Problémy s budúcou svokrou

vcielkamaja6
24. máj 2014

Ahojte....prosila by som vas o radu..najde sa tu niekto kto ma problemy so svokrou...rada by som sa poradila s vami takto nezainteresovane..lebo ma to velmi trapi a neviem ako dalej

trti
24. máj 2014

Ake problemy konkretne???

tamitimi
24. máj 2014

asi je nás viac

eeffka
24. máj 2014

@vcielkamaja6 nuz moj vyvoj v 10r manzelstve: pohoda, prislo 1.dieta, zacali staracky, moje nervy, ona mi robila naprieky alebo len bola/je taka pribrzdena, a po 33ke ( mam37 tento rok) som presla na level, mam ta na haku, cize sa to casom vstrebe, ale je pravda ze sme sa od nich dost odstrihli, povinne sviatky, obcas kava ale do sukromia si zasahovat s muzom nedame, nepodavame reporty uz to trapi ju nie mna

vcielkamaja6
autor
24. máj 2014

no viacmenej mne je jedno co si mysli potencionalna svokra o mne ide mi skor o to ako sa k celemu problemu postavil moj priatel....,sme spolu len rok..zaciatky krasne,on zije v cudzine uz dlhsi cas ale spoznali sme sa tu na slovensku,laska ako hrom,chceli sme byt spolu a tak sa trebalo rozhodnut kto za kym pojde..kedze som videla v zahranici potencial aj v lepsom zivote sla som za nim ja s tym ze mi povedal ze ked si nezvyknem alebo budem chciet tak sa vratime domov,ze mu sestra robotu zozenie.on tam zije s rodicmi.zo zaciatku ziadne problemy vsetko ok.priatel bol pozorny mily,vopred som mu povedala svoje nazory na to ako tam budeme zit..ze pracu si vyberiem ja ..ze co najskor budeme byvat sami a uvidi sa co a ako.ne..nadsene suhlasil.,dokonca tvrdil ze ani robit nemusim ze sa o mna postara,ze len nech som s nim tam.ja som si pracu vsak nasla..chcela som zacat robit vo sfere medzi ludmi..kym sa dostanem naspat do jazyka..teda niekde v obchode alebo casnicku alebo tak...proste nieco co ma bavi zlepsim sa v jazyku a budem hladat nieco lepsie....on vsak nesuhlasil..ze sa odcudzime..budem robit po veceroch..bohvie kto ma bude balit a tak...tak som teda tam nesla aby bol pokoj..sli sme na dovolenku vsetko bolo fajn..zacala som si vsak vsimat veci kt som pred tym prehliadla...mama ho neskutocne rozmaznavala...,staci ked poviem ze ho budila kazde rano do prace a nosila mu pracovne oblecenie az ku nam do izby..ranajky na stole....,varene jedlo 3x denne kazde ine...z toho jedno som mu robila pobede ja ked prisli z prace(vsetci robia na tom istom mieste),vsetko co bolo treba riesit..riesil on aj kvoli jazyku aj kvoli tomu ze svokor so svokrou nikde nechodia v nicom jej nepomaha...to znamena 4 hodinove nakupy so svokrou,vyklopkavanie za hocco na nasu izbu a taaak...vsimla som si tiez ze svokra rada ohovara a neraz mala blbe narazky na mna..,islo mi uz na nervy byt stale len doma a tak som poza chrbat priatela si vybavila robotu v jednej restike kde sme spolu chodili...zobrali by ma hned(medzitym mi priatel sa snazil vnutit job niekde vo fabrike...co som od zaciatku povedala ze robit nebudem a on vtedy s tym suhlasil),ked to zistil....razne trval na tom ze ani za nic..ze radsej nebudem robit nikde...,otehotnela som...boze ked to teraz citam viem ze ta sprosta som tu ja...tesili sme sa vsetko ok...az po den ked doslo k tomu ze kde budeme zit.kedze som tam toho uz mala plne zuby chcela som prist spat na slovensko...vtedy doslo k tomu ze on nechce...a navyse ta sluboavana uzasna robota od jeho sestry neni ani nikdy nebude...dokonca oklamali aj jeho sameho,kedze nezaraba nijak extra keby sme sami byvali co by sme lebo byt mali malinky a so svokrovcami ani za nic...tak by nam na nic nevyslo ..ledva by sme vyzili...tak som chcela prist domov lebo tu mam byt aj pracu a proste ked mam niekde prezivat tak radsej doma ako tam kde nikoho nemam...,dost sme sa pohadali za vsetko ..citila som sa oklamana lebo mi sluboval hory doly..ako uzasne nam tam bude..ako ma nasetrene a tak a zrazu nic nebolo tak...A VTEDY sa do nas zacala montovat jeho mama...v ten vecer na moju adresu odzneli take slova z kt mi je doteraz zle...ze som tam prisla sa naschval dat oplodnit,ze ked pojdem domov tak ho tam budem podvadzat,ze mi ide iba o peniaze(pritom ziadne nemaju)atd atd.....hadka velka...nenechala som sa a priatel sa ma vobec nezastal dokonca pritakaval jeho mame....pritom on chcel dieta...

vcielkamaja6
autor
24. máj 2014

to bola prva cast..viem je toho vela ☹

eeffka
24. máj 2014

@vcielkamaja6 prepac a kde je v tom tvojom pribehu svadba a zasnuby??? ty mas byt na SK? ako sorry ale cau kamo !!!

janinah
24. máj 2014

@vcielkamaja6 ty sa ešte, moja,naplačeš 😒 keby si bola moja dcéra,tak ti napíšem-poď domov...

vcielkamaja6
autor
24. máj 2014

jezis vymazala sa mi cela druha dlha cast....

esterba
24. máj 2014

@vcielkamaja6 Kedy mas termin? Tu by si sa este vedela zamestnat? Mas tu rodicov, co by ti pomohli?

kveta
24. máj 2014

@vcielkamaja6 Netrap sa. Nestoji za to. Odid z kratsej cesty lebo zo slz nevyjdes..

vcielkamaja6
autor
24. máj 2014

skratim to lebo pisem to uz druhy krat...po tej hadke a dalsich sa mi ospravedlnil,,,tvrdil ze si to s nou vybavil len ni predomnou..styk s jeho mamou do konca roka som mala obmedzeny na minimum a s priatelom sme boli v ramci moznosti ok...prisiel december vracali sme sa domov...ja som tu uz zostala s tym ze on za nami pride..v marci cca kym si nasetri(zrazu),a kym sa najde nejaka praca tu.prisiel marec...nic...ze pride ked sa mala narodi co je za par dni teraz v juni...(aby ste si nemysleli chodil za mnou za ten cas..teraz pride3x...financne mi pomahal aj ked aj to som dosiahla hadkou mensou,a nakupilveci malej a sme v dennodennom kontakte..),prisiel april a sa dozviem ze on pride domov len po vianociach...najskor som myslela ze ma rachne...predsa je to dlhy cas byt od seba aj ked sme to zvladali celkom dobre...,no nakoniec som sa s tym zmierila..a videla som na tom aspon pozitivum ze nebudem vy varat kazdy den mu a budem mat cas na malu,co sa tyka svokry...kedykolvek prehodila so mnou zopar slov na skype...podryvala a aj ked sa snazila byt akoze mila mala dvojzmyselne poznamky...samozrejme priaterl to nikdy nevidel...a obranoval len ju ked som mu to povedla...tak som povedla ze nech sa ona so mnou nebavi vobec ze chcem mat pokoj v tehotenstve...,problem je v tom ze ona ma ohovara aj pred jeho sestrou s kt som vychadzala ako tak..a sama mi to povedala...ale viem ze aj ona je dvojtvarna(dokazy su..len to je nadlho)..tak ju berem s rezervou...,on je zavisly aj na nej..ked pride sem na svk..vela casu travime s jeho setrou...proste zavola mu napise a on uz hned skace po telefone...,podporoval ju dleh roky aj financne aj darcekmi co bola jeho vec ale ked uz ma mat so mnopu rodinu a je vonlu aby nasetril pre nas...tak nech nemina na nu...ale na nas...dokonca jej pozical peniaze..,proste jeho vyuzivaju aj rodicia aj setsra a on to nevidi a toleruje...,som si ista ze v tom ze kedy sa vrati ma prsty jeho mama...isto ho hucka proti mne..aj ked on tvrdi ze nie ale neverim...

maca_p
24. máj 2014

@eeffka zasnuby a svadba su nepovinny krok pri vyrobe dietata 😉

vcielkamaja6
autor
24. máj 2014

este bude tretia cast....viem ze to roztahujem ale musim sa nestrannemu niekomu zdoverit

vcielkamaja6
autor
24. máj 2014

@eeffka to mi aj mama radila ze ignorovat..ale to sa stale nabaluje....

vcielkamaja6
autor
24. máj 2014

@esterba ..ja som robila donedavna...ano mam tu rodinu pravdaze..termin mam zachvilu

maca_p
24. máj 2014

@vcielkamaja6 neprspektivny vztah, pokial sa neodstrihne od pribuznych. prednedavnom tu siel podobny pripad, ale uz je vymazany. nedotknutelna madam v rodine sa volal

esterba
24. máj 2014

@vcielkamaja6 viem, ze este budes pisat 3. cast, ale veru zatial to vyzera, ze budes mat babo s poriadnym trdlom a nie, ze by si mala, ale s najvacsou pravdepodobnostou na neho, ako na partnera a otca, budes nutena zabudnut. Lebo on nepride. A ak aj pride, nebude mat k babu vztah. Nie som jasnovidec, to je len moj nazor. A nemyslim si ani, ze ma vztah k tebe. Nie taky, ako ma normalny muž k žene, s ktorou caka dieta. ☹

vcielkamaja6
autor
24. máj 2014

kedze vidim ze je to tu fakt zlozite...nieze by som to doteraz nevidela...ale stali sa urcite veci...aj moja praca je dost neista...do buducna a tak urcite rodinne problemy...zacala som zvazovat ze predsa tu nevyzijeme a co bude s nami...proste som si uvedomila ze ak chcem byt s nim dost mi hrozi sa tam vratit...nemajte ma prosim uplne za hlupu isteze..nie tam k nim...ale s mojimi podmienkami...to znamena...byvanie sami,ziadne zasahy do nas zo strany jeho mamy...ziadne jeho nakupy s nou a staranie sa o nu...a ze robit po materskej budem tam to co chcem ja a nie on...a hlavne zmeni pracu na financne lepsie ohodnotenu aby sme si zili dobre(tu moznost ma,uz davno ju mohol vyuzit..bol by akurat tri mesiace bez roboty ale potom by zarabal na hodinu o polovicu viac a to uz by bolo o niecom inom)...alebo keby nevyslo to tak ze pride na polroka sem na svk kde dostane dobru podporu polroka a za ten cas si tam nieco najde lepsie..som si myslela este ze si bude vazit ze potom vsetkom som ochotna sa tam vratit(ponukla som aj dalsie moznosti..ist inde do zahranicia v priebehu roka dvoch..kde by zarabal vo svojom obore 3x viac a zije tam velka cast mojej rodiny a zachvilu aj moj brat..no to tvrdi ze ani za nic...ze on nebude nic od znova riesit...a zacinat niekde od nuly...a to preto lebo sa pohorsili tym vsetkym aj jeho vztahy s mojou rodinou)...no on neustupi...tvdri ze to s mamou tak nebude ale ine nebude menit nic....to znamena ze by sme tam zas len prezivali a ja neverim ze to s mamou by dodrzal...,navyse dnes mi povedal taku vec kt...som v zivote od neho necakala dost sme sa pohadali..tvrdi ze som narocna ide mi len o peniaze...ze nic mi neni dost dobre a uz mame vybavene meno malej aj s jeho priezviskom na matrike a obvinil ma z toho ze to bol moj plan aby som mala alimenty..kebyze sa nanho vykaslem...no som myslela ze infarkt dostanem..takto ma urazit...,pritom vsetkom ale stale tvrdi ze ma miluje ze sa nas nevzda ani za nic...ale dokaze povedat taketo nieco...

vcielkamaja6
autor
24. máj 2014

@maca_p ved to som chcela len aby sa uvedomil s kym bude zit...mne by bolo fuk keby stara namna kydala len keby sa ma on zastal..a nie naopak...,proste uz davno mu hovorim...uvidis nas rozdeli vasa rodina..a on ze nie to nehrozi...ze si ma neda ani za nic...a vidite...nechcem na nho kydat len zle...viem ze z mojho opisu to tak vyznie ze je najhorsi...neni..aj ja mam svoje chyba a som prchka...mozno chcem naozaj vela ja neviem...viete opisat vetami sa neda vsetko...to co sme zazili bolo krasne...rysovalo sa to ako najlepsi vztah...aj pred cudzimi..problemy nastali az potom ...no ale v 30 rokoch by muz mal sa zodpovedne vediet zachovat a rozhodnut

janinah
24. máj 2014

@vcielkamaja6 no,pozri,normálny chlap si ženu svojho života vezme za manželku,splodia potom dieťa,muž sa o svoju rodinu postará ,žijú spolu ako rodina...čo z toho existuje u vás? nič,len plané sľuby,nespoliehaj sa na neho ani na jeho peniaze a už vôbec nie na jeho podporu a lásku,je to egoista,mamičkin miláčik a ktovie čo všetko sa z neho ešte vykľuje,môžeš mať vážny problém ,ak by si ho chcela nechať....veľmi zlý charakter ten človek má 😒

vcielkamaja6
autor
24. máj 2014

@esterba ved toto...vies ake je to pre mna tazke...

vcielkamaja6
autor
24. máj 2014

ja dobre viem ze ja som si za to zodpovedna..velmi rychlo som do toho vhupla z velkej lasky a spravala som sa ako 20 rocna

esterba
24. máj 2014

@vcielkamaja6 veru by som si zacala zalohovat konverzacie cez e-mail, sms, facebook... On sa nezmeni si myslim. Nie je prvy, ani posledny co sa takto sprava.

maca_p
24. máj 2014

@janinah a v normalnych rodinach podla tvojho vzorca nedochadza k problemom? ja len ked spominas model "normalneho chlapa". uz nezijeme v spolocnosti, ked je sobas povinnny, akesi povolenie na plodenie deti 😉
je jedno, ci su manzelia, alebo nie su manzelia. sobasny list nie je zarucny list.
tu vidim problem mamánka.

vcielkamaja6
autor
24. máj 2014

@janinah ved presne...a teraz par dni pred porodom sa citim takto zufalo..co mam robit..on pride za tyzden za nami..na porod bude tu asi aj mesiac...ja som vsak taka zmatena..ze neviem ako sa po tom co dnes povedal k nemu chovat...

vcielkamaja6
autor
24. máj 2014

@maca_p a to si myslis ze sa ho da prevychovat????

vcielkamaja6
autor
24. máj 2014

@esterba prepac mi nepochopila som ta..asi som uz dost unavena a nervozna

esterba
24. máj 2014

@vcielkamaja6 ale hlavne hlavu hore, ako sa hovori, mam ja taku zienku v rodine, co je na tom s otcom dietata podobne, ku koncu tehotenstva od neho odisla a je samostatna, babo zvlada uz 8 mes sama a bez problemov. Našla si aj pracu na doma a pekne vsetko stiha. Byva v podnajme. Otec sa obcas ukaze, ale je s dietatom 10 min a uz je mu dlho a tiez bolo kopec reči a slubov a skutek utek, este sa uraza, ked ho babo nespoznava, ked pride...

luci78p
24. máj 2014

@vcielkamaja6 len tak skoro mimo temy ak chces byt s nim sama v zahranici a odstrihnut ho od rodiny, a zaroven chces po materskej pracovat, kde das dieta kym budes v praci?

vcielkamaja6
autor
24. máj 2014

k tomu manzelstvu..on by chcel ..ja nechcem..ale to ako nieze dneska sme sa bavili o tom to nie...to uz predtym...