Problém vo vzťahu : nechcem aby chodil von s kamarátmi

karmenka123
4. feb 2019

Dobry den žienky ja sa Vám chcem zdôveriť, je to smutné no pre niekoho kto to bude čítať tak aj smiešne, mám priatela ja mám 20 , a on 27 .. žijeme spolu, hned prisiel ku mne byvať ako sme sa dali do kopy, len u mna je to to akoze idem k veci, ked on chce isť z kamarátmi vonka nechcem aby isiel, lebo saa bojím ze niečo zlé spravy, alebo proste blbé pocity mám s toho. Ale ked ja chcem isť vonka, a aj kebyze z kamarátom tak nenamieta, tak sa cítim ako kebyze som mu lahostajná , niekedy mi to príde ako by sme neboli vo vstahu ale oddelený . Ja ho lúbim velmi.. len sa velmi trapim a plačem kde ma nikto nevidí. Pomozte mi stym, alebo mi poradte čo mám robiť, lebo viacerím mi hovorili , ze nechh ho nechám isť z kamarátmi von, ze si vyvetra hlavu príde domom a bude somnou, ale ja sa bojím nechcem aby chodil.. a pravdaze maju všetci pravdu v tom ze ako ze je pod papučou. Ale nechcem to, len mám strach.

marion09
4. feb 2019

@karmenka123 ja som taká dodnes a to mám 33😄

veronikaszabova
4. feb 2019

@karmenka123 ak nechces, aby sa z neho stal EX, tak mu daj volnost. Nemusi stale doma sediet. Nech sa ide zabavit. Vezmi kamosku a bez aj ty

sissy27
4. feb 2019

@karmenka123 keď chceš niekoho, kto ti bude sedieť pri zadku, tak si kúp psa. Je to tvoj partner, nie tvoj majetok. A nerob z neho stred vesmíru, nebuď na ňom závislá. Je úplne normálne tráviť čas aj oddelene, nie ste siamské dvojičky.
Samozrejme ak vždy majú prednosť kamaráti pred tebou, tak to nie je v poriadku.

bielavlcica
4. feb 2019

@karmenka123 smer psycholog inak ti utecie

majka99999
4. feb 2019

@karmenka123 co by mal spravit zle?

janinah
4. feb 2019

Nič v zlom,ale treba ti dozrieť.Nie si jeho mama,on je dospelý,ísť s kamarátmi je normálne,ak to nerobí obdeň a nedôjde opitý namol.Teraz sa bojíš o neho,lebo ide na pivo,raz prídu deti,dospejú,odídu,ty sa budeš báť večne,takto sa žiť nedá.../moja dcéra pochodila polku sveta,po manžela si šla až do Kolumbie,to som mala doma nežiť a triasť sa od strachu?/ len chcem napísať,že problém je v tvojej hlave,snaž sa to riešiť,lebo nezvládneš vážnejšie problémy ako pivo partnera s kamošmi.

pribinak
4. feb 2019

To je normalne, ze sa stretáva s priateľmi. Ak nebude mat priateľov, začnete mat ponorkovú chorobu a potom je uz len rýchly koniec

Naco myslis na zle? Naco to zbytocne privolávať?

Inak takto vytvárať izoláciu nie je dobre ani pre teba. Budes priveľmi fixovaná na neho. To je take manipulatívne
Fakt ak chces, aby chlap furt sedel pri tebe, tak to jedine dajaky umelohmotný ;)

danula.ch
4. feb 2019

@karmenka123 čoho sa vlastne bojíš? Že ta podvedie? Ak ano, nechaj to tak, nebrán sa tomu, ak sa to má stať, tak sa to stane aj ked ho doma budes zamykat a v tom prípade čím skôr, tým lepšie 😉. Si mladá, peknucka, ak mu nestojis za to, aby ti bol verný, potom ani on nestojí za to, aby si s ním premarnila svoju mladosť

romiada
4. feb 2019

@karmenka123 myslím že Ti chýba sebavedomie a vo vzťahu si Ty tá čo viac niečo chce....ani to nenazývam naschvál "že ľúbiš", lebo chuť mať zavretého niekoho doma nie je láska ale strach že oňho prídeš, nedôvera v seba, závislosť. A asi preto máš aj ten pocit ľahostajnosti z jeho strany. On presne vie, že Ty si tá čo sa viac bojí oňho. Tak prečo by sa mal on viac báť o Teba? Vzchop sa dievča... lebo žena ktorá sa trápi pre každý chlapov krok, skončí vždy ako zúfalá, odvrhnutá handra, do ktorej si chlap akurát tak utrie boty keď príde domov. Takisto ako chlap, ktorý sa z lásky podriadi svojej milej a ostane len s ňou...to je dobrovoľne vykastrovaný chlap. Treba hľadať rovnováhu. Stretávať sa aj s inými ľuďmi, nesedieť len doma. Len tak si navzájom budete mať čo ponúknuť , povedať a obohacovať sa. Keď nezabudnete v mene lásky na svet okolo.

lula313
4. feb 2019

Mne to tiež vadilo, potom som sa s tým zmierila a čím bol starsi, tak chodil menej a menej casto von, keď sa nám narodila dcéra, prestal chodit úplne, možno siel 3x na futbal a z tadiaľ rovno domov..

alenkabaj
5. feb 2019

@karmenka123 aj mne to vadilo, keď som začala hovoriť, kľudne chod tak to obmedzil. Zakázané ovocie najviac chuti, keď to mal bez kecov tak už sa mu nechcelo

laska201
5. feb 2019

Pustit ho von a verit mu ze nic take neurobi.a nic sa nestane.ale tak isto to viem pochopit ja ked meskam co i len par minut z prace tak muz uz nervozny ci som v poriadku.minule som mu chudatkovy zabudla napisat tak hned mi volal ci som v poriadku kedze som zacala jazdit autom teraz zima.ja robim to iste akonahle meska hned mu volam.minule mi takto meskal a sup dostal defekt.strach je uplne normalny aj vo vztahu.

anabella111
5. feb 2019

@karmenka123 .....mila Karmenka...aby ta chlap mal na prvom mieste...musi sa vedome postupne odtrhat od vsetkeho..co mu je blizke v tvoj prospech. Od kamaratov..ked chce travit cas s tebou..lebo mu je drahy..a ked uz vie..kde ma v sebe ulozenych kamosov..znamych a cely svet..tak od rodiny..lebo tuzi s tebou zit. Na vyzretie do chlapskych rozhodnuti treba 2 veci. Cas a spravnu zenu..ktora vie..coho je hodna. Ty si chlapovi ponukla na zaciatku vsetko..ubytovanie a radoby vazny vztah. Ak Tvoj muz niekedy skrotne..tak to bude preto..lebo sa mu kamosi pozenia a nebude mat kam ist..alebo preto ..ze uplne zlenivie..alebo preto..lebo ostane pasivny..Tento vsak uz nikdy nie preto..lebo si jeho najvacsia laska. Lebo si mu nedala priestor dopracovat sa ku tomu..aka vzacna si. Ked krotitel kroti leva..nezacina so skrabkanim po bruchu. Ku levovi dlho prichadza s bicom a elektrickou palicou. Preco?..lebo sa chce ochranit. A toto si mala robit ty. Spoznavat ho a po krocikoch si ho ku sebe pripustat az po cas..kym nebude vediet..ze chce byt tebou skroteny/ze tebe nechce ublizovat..ze je stastny..ze si to ty..a prave ty za vsetko stojis. Nikdy si nemala zname..za ktorymi ich muzi lietaju..akoby ich stale nieco pritahovalo ?..Alebo tie..ktore muzi na kolenach prosia..aby si ich vzali?. To su tie..ktore svojich partnerov preverovali zo vsetkych stran..ci su hodni..aby mohli pri tej zene byt . Ty si neurobila vynimocnu chybu. Dnes je to trend..a preto dnes mame plne fóra zenskych ublizenych pribehov..ked sa zena pyta..co som urobila zle..vsetko som mu dala a aj tak ma má na haku. Co robia zle tie zeny..ktore su pre muza menej ako prvy znamy na ulici? No..dali mu vsetko zadara. Byvanie bez vlastneho pricinenia..deti bez zavazku..a teraz metaforicky zhrniem..=jedlo bez hladu. A ked sa tym zenam prestane pacit spatna vazba..tak sa len tocia v spirale problemov..ktore su nutene jeden za druhym riesit. Ty dnes jeho kamosov..zajtra nespravodlivo oddelene financie..pozajtra..nespravodlivo rozdelene ulohy a prace..atd..atd. potom sa zvoli ako napomocny restart dieta a vacsinou rozstartuje len matku ..ktora precitne a uvedomi si..aka bola...hlupa?..Ak Ty chces chlapa.ktory sa bude ku tebe hodit..a bude zboznovat aj tvoje ,, neistoty"a bude ti ich liecit svojimi skutkami /dokazmi voci tebe. .tak takeho si musis nielen hladat..ale hlavne preskusat v tisicich jeho rozhodnutiach. Takeho si doma na gauci nevykrmis do vernej lasky ku Tebe. To..ze ho pustis..lebo ti to radia znami..ta stastnou neurobi. Stastnou by ta urobilo..ak budes mat chlapa..ktory ta bude zboznovat a ty sama mu povies..chod aj medzi priatelov.. si moj pokladad ja chcem aby si bol aj ty stastny a citil sa tak slobodne ..ako ja pri tebe. Lenze chlap..ktory si ta musel zasluzit..aj tak bude vzdy ratat v prvom rade s tebou..a tvojimi prianiami. Ak ti niekto poradi.ze sa mas s tym svojim porozpravat..tak sa mozes..ale to je to..co ta caka dozivotne..dozivotne rozpravanie o tvojej predstave o vztahu. A tú mal poznat uz pred nastahovanim sa ku tebe.To je ta pomyselna elektricka palica..ktorou sa zeny chrania kym nezacnu doverovat..a kym chlap nie je najstastnejsi na svete..ze sa konecne prestala branit a on chce len ju. Jedinu..do ktorej investoval cas..rozhodnutia..(ze touto zenou chce byt skroteny). A potom este treba dbat na to..aby si mala pri sebe milujuceho skroteneho leva..a nespravila z neho leniveho kocura..lebo to je najcastejsi osud tych..co na zaciatku nemusia nic a potom aj tak ostanu..zo zvyku..lenivosti..malych narokov na svoj zivot. Vela stastia a mudrosti.

beky1813
5. feb 2019

Si jeho priatelka a nie mama, to, ze mate vztah neznamena, ze bude pri tebe sediet doma. Je nacase dospiet, mas uz 20

beky1813
5. feb 2019

@anabella111 cize radis najst si chlapa, ktory bude len pri nej, bez kamosov, bez rodiny? Lebo len taky skutočne lubi? To co su za blbe reci? 🤦‍♀️

anabella111
5. feb 2019

@beky1813 ....nie beky...to je len to..co si ty dokazala pochopit..z toho co som napisala. A je to skoro pravy opak mojho nazoru.

beky1813
5. feb 2019

@anabella111 fakt? No prve vety to ukazuju tak, aj ked je pravda, ze tie tvoje divne roztahane yvahy malokedy davaju zmysel

lucyluv
5. feb 2019

Z toho čo píšeš, Vás vzťah nestojí na dobrých základoch, nemáš voči nemu žiadnu dôveru, si ziarliva. Možno vieš prečo to robis, ale pre mňa toto nie je vzťah aký by som chcela, ale si mladá, máš 20, musíme mať aj vzťahy, z ktorých sa poučíme a nabudúce to už spravíme inak 🙂

pininka
5. feb 2019

Panebože akoby si mala 15. Nemám má dosť rád lebo mu nevadí že chodím s kamarátmi von. Blahorečim práve svojho muža. Vzťah nieje väzenie a aj keď je na začiatku krásne byť veľa spolu, vy spolu už aj žijete. Je jasné že potrebuje mať aj kamaratov. Tak isto ako aj ty. Keď ho budeš takto dusiť, utečie ti ako aj každý iný.

majulino
5. feb 2019

Podla mna niesi vyzreta, spravas sa ako moja 15 rocna pubertalna sesterka, jej priatel nikam nemoze ist, nemoze mat na fb dievcata atd.... To iste musi dodrziavat AJ ona
Je to chore

alaguema
5. feb 2019

@karmenka123 Láska, ktorá dáva na ruky putá a guľu na nohu, nie je láska, ale potreba si niekoho uzurpovať pre seba a vlastniť ho a vyplýva z tvojho strachu, že nie si dosť dobrá a že ťa opustí. Smer psychológ, alebo nejaký iný terapeut. Potrebuješ si vybudovať zdravé sebavedomie a potom budeš schopná byť vo vzťahu pokojná a veľkorysá, lebo ti bude jasné, že si si svoje šťastie nevybudovala na činoch, alebo nečinoch iného človeka, ale len sama v sebe.

janinka007
5. feb 2019

ked ide priateľ von, treba zobrať učebnicu gramatiky a doštudovať, to ti dá zabrať...

katulik123
5. feb 2019

Musíš trošku dospieť 🙂 Zatiaľ to nedošlo do takých extrémov z jeho strany aby sa s tebou rozišiel. Ale ak budeš taká k nemu, tak by som sa nečudovala. Je mladý chlap, má priateľov to je normálne. Nevravím, že má chodiť sa opiť do nemoty. Ale uznaj aké je to nefér, že ty môžeš chodiť a on nie. Si na ňom očividne prehnane závislá. Prečo by mal namietať? Veď si mladá baba, ktorá tiež potrebuje ísť von si pokecať aj s kamarátkami. A on to normálne chápe. To nejde o ľahostajnosť. To chceš idiota, ktorý ťa udrie a bude ti vyčítať stále niečo aj keď pôjdeš iba do obchodu? To ti príde ako láska?

Kľudne ho raz za týždeň napríklad pusti von s kamarátmi. Nech ti napíše sms aspoň raz, aby si sa nebála. A ty choď tiež v ten deň so svojimi kamarátkami. doma sa stretnete obaja vyvetraní a budete radi, že ste spolu. 🙂
A ešte...Gramatiku máš za 0 bodov, treba na nej popracovať. 🙂

17juraj17
5. feb 2019

@karmenka123 Uvedom si ze je to tvoj priatel a nie majetok.

annamarin
5. feb 2019

Ja mam tiez podobny problem, ale nie s tym, ze by mi vadilo ho pustat s kamaratmi. Skor nemam rada ked sa bavi s jednym konkretnym, ktory ma ohovara a je taky manipulativny typ. Este k tomu hodnoti zeny, co prejdu okolo. Vzdy trpnem, ze co ked mu prave vtedy nieco nakeca. Este som neprisla na to ako sa ho zbavit. 😆 Ale najlepsie zabera ked pustis hudbu alebo ides niekam aj ty vtedy. Vratis sa vysmiata a on bude rad, ze si kludna a veris mu. 🤗

zanettsur
5. feb 2019

zakazat mu to isto nemozes. poviem ti tak, ze asi kazda z nas ma take pocity, ked jej chlap ide na pansku jazdu, no musis mu proste len verit

gagik
5. feb 2019

tak tu musim suhlasit s anabelou,ktora zrejme chcela povedat ze je chyba si hned k sebe nastahovat chlapa a dat mu vsetko zadarmo a potom sa cudovat aku spatnu vazbu dostava. ja tiez nechapem naco si 20rocna baba ihned k sebe nastahuje chlapa a az potom zacne rozmyslat ze vlastne nie je spokojna .. ale dnes uz je asi nemoderne "chodenie a randenie"asi by sa to bralo ze je to len zbijanie casu,ked sa da spolu ihned byvat

januska20
5. feb 2019

Keď s tebou vydrží dlhšie,čo ja viem? Nejakých 15 rokov ešte ho budeš posielať,nech niekam vypadne von..
Fakt sa nebojíš ponorkovej choroby alebo,že sa mu zunuješ? Veď ho nechaj dýchať a nebuď sekera !

ave17
5. feb 2019

@janinka007 svätá pravda 🙂

lintu
5. feb 2019

Strach je v poriadku. Veľa ľudí sa kadečoho bojí. Ide o to ako sa voči tomu postavia. Ty sama si tvorcom vlastných myšlienok. Momentálne produkuješ jednu negatívnu za druhou. Čím dlhšie budeš nad tým takto rozmýšľať, tým viac sa v tom budeš zamotávať a vytvárať si ešte väčší problém, ako je v skutočnosti. Zatiaľ ten problém neexistuje. Svojimi myšlienkami a postojom ho však môžeš veľmi ľahko zhmotniť. Nateraz si osobou, s ktorou by si možno ani ty sama nechcela byť na mieste niekoho iného. To, že sa snažíš pred druhými svoje emócie ukrývať ešte neznamená, že sa ti to naozaj aj darí. Z niektorých ľudí doslova cítiť, že s nimi nie je niečo v poriadku.
Ono ak sa chalan rozhodne nájsť si nejakú ďalšiu, tak si ju aj nájde. Nezabrániš tomu nijak. Láska nie je o tom zavrieť doma niekoho v zlatej klietke, ale naopak ho nechať ísť.... a veriť, že sa ti vráti späť. Len ty tomu svojmu z nejakého dôvodu zjavne veľmi nedôveruješ....