Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Problémy počas prerábky bytu

sonka14
2. máj 2014

Dakujem za kazdy prispevok kocky.My s manzelom sme za prerabku.Sme si obaja vedomi,ze to nebude najlahsie a problemy sa pocas prerabky vyskytnu.Ci susedia,zhananie toho co chcem a co sa mi paci.Moja mamina robi na bytovom druzstve.Vela vevi by sme mali jednoduchsie.Prave ma nastarosti dohliadat v bytoch na prerabania.Ci okna plastove,strecha.No vsetko co sa tyka zasahovania do stavby a rekonstrukcii bytov.Venuje sa aj planovaniu a navrhovaniu.Tak urcite velka pomoc.No uvedomujem si,ze mi do toho moji rodicia nemaju co kecat,lebo vsak oni mi na to peniaze nedavaju.Ale budeme tam musiet za ten cas byt,a teda aby mi ho sem tam postrazili a povenovali sa malemu.No z jej strany nic ine nepocuvam,len ake je toto obdobie s rocnym dietatom narocne.Ze horsie obdobie na takuto prerabku sme si nemohli vymysliet.Skratka ciste odradzanie od toho.Ze si neviem predstavit co ma caka a podobne.Keby som ju ,ze akoze nepotrebovala co sa byvania tyka,a aj ,ze by mi vlastne nasla robotnikov co by sa mi do toho dali.Kde by to slo po znamosti a bolo aj lacnejsie .No a tiez byvanie za ten cas u nich.Keby som ju trosku pri tom nepotrebovala tak jej reci neriesim.Ze narocne je vybrat bateriu,farby,obkladacky a podobne.Ze ci to chcem zvladnut s malym.No uzas..Manzel ,chce tiez aby sme to uz urobili a mali krasny bytik.Ze Vsak som na materskej.Toho casu mam viac ako ked sa vratim do prace.A do chcem dat v mojej starej robote vypoved a ist do druhej.A tam si urcute nebudem moct hned riesit dovolenku na upratovanie bytu .Myslela som si,ze mam rodicia podrzia.Povedia,ze neboj,dajte sa do toho a my Vam s opaterou pomozeme.Vsak syncek je uzasny.Samozrejme,ked nas trapia zubky alebo nieco.Ale inak je uzasne,stastne,usmievave dieta.Dostali sme uz nozky tak ustavicne krutenie sa okolo neho.No rodicia mi vravia,ci nechceme radsej kupit druhy byt,prerobeny.Len ja by som si tam dorobila detaily...Ale urcite nenajdem novy byt ktory mi bude vyhovovat jeho prerabka.Nie,toto je byt v ktorom som rastla,zila v nom od mala.Milujem ho.Uz teraz nas stalo vela usilia ako sme si prerobili.Len ja tava som sa nechcela dat do jadra.Co si uvedomujem,ze som urobila chybu.

sissy27
2. máj 2014

@sonka14 ak chcete robiť len jadro, to je týždeň roboty aj s uprataním... neviem čo tvoja mama lamentuje... vyberanie materiálov, kachličiek, sanity a podobne zvládneš v dnešnej dobe aj od pc (jasné, naživo je lepšie, ale dá sa) a pustiť sa do samotnej práce môžeš až budeš mať všetko pokope nachystané... ešte ma napadla varianta - manžel by to nezvládol sám? žeby si si ty s malým spravila tých pár dní prázdniny niekde na chalupe aby ste nezavadzali a zároveň neobťažovali rodičov starostlivosťou o malého a vrátiš sa až bude hotovo len na upratovanie...

alexis617
2. máj 2014

@sonka14 ahoj mi sme celý byt a to myslím doslovne omietky,dlažby,jadro,plávačky ,zárubne,okná prerábali cez prázdniny prerobili sme to komplet za 6 týždňov a to deti mali 13r, 3,6r , a malý len 3 mesiace bolo to náročne nasťahovali sme sa ked sme ešte nemali kuchynskú linku dali sme robiť na mieru ,nemali sme ani ladničku,šporák ,pračku ,a fungovali sme takto do oktobra nanovo sme sa zariadzovali okrem posteli sme nemali nič chvála bohu je to za nami tých 6 týždňov sme ešte bývali v tedy už predanom našom menšom byte byť vami idem radšej na privát ako k mame aspoň ti nebude diktovať čo máš robiť

angua27
2. máj 2014

@sonka14, prerábala som už dva byty a samotná prerábka trvala dva týždne aj s odstraňovaním starého, prácou majstrov a upratovaním. nevidím dôvod, prečo by ste do toho nemali ísť.
pred samotnou prerábkou si vieš kopec vecí nájsť, pozrieť cez net: obkladačky, batérie, vaňu, WC, dlaždičky,.... alebo navštíviť pár (tri-štyri) predajne zamerané na stavebné veci a pozrieť si veci na živo. ak si materiál zakúpiš, vždy sa dá dohodnúť s predajcom, že Ti to ešte týždeň-dva podrží na sklade a doviezť veci do bytu, až keď bude vyprataný.
pri oboch mojich prerábkach sme "očisťovali" byty sami (vybúranie kachličiek, vypratanie linky, odstránenie zárubní, trhanie linolea, drhnutie stien,...), to nám trvalo pár dní, max počítaj týždeň, ale čistý čas sme mali 3 dni. to sú možno skôr mužské práce, tak možno dohodnúť pár kamošov, ktorý by pomohli. potom na týždeň nabehli majstri. to som chodila 3x denne kontrolovať, doriešovať veci na byt, ale nikdy som sa nedzržala viac ako pol hodinu. a za víkend sme mali byt uprataný. reálne som v oboch prípadoch bývala mimo bytu necelé dva týždne. pri oboch prerábkach to bola generálka: elektrina, odpad, komplet jadro, podlahy, laminát, stierky, malovka, okná,....
držím palce. 😉

vulka
2. máj 2014

Ak chcet prerábať to jadro, tak pohnote kostrou, lebo v lete už ťažko budete zháňať chlapov na takú relatívne malú robotu.

mokuska
2. máj 2014

Ja som prerabala jadro aj s wc dva tyzdne

e s jednym majstrom a to som mala prst v sadre,takze sa da vsetko ,len treba zxatat zuby a vysledok za to stoji za to ,drzim palce

sonka14
autor
2. máj 2014

Dakujem za kazdy jeden prispevok.No nasa prerabka ma byt samozrejme o vyhodeni umakartu,takze kupelna a kuchyna.Chcela som spojit obyvacku s kuchynou a deli ich nosna priecka.Tak som chcela len zvacsit otvor o par cm.Priblizne to vychadzalo,ze mi potvrdia maximalne 30 cm.No ale asi aby sa to nenatahovalo tak otvor necham tak ,zvacsovat ho nebudem.Mame vlastne len klasicke dvere.Kocky opytam sa Vas,myslite,ze ked dvere do spalni a detskej izby prelepim aj z vonkajsej a vnutornej strany igelitom teda po oboch stranac a aj stavanu skrinu co mame v spalni prelepim tym igelitom,ze to bude stacit?Ci ten bordel sa aj napriek tomu dostane do skrini a veci???Ked mi takto o tom prerabani pisete,tak to ani nevypada tak zle ako mi to moja mamina opisuje.

maria1989
2. máj 2014

@sonka14 do skriní sa isto nedostane... mali sme tak isto, akurát bolo treba potom od prachu povysávať a utrieť nábytok

simca06022011
2. máj 2014

@sonka14 v pohode to prezijete, po prerabke budete aj tak vsetko upratovat pre dobry pocit a to zvladnes aj ked budes doma (tie skrine). A my sme v izbach prach nemali vobec. Kedze sme prinprerabke neboli doma do izieb sa nechodilo. Zamkli sa a dvere sa zaigelitovali. Skrine v chodbe sme mali iba male, veci sme z tade prelozili prec... murar si upratal po sebe a my sme iba doriadili a riadila sa komplet kuchyna, kedze tam neboli dvere. Kontrolovat sa nechodilo u nas v buracej faze vobec a potom uz ano, aj kvoli detailom.
Prakticka rada: ak nechcete hocijake materialy ( hlavne obklad): Objednajte si ho s predstihom! Skladom sice zakladne veci mavaju, ale na všetko co sme my chceli sa v mnozstve na celu kupelnu a wc cakalo 4-6 tyzdnov, kuchynu som obkladala pred cca 2rokmi 2tyzdne dodacia lehota bola... Este pozor na pracu vodara a kupu dobrych baterii, tie sme reklamovali niekolko krat;)
U nas jadro bolo nic... ale ked sme mesiac davali dokopy vsetky steny od plesni.. TO bola vec;)

sonka14
autor
2. máj 2014

No tak uz je rozhodnute.Uz sa tym vobec nejdem zatazovat.Pojde sa na to.No ale asi kedze len teraz uvazujeme nad tym.A sme rozhodnuty sa do toho pustit.tak asi ako citam kym si povyberam a objedname vsetko co je treba asi mame na to cas 2 mesiace.Kocky,dakujem Vam velmi pekne. 😀
Vycarili ste mi usmev na tvari.

katrinka8
2. máj 2014

@sonka14 - ak Ta to ukludni, kamoska stavala s polrocnym babom dom 😀 Zacali na jar a na Vianoce uz boli v novom 😉 Bola to makacka, ale dali to a su spokojni 🙂

sonka14
autor
2. máj 2014

Ja sa bojim len toho ako to bude vsetko prebiehat.Urcite to nepojde ako si to ja predstavujem.Urcite sa pocas prerabky nieco skomplikuje.Ze nepojde vsetko krasne hladko.Ale konecny efekt ma bude upokojovat a bude stat za to.Uz nebudem po nociach len snivat o tom ako sa rano zobudim,otvorim oci a mam nadhernu kupelnu s kuchynou.

bubu1111
2. máj 2014

Neboj zvladnete!! My staviame dom a mame dvojrocneho a polrocneho syna 🙂

sonka14
autor
26. jún 2014

Ahojte maminy,

2.5 som sa tu pytala na prerabanie bytu s rocnym dietatkom.A tak,teda uz mame po prerabani bytoveho jadra.Byt je hotovy uz na komplet,byvame tu uz asi tyzden.Je vyriadeny a my stastny.Hlavne je,ze sme to zvladli.Dakujem kazdej z Vas za nazor,ktory ste mi na moju otazku pridali.

ivasyc
30. jún 2014

Môžem sa opýtať? Si žena alebo baba čo sa bojí? Ako si určite schopná ženská , ja som prerábala chodbu so svokrom čo je po operácii bedrového kĺbu ledva chodí a manžel v nemocnici vyše týždňa a další týždeň v posteli bez pohnutia. Ja každe rano počas pobytu v nemocnici pri ňom, popri tom v robote a ešte aj pri malovani a prerabke, upratovať, variť a riešiť všetko aby do dvoch týždňov bola chodba nakomplet hotová v sobotu sme založili vstavanu skriňu a v nedelu som mala už veľku návštevu doma keď sa ma opýtali kedy som stihla poriadiť tak reku ved som nič nespala. Proste nedaj na reči iných všetko sa da zmaknuť ak sa chce. Makám ako fretka viem raz ma musi únava a vyčerpanie dobehnúť, ale nepoddávam sa a už mam zmapované obkladačky na novú kúpelňu. Proste kočka zaťať zuby a matku jedným uchom dnu druhým von to robím aj ja tak a pustiť sa do roboty. Držím palce zvládnete.

sonka14
autor
1. júl 2014

Ahoj Ivasyc,nerozumiem tvojej otazke,ze ci som zena alebo baba?

moni244
1. júl 2014

@sonka14 no super, šikuľky, tak to ste rýchlo stihli, je všetko podľa tvojích predstáv?

sonka14
autor
1. júl 2014

Ahoj Moni244,ano stihlo sa to vsetko za 2 tyzdne.Islo to celkom rychlo.Ja som sa len bala kvoli malemu.Bolo tu kopec krabic,ked sa vsetko vykladalo,bol v kazdej jednej krabici,ja na rebriku,manzel na stolicke a syncek pri nas v krabici 🙂 Tak sme sa celkom aj nasmiali.Ale dobre,uz mame za tym.Vsetko co mame nove,je este krajsie ako som si predstavovala.

ivasyc
2. júl 2014

@sonka14 tak lebo stres a strach či to zvladneš, veď keď si zvládla pôrod zvládneš všetko ved si silná ženská a vždy budeš 🙂 veľa štastia v živote, len to som tým chcela povedať

sonka14
autor
2. júl 2014

Aha.Zlata.Dakujeme pekne.Zelam vsetko dobre.

Tu začni písať odpoveď...

Odošli