Problém so susedmi

amia3
14. máj 2021

Dobrý den. Bývame v bytovke v podnájme už necelé 4 roky a niečo vyše roka mame problém so susedmi, alebo skôr oni s nami. Bývajú nad nami manželia v dôchodkovom veku a približne raz za dva mesiace nám chodí trieskat na dvere a huláka vraj ide od nás hluk, buchot a krik. Keby som si bola toho vedomá, tak to teraz neriešim, ale odstránili sme všetko, čo by mohlo spôsobovať hluk, teda lopty a väčšie autá a oni aj tak neprestali. Stále od nás niečo počujú, sťažujú sa aj prenajímateľke, aj na bytové družstvo vyvolávajú. Už som z toho zúfalá, nerozumiem, čo majú stále proti nám. S deťmi som skoro celé dni vonku a keď sme doma, tak sedia pred telkou, takže naozaj nerozumuem, čo môže u nás spôsobovať ten hluk. Suseda neustále otravuje našu prenajímateľku, nech nás odtiaľto vyhodi. Iní susedia nemajú s nami žiaden problém. Ani tí pod nami. Nedávno som ju prichytila, ako nás počúva spoza dverí. Je toto normálne? Ako to riešiť? Už mi dochádzajú nervy. Môžu nás len tak krivo obviňovať? A stále otravovat?

mamamasama
14. máj 2021

my sme sa kvoli susedom pod nami odsťahovali..dokonca na nich dve osoby z paneláka podali trestne oznamenia a aj ja som uz od toho nebola daleko... susedské spory su po vacsine neriešiteľné... my sme radsej zvolili utek...

ivver
14. máj 2021

@amia3 to vyzerá na ľudí, ktorí sa nudia a nemajú čo na práci tak si našli svoj "objekt"

katkaseiner
14. máj 2021

tu je tazko pomoct... este by som pochopila ak by to boli susedia pod vami... proste by poculi vsetko... ale nad vami...
O akych starych susedov sa jedna nad vami? Pises v dochodcovskom veku... len ci nemaju aj zdravotne problemy... staci demencia alebo parkinson a vidia pocuju aj to co nechcu... drzim palce nech sa to vyriesi.... mam tiez byt na prenajom a pani pod nami som dala cislo na mna keby bol nejaky problem, len povedala nech tam nie su zvierata (co vobec nedovolujem) a este ze v kuchyni pocut ked sa posuva stolicka...tak som dala filc na nohy stoliciek... proste clovek sa snazi byt v tichosti, ved v tych bytoch fakt vsetko pocut...
Ale teda ze ludia pod vami su ok a ti nad vami maju problem... problem bude asi niekde uplne inde...

janinah
14. máj 2021

ignorovala by som ich a neotvorila dvere,ak vieš,že ste ozaj "normalni"

maj98
14. máj 2021

Nedovolte im šikanovat Vás a hlavne Vaše deti. Ja s mojim manželom by sme im dali poriadne pocítiť čo je to šikana, všetko by sme im vracali 3 x toľko. Lenže to sme my, nie každý má našu povahu.... takže ak nemáte na to gule tak neporadím, ale držím palce..

0silvia0
14. máj 2021

@amia3 ja by som sa tiez stazovala na vasom mieste prenajimatelke, ze zijete a byvate v strese, nakolko hlucni nie ste a stale vas otravuju. Nech si ich riesi prenajimatelka a nech vas "hluk" konzultuje so susedmi pod vami, ktori mozu posudit vasu realnu hlucnost.

michellia
14. máj 2021

@amia3 toto vam nezavidim, skusila by som si to s nimi vydiskutovat, popripade sa povyhrazat, ze date na nich oznamenie vy . Deti lietat nevedia tak ze nech sa ukludnia, zjavne maju vela volneho casu

lucmirka124
14. máj 2021

Mala som cosi podobne, chodil mi klopkat, vyzvanat, buchocem, preco o 9 rano vysavam,,, kazdy druhy den mal daky problem. Povedala som mu uz xy raz ze nemam na jeho dristy cas, a medzi 6-22 si mozem vysavat kolko chcem😁 nepomohlo,, stazoval sa na bytovom ako otravujem vysavanim , nahlas kracam on to vsetko pocuje. Dcerka vraj 2 x za den place. On to nemieni pocuvat. Na bytovom mu pani povedala, ze sa ma odstahovat a NEOTRAVOVAT JU SO SOMARINAMI. Nenechaj sa sikanovat, cosi? Ja som tiez nanho prv v klude, milo, ze ok, ale ked nepomahalo tak som aj hnusna bola. On doma cele dni, unudeny.Po 2 rokoch co sa nam ani nezdravil, sa znovu zacal🤷‍♀️😂

miadi
14. máj 2021

Ten hluk mozu pocut od inych bytov. Moja mama renovovala svoj byt a o 3m co uz bolo davno hotove sa jeden sused stazoval ked stretol brata na hluk z prerabky ked uz davno ziadny hluk Nebol ale aj iny ludia prerabaju.. ( a prerabali len cez den normalne nie vecer ..) niektori ludia sa len potrebuju stazovat. Mozno si mysli ze hluk ide od vas automaticky Lebo mate deti a nepatra odkial to ide. Mama mala pod sebou jednu par rokov co v nedelu rano rada trieskala do piana 😃a nestazovala sa. Daj jej cislo nech ti zavola ked bude pocut hluk ze dojdes k nej aj a detmi zistit z ktoreho bytu ten hluk ide.

elisaelisaday
14. máj 2021

@amia3 My sme mali podobny problem, tiez susedia nad nami. Dokonca na nas udali na socialke, udavali nas na policii (chodili sme vypovedat kazdu chvilu), objednavali v nasom mene rozne vyrobky, vulgarne nam nadavali, aj nasmu vtedy rocnemu dietatu. Horor. Z vlastnej skusenosti - policia nic nezmoze, parkrat ich riesili mestski policajti so smiesnou pokutou, spravca bytoveho domu nic neporiesil. Prestahovali sme sa, jedine riesenie. Obcas sa mi o nich snivaju nocne mory. Utekajte, ak sa vam da.

alexk12
14. máj 2021

@amia3 ja toto raz nepochopím ako sa môže sťažovať ten co je nad vami mne to logicky nejde do hlavy asi som ja blbá alebo co ešte keby sa sťazoval pod vami nepoviem i tak by som sa na nich vysrala a ďalej di robila vo chcem...

tncka
14. máj 2021

@amia3 a ved podaj na nich trestne oznamenie za ohovaranie ak si si ista ze mate svedomie ciste,nech je sranda🤣🤣🤣

amia3
autor
14. máj 2021

@0silvia0 prenajímateľka ich pozna, vie aki su. Su to stari ludia, ktorým vadia všetci a vsetko. Vysvetlila im aj ona, ze nerobime hluk a ze nas nevysťahuje. Aj u susedov pod nami bola a nepocuju nic od nas.
Oni sa stale na niektoho v bytovke stazovali a teraz si našli nás. Uz odtialto vyštvali par ludi, ale my sa zatial nechystame nikam. Uz som im povedala aj pekne, aj som na nich zvysila hlas, no nepomaha. Uz je to ale dost otravne.

amia3
autor
14. máj 2021

@alexk12 ja to tiez nechapem 😁 asi maju superschopnosti. Ale toto co robia, sa uz neda ignorovat..

0silvia0
14. máj 2021

@amia3 tak potom to je celkom v pohode, jednym uchom dovnutra a druhym von. Ja by som ich ignorovala, raz za dva mesiace nech si dedo pobuchoce...

cawes
14. máj 2021

Nic v zlom ale ja tiez pocujem susedov zo spodu a z vrchu vobec.

mandarinka555
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mandarinka555
14. máj 2021

@alexk12 Fakt je to veľmi počuť....ako behajú...kričia....búchajú s hračkami, kopú si loptu...večer pri uspávaní reve to najmenšie ako levia samica, ked si chráni mladé....Ale ani by ma vo sne nenapadlo ísť im búchať, veď sú to deti. Ale my keď tu máme vnúčatá (4a5 r.), občas cez víkend, tak po hodine už trieskajú na radiátor.

nikolka1986
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
amia3
autor
14. máj 2021

@mandarinka555 ked robia hluk, tak to moze byt počuť ale ja nechapem, ako nas mozu pocut, ked od nas žiadne výrazné zvuky nejdu.

sslobodnamama777
14. máj 2021

@maj98 tak to by som chcela rady ako sa vracia šikana. Nenapises prosim Ta nejake rady?

maj98
14. máj 2021

@sslobodnamama777 tak šikana je podľa mňa to keď niekto robí inému bezdôvodne zle, to keď niekomu niečo vrátiš už nie je šikana ale sebaobrana. A sebaobrana môže byť útek alebo aj útok. Ja by som volila tú druhú možnosť. No každý je iný.. konkrétne rady nedám, pretože nie som konkrétne v tej situácii a neviem čo konkrétne sa deje. Len viem , že keby niekto šikanoval moju rodinu, bola by som schopná spraviť peklo.

qetka
14. máj 2021

@amia3 ja by som im skusila povedat, ze sa k nim ides teda pozriet a popocuvat co pocuju, lebo ze ozaj netusis, z coho to moze ist a rada by si to zistila

sslobodnamama777
14. máj 2021

@maj98 no to hej, je to obrana. Ale plno zien zazíva sikanu v práci, ci takto od susedov. A naozaj som zatial citala len rady..odstahovat sa,odist z prace, niekde, ze zalomit zapalku v klucovej dierke, pustat hlasno narocky hudbu, co nic nevyriesi, no neviem si to predstavit ako sa branit. Moj znamy riesi susedsky spor na policii. Je to smutne. Bud odist, alebo zit so zlým pocitom a robit sa, ze si to clovek nevsíma.

jana_eyre_2
14. máj 2021

Najlepšie asi ignorácia.. alebo by si mohla začať chodiť klopkat na dvere ty im, na oplátku nech vidia aké to je 😅 niee, ja viem že to nie je smiešne, ale musí to byť moc obťažujúce..

ale fakt asi najlepšie ignorovať, ak bude príliš otravná, tak povedz že zavoláš políciu a podás trestné oznámenie za obťažovanie..

Ja si to sama pamätám z detstva, mali sme pod nami starší manželský pár, sa neustále sťažovali a strpčovali spolunazivanie.. úplne si pamätám ako som sa potichu učila, moja neter bola ešte bábätko (my sme boli už jediné deti v byte, ostatní boli dospelí, zväčša v práci) a pán prišiel zvoniť a vrieskal na moju mamu prečo sa hrám s loptou v izbe.. mamu nazval veľmi škaredo, načo sa mama tak naštvala že mu dala facku a zabuchla dvere.. ja som strašne plakala zo strachu že mamu za tú facku zavrú.. odvtedy sa už neodvážil prísť 😅

(Samozrejme neradim rozdávať facky, je to len spomienka z detstva)