Problémy s priateľom

gita17
7. feb 2016

Potrebovala by som poradit ohladne vztahu s priatelom. Chodime spolu uz 10 rokov, 5 rokov spolu byvame. Ja mam 28, on 32. Mam ho velmi rada, mame vela spolocneho a vie ma vzdy rozosmiat 🙂 Problem je v tom, ze je strasne lenivy a pasivny. Robi z home officu, vychadza von len ked ide s kamosmi von do krcmy, pripadne male vybavovacky. Na vianocne trhy som ho ukecavala 2 tyzdne, pricom su od nas len kusok, 3 tyzdne ho lanarim do thermal parku, nic sa mu nechce, nikam nechce ist, len doma za kompom a von chlastat s kamosmi. To ho bavi velmi, skoro kazdu sobotu sa vracia okolo 6 rana. Pije 2-3 krat do tyzdna, pocas pracovneho tyzdna podotykam postriedmejsie ( to by ho z roboty vykopli). Vstava kazdy pracovny den priblizne o pol10. Ja by som s nim robila neaku spolocnu aktivitu, ale jeho nic nebavi a do vsetkeho ho treba nutit. Sam od seba by len pil s kamosmi a hral sa na kompe. O vsetkom sa s nim musim hadat, natahovat o kazdu blbost, predvcerom som sa s nim vadila 2 hodiny o tom, nech mi kupi gazu do usi, v kuse mi tvrdil, ze doma mame urcite (jasne ze nie) vatu bla bla to mi musi stacit, ze mi urcite nic neostane z vaty v usiach bla bla vsetko vie najlepsie aj ked o domacnosti nema velky prehlad. Pokoj v dome by bol len vtedy, keby som ho nehala sediet cely zivot v jeho kresle a hrat sa pocitacove hry, nic od neho nechcela, nic by nemusel robit a ani prstom pohnut. Lenze tak to proste nemoze byt. Je tazke ho prinutit hoci aj vyniest kos, ma milion vyhovorie a je to debata na 2 hodiny. Ked mi zomrel dedko, to bol este na intrakoch, tak som chcela aby ma odprevadil domov. Samozrejme sa mu nechcelo ist z izby, tak som ho musela ukecavat, prosit sa mu. Minuly rok som bola tyzden v nemocnici, 2 zastavky od nas, diagnostikovali mi velmi vaznu nevyliecitelnu chronicku chorobu, bola som na tom psychicky dost zle a chcela som nech ma na druhy den navstivy, jasne ze mal kopec vyhovoriek, ze sak doteraz chodil kazdy den a on ma aj vlastny volny cas a vcera bol pit s kamosmi a nic sa mu nechce bla bla. Jasne ze nedosiel a to mame auto a pesi to je asi 20 min. Velmi rad mi vykrikuje, ze mu len OBCAS navarim, lebo jeho mamicka vari kazdy den a stale vypeka. Varim mu 2-3krat do tyzdna na 2 dni, cez vikend aj ranajky a celkovo sa staram. V pondelok mi vynadal, ked som prisla o 9 z plavanie, ze nie je nakupene a navare, pricom on sedel doma na riti cely den a ja som isla z roboty rovno na plavanie, na ktore mimochodom chodim koli nemu, lebo mi povedal, ze mam schudnut (nahodou s tym ma pravdu a vazne by som mala sportovat). Ked chcem ist na plavanie s nim, zase je to milion vyhovoriek preco nie, a preco musime vsetko robit spolu bla bla. Podla mna len sedime spolu na gauci a spolu vedla seba klikame do kompu. Spolu nechodime nikam, od noveho roku nemame ziadne spolocne zazitky, boli sme spolu 2krat plavat a 1krat na prechadzke. On chodi sam von s kamosmi, to ja nemusim, lebo su v tych najvacsich pajzloch a su trapni ked su ozrati. Ja nemozem ani cigaretovy dym zo zdravotnych dovodov a oni do ineho podniku nepojdu. Ani koli mne nechce zmenit lokal, aby som bola s nim. Mozno je aj rad, ze nie ked pod dohladom ked chlasce. Kazdy den sa vadime koli hovadinam, vzdy je v opozicii, nikdy si neprizna chybu a vzdy ma pocit ze vraj ho chcem dirigovat. Netusim, ci to ma komplex z detstva alebo co. Pred pol rokom na velkej rodinnej oslave jeho rodiny, kde bolo asi 30 ludi zadrel (take kolecko, kde kazdy povedal o sebe nieco), ze sa nechce zenit a mat deti. Skoro ma porazilo a plakala som asi 2 dni, potom to zahral na to, ze bol v strese pred tolkymi ludmi (jeho rodina!) a ze deti mozno raz bude chciet. Celkovo mam pocit, ze ma tento vztah nici a vadia mi kazdodenne hadky. Mam taku diagnozu, ze je citliva na stres, bojim sa, ze sa mi z tychto hadok zase zhorsi zdravotny stav. Chcem aby sa priatel zacal chovat normalne, aby nesklamaval den za dnom, mam ho rada, on vie byt aj starostlivy, niekedy ma take dni, ze je super aktivny a neda sa zastavit, ale toho je malo a nenapravi to moj celkovy dojem zo vztahu, som frustrovana. Co mam robit?

luciannka83
7. feb 2016

je to totálna troska do reálneho života. Keď budete mať deti, bude to ešte horšie. Ty sa ošališ, lebo nebudeš stíhať a on pánko za počítačom,... Dala by som mu ultimátum, že buď zo sebou dačo spraví, alebo nech ide kade ľahšie. A tie pravidelné chlastačky by som tiež zarazila, rsp. obmedzila ich napr. na 1x za mesiac.

alaguema
7. feb 2016

@timea7 je s ním od 18, to ešte zrelá nebola a zvyšok tých rokov asi čakala na zázrak a on pravdepodobne aspoň v prvých rokoch fungoval inak. Teraz zrejme začína veci vidieť inak a snaží sa o zmenu. Ale musí si prejsť tými klasickými fázami - problém najprv rozpoznať (to sa asi práve deje), prijať fakty (on sa nezmení - tam slečna asi ešte nie je) a nakoniec rozhodnutie riešiť to.

mmoni89
7. feb 2016

Tak sama musíš hlavne vediet či si takto peedstavujes prežiť život a otca vašich detí??? Mna by slahlo, to môj mužik sa krúti v domácnosti rovnako ako ja a ajtak niekedy nevieme čo skôr pri dvoch malých deťoch

timea7
7. feb 2016

@alaguema netrvá jej to nejako pridlho? Mne skutočne v iných témach pripadala, že píše rozumne, som prekvapená, že dokáže prehliadať neprehliadnuteľné. Lenivý muž v spojení s popíjaním je vražedná kombinácia 😒 😒 😒

alaguema
7. feb 2016

@timea7 to naozaj neviem 🙂

julca15
7. feb 2016

No, dievčatá tu už povedali úplne všetko. Ber nohy na plecia a utekaj. Po 10 rokoch to bude ťažké ale nikdy nie je neskoro.

bratislavcankanm
7. feb 2016

@svetluska82 ahoj, je pravda co napisala @oslo1 (niekde na 2. stranke) ... takze vyries rozvod a aj BSM co najrychlejsie... cim dlhsie to budes odkladat, tym vacsia cast bytu bude splatena a teda tym viac budes musiet zaplatit manzelovi

moonlight1210
7. feb 2016

@gita17 potencial ze sa zmeni tam teoreticky je. Ale nie kvoli tebe. To si pokaslala tou 10rocnou toleranciou.
Lenivy az tak nie je. Ked ma motivaciu, aj zadok dvihne a von ide - vid kamosi.

Ak ti uz z toho nezaplo, ze ty si len istota, zaruka a zadne vratka, ta v kolonke "po ruke", tak neviem.

Rady ako ho zmenit:
Zmen seba, svoje zmyslanie.
Iba to ho sekne cez krize a zdvihne zo stolicky.
Mysli na seba, koncentruj sa na to, co ty chces a hladaj sposoby, ako to dosiahnes bez neho.
Ked ho budes obiehat ako druzica a obcas sa fukat, ze si ta nevazi, nikdy nebudes viac nez zaloha.
A potom sa objavi ina, co mu ani kapesnik nepoda a on si pojde nohy dolamat za nou.
A ty ostanes: a toto co?! Ako moze?! Ja sa tu tralalakam roky okoloneho, varim, periem, snazim sa, vylety vymyslam, prosim, hrozim, a toto je za moju dobrotu?!
Kde je karma? Kde je trest pre tu zradu?!

Gita, ak nebudes sebou, budes prenho vzdy len ta v pozadi, krovie na scene, pohodlna istota.
Ovsem, ze ti obcas hodi udicku ako ta lubi. Vsak aj auto treba dotankovat. Ale neumyva ho, nelesti, nevysava. Ani on teba bohvieako neofukuje. Len ked vidi, zeby sluzka odisla, tak nahodi z nutnosti mod: ale to vies ze ta lubim, si fajn, co by som bez teba robil? (upratoval si sam, a to teda nie, na to si tu ty).

sardinka335
7. feb 2016

Boze moj...to su zeny tak zufale ze ostavaju s takymito chlapmi? JA nechapem čo na tom človeku maš rada, čím ta pritahuje atd....píšeš, ze ,,máme vela spoločného, a dalej len same čo on nechce a nebude a ty chceš...a to ze ta vie rozosmiat? Asi to bude skor smiech cez slzy....zial na harmonický spoločný zivot to je zalostne malo. Ked pridu deti a povinnosti si myslíš ze kamarati pojdu bokom? Omyl..budeš na všetko sama a on sedieť za kompom a o dieťa ledva zavadí....
Neverím na radikálne zmeny u 32 ročného chlapa.tejto kategorie ..leda tak ze by bol ovaleny panvicou a cele by sa mu to v hlavičke zresetovalo. Na to si ale ty velmi submisivna. Tiež si myslím, ze si len jeho služtička, matrac ked potrebuje...mne by sa taky chlap hnusil a nemohla by som ho mat rada, lebo by som nemala čo mať na nom rada...Utekaj kym je čas.

arimira
7. feb 2016

@sardinka335 tak,tak,čistý súhlas

jeennyv
7. feb 2016

@gita17 tak takto, tvoj priatel je ocividne typ cloveka, ktory ti nevyhovuje, podla mna s nim zbytocne sttracas tolke roky zo zivota....on ma svoj sposob, ktory mu vyhovuje a nikdy nepochopi preco chces to ci ono..ja poznam take PARY, ano hovorim pary, lebo su spolu takto pasivni obaja, raz za cas idu niekde,inak su zavreti vo svojom bytiku atd...a vyhovuje im to tak, ale ak je jeden aktivny fungovat to nikdy nebude, prosto to je povaha, nie kazdy je rovnako akcny, ..cize pokial nechces cakat kym sa konecne k niecomu rozhybe, tak mu daj zbohom..k zaveru je podla mna nemyslitelne, aby bol niekto aj napriek tomu, ze je pasivny tak bezohladny, k tazkym zivotnym situaciam ake si prezila ci prezivas....sama si odpovedaj preco ste vlastne spolu...lebo 10 rokov? podla toho co pises , ved predsa nemozes byt s clovekom na ktorom ti tolko toho vadi...

lulka12
7. feb 2016

No nechce sa mi veriť , že čakáš radu na MK...
Ak žiješ takým chlapom 10 rokov , tak by si si mala uvedomiť , že si stratila zbytočne čas...
Keď som si prezrela tvoje aktívne zapájanie v diskusiach na MK , tak som udivená , že teba prischol práve takýto týpek 😒 😒 😒 a ešte sa pýtaš čo s tým...

Odpoveď máš v diskusiách na všetko a niekedy naozaj bez obalu... ako by si múdrosť sveta pojedla a toť doma chlapa , ktorému si evidentne ukradnutá.... Nečudujem sa ,že píšeš do každého druhého fóra keď on ma výbeh do krčmy ... a ty ostaneš doma....
Nič moja .... Kúp si papierové vreckovky poplač si a utekaj čo najďalej....

Keď si z niekym stratila 10 rokov a ani nevieš aké plány ma s tebou do života , tak o čom to je.....

Celé choré.... ☹ ☹ ☹

jeannna
7. feb 2016

Padla tu rada, ze kym nebude sama sebou, bude stale ta v pozadi.
Ale co ak ona je sama sebou? Ma prirodzenu vlastnost sa o partnera starat, co je na tom zle?
A aby ho zmenila, musela by sa stat niekym inym, ze je?
Preco by sa mala menit na mrchu zensku, aby si ju nakoniec zacal vazit?
Nie je to jednoduchsia cesta, len vymenit partnera, najst si niekoho, kto k nej lepsie pasuje a jej povahu, vlastnosti a vsetko co k nej patri vie ocenit a nie zneuzivat?

jeennyv
7. feb 2016

@jeannna v tomto suhlasim, ja si myslim, ze povaha a tieto veci, to si bud clovek sadne alebo nie, nemozno nieco take zmenit co je dane prirodzene, to je ako casto sklonovana tema s intenzitou sexu, niekto ma proste libido vacsie, iny mensie a co teraz ma jeden sex pretrpiet alebo druhy drzat celibat a trpiet tiez..

jeannna
7. feb 2016

@jeennyv Nepozname genezu celeho ich pribehu, ci bol taky od zaciatku, alebo to islo postupne a doslo to do takehoto extremu, ale podla prispevku su kazdy inej povahy, ona je aktivnejsia, rada by chodila do spolocnosti, na vylety, na druhej strane sa vie postarat aj o domacnost, zena do koca aj do voza - sen mnohych muzov, a jemu staci comp a plny valov a sem tam kamosi, s ktorymi sa opije. Tazko povedat, ako by nim zatrialol pocit neistoty, ze ju strati, ale podla toho, ako sa zachoval, ked sa dostala do nemocnice a nepodporil ju, by to mozno zobral flegmaticky. Toto by ma strasne sralo, ako sa ja kvoli niekomu trapim a moja existencia by mu bola lahostajna.

nikuliak
7. feb 2016

@gita17 Tak toto je viac než zlé. Rozchod, jednoznačne. Resp. ultimátum, ale tu už asi nepomôže nič. Najmä to o tej nemocnici bolo kruté, ja som chodila aj za kamoškou a to skoro denne, keď bola 2 týždne hospitalizovaná...

moonlight1210
7. feb 2016

@jeannna ale o tom to je. Byt sama sebou a ten pasujuci pride.
Niekedy je to za cenu, ze ten povodny od teba odpadne. Inokedy pochopi, co riskoval.
Kazdopadne radsej nech odpadne ako stravit zivot s niekym s kym sa nehodime a potom na dochodku nekonecne lutovat.

Problem je, ze ona siloumocou chce aby jej zapasoval do obleku, co si o nom usila. A sposob, aky voli, je na figu a bez vysledku.
On jej obcas hodi udicku, ked sa mu to hodi a ona na zaklade toho chce spriadat krasnu laskyplnu buducnost. Pre nu je to dokaz ako sa k sebe hodia.

jeannna
7. feb 2016

@moonlight1210 o.k. ja som to povodne pochopila, ze ma zmenit svoje spravanie, aby si ho viac pritiahla. Po tej udalosti z nemocnice by som nemala motivaciu ho zacat opat balit. Bodaj by sa dokazala zmobilizovat a jej terajsi partner by odpadol ako chrasta.

To uz ale musi byt tazka zavislost, ked si banality, ako napr. ze obcas zdvihne oci od compu a sa s nou porozprava o "vsetkom", vysvetluje ako prejavy lasky. To uz moja mica mi viac prejavuje lasku.

Ale takuto jednu kamaratku mam, ten vztah trval 11 neuveritelnych rokov a stala sa jedna udalost, po ktorej uz nebolo cesty spat a vlastne sa on s nou rozisiel. A ona do pol roka stretla svojho buduceho manzela. Ked sa jej niekedy opytame na byvaleho priatela, tak nam odpovie, ako by mala pocit, ze sa to nikdy nestalo, ze ma z tohto obdobia normalne okno.

candii
7. feb 2016

Podla tvojich slov tento vztah podla mna nema buducnost.. on s teba chce spravit gazdinku aby si bola doma.. upratovala.. varila.. full servis a on bude mst veget .. no ja by som sa pobalila a odisla by som aspin na cas nech si uvedomi co ma doma.. a ked v buducnosti budete mat deti tak co? Budes na vsetko sama? No taky vztah by som uprimne nechcela.. co to je za zivot iba doma byt pri kompe

majka99999
7. feb 2016

@moonlight1210 presne, zmeni sa - kvoli inej, co bude ako Xantipa a zrazu bude poletovat ako motyl okolo nej. Tuna gita je prenho len opozerana a obohrana platna, udajne aj tucna - tak sa raz do tyzdna mozno premoze a ked prave nejde s kamosmi, tak si zasexuju... Ked si tak spomeniem, ze ten moj, ked som sla lahnut s migrenou a dostala som triasku akoby mi bolo hrozne zima, ma prisiel po chvili pozriet, ze ci nieco nepotrebujem a hned mi doniesol 2 paplony a teply caj (potom ma to preslo nastastie). Tuna prispievatelku by ten jej nechal skapat. 😒

nika1020
7. feb 2016

...teda baby tento tu príbeh je o mužovi roka 2016... Zatiaľ ho žiadny príspevok neprekonal.Kopni ho kade ľahšie!!!

monikaparson
8. feb 2016

Nechápem, čo ťa pri ňom drží, fakt nechápem. Čítala som len prvý tvoj príspevok a teda mi úplne stačí. Ja neviem, čo žena na takomto chlapovi vidí, nechápem. Utekaj od neho a buď rada, že sa nechce ženiť a mať deti, nič iné by ti ku šťastiu nechýbalo len s takýmto mumákom ísť do chomúta a mať decká. Trochu úcty sama voči sebe by ti neuškodilo. Veď takéhoto človeka ani rada mať nemôžeš a ak aj áno, tak čo na ňom? Neviem si to ani predstaviť. Sex máte? Takéto lemry mám úplne najradšej, len doma sa vyvalovať a zo ženy si slúžku robiť.

mala_hobitka
8. feb 2016

@gita17 Prepac ale ten chlap ti dava jasne najavo ze mu na tebe nezalezi a vobec si ta nevazi. Ty si len namyslas ze ze zalezi niekde v jeho vnutri ale to je len tvoja falosna nadej. Vychadza mi ze on je s tebou pre free sluzby - hoci obcas ale navarene, nakupene, upratena....sex po ruke atd.

Garantujem ti ze chlap sa nezmeni pocas vztahu. Chlap sa meni len vtedy ked chce byt lepsi aby ziskal zenu ktoru chce. Teba ziskal tak co by sa mal snazit viac? Nie nie . On sa ti nezmeni.

A nechapem kde beries ze je starostlivy. On kaslal na teba ked ti umrel dedko aj ked si bola v nemocnici! Dievca ved sa zobud to nie je lenivost to je nezaujem.

Ale dam ti priklad starostlivosti ako vyzera naozaj - Dost neskoro vecer (takmer v noci )som potrebovala jeden liek co mi zabera lepsie ako tie co sme vtedy doma mali. Poprosila som priatela a on sa obliekol a siel ze "jasne len mi napis ako sa to vola". Isiel nocakom cez pol mesta do nonstop lekarne a naspat. A kto chodi nocakmi vie aka je to otrava a ako nanic chodia. Ziadne prehovarianie. Proste bolo treba tak isiel a nevyhovaral sa na to ze podobne mame doma a nemam vymyslat. A vobec si neviem predstavit ze by ma neprisiel pozriet do nemocnice keby som bola chora. Alebo opacne. Aj keby bol 100 km daleko tak by som za nim dosla.

irusa
8. feb 2016

a to si s ním ????? asi by som ho prizabila

jeannna
8. feb 2016

Ja byt Gitou, aspon mu dam precitat tuto diskusiu 😀

monikaparson
8. feb 2016

@jeannna Pri hentakom si viem úplne predstaviť jeho reakciu.

jeannna
8. feb 2016

@monikaparson a potom by som mu zamavala 🙂

monikaparson
8. feb 2016

@jeannna Ľahko sa nám píše, ale ťažšie sa jej bude konať, keď to trpí tak dlho.

jeannna
8. feb 2016

@monikaparson to su take fazy podla mna, najskor to neregistrujes, potom to trpis, chces to napravit, potom ti to lezie na nervy, lebo ako by si hrach na stenu hadzal, az pride ta vytuzena faza "mam ta na haku". Ja si tu z nej ozaj nechcem robit srandu, je to tazke a jednoduche zaroven, bud si prejde vsetkymi fazami, alebo spravi chirurgicky rez.

monikaparson
8. feb 2016

Kto vie, možno len potrebovala toto všetko čítať, aby to skončila. Kto vie.