Svokra nám nechala byt a chodí neohlásene na návštevy

31. jan 2023

Ahojte, svokra nam nechala jednoizbovy byt, kym si nedosporime na svoj...mame male babatko...a uz 3x sa stalo, ze prisla neohlasene na navstevu a ja som nebola doma....ona si otvorila dvere, necha tu nieco pre malu v izbe aj v kuchyni a ja som nechala bordel 🤦..hanbim sa jak pes 😀..je to podla vas normalne ? Este bolo pocut cez telefon jej nasraty hlas, akoto, ze nie som doma...manzel sa nahneval po telefone so mnou, ze ju zdrbe...no ja si netrufam ju sudit, ani jej nic povedat, kedze je tento byt pisany na nu...este podotknem, ze aj so svokrom tu bola....byva 15 min peso od nas, ze mohla prist aj zajtra...

katka2602
31. jan 2023

Pri všetkej úcte a vďaka, toto nie je ok. Keď už vám ho prepožičiava, tak by mala tolerovať vaše súkromie. Ak chce prísť nech sa vopred ohlási.

katka2602
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
anjelicek26
31. jan 2023

Toto s nou musi doriesit manzel a nie, ze ju zdrbe - nekazte si vztahy - ale v klude vysvetli, ze vy jej tiez po dome nebehate, ked tam nie je a ze by sa jej to tiez nepacilo... ze zdvihnut telefon a poslat whatsapp spravu par hodin pred tym, nez ju "napadne" dojst je predsa to najjednoduchsie na svete... proste poziadat, nech to uz nerobi a vysvetlit preco, ked jej to nedoslo samej...ale slusne...zdrbat ju mozete nabuduce, ak by to spravila este raz...

syslik81
31. jan 2023

ak platite aj najomm a ucty tak si s ou muz musi pohovorit a ak sa to zopakuje vymenit zamok alebo sa odstahovat -zial stareho psa novym kusom nenaucis

pinkgirl
31. jan 2023

Veď si to normálne vykomunikujte. Býva od vás 15 minút, tak asi nejde o život ohrozujúci stav, keď tú hračku donesie v čase keď budeš doma. Jasné keď pôjde okolo nech najpr zavolá a overí si či si doma. Ak nie, tak nech si to vezme domov a niekto z vas sa po to môže neskôr u nej zastaviť. Alebo ak pôjde o niečo súrne a nebudeš doma, tak jedine s tvojím súhlasom po telefóne nech ti to nechá v byte na chodbe.
Máte právo na súkromie aj keď si "v jej nájme". To sa dá určite dohodnúť.

tykat
31. jan 2023

To akoze ani neupratala? Nabuduce nechaj listocek na viditelnom mieste co ma urobit ked uz teda dojde "na prepadovku".

miadi
31. jan 2023

V jednoizbovom byte bordel? 😃Tak si povedz ze mate vela veci a malo miesta nemala si to kde dat. Svokre povedz ze nie si pn ale na materskej a samozrejme nie si non stop doma. Ze ju velmi rada uvidis len nech najprv zavola ci si doma.

autor
31. jan 2023

@anjelicek26 jasne ze slusne, zle som sa vyjadrila...spravila to uz 3x a to ju uz manzel upozornil...a len odkedy je mala na svete 😃 co su 3 mesiace...tu bola takto, ze sama si otvorila

dada0902
31. jan 2023

Jeblo by ma raz svokor tiež mal naše kľúče a ešte normálne povedal keď sme boli v robote išiel som okolo tak som išiel ku vám kávu som si spravil kukám ze to co odvtedy už nás kľúč nemal to bol ešte prvý byt v ktorom sme boli a nebol jeho čiže právo na to nemal a ešte on je typ človeka co smejdi po celom byte vytocena som bola neskutočne čiže viem ako sa cítiš no len nech jej povie ze si to neželáte ze byť vám prenechal té si to vážite ale chcete vedieť o jej návšteve vopred

autor
31. jan 2023

@miadi no ano bordel, lebo pri 3 mesacnom babatku, ktore cely den len place a manzel je na sluzobke, varim si , kojim, kocikujem -iba tam mi spinka, nonstop ozvravia vsetko, cize nonstop periem, zehlim :D tak ano...mam bordel sem- ttam priznam sa....nepomaha mi nikto s nicim

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
miadi
31. jan 2023

Mam dve deti velky dom boli dlhodobo kojene nikto mi nepomahal. Ale to nebola vycitka pisala si ze sa Hanbis ako pes. Tak som ti chcela pomoct .

jazula
31. jan 2023

Ja by som jej povedala, že nehnevajte sa, ale bežne malú dojčím a nosíme sa koža na kožu (=hore bez), bábo každú chvíľu aj spí, poprosím prísť len po vzájomnej dohode 😉

jazula
31. jan 2023

Ja som si ale toto musela najskôr vysvetliť s priateľom…nechápal že jeho mama nemôže prísť kedy chce pozriet malú. A potom pár krát prišiel domov práve vtedy, keď som sedela na wecku s otvorenými dverami, aby som videla na malú v prenosnej postieľke 😂. Odvtedy už “svokra” neohlásene prišla len raz 😉. Možno keby prišla tvoja svokra neohlásene aj so svokrom a našli ťa dojčiť (ani by som sa nepohla sa zakryť), tak by tiež prestali prepadovky 😅

yvanielka
31. jan 2023

Nie je to normálne a teda keď už prišla tak ti s tým neporiadkom mala pomôcť, niečo navariť a vrátila by si sa do čistého bytu s teplým jedlom, to je obrovská pomoc pri takom malom bábätku.

andreatytler
31. jan 2023

Aj jej platite za prenajom? Kto plati elektriku, dane a ine vydavky na byt?

kristinapetronela
31. jan 2023

Noo neviem aká je inak svokra ci prišla sliedit alebo len nechcela zvoniť lebo spite ,tak si otvorila .mne niektorí ľudia vadia ,ale zas niektorí nie 🙂

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
kristinka92
31. jan 2023

@andreatytler myslím že to je jedno nie? aj keby to neplatili, to neznamená že teraz automaticky nemajú právo na súkromie. návšteva sa ma slusne ohlásiť, tým by hneď opadlo urážanie sa zato, že nebola zrovna na povel doma keď nehohlasene prišla … a nie že si ešte otvorí kľúčom a kontroluje stav. ja som v tom obdobi kojila hore bez, teraz zase s prepáčením idem na wc a musím mat otvorené dvere aby som videla čo robila dcéra, asi by mi nebolo prijemne keby mi zrazu otvoria vchodové dvere v ten moment…

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
andreatytler
31. jan 2023

@kristinka92 Pytam sa preto ze mozno svokra celu tuto transakciu pochopila inac ako autorka a jej muz. Mozno svokra sa na to pozera tak, ze tu mate nahradny kluc od mojho bytu, mozete tu zit. Ale byt je moj a tym padom si sem pridem kedy chcem. Ak by oni platili za prenajom mali by vacsiu paku v tom ze maju pravo na sukromie, kedze si zan platia. Kludne je mozne ze svorka to chape tak ze kedze im pomohla, ma pravo sa spravat ako dalsi clen ich rodiny a nemusi sa ohlasovat. Ze proste platia dan za to ze ich nechala vo svojom byte.
Ja si neviem celkom dobre predstavit ze by som zila v niekoho byte zadarmo a ked sa majitel nesprava podla mojich predstav, tak by som sa stazovala.

dusankomoj
31. jan 2023

Vymeň zámok a povedz,že si nechtiac zalomila kľúč. Nový jej nenúkaj a keď ho bude na drzovku pýtať,tak nastal čas na priamy rozhovor.

kristinka92
31. jan 2023

@andreatytler chápem tvoj nazor, ale nemyslím že by nato mala morálne právo. ja si to napríklad neviem predstavit že ponúknem svojmu dieťaťu byt na bývanie, hoci aj zadarmo a dojdem si tam s tým, že veď mi to tu patri. súkromie je súkromie. nemôže ho len tak narúšať. myslím že nikomu by sa to nepáčilo, keby sú na ich mieste. keby sexovali na gauci a zrazu si otvorí dvere? alebo je na tom wcku na veľkej? alebo keď bola v sestonedeli a behala v tých sieťových nohavickach s holým zadkom? veď haloooo, to je choré niekomu bez slova vpálit do bytu

andreatytler
31. jan 2023

@kristinka92 Ano, urcite, ty a ja by sme nikomu nevosli do bytu aj keby sme ho pozicali zdarma. Ale citala som tu uz nejednu debatu o tom kedy svokry/svokrovia vojdu do bytu neohlaseni a ten ani nie je ich... akurat maju nahradny kluc a doma sa nudia. Nechapem ako si to zdovodnuju. Ze ked su rodina, maju na to pravo? Ze donesu hracku pre vnucika a tak maju na to pravo?

slavomira236
31. jan 2023

My ja mama ma kľúč od domu a keď nie som doma náhodou otvorí si uvarí kávu sadne na záhradu ...nikdy sa nekhlasuje na návštevu ja s tým problém nemam

simona20201309
31. jan 2023

Za bordel pri malom bábätku sa naozaj hanbiť absolútne nemusíš! Ani sa neospravedlnuj a nevysvetluj. Pri takom bábätku nie je možné mat nonstop tip top domácnost.

A k tu všetkému co tu odznelo.... ja sama mam kľúče od rodičovského bytu, kde sa stále cítim ako doma, ale nikdy by som si nedovolila prísť bez toho, aby som zavolala mamke alebo ocovi, ze prídem. Nikdy! Posledné po čom tuzim, je prísť v nevhodnej chvíli 🙄
Aj keď sú doma, a vedia ze prídem, tak zvonim. Neotvorim si sama.

simona20201309
31. jan 2023

@miadi ty máš stále tip top poriadok? Ja sa snažím pred odchodom z domu vždy upratať tak, ze keby prišla neocakavana návšteva, tak sa nemusím hanbiť. Ale teda až od istého veku deti. Najmladšia ma 3r a až teraz sa mi to darí, aj to nie vždy. Obdivujem ženy ktoré to dokážu- mat nonstop upratané a vždy byť pripravený na nečakanú návštevu. Privítam nejaké rady 😀

svetlonos
31. jan 2023

Tiez by som vymenila kluc a zamok s jej klucom jej vratila. So slovami, ze vam narusa sukromie. Samozrejme by to urobil jej syn. A ze ak s tym nieje stotoznena, pojdeme do podnajmu. Pretoze pokial chce pomoct, neuzurpuje si narok na nase sukromie. Skoda, ze vam nevystila s muzom pri peknych chvilkach v akcii. Keby tak okoktavela a doslo jej to jej blbe nemiestne chovanie.

simona20201309
31. jan 2023

@svetlonos toto by bolo podľa mňa cez čiaru. Je to jej byt a oni naozaj nemajú právo vymeniť zamok. Skôr s tou druhou časťou súhlasím. Povedat jej, ak nemieni dodržiavať ich súkromie, odídu do podnájmu. A skutočne by som odišla.

thereisabear
31. jan 2023

Nabudúce jej otvor v spodnom prádle alebo rovno nahá, že si akurát bola v sprche. Možno jej dôjde...