Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Problém s partnerkou

dusan001
30. sep 2015

Prosim o nazor alebo riesenie. Neviem si dat rady s mojou priatelkou. Zo zaciatku bolo vsetko ok, len posledne mesiace ma moja priatelka "prepinaky". Neviem si s nou dat rady. Ja mam pocit, ze ma chce ovladat, riadit, rozmyslat za mna. Nemozem ist ani raz za mesiac von s kamarati na pivo, lebo robi taky cirkus z toho, ze mame tyzden tichu domacnost. Zacala postupne mi vycitat nezmysli, ale iba mne, ale uz to doslo do takej fazy, ze nema zabranu uz pred nikym a nicim. Uz uraza mojich rodicov sposobom, ze mam ist za maminkou. Mam 32rokov. Napriklad naposledy sme boli pozvany na oslavu svagra, vsetko prebiehalo ok dovtedy, kym si nezmyslela, ze je cas ist domov. Samozrejme mne sa nechcelo a chcel som so svagrom dat nejake to pivo, vsak sme sa dlho nevideli. A uz bol ohen na streche, ze som nezodpovedny, ze som sa zbavil malej, ze ju neviem odbremenit od malej atd... Malu ani za boha neda babke a dedkovi, tak je to vsetko na nej. Staram sa o malu zodpovedne, len mam dve roboty, ale mam ich len pre nich, aby sme sa mali dobre. A uz aj to mi vycita. Co s tym? Je to na poradnu, psychooga? Uz jej dohovarala aj sestra aj matka, ze robi zbytocne dusno, ale nepomaha, ona je v takom stave, ze nepocuva nikoho vtedy. Ona ma bere ako majetok, nemam osobnu slobodu. Nepotrebujem chodit po nociach, diskotekach, len potrebujem raz za cas s kamaratmi vypnut a posedet. Je to zle? To nemoze tolerovat?

mima4
30. sep 2015

@dusan001

rozid sa skor s nou, ako si ju vezmes za zenu, toto nie je zena do vztahu, do manzelstva, pre rodinu... to je ten typ konfliktnej zeny, ktora nenachadza v nicom pokoj a vyrovnanost.

Muz potrebuje byt akceptovany, prijaty, respektovany.... priatelka nech si najde podobného typka jej, s ktorym budu sa vzajomne nervovat.

mimi1237
30. sep 2015

myslím ze s tým jej chovaním,ti chce len ukázať ,že sa jej málo venuješ.

mamulienka30
30. sep 2015

@dusan001 Obaja sa musite trosku zmenit, ty tiez mozes vasu dceru zobrat a odviezt k babke a dedkovi a nemusis sa "dovolovat" zene. Proste jej vysvetli, ze mala si potrebuje zvyknut na inych ludi a vy si konecne zajdite von ako par a ona nech si oddychne chvilu. Tomu sa hovori materska ponorka, co tvoja zena ma. Komanduje teba ako keby si bol jej dalsie dieta. Sadnite si spolu a porozpravajte sa, co by chcela robit ona (zacni skutocne ten rozhovor tak), ze kolko volneho casu, kedy, ako to zorganizovat a ver tomu, ze na oplatku nebudu pindy proti tomu, ze vybehnes na pivko s kamosmi.

alaguema
30. sep 2015

@dusan001 ak je popis reálny, tak máš doma stíhačku. Posaď si ju a pekne jej povedz, čo ti vadí a že to nebudeš tolerovať. Je úplne normálne, že si človek zájde s kamarátmi na pivo. Ponúkni jej tú istú možnosť, s tým, že sa postaráš o dieťa, kým bude vonku.

dusan001
autor
30. sep 2015

@mimi1237 tazko odo mna moze nieco cakat, ked nie som stastny, ked takto vystraja. Pre mna vztah nie je klietka. Ked ide ona, ja nemam problem s tym, nech ide s kamoskami. Este aj to mi vycita, ze nemam pravo spat, ked je ona vonku, ze co keby sa jej nieco stalo. To tiez nie je normalne. Potom si musi ale vybrat, bud dve roboty a viac penazi, alebo jedna robota, menej penazi, ale viac casu na nu.

dusan001
autor
30. sep 2015

@alaguema popis realny je. To je skutocnost

guinevre
30. sep 2015

@dusan001 Utekaj od takejto zeny! Aby sa nestalo, ze jej budu tikat biologicke hodinky, urobis si s nou dieta, lebo preco nie, ked budete rodina bude to lepsie, ale vlastne nebude, a potom raz ked si bude mysliet, ze ta vlastni, budes od nej utekat kam ta nohy nosia. A bude ta osierat pred ludmi a aj na MK 🙂 ako si zly muz, a ako si ju opustil. Kopni ju do riti kym nie je neskoro.

alaguema
30. sep 2015

@guinevre dieťa už majú

charity
30. sep 2015

@dusan001 Mne to jej spravanie pripomina domace tyranie.

dusan001
autor
30. sep 2015

@mamulienka30 musim sa pomaly prosikat, aby som s nou mohol ist k mojim rodicom. Totiz ona utoci na nasich, ze malu biju, co vobec nie je pravda.Moji rodicia su z toho hotovi, ze ich takto obvinila. V zivote sa moji rodicia malej nedotkli silou, by si to nedovolili a ked tak max zo srandy po plienocke pobackal raz.

mamulienka30
30. sep 2015

@dusan001 nemozes spat, ked dieta spi, to uz co je 😀 😀 😀 Prosim sadni si s nou a povedz, ze to prekrocilo hranice a musite to zmenit. Matka nie je jediny rodic, ktory o dietati rozhoduje. Inak take zeny poznam aj ja a vobec ale vobec im to nedochadza, ake su k manzelom. A potom sa divia, ze je o rok-dva-tri rozvod, ze ved ony boli dokonale matky, gazdinky... citia sa v tom nevinne... proste uplne vyblikavaju skutocnost, ze manzel je ich celozivotny partner, nie deti, tie su tu len docasne.

alaguema
30. sep 2015

@dusan001 ak nezaberie rozhovor, tak poradňa určite neuškodí. Ponorka z MD je síce reálny jav, ale nie dôvod k takému chovaniu. Buď to pochopí, alebo budete mať peklo na zemi.

dominika6
30. sep 2015

@dusan001
áno partnerke na materskej prepína,nečuduj sa,nemá žiadnu inú robotu,iba domácnosť a dieťa,domácnosť a dieťa...
to prežíva každá mamička na MD,keby ste sa na týždeň vymenili že ona nebude celý deň doma,a ked budeš max. unavený,tak ona pôjde vonku zresetovať si hlavu...
by si videl,aký cirkus by nastal u teba...
cez víkend ju nechaj spať,vezmi malú na celý deň vonku,chod s ňou s starkým,nech si mladá usporiada myšlienky a dosýta si oddýchne..

tintinamartina
30. sep 2015

@dusan001 ak predpokladám, že je doma na materskej a ako si písal, že malú nechce dať k babke a dedkovi a potom je všetko na nej ... tak v preklade ti hovorí, že je sama, že jej chýba čas iba pre ňu, že jej chýba možno čas strávený iba s tebou tak ako to bolo predtým. evidentne je nešťastná. vyčíta ti to, čo by možno sama chcela. a ak je doma iba sama a ty máš dve roboty, to na nálade fakt nepridáva. asi očakáva od teba, že sa im budes viac venovať. aj ked je to asi ťažké, pokial ich chceš zabezpečiť. držím palec nech je to ok, kúp vínko, uložte malú, popros nech vám ju niekto postráži, a zober ju na večeru a povedz opatrne čo ťa trápi a opýtaj sa jej, čo by zmenila ona na vašom vzťahu, či je šťastná, či jej vieš pomocť, trošku ju upokoj a pochvál ju, že je skvelá. bude ti vdacná a potom pochopí, čo potrebuješ ty...

dusan001
autor
30. sep 2015

@mamulienka30 tak ty si to vystihla dokonale. Ze je dokonala matka pocujem x krat.

guinevre
30. sep 2015

@alaguema Jaaaj, haha, tak nie je ani prvy ani posledny ktory sa zamotal do takej situacii.
@dusan001 taky pripad mame v rodine, presne toto co popisujes, urobil si chybu, ze si vobec isiel s takou osobou do niecoho serioznejsieho, no kazdy sa ucime na svojich chybach. Ked ma taku povahu, ocakavaj to najhorsie, bude ti pravdepodobne branit stretavat sa s dietatom, a bude si mysliet, ze ju mas financne zabezpecovat do konca zivota. Ked si najdes lepsiu zenu, bude ti robit peklo. Je to na tebe, ale radsej by som chcela mat cloeka ktory je moj najlepsi priatel, ako nejaku stihacku ktora mi bude rozkazovat, branit, davat ultimata, zduvat sa, nadavat na moju rodinu bez realneho dovodu atd.

mamulienka30
30. sep 2015

@dominika6 on ma dve roboty, ako ma toto realizovat? Maju ale starkych, co by dieta bravali radi, ale ona im to nedovoli, vsetko len ja sama, ja sama 😝

mima4
30. sep 2015

@dusan001

nesprava sa tak k tebe aj preto, ze si nemal doteraz tie gule a nevzal si si ju za manzelku?

guinevre
30. sep 2015

@dominika6 toto podla mna nie je len MD, ale zrejme cela jej povaha

mimi1237
30. sep 2015

@dusan001 A spolu nikam nechodite ?

dominika6
30. sep 2015

@mamulienka30
píšem v príspevku,nech vezme malú na celý deň k starkým...zakázať mu to mladá nemôže..

dominika6
30. sep 2015

@guinevre
úplne jej preskakuje..

mamulienka30
30. sep 2015

@dominika6 tak veru.

@dusan001 Oznamit - mala zajtra ide k nasim a my ideme robit to a to... idealne nieco uplne s vypnutim hlavy ako vyjasit sa do aquaparku sauny, na koncert, shopping ci s kamaratmi grilovacka. Akoze aby sa ma manzel musel dovolovat, ze berie dieti niekam, to je fakt strasne. Ved sme partneri. Co si s toho aj dieta vezme, ocko sa musi maminky na vsetko pytat, ze ci moze? Nebudes mat casom uplne ziadnu autoritu u nej.

guinevre
30. sep 2015

@mima4 len to by mu chybalo, vziat si ju za manzelku haha

dusan001
autor
30. sep 2015

@mamulienka30 to uz bolo a neuspesne. Ona malu svokrovcom na cely den neda. Jej slova.

mamulienka30
30. sep 2015

@dusan001 - ako ze neda? Mna by porazilo s takeho vyroku, ved to nie je jej majetok! Fuuu toto ani rozvodom vlastne nevyriesis, ked ma takyto postoj k materstvu. Mrzi ma, ze si si vybral takeho cloveka pre zivot 😖

mima4
30. sep 2015

@guinevre
ale mozno to je dovod, preco sa k nemu tak sprava... proste on nie a nie sa rozhybat... a k tomu este kopec iných veci, domaci stereotyp atd....

@dusan001 a ako to vidis ty?

guinevre
30. sep 2015

@dusan001 no, tak ten chudak v nasej rodine mal presne taku stihacku, dieta k babke (jeho matke) ani za ten svet, lebo ocny kontakt, lebo kontaktne rodicovstvo, nikto o tom nic nevie, a vsetci jej pokazia jej vychovu, uplne jej prepinalo z MD, ale veru jej prepinalo aj pred tym

guinevre
30. sep 2015

@mima4 ako nie a nie sa rozhybat? robi dve roboty. a ked jej vadilo, ze si ju nezobral, tak si nemala s nim robit aj dieta, nie?

dusan001
autor
30. sep 2015

@tintinamartina ona by sa to urovnalo, tym co pises. Ale dojde dalsie stretnutie s kamaratmi a vsetko je v starych kolajach. Predsa je nemyslitelne, aby sa chlap pomaly bal povedat, ze ide von s kamosom. Odidem z domu a po dvoch hodinach zacina masaker s dopisovanim, aky som nezodpovedny otec, ze som sa vykaslal na malu atd. a pritom mozeme byt cely den spolu aj s malou a vecer idem von a toto mi vycita.

Tu začni písať odpoveď...

Odošli