Problémy s budúcou svokrou

michaela737
11. jan 2017

Ako mnoho zien aj ja mam problem s buducou svokrou budem sa snazit svoj pribeh napisat strucne co bude tazke ale posnazim sa. Potrebujem radu ci tento vztah ma zmysel zachranovat alebo sa vykaslat na to a posunut sa dalej. Ako kazdy na zaciatku vztahu som mala ruzove okuliare a bola velmi zamilovana a urcite veci som si nevsimala ako napr. Mojmu priatelovi mama volala do prace kazdu prestavku viem to lebo sme sa zoznamili v praci a mali spolu prestavky, ked som si snim pisala cez fb vela krat mi pisal ze musi ist lebo jeho mama unho v izbe pozera telku a ide aj on. Ked som sa nastahovala ku nim do domu malo to byt len zo zaciatku co vsak po case som zostila ze on odist nechce presviedcal ma ze je jedinacik ze dom mu ostane a ze po malych upravach mozme mat dvojgeneracny dom a neplatit hypoteku, zatial som to nechavala tak, este som to neriesila a nevsimala si ze jeho mama rano skoro vstava aj ked nesla do prace len aby dospelemu chlapu robila ranajky a desiatu a potom isla zas spat,pratala mu veci do skrine, pocase sa to muselo zmenit lebo som prisla ja, a to sa jej nepacilo a tak zacalo kontrolovanie mojej osoby ako varim, ako periem ako vesam pradlo vsetko som podla nej robila zle a vsetko po mne opravovala hrabala sa mi v osobnych veciach a tak zacali hadky ked mi praskli nervy a to az pri tom ked mi svokra zobrala moje spinave pradlo ako gatky z nasej spalni z kosa na spinave pradlo, povedala ze som staromodna a ze co sa hanbim, chcela som ist byvat prec ale priatel ma stale nejak ukecal ze sa to zmeni ze sa snou porozprava. Pre viac sukromia som suhlasila a zrobili sme si obyvacku s kuchynou teda prerobili staru izbu, ked sa to nezlepsovalo a ked som prisla z prace a zistila ze zas u nas bola a brala mi do veci zacali sme zamykat no to svokru nasralo cakalanas a vecer jak sme prisli s prace cakala nas uz pri vchodovych dverach a vrieskala ako najata, citila sa urazena nerozpravali sme sa urcitu dobu a bol chvilku pokoj, neskor sa to zacalo opakovat ked priatel mi chcel urobit radost a doniesli sme si male plemeno psika jack russela lebo predtym som ja malaeste u svojejmami 18 rokov psa a na starobu sme ho museli dat utratit, no vratim saoni mali psa len na dvore a svokra mojho psa asi zobrala ako nase dietapretoze sa zacala starat do jeho starostlivosti presvedcilanasnech nezamykame ze ked budeme v praci vyvenci ho robila som len na 8 hod smeny ale kedze bol maly suhlasila som, bola to obrovska chyba problemy zacali zas davala mu jest co chcela a on potom hnackoval a vracal ale viete ako to na dedine a ako krmia psov, zas mi zacala sa starat do kuchyni aj spalni kukala do chladnicky, brala pradlo, smetie a sama mala bordel, zas zacali hadky a jej stale sa urazanie a potom plakanie pred synackom ze ona chce len pomoct a ked bez dovolenia mi zobrala psa na navstevu k jej rodine zacali sa dvere zamykat znovu, priatel stale nechce odist a jarozmyslam ze pojddm sama ze si kupim nejaky 1izbovy byt abo co, obidvaja dobre zarobime, dalsie okolo problemy su aj boli ako napr. Klopkanie na dvere a hned vojde a furt daco chce ako napisat email, nevie daco namobile nastavit, potom pride svokor daco mu treba furt otravuju, ne raz nas vyrusili, za den minimalne 10 krat pridu a je im jedno ci mi sa rozpravame normalne ma svokra prerusi a riesi zo synom svoj problem, nehovorim to ze niekolkokrat som mala vykrutenu ziarovku aby sme setrili elektriku ci nestaci jedna ziarovka pritom si platime elektriku, priatel mi pri hadkepovedal ze on nebudeplatit hypoteku a ze uz sme tu dali nejake peniaze ale aj pri prerabani tej jednej izbe svokramontovala nos a hovorila co a ako mame dat napr dajte svetlejsi nabytok budete mat tmavu izbu atd nechala som sa odzubat teraz ma na mna dobru vyhovorku ze sme uz dali na byvanie nejake peniaze a ze si urobime vlastny vchod aj kupelnu no neverim zeby sa tim nieco zlepsilo a ako by som mohla mat nejake rodinne navstevy, neviem ako dalej takto to je uz 4 roky a dieta pri nej nechcem mat no priatel mi povedal ze on inde dieta nebude mat ze ako chcem vyzit s dietatom a hypotekou tak uz rozmyslam ze odidem sama bojim sa ze ked ostanem zblaznim sa, chytam uz hysaky ked vidim ako mi prevesuje pradlo je este toho mnoho veci co mi navystrajala len nevladzem pisat 😀

pallacinka29
11. jan 2017

Poviem to veeeeeľmi jednoducho, utekaj kade ľahšie... To sa bude len a len zhoršovať, bude Ti čoraz viac odoberať energiu neustále doťahovanie sa s ňou a nemá zmysel, aby si dusila v sebe niečo, čo je Ti proti srsti. Jej správanie je nanajvýš primitívne, neokrôchané, nevychované.... Držím palce, aby si/ste to čo najskôr vyriešila/vyriešili. 🙂

babatinko666
11. jan 2017

Ahoj, poviem ti len jedno utekaj co mozes a co najskor ziaden dom, peniaze nestoja za ten pokoj vo vlastnom. A rokmi.sa to bude len.zhorsovat az sa z toho zblaznis. Nie je to jediny chlap na zemi a ak o teba bude stat bude stebou hocikde. My sice nebyvame zo svokrou ale poviem ti ze skusala mat jej pripomienky na vsetko, no ja som ju stopla hned na zaciatku, muz sa ma zastal a bol pokoj. A moze sa aj na hlavu postavit. Sice somnou stale superi o to kto sa postara o jej synacika lepsie ale moj muz vie ze cestu ma volnu avsak ziadna zena to nebude tolerovat.

miuska99
11. jan 2017

@michaela737 to čo je za svokru, prečo to toleruješ ? To sa nezmení, odíď čím skôr. Ja by som to vydržala max týždeň a už by ma tam nebolo. Tvoj priateľ od mamičky asi neodíde, hľadaj samostatnejšieho🙂

lintu
11. jan 2017

buď ťa v tej rodine berú ako parazita, proti ktorému treba bojovať alebo to skutočne nemyslia až tak zle, len ich domov, ich pravidlá a ich model rodiny, ktorí oni na rozdiel od teba považujú za normálni.... nerozmýšľaj nad tým, či je to normálne alebo nie.... každému vyhovuje niečo iné... keď sa situácia nezmenila počas predošlých štyroch rokov, tak ľahko sa ani nezmení... choď preč... stále je tu možnosť, že toho tvojho osvieti a príde za tebou.... teraz nad takými vecami nemá dôvod uvažovať,... síce sa občas pohádate, ale stále si tam a jemu sa dostáva všetkého, čo potrebuje

teegreen
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lavender273
11. jan 2017

Bohuzial byvas v jej dome takze velmi na vyber nemas. Mam pocit ze tu nepomoze ani vysvetlovanie, zamykanie atd. Tu pomoze len osamostatnenie. Bud tvoj

lavender273
11. jan 2017

uuuups rychle prsty..som odoslala skor ako som dopisala 😀

Bud tvoj priatel pojde s tebou (ale pochybujem ) alebo nech si ostane pri mamicke a nech si najde taku ktorej to vadit nebude. Ked tam ostanes nebudes mat pokoj a prides o nervy. Alebo ( ak by to bol ciastocne aj tvoj dom ) tak by si jej mohla robit to iste. Hrabat sa vo veciach, kritizovat ... dat jej trosku vlastnej mediciny.

michaela737
autor
11. jan 2017

Dakujem za rady a som rada ze ste ma podporili, vidim ze ste sa zhodli tak uz mozem len dufat ze priatel pojde za mnou co sa bojim ze tak nebude, ale trpeit uz nemienim

michaela737
autor
11. jan 2017

Takze zacnem si vybavovat byvanie drzte mi palce 😉

selena2
11. jan 2017

Ja som bola v takej situacii ako ty.Ako cez kopirák.Prerobili sme si u svokrovcov podkrovie,stálo to veĺa peňazí a nič sa nezmenilo...Presne situácie ako opisuješ ty.Ibaže ja mám už dve deti.Teraz sme si kúpili svoj dom a na jar sa sťahujeme.Nikdy by si nemala pokoj.Utekaj.

papricka33
11. jan 2017

Priatel s tebou nepojde na 80%. Je jedinacik, niekedy to nezvladnu ani takí, ktorí majú súrodencov. Cíti sa zaviazaný, je jediný kto by sa o mamu neskôr postaral a ona mu toto rozhodnutie očividne neuľahčuje

katka253111
11. jan 2017

V mnohom som sa nasla... zial :(

tina1988
11. jan 2017

Z vlastnej zlej skusenosti ti poradim len jedno - zbal sa a utekaj kade lahsie kym je cas. Ver mi, ze ani vlastny vchod a ani nic podobne by urcite nepomohlo. A ked pride dieta bude to este ovela horsie. Nech ostane byvat pri mamicke, ked sa mu tam tak paci a ty si zariad svoj vlastny zivot.

zdena12345
11. jan 2017

Stastie manzelov je priamo umerne vzdialenosti od svokrovcov

alicka850
11. jan 2017

@michaela737 ja Ti poradim z vlastnej skusenosti. Opisala si nieco podobne ako som mala ja- tiez sme sa dohodli, ze tam budeme len na cas, tiez sme si prerobili ciastocne aby sme mali aspon vlastnu kuchynu a kupelnu. Nepomohlo. Ked je svokra taky typ ako tvoja /a moja ex/ nepomoze ti to, ze mas svoju izbu a kuchynu, aj tak ti tam bude chodit, dohoda nemozna. Jedina sanca je sa odstahovat. Moj ex tvrdil, ako by bol nestastny inde a ako nemoze ist byvat do bytu, lebo tam by bol nestastny a aka to je hlupost, ked mozme byvat v dome. Tiez som parkrat bola zbalena, ale ukecal ma. A vies ako to dopadlo? Vydala som sa, narodila sa nam dcera a vtedy uz ex definitivme odietol odist, ved uz ma ma istu, ako sa vyjadrila svokra. Po 4 rokoch mamzelstva som odisla aj s dcerou do prenajateho bytu a bol to moj najlepsi krok v zivote. Ostal s mamou, rozviedli nas za 20minut. Taketo typy muzov sa nemenia, radsej odid a uvodis. Ak ta miluje, pojde s tebou. Ak ma radsej svoj mamahotel, aspon nestracas cas s muzom, ktory nestoji za to.

erickatt
11. jan 2017

Bez Foreste Bez. A dalekooooo

alaguema
11. jan 2017

@michaela737 Nechce platiť hypotéku a to je dôvod, aby si nechal hrubo zasahovať do súkromia? A čo za ťažké prachy ste investovali do tej jednej izby? Nechápeš, že to sú len výhovorky a jeho problém je celkom inde? Naviazaný na matku, možno aj pohodlný a nesamostatný. Problém nie je svokra, ale frajer. Pri prvých problémoch by normálny muž riešil samostatné bývanie. Tí ostatní sa vyhovárajú a hľadajú spôsob, ako ostať tam, kde sú.

miuska99
11. jan 2017

@zdena12345 juj moja je 180 km od mňa 🙂 vidím ju tak raz do roka 🙂

miuska99
11. jan 2017

@michaela737 Hľadaj si to bývanie, ak ťa má rád priateľ príde za tebou. A ako miuska99 píše, čím je svokra ďalej, tým lepšie 🙂

lucinka511
11. jan 2017

vymen bydlisko a ja priatela,VEd dom mozte z apar rokov dedti,predate splatite hypoteku,,ale takto byvat a este do toho investovat s aneoplati,aj kebzye ten dom je uz vas prerabka sa neoplati,to skor postavit novy dom,,ale to je daleka buducnost,,,na zactiako ak si spominala ,ze ams dost penazi,tak si anjdi sama byvanie,lebo v takom dome s takou svokrou ta porazi slak..A praitel je jedinak,rozmaznany,,ktovie ci pride za tebou,,ale tak rataj so vsetkym,,a spolahni sa uz len na seba,Drzim palce.

zitova
11. jan 2017

Rychlo prec. On kdd chce, nech ide s tebou. Ked nie, bude ti lepsie samej

katkakovac
11. jan 2017

Riesila som, kedysi davno, z terajsim partnerom. Maminka bola doma general, vsetci posluchali. Chodila nam do skrin, vsetko upratovala. Pritom je leniva a bordelar, len sa chcela ukazat. Nakoniec prisiel moj s tym, ze mama chce, aby sme sa rozisli. To sme mali 18-19 rokov, uz sme spolu takmer byvali. Tak som mu dala na vyber, bud ja a bude mat maximum priestoru a slobody, alebo mamicka, ktora ho bude ovladat cely zivot. Este som mu povedala, ze ak zostane u mamicky, tak sa od nervov v 40 obesi, lebo s nou sa zit neda, je to tyran a manipulator. Dostal cas na premyslenie a mamicku pekne krasne vypoklonkoval z domu. (Dom ma inde, tuto jej vsak platili vsetky naklady, tak preco ist prec) Je to 12 rokov, este par rokov trvalo, kym sa to uplne utriaslo, nakoniec ju musel doslova poslat do p****. Odvtedy je pokoj. Zijeme si stastni sami. Vidime ju 2x do roka na cca 2 hodiny, viac nie je treba. Muz az casom pochopil, co mu vlastne robila a je stastny, ze ma od nej pokoj. Daj tvojmu na vyber. Ak odmietne, odid. Ziadne peniaze za to nestoja. Bude ti lepsie samej. Muzov bracho zo zenou a synom takto zostal zo svokrou v jednom dome, lebo uz tam vrazili prachy. Je tam peklo na zemi.

hivanik
11. jan 2017

Nechapem zmyslanie svokier, ze oni chcu len dobre a v konecnom dosledku robia peklo medzi mladymi. Ak chcela aby ste ostali u nich tak ma respektovat Vase pravidla. Kebyze pri mne nestal partner tak sa nemame o com bavit. Dakujem ....., ze nemusim byvat zo svokrou pod jednou strechou. Stoj si za svojim a nedovol aby ti niekto znicil zivot.

sissy27
11. jan 2017

@michaela737 nemáš problém s pani matkou, máš problém s mamičkárom... jasne ti povedal, že odísť od rodičov nehodlá, tak máš dve možnosti - buď sa prispôsobiť a čakať tak 50 rokov, kým sa oni pominú a budete mať súkromie, alebo si zariadiš svoj život bez nich - a či sa on spamätá, pochopí a pôjde za tebou, alebo ostane s mamičkou, to už je na ňom... ale myslím, že odpoveď poznáš... Každopádne kým ste v ich dome, tak zabudni na nejaké svoje potreby, súkromie, požiadavky... platia tam ich pravidlá a tie sú aké sú...

stanulienkat
11. jan 2017

pomooooc, utekaaaaaajjj!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Toto si vydrzala 4 roky???? Ty si panna Orleanska

ipetka
11. jan 2017

Poznam velmi dobre..zijeme tiez zo svokrou 5 rok.Bohuzial u nas to je tak ze doteraz neboli financie na vlastne byvanie.A poviem ti bud rada ze nemas dieta.Ja mam 5 rocneho syna a tie raple co chytam ked ja zakazem ona da,ked ja poviem nie tak ona ano a detto ked ja uvarim ona donese svoje lebo lepsie vari,pouzivam vela prasku na pranie,pradlo vyvesavam zle poznam velmi dobre.U nas chodi regulovat k nam aj radiator aby sa nekurilo velmi,tiez mi berie moje oblecenie ked som mimo a perie (uz mi takto ponicila tolko veci),no peklo na zemiiii 😤. Chvalabohu sa nam podarilo vybavit hypoteku uz lebo tie sceny co ja uz robim to si nevies predstavit.Nemohla som ist do prace lebo som na predlzenej materskej s malym a s jednym platom by to bolo fakt drat hubu.Ale moja rada znie - mas vacsie stastie ako ja -mas financie tak bez prec.Moj muz nieje mamickin maznak velakrat sa on sam s nou hada do krvi ale s nou neurobi nic ona si ide svoj "film"..Ty chod a zariad si zivot po svojom.Ked tvoj pride a bude chciet byt s tebou tak bude aj ked o tom pochybujem..Ina by ho uz velmi davno kopla do....😉Pre svokricky sme my -priatelky/zeny ich milacikov naozaj ako parazity ktore neznesu.Dufam ze nebudem taka ista 😃Ale budem sa snazit dat nato pozor a tebe drzim palce 😊

xstelinka
11. jan 2017

Nebude to lepšie. Tam sa neprestrihla pupocna šnúra, vždy budú na sebe lipnúť a ty tam budeš neželaný hosť.

tinuskamartinuska
11. jan 2017

dievča,.....musí ti asi veľmi záležať na tom chlapovi...:(
ale bež, ako ti tu radia ženy, ..
toto znášať celý život ? prosím ťa, nebud blbá. on ti za to nestojí. Keby stál za to, povie jasne matke,že nech sa nemieša, prípadne odíde s tebou do bytu nejakého,hocikde,ale DALEKO od nich,nie že o ulicu, komplikuje to to, že je jedináčik, to všetko sú také okolnosti, že mama ho nikdy nenechá na pokoji, jedine,keby bol v druhom štáte,ale priprav sa, že aj tam mu bude vyvolávať, majú sa radi,lebo sú jedináčik a matka,ktorá ho porodila..
nebud hlúpa naozaj,a utekaj preč od takej rodiny, to čo je za ženskú preboha, čo toto robí ? to sa naozaj nehanbí tá jeho matka ?hrabať sa dospelej žene vo veciach ?! to by som si nedala teda...
máte sa o seba sami postarať, a hanba je to jej, nie tvoja, vysvetli to priateľovi,ak pochopí ,tak odíde s tebou,ak nie,tak nech ostane doma toto chceš znášať celý život ???

sardinka32
11. jan 2017

@michaela737 Chcela si situaciu opisat strucne a je to na 2 A4 😉 a vraj to este nie je vsetko, co buduca svokra vyvadza ...to uz hovori same za seba. Znova si to precitaj a porozmyslaj. Ked Ti tolko vela veci vadi, chces tam napriek tomu ostat? Co Ta tam drzi? Chlap? Radsej budem sama, ako s takymto ceckom. Chapem, ze je jedinacik a povazuje za svoju povinnost sa o mamu postarat, to vsak neznamena, ze s nou musite nevyhnutne aj byvat. Ak sa nechce osamostatnit a Teba dat na prve miesto, ako svoju buducu manzelku, s ktoru by si chcel zalozit rodinu, nie je o com. Utekaj z kratsej cesty a bud rada, ze svokra sa vyfarbila uz teraz a nie az ked by si bola vydata a mala s jej synom aj deti.

marcelatje
11. jan 2017

@michaela737 ani som úvodný príspevok nedočítala do konca, máš len dve možnosti naučiť sa s tým žiť, alebo niečo urobiť.
Ak ti niečo vadí a nie si ochotná to akceptovať časom ti to bude vadiť ešte viac