Problém s rodinnými príslušníkmi

glumik123
15. dec 2012

Ahojte zienky! Tak som sa registrovala...lebo potrebujem radu, nestranne nazory atd. Pravdepodobne to bude dlhe ale musim sa rozpisat... Priatel je z dediny na strednom slovensku, prisiel do bratislavy studovat ked mal 18rokov. Teraz ma 23, konci skolu, rodicia ho uz davno nezivia,zaraba si na seba nadpriemerne dobre na to ze studuje dennou formou. Sme spolu vyše roka. Rodičia mu navrhli ze mu pozicaju peniaze na kupu bytu - bola by to klasicka pozicka, urobia zmluvu vsetko bude na papiery, jednoducho nebude splacat banke, ale rodicom. Tak sme si povedali ze to je skvele, zacali sme hladat byt!..Po par tyzdnoch volali ze mu pozicaju za jednej podmienky, ze v tom byte bude byvat aj jeho brat. Tak si vravime, ze ved pol roka kym skonci priatel skolu tak ešte mozeme byvat pokope. Nasli sme vhodny byt, vsetko dohodli a jeho rodicia, opat zmenili nazor...a znova a znova...budget je dost nizsky na to aby sa nasiel byt s nepriechodnymi izbami, v dobrej lokalite, atd atd, tak sa rozhodli ze na priatela nasiju byt ktory vyberu oni (nechcem byt hnusna ale pride mi to dost drze, nakolko chcu aby spacal nejaky byt ktory mu/nam vobec nevyhovuje). Hladame byt, trojizbovy (aby tam mohol byvat aj jeho brat s frajerkou), ale bohuzial ta lokalita vychadza v tych peniazoch velmi zle, rodicia sa dokonca aj vyjadrili ze pozicaju nam aj viac, ale my viac nechceme, ved to budeme splacat a upisat na seba 150 tisic za byt ktory nam absolutne nesedi nechceme. Tak vznika problem, za ten cas sme sa rozhodli ze by sme chceli byvat uz aj sami, jeho brat by tam mohol byvat maximalne tak pol roka, co sa im nepaci lebo oni si myslia ze tam bude ubytovany 5 rokov aspon. Ja s priatelom sme sa zhodli ze to takto nejde, my chceme mat sukromie, zatial co jeho brat by najradsej byval zadarmo. Rodicia to nechcu pochopit, dokonca sa vyjadrili ze my dvaja spolu urcite nebudeme, neveria nasmu vztahu a boli by najradsej keby som v tom byte ani nebyvala. Beru to akoby kvoli mne jeho brat nemal kde byvat a ze som sebecka Tak dievcence, ako z tejto situacie von ?!

mamavera
16. dec 2012

@glumik123 v žiadnom prípade by som od priateľových rodičov nezobrala žiadnu pôžičku. Ešte ste ani nenašli byt, už vám kladú nezmyselné podmienky...Poďakujte im za ochotu a povedzte, že ste dvaja mladí zdraví ľudia a dokážete sa o svoje bývanie postarať tak, ako tisícky ďalších. ja osobne by som nesúhlasila ani s tým, aby v mojom byte býval partnerov brat s frajerkou. To už nie je byt, ktorý je mojím súkromím, mojím útočiskom, ale internát....