmu manzelovi ani so ziadnym chlapom..a napriek tomu mojmu muzovi nikdy nedovolim aby vmal pristup k mojmu fb ani azetu ani tu, proste je to moje sukromie. Aj moj manzel ma fb a nechodim nan au ked som zvedava a on mi to aj dovoli.

miroslava124
13. júl 2014

@mima4, ked som bola tehotna moj manzel sa tiez nechcel velmi milovat, proste sa bal ze ublizi malemu ale v rcitych chvilach ,,ked je to len o nom,, napr oral tak tam problem nemal.

Tu začni písať odpoveď...

Odošli