Problém so švagrinou

20. nov 2020

Ahojte, chcela by som poprosit o nazor na nieco, co ma v nasej rodine trapi. Vec sa ma tak, ze so svagrinou mame deti v rovnakom veku. Sme s muzom ich krstnymi rodicmi a mame ich velmi radi, su to zlaticka 🙂 S nimi nie je absolutne ziaden problem. Svagrina je celkom evidentne hlavou (svojej) rodiny a zakazdym ked idu Vianoce alebo maju jej deti narodeniny, tak mi posle link na konkretnu vec (alebo niekolko veci), ktoru im mame kupit. To by bolo ok, keby to neboli tak strasne drahe veci 🙈 Moj muz totiz dobre zarobi a ona si je toho zrejme velmi dobre vedoma, pretoze niekedy, najma na Vianoce, ked treba kupit dar obom detom naraz, je to naozaj neunosne. Podotykam, ze nie sme vyslovene "bohati", len proste muz zarobi tolko, ze ja nemusim pracovat a staram sa o deti a ich program. No ale k veci - minule poslala link na niekolkostoeurovy bicykel pre synatora a ja som nevedela ani ako zareagovat. Ked som povedala manzelovi, aby jej to nejako taktne vysvetlil, tak nechcel ist do konfliktu a bicykel kupil, hoci tiez sa mu to moc nepacilo. Ani jedno z nasich deti este tak drahu vec nema 🤷 Co by ste robili vy, ako by ste toto stopli bez toho aby sa v rodine narusili vztahy?

0kristina0
20. nov 2020

Za toto si to mozete sami. Vy ste mali urcit hranice, dnes to je bicykel, zajtra to bude co, auto?

heidi4
20. nov 2020

Suhlasim s nazormi pisanymi vyssie.
Treba si otvorit usta.
Za to si mozete sami, lebo ste si ich neotvorili a stale jej len ustupujete.
Asertivita vam dvom (tebe a muzovi) asi nic nehovori.
Mozno by ste si mohli precitat par knih o tom.
Inak to naozaj dopadne tak, ze svagrina bude stupnovat a dovolovat si stale viac a viac, financnu hranicu posuvat stale vyssie, presne ako pisali baby, zachvilu to bude macbook, auto, byt, dovolenky, ...???! Vseobecne ked cloveka nezastavis, sam od seba NIKDY neprestane dovolovat si. Je to logicke. Ona zmeni spravanie (reakcia) az po VASEJ akcii.
Drzim palce.

maris5
20. nov 2020

Najblilizsie ked pride link obratom odpis: Kolki sa skladame? 15€ bude stacit?

tncka
20. nov 2020

No toto nezavidim. Ale kedze moj brat ma deti dve a my jedno,dohodli sme sa ze dospeli si darceky davat nebudu a hotovo. Aj tak nas to vyjde dost e. No este to tak aby si diktovala ze co im kupit 🙂 Na to maju rodicov aby ich zasobili drahymi vecami ak na to maju. Ja nehovorim ze nekupim,ale odtial potial. Aby som nekupila uplne kraviny v cinaku tak mame strop 30e na dieta,kedze takej ani nie 2rocnej musim kupit hracku bezpecnu a vhodnu jej veku a tej starsej uz mozem aj prkotiny do skoly napr.

tncka
20. nov 2020

@maris5 paradna odpoved🤣🤣👌to by kukalaaa🤣🤣🤣☝️

sidicek
20. nov 2020

Úprimne, nechápem, ze synovcovi kúpite drahší darček ako vlastným deťom, len aby sa švagriná neurazila

janinah
20. nov 2020

S ospravedlnením dopredu napíšem,čo mi napadlo ako prvé...tak keď si hlúpa neasertívna puťka,tak plať....nenapadlo tebe alebo manželovi,že takto ušetrené peniaze by ste mohli sporiť pre vaše deti ,lebo nikdy nevieš aká bude doba a či manžel bude stále tak dobre zarábať? A švagrinej by som povedala rovno a bez okolkov,že to s darčekami preháňa,stanovte si strop napr. 30-50 eur na dieťa a ten bude platiť pre obe rodiny navzájom,treba jej to povedať či na písať ako odpoveď na ten bicyklový mail priamo,takí ľudia totiž kvetnaté okľuky rečové nepochopia/nechcú pochopiť.

autor
20. nov 2020

Joj baby ved ja som sa jej uz raz snazila naznacit ze je to vela penazi a ze to takto pre nas nie je dobre (zdoraznila som PRE NAS lebo oni su omnoho socialne slabsia rodina takze nasim detom kupuju podstatne lacnejsie veci). To som jej povedala medzi 4 ocami. Na to sa mi dostalo len ustipacnej odpovede, ze ved su to peniaze JEJ BRATA A NIE MOJE (cela rodina vie ze ja nepracujem ale som doma s detmi...) takze nech to laskavo necham na nich dvoch, ze ona sa o tom bude bavit len s bratom a nie so mnou. Totalne som ostala ako solny stlp, pretoze doteraz ma nikdy ani len nenapadlo divat sa na to tak, ze to su len manzelove peniaze a ja mam drzat hubu a krok. Obaja to vnimame tak, ze su to nase - rodinne peniaze a mam pravo k tomu nieco tiez povedat. No a preto som vtedy manzelovi aj ohladom toho bicykla vravela, ze nech jej to ON vysvetli, lebo odomna ona proste nic neprijme z tohto dovodu...

Manzel je na sestru "dobry" v zmysle ze vidi ako zle sa vydala, vidi, ze jej deti bez nas by nemali NIC, proste este ja som svagrinej kupovala satku a nosic lebo ani na to nemala a deti jej v kociku revali, totalne zle to tam vtedy mala. No a teraz sa mi takto odvdaci. Akoze ja chapem, ze ona nechce prist o svoj jediny "zdroj" hojnosti pre deti, urcite kazda mama sa snazi detom zabezpecit to najlepsie co vie a ked to od manzela nejde (on slabucko zarobi a ona je na materskej), tak zrejme ja budem ten nepriatel co berie jej detom "moznosti". No ale neviem, mate pravdu ze sa to zrejme bude len stupnovat a treba to zastavit. Len vravim, ze ja to nemozem zastavit bez muza a ten sa osiva, ze bez nas su ako zobraci...

dskjhfdlkdjhl
20. nov 2020

Tak toto si musis vydiskutovat s manzelom, lebo on robi velku chybu. On by jej mal vysvetlit, ze je dospela a peniaze pre svoje deti si musi zabezpecit spolu s jej manzelom, nie s Tvojim.

janinah
20. nov 2020

Každý sa prikrýva takou perinou,na akú má...nik neťahá perinu bratovu či susedovu...kúpili ste šatku a nosič...predstav si,že moje deti nič z toho nemali a sú tu /nie kvôli financiám,ale kvôli zbytočnosti/..toto je na tebe, jej brat to nezastaví,lebo už si ho omotala okolo prsta...to môžeš zastaviť len ty a to diplomaticky,teda manžlovi navrhni to sporenie ako píšem vyššie.Ich deťom by som kúpila veci potrebné,ak by nemali čo jesť ,čo obliecť,ale pár stoeurový bicykel ozaj nie je nutnosť.

0silvia0
20. nov 2020

ak nemaju na novy bicykel, staci detom aj bazarovy. Tvoj muz nemoze za zly vyber jej partnera. Ak zle zarobi jej muz, nech ide na rodicovsku a ona do prace. Financie nech si riesi ona vo svojej rodine, tvoj muz ma svoju rodinu.

macekovam
20. nov 2020

vies co? tak ked to tvojmu muzovi nevadi.. a zarobi dost.. tak nechaj jeho pohar pretiect a v spravny cas sa ozve.. ty by si mohla mat dobry pocit ze jej deti su vdaka vam stastne.. robite aj dobry skutok🙂

dskjhfdlkdjhl
20. nov 2020

@macekovam Nie som si ista, ci je to dobry skutok.

janka95
20. nov 2020

Akože aby moje dieťa nemalo a lepšie veci by sa kupovali cudziemu to je choré... nekupila by som.ani jednu vec je to drzosť. A pekne vás využíva..

macekovam
20. nov 2020

@dskjhfdlkdjhl ale je..ked ich to nezatazuje...

autor
20. nov 2020

@janka95 to nie je tak, ze moje deti nemaju a jej deti maju lepsie veci. Mojho syna bicyklovanie nezaujima, tak naco by som mu kupovala bicykel.... ale urcite maju moje deti lepsie veci (aj na oblecenie aj techniku, hracky...), mna len zaraza a nekonecne fascinuje, ze jej to proste nie je blbe.... uz ked sa stretneme, tak je medzi nami (mnou a nou) take napate ticho a pohlady, uplne to citit v tej atmosfere, ze to nie je ok, ale to je aj o inom. Ked sa stretneme u ich rodicov (u svokrovcov) tak vtedy na mna hadze pohlady ako na votrelca v ich rodine, vtedy je sebavedoma a ja som uplny nymand tam. U nas doma ked su, tak to su same sladke usmevy na brata a pochvaly a komplimenty, no faloooos, strasna falos, je mi z toho celeho zle uz. Nastastie aspon tie jej deti lubim a pre tie sa snazim vychadzat aj so svagrinou a nechcem mat hriech v rodine aby som o stretnutia s detmi neprisla, lebo oni za nic nemozu, proste narodili sa do takej rodiny, takej zene...

tykat
20. nov 2020

Vyries to hlavne s muzom. Ak on kupi tak ty sa mozes aj na hlavu postavit.
A sla by som na tvojom mieste do prace. Byt financne zavisla na muzovi nie je do buducna moc dobry plan. Porozmyslaj.

evalin88
20. nov 2020

Ja toto robim švagrinej tiež, že jej občas pošlem fotku niečoho čo sa mi pači. Take drahe veci ako napr odrážadlo som si riešila sama, vzdy to beriem ako návrh, keby nevedeli so svokrou co kupit. Oni nam vlacili domou fakt hluposti, len aby daco doniesli. A viem cca kolko švagrina zaraba, nejde ale o to, ze jej pošlem vyslovene drahú vec. A nie je to príkazom. Na tvojom mieste to preberiem s milužom, ze sa mi to nepaci. Ako rodina mate predsa iba jeho prijem a ak ten bicykel nakoniec kupil, cize sa mozes aj na hlavu postavit. Ako pišu baby vyssie, tiez by som jej tak poslala link ak mate deti v rovnakom veku a uvidis ako zareaguje.

thoughtfulweirdo
20. nov 2020

Moja odpoved je, ze pokial muz chce platit, nech plati. Je to jeho sestra, ona jasne povedala, ze sa o tom bude bavit s nim a ked je on s prepacenim tak blby, ze si necha srat na hlavu, jeho vec. To, ze nie je konfliktny typ, to je dobra konina. Vsak nema ist robit konflikt, ma nekonfliktne milo sestre na rovinu povedat, ze ma skreslene predstavy o jeho prijme a toto si dovolit nemoze a bodka. Inak moj je chvilami tiez taky trulo, ze nevie nic povedat, ale ja teda ocakavam, ze taketo zbytocne vydavky ma zo svojej rezervy a nie na ukor nasej rodiny. No skusil by mi raz povedat, ze my si nemozme kupit planovanu vacsiu skrinu, lebo zaplatil sestre nieco nechutne drahe. By som ho tak hnala, ze by sa nabuduce viac bal mna nez jej 😄

dskjhfdlkdjhl
20. nov 2020

@macekovam skor by som povedala, ze je to medvedia sluzba a nemyslim si, ze ich to nezatazuje, len pan manzel nevie svojej sestre povedat nie, isto by tie peniaze vedeli vyuzit. Aj ked teda zivot nie je len o peniazoch, ale sestra je dospela a ked dokazala mat deti, tak by sa mala dokazat aj o ne postarat, nie otrcat ruky.

zuzanka.zuzu
20. nov 2020

link pošle tebe v štýle "vybav to" alebo bratovi? lebo ak tebe, tak na TIETO VIANOCE by som deťom doniesla čokoládu (ako ti už niekto radil na prvej strane) 🙂 ja by som jej NEPÍSALA NIČ. načo? zle bude tak či tak, aspoň si už ten jej šok 😀

janka95
20. nov 2020

Nesmieš sa dať využívať. Skús sa zamyslieť či by ste boli taká super rodinka keby ste raz za čas prišli na kávu deťom dali malú hračku ,drobnosť pohrali sa a šli domov. Je to od nej hnusné že to ani napísať neviem.
Ja si to ani predstaviť neviem. Mne dnes švagrinka ukázala čo kúpila môjmu drobcovi na vianoce aj narodeninky. Chcela som alebo knihu ľudské telo tak ju tam má 🙂 ona má dve detičky ale cenovo sme kúpili niečo podobne. Myslím že každý by mal mať tu hranicu max 50€ už keď máte aj viac prečo by ste to museli minúť? Ja by som.sa jej asi vyhybala. Ti bere energiu taký človek. Tu dôležitý tvoj manžel. Musíš sa s ním porozprávať ty si jeho žena nie sestra. Ta ma svoju rodinu nech si ju riadi ako vie .nemôžeš brať deti k sebe cez víkend na noc akože na prázdniny alebo len tak niekedy že ťa nebude ona vycerpavat? Ešte si myslím že brata pozná najlepšie a vie ako na neho ,naozaj sa mu to snaž vysvetliť 🙂

guiseppinka
20. nov 2020

Asi by si mala zvysit vydaje v rodine... Zrejme mate moc vela penazi, ked si muz moze dovolit kupovat par 100 eurove bicykle pre segrine decka. U nas muz minule volal so svagrom a zacal, ze ten jeho priemyselny vysavac uz nefunguje poriadne a ze tam (muz) kupoval aj filtre ale netaha a ze (svagor) bude mat narodky, tak ze mu prispeje na vysavac, ze si ma.nejaky vybrat... No do mna 100 certov voslo, nasrala som sa jak len, lebo mne nic nepovie aky ma plan ale rovno jemu... Sme sa tak povadili na tom a on normalne nechapal, ze co sa rozculujem. Minuly rok mala jeho segra okruhliny, kupoval sa jej kavovar, ktory mal ist s mamou a bratou na tretiny... Teraz po roku som sa dozvedela, ze oni dali dokopy ledva 100 euro a zvysok sme platili my... Akoze wtf??? On mal narodky, tak dostal od segry plysove papuce soba ci coho (papuce nenosi) a penu na holenie. Ked som mu to pripomenula, tak zacal, ze kazdy podla svojich moznosti... minuly rok jeho bracho dostal 300 euro na monitor... tiez ma skoro urvalo... lebo nikto u nich nema prachy, len my ano... a len my financujeme ostatnych...
Takze zacni viac minat (realne nemusis, staci ak.budes odkladat tie prachy bokom, ale tvar sa, ze si minula)... A nebude ostavat na take drahe dary...

qetka
20. nov 2020

tak uz len z principu, ze ti povie, ze su to bratove peniaze, nie tvoje a bude sa o tom bavit s nim by sa mal tvoj muz zamysliet... Ty si jeho zena a je to vasa dohoda - ci ty pracujes, alebo nie, do toho ju je ju velky prd. On zaraba peniaze, ty sa staras o deti - kazdy ma v podatate svoju pracu. Toto by si s nou mal vydiskutovat. Ona ma svojho muza nech sa stara on. Muz by mal stat za tebou a mali by ste sa spolu dohodnut, ci kupit co chce, alebo nie. Z tohoto nakoniec budes ty pred nou za debila a pritom jedina z nich rozumne konas...

autor
20. nov 2020

@zuzanka.zuzu mne posiela linky, lrbo vie ze oslavy a celkovo deti mam v rezii ja. Podla mna muzovi sa aj boji volat, on ma velmi vysoku funkciu, vkuse ma nejake meetingy a je jej blbe mu zavolat ze hej, kup mojim detom toto a hento. Tak to riesi cezomna. A preto to aj vsetko viem, keby to riesila cez muza, tak velakrat by som ani nevedela co tie veci stoja... No je to cele take nezdrave.

0silvia0
20. nov 2020

@guiseppinka a ty si uz zvysila vydaje? 😁

maximilie
20. nov 2020

Nekupte ten bicykel ale to čo ty uznas za vhodné. Absolútne to nerieš, neospravedlňuje sa, nikdy sa už nepýtaj čo by chceli na sviatok... Vianoce.
Ešte poradím, povedz že ťa to mrzí, ale darček už máte dávno kúpený ;)

dskjhfdlkdjhl
20. nov 2020

Takze na jednej strane hovori, ze Ty sa do toho starat nemas, lebo nezarabas, ale riesi to cez Teba. Tak ja by som jej odpisala, ze nech to posle Tvojmu manzelovi, lebo Ty nezarabas. A viac by ma ani nehlo.

guiseppinka
20. nov 2020

@0silvia0 mali sme ak tak desne vysoke vydaje... Ale ked vidim, ze sa to ubera zase do kytek, tak ano, zvysujem😂

zuzanka.zuzu
20. nov 2020

@maximilie nerozumiem.... prečo by sa mala ospravedlňovať?
ja som už napísala, že by som nevysvetľovala NIČ. ale keď teda už by autorka chcela niečo strašne vysvetľovať (zbytočné, za kravu bude autorka, presne ako to napísala - ona "berie jej deťom možnosti") tak rozhodne asertívne, nie sa preboha ospravedlňovať, že ma to mrzí.