Problémy s bývalým priateľom

lusinda13
5. aug 2020

Ahojte.prisla som sem o radu a trošku podporu.mam 3 a pol ročného synčeka s expriatelom ktorý sa mi už dlhšiu dobu vyhráža že sa bude so mnou súdiť o syna že on má peniaze a dokáže všetko čo si zaumieni.zije od vtedy ako sa malý narodil v zahraničí chodí malého pozerať približne tak 1 za mesiac.je to typ človeka dosť manipulativny myslí si že všetko môže a nad každého má navrch. syn žije so mnou u mojej maminy od svojho prvého mesiacika.ma tu kamarátov celú rodinu všetko tu pozná .mám sa báť .ako mám postupovať? Je tu prosím niekto kto sa do toho viac vyzná akcie mi poradiť.uz som pomaly psychycky na dnezkaždodenného tyranizovania či už telefonicky ale formou sms .vopred dakujem

miskooo1987
5. aug 2020

@lusinda13 to že ti oznamuje že sa s tebou bude súdiť a že má peniaze, nie sú vyhrážky... máš aj nejaké iné ? Lebo toto moc nepouzijes...

dayinka
5. aug 2020

@lusinda13 mam nevlastnych mladsich bratov, takze v skratke ich foter o nich vobec nema zaujem, zial neplati alimenty a teraz mu hrozi ze pride o vodicak tak mamine vyvolava ze nech mu podpise papiere ze akoze jej peniaze vsetky do centu vyplatil alebo ju da na sud ze chce chalanov. Ide o to ze pokial sa mamina riadne stara (co sa aj stara)tak na sude mu mozu maximalne povolit po dohode oboch stran striedavu starostlivost. On ma vlastnu dalsiu rodinu a v nej jedno dalsie dieta takze on naozaj zaujem nema o prvych synov. Jeden ma 10 a druhy 8 a oni ho videli naposledy ked ten 8rocny mal este plienky. Talze podla mna ta chce len zastrazit a robit ti tym zle. A este som zabudla ze ich foter ma dokonca cez svoju mamu znamu na sude a nic tym nezmohol 🙂

lusinda13
autor
5. aug 2020

@dayinka mne ide aj o to že nerada by som aj striedavý starostlivosť pričom on nieje ani Slovak a bojím sa že bez môjho vedomia by ho mohol niekam zobrať a nechcite mi ho vrátiť.a ďalšia vec že s malým nikdy nebol sám .

stefi_k
5. aug 2020

Pravne maš všetko v poriadku, zverenie dietata do tvojej starostlivosti, určenie vyživneho, stretavanie a podobne.

mlska19
5. aug 2020

Takto:je to jeho otec a na stretavanie s nim ma pravo,a to rozhodne castejsie ako raz do mesiaca.Predpokladam,ze toto je kamenom urazu,ze ho malo vidi,ci? Aky ma vztah so synom?

dayinka
5. aug 2020

@lusinda13 to ani mamina nechcela a pokial poukaza na to ze su uz "dost"velky na to aby si vedeli spravit obraz o svojom "tatinkovi" sami takze keby sa zaujimal pravidelne tak sud nariadi striedavu starostlivot aj bez suhlasu matky napriek jej nesuhlasu ale nakolko on sa roky nezaujima, nic neplati tak nieje tam nic len sudne sa im riesi vyzivne nakolko staaale neplati aj ked ma exekuciu.. ale kedze ten "tvoj" maleho vidi aspon raz do mesiaca tak pravdu povediac ako otec ma narok poziadat o striedavu starostlivost ono nase blbe sudy su take ze pokial dieta nebije, nijako netyra tak ako otec ma pravo taktiez hyt so svojim dietatom.. je to cele zle! Pretoze ta chapem skrz maminu cim si musela prejst a pokial bratia nevyrastu nebude mat pokoj od neho ... prispieva ti nieco ??? Syn ho ma rad ?? Neboji sa ho

mlska19
5. aug 2020

@dayinka Co je zle na tom,aby sa otec stretaval so svojimi dietatom?Preboha,damy,na spravenie dietata je chlap dobry a zrazu sa sibnutim carovneho prutika zmeni na manipulativneho sociopata,ktory vam a vasmu dietatu chce len zle?Vzite sa trochu aj do tych chlapov,ved sa musia citit ako chodiace spermobanky skrizene s bankomatom na vyzivne.Robit si prieky skrze dieta je ubohe a zial,v tomto zeny nijako nezaostavaju za muzmi.

dayinka
5. aug 2020

@mlska19 ja som nepovedala ze stretavat sa syn s otcom je zle ja som len vyjadrila svoj nazor ze moja mamina so svojim byvali s ktorym ma dve deti to bolo uplne na nic nakolko on 10 rokov sa neozval,neplati a mamine sa ozv3 az mu hrozi ze za neplatenie alimentov mu zoberu vodicak a to ich naposledy videl este ako male deti ktore nevedeli pomali rozpravat a ten najmensi ani chodit este. Neviem ako je na tom autorka presne a preto som sa pytala ze ci sa mali neboji a ci syn ho ma rad lebo uprimne moji bratia ani by nevedeli ako ich "tatko" vypadal keby sme nejami nejaku starsiu fotku odlozenu. Sama som pisala ze ziaden sud nezakaze styk s druhym rodicom pokial tam nieje nieco zle. Nemyslela som tym nijako nic zle len som vyjadrila svoj nazor

lusinda13
autor
5. aug 2020

@mlska19 prišla som sem o radu a nie hlúpe pripomienky mrzí ma že som sa vôbec dočkala takejto odpovede.neviete čím som si prešla ako to vôbec u nás chodí.a čo je vlastne on zac.ja do dnešného dňa som napriek všetkým nadavkam opovrhovanim k nemu chovala s uctou a otvárala mu dvere na našom byte s nádejou že môže byť dobre.ale zdravie ma každý iba jedno

dayinka
5. aug 2020

@lusinda13 ja ta uplne chapem a nech si tu pise kto chce co chce chapem ze kazdy ma narok vidiet svoje deti a uprimne by som nebranila pokial sa riadne postara a ma uprimny zaujem ale taktiez viem co dokaze manipulacia

hivanik
5. aug 2020

@mlska19 ...ked sa pozrieme na pripad nedavno medializovany o unose dvoch deti do zahranicia vlastnym otcom ....tak myslim, ze autorka ma pravo obavat sa. Predsa ina kultura.

dayinka
5. aug 2020

@hivanik davam ti za pravdu a tu je jedno otec neotec, nakolko ani prevzna vacsina otcov nemysli na to ze maju tiez pravo aj matky byt s detmi. Tu si oni idu vacsinou tvrdo za svojim a vobec nieje problem s unosom. A kym sa to vyriesi moze trvat velmi dlho alebo v horsom pripade sa to ani nevyriesi

marca12
5. aug 2020

@lusinda13 viem si predstavit,co prezivas. Musis sa naucit nebrat si jeho vydieranie,lebo sa zblaznis. A bude este horsie. Zacne huckat maleho,kydat na teba a nahovorit ho,aby zil s nim. Kvoli tomu musis zacat zvladat jeho teror,lebo to bude psycho.

mlska19
5. aug 2020

@lusinda13 Prepac,ak sa ti moje pripomienky zdaju hlupe,na jeho vztah so synom a dovody stretavania/nestretavania sa vas bude pytat aj sudca.Pre vsetkych bude lepsie hladat cestu ako sa dohodnut,bez ohladu na vas rozpadnuty partnersky vztah.Rodicmi budete navzdy,takze treba spolupracovat a ano,aj sa o cas traveny s dietatom delit.Dieta nie je majetkom jedneho z rodicov,ktore mu ten druhy chce "ukradnut".

lusinda13
autor
5. aug 2020

@marca12 už teraz je to psycho bojím sa každého dňa čo má prist

mlska19
5. aug 2020

@hivabik Hovoris o extreme,ktory bol vyvrcholenim dlhodobeho sporu rodicov. Nech je vystrahou vsetkym rozhadanym rodicom.Dolezite je ten konflikt deeskalovat predtym nez k tomuto dojde.
@lusinda13 Osobne sa stretavam aj pracovne s pripadmi sporov o deti,a ako zakladny problem sa da identifikovat katastrofalna komunikacia medzi byvalymi partnermi a dusno vychadzajuce z rozpadnuteho vztahu.Toto ked sa cim skor nerozsekne,je zle.Do toho sa pripajaju huckajuce osoby na oboch stranach-najcastejsie matky oboch rodicov a rozvedeni/e kamarati/ky. Nedaj si!to mu/jej nedaruj!Nech plati/sa stara,ked spravil/-a toto ci tamto!A krivdy sa nabaluju.Takze ak to len trochu ide,treba sa stretnut na neutralnej pode,sami bez vasich podporovatelov,a skusit si v zaujme dietata odpustit skrachovany vztah.Povedat si o svojich predstavach a byt pripraveni z nich nieco zlavit.Ak toto nie je rada,ktoru si chcela,je mi luto. Ale je to druhy rodic tvojho dietata,nie obchodny partner,ktoremu vypovies zmluvu a uz nikdy o nom nemusis pocut.Rozmysli si to,neboj sa a sama mu zavolaj,nech sa nabuduce spolu stretnete niekde v kaviarni.Nebud ani ustrachana,ani agresivna.

simuskaaa123
5. aug 2020

Tiež som si tým prešla.. Že mi malú zoberie, lebo jej nedávam jest a mame doma zimu. Mala jedla pravidelne, ale mala reflux preto nenabrala na váhe veľa. V zime sme mali 21 stupňov co bolo u mňa v izbe ako peklo. Na súde som to spomenula a ex sa vyjadril, že mi tým len pohrozil, aby som sa začala už riadne starať o ňu 🤦‍♀️🤦‍♀️pritom sme sa rozišli keď mala 10 dní ale za ten týždeň čo sme boli doma sa na ňu ledva pozrel. Súd bol kedd mala 4 mesiace. Teraz ma 10 mesiacov a on sa už od apríla neozval, síce čakám ze sa ozve lebo konečne máme exekútora za výživné.. Na súde vykrikoval ako bude chodiť za malu, ako na záujem.. Chodil 2x do mesiaca a dostal 2x do týždňa takže jak pipina čakám a nič.. Co viem tak jeho sestra. A mama čakajú, kým bude mať mala rok aby ma dali na súd nech si ju môžu brat bezo mňa.. Ale nemyslím si, že budú úspešne. Dostanú zrejme v mojej prítomnosti styk ako má aj on tak uvidíme.. Tiež vtedy navrhoval 2x do týždňa na 6 hodín bezo mňa, ale to mu neprešlo.. Vyhrážal sa aj striedavou ale.. Nemyslím si.. Co o ňom giem, že býva niekde 120km od nás a tento mesiac plánuje svadbu a možno ma druhé na ceste..

miadi
6. aug 2020

Striedavu starostlivost sud nedovoli ked nežije otec blizko teba este k tomu mimo Svk. Ty sa ale hlavne sustred na to aky je otec. Dieta potrebuje aj otca . Mali by ste obaja chciet to naj pre dieta a naučit sa spolupracovat a nerobit si naprieky cez dieta . Ked nie je kriminalnik alkač socka tak o 3.5r dieta by nemal byt problem sa postarat. Nerob mu problemy ked chce vidiet syna a on nebude robit tebe. Dvaja vyzreti ludia by to mohli zvladnut. Aj on mà pravo mat dieta bez teba hoci sa ti to nepači. Mozno si manipulator ty ked mu nechces dopriat dieta viac . A urazaj sa kolko chces za moj hlupo objektivny nàzor. Ty by si sa mala tiez snažit vychadzat snim koli vašmu synovi nech Ta ex ako kolkej urazil . Zlomil srdce ukrivdil. Hlavne je že na dieta je dobry tak sa musis odosobnit ( ked si mu nevedela vybrat lepšieho otca) neries cez dieta urazene ego ale važ si zaujem otca. Kopec takychto deti o ktore otec zaujem nema trpi .. a kopec deti trpi ked sa rodicia cez deti natahuju . Mam znamu co ju chlap podvadzal tak od 5m dcerka chodi kazdy druhy vikend k otcovi a funguju ok kazdy mà novu manzekku manzela a nerobia tahanice s dietatom Lebo nech bol ex aky chce ona z toho nerobi vojnu.

mogaa
6. aug 2020

@lusinda13 v prvom rade žiadaj o zverenie dieťaťa do tvojej starostlivosti a výživné....a neboj dieťa mu nezveria, ako sa oň chce starať keď je v zahraničí a pracuje? všetky sms, maily si odkladaj a rieš to cez právnika......súd mu určí výživné a styk otca s dieťaťom, nemáš sa čoho báť....on je v zahraničí tam mu s dieťaťom nemá kto pomôcť a dieťa má zázemie na Slovensku.....

mogaa
6. aug 2020

@lusinda13 píšem ti IP