Problémy s priateľom

gita17
7. feb 2016

Potrebovala by som poradit ohladne vztahu s priatelom. Chodime spolu uz 10 rokov, 5 rokov spolu byvame. Ja mam 28, on 32. Mam ho velmi rada, mame vela spolocneho a vie ma vzdy rozosmiat 🙂 Problem je v tom, ze je strasne lenivy a pasivny. Robi z home officu, vychadza von len ked ide s kamosmi von do krcmy, pripadne male vybavovacky. Na vianocne trhy som ho ukecavala 2 tyzdne, pricom su od nas len kusok, 3 tyzdne ho lanarim do thermal parku, nic sa mu nechce, nikam nechce ist, len doma za kompom a von chlastat s kamosmi. To ho bavi velmi, skoro kazdu sobotu sa vracia okolo 6 rana. Pije 2-3 krat do tyzdna, pocas pracovneho tyzdna podotykam postriedmejsie ( to by ho z roboty vykopli). Vstava kazdy pracovny den priblizne o pol10. Ja by som s nim robila neaku spolocnu aktivitu, ale jeho nic nebavi a do vsetkeho ho treba nutit. Sam od seba by len pil s kamosmi a hral sa na kompe. O vsetkom sa s nim musim hadat, natahovat o kazdu blbost, predvcerom som sa s nim vadila 2 hodiny o tom, nech mi kupi gazu do usi, v kuse mi tvrdil, ze doma mame urcite (jasne ze nie) vatu bla bla to mi musi stacit, ze mi urcite nic neostane z vaty v usiach bla bla vsetko vie najlepsie aj ked o domacnosti nema velky prehlad. Pokoj v dome by bol len vtedy, keby som ho nehala sediet cely zivot v jeho kresle a hrat sa pocitacove hry, nic od neho nechcela, nic by nemusel robit a ani prstom pohnut. Lenze tak to proste nemoze byt. Je tazke ho prinutit hoci aj vyniest kos, ma milion vyhovorie a je to debata na 2 hodiny. Ked mi zomrel dedko, to bol este na intrakoch, tak som chcela aby ma odprevadil domov. Samozrejme sa mu nechcelo ist z izby, tak som ho musela ukecavat, prosit sa mu. Minuly rok som bola tyzden v nemocnici, 2 zastavky od nas, diagnostikovali mi velmi vaznu nevyliecitelnu chronicku chorobu, bola som na tom psychicky dost zle a chcela som nech ma na druhy den navstivy, jasne ze mal kopec vyhovoriek, ze sak doteraz chodil kazdy den a on ma aj vlastny volny cas a vcera bol pit s kamosmi a nic sa mu nechce bla bla. Jasne ze nedosiel a to mame auto a pesi to je asi 20 min. Velmi rad mi vykrikuje, ze mu len OBCAS navarim, lebo jeho mamicka vari kazdy den a stale vypeka. Varim mu 2-3krat do tyzdna na 2 dni, cez vikend aj ranajky a celkovo sa staram. V pondelok mi vynadal, ked som prisla o 9 z plavanie, ze nie je nakupene a navare, pricom on sedel doma na riti cely den a ja som isla z roboty rovno na plavanie, na ktore mimochodom chodim koli nemu, lebo mi povedal, ze mam schudnut (nahodou s tym ma pravdu a vazne by som mala sportovat). Ked chcem ist na plavanie s nim, zase je to milion vyhovoriek preco nie, a preco musime vsetko robit spolu bla bla. Podla mna len sedime spolu na gauci a spolu vedla seba klikame do kompu. Spolu nechodime nikam, od noveho roku nemame ziadne spolocne zazitky, boli sme spolu 2krat plavat a 1krat na prechadzke. On chodi sam von s kamosmi, to ja nemusim, lebo su v tych najvacsich pajzloch a su trapni ked su ozrati. Ja nemozem ani cigaretovy dym zo zdravotnych dovodov a oni do ineho podniku nepojdu. Ani koli mne nechce zmenit lokal, aby som bola s nim. Mozno je aj rad, ze nie ked pod dohladom ked chlasce. Kazdy den sa vadime koli hovadinam, vzdy je v opozicii, nikdy si neprizna chybu a vzdy ma pocit ze vraj ho chcem dirigovat. Netusim, ci to ma komplex z detstva alebo co. Pred pol rokom na velkej rodinnej oslave jeho rodiny, kde bolo asi 30 ludi zadrel (take kolecko, kde kazdy povedal o sebe nieco), ze sa nechce zenit a mat deti. Skoro ma porazilo a plakala som asi 2 dni, potom to zahral na to, ze bol v strese pred tolkymi ludmi (jeho rodina!) a ze deti mozno raz bude chciet. Celkovo mam pocit, ze ma tento vztah nici a vadia mi kazdodenne hadky. Mam taku diagnozu, ze je citliva na stres, bojim sa, ze sa mi z tychto hadok zase zhorsi zdravotny stav. Chcem aby sa priatel zacal chovat normalne, aby nesklamaval den za dnom, mam ho rada, on vie byt aj starostlivy, niekedy ma take dni, ze je super aktivny a neda sa zastavit, ale toho je malo a nenapravi to moj celkovy dojem zo vztahu, som frustrovana. Co mam robit?

oslo1
7. feb 2016

Preco si s nom? Zo zotrvacnosti?
Kazdy den sa hadate, v domacnosti ti nepomoze.
Bola si chora v nemocnici, ani ta neprisiel pozriet, ldbo patheticka vyhovorka.
Zenit sa nechce, toboz mat deti.
Niekedy ma dni, ze je aktivny, avsak iba niekedy, bol uz aktivny aj v tomto roku?
Dievca, utekaj, zabijas s nim najkrajsie roky svojho zivota, lepsie to uz nebude.

lintu
7. feb 2016

A prečo si vlastne s ním? Veď z neho dokopy nič nemáš. Nestará sa, nezaujíma, nepomôže, ženiť sa nechce...Ako si vôbec predstavuje vašu budúcnosť? Z toho opisu pôsobí ten človek ako veľké decko, ktoré je rado, že za neho druhý všetko porobí. Nemá v podstate žiadne povinnosti, ale za kamarátmi von utekať samozrejme musí 😕 Až sa mi veriť nechce, že niekto taký reálne existuje a ty to s ním navyše znášaš toľké roky. Nuž, ak sa nezmenil doteraz, k nejakej zmene už len ťažko príde. To by musel dostať väčšiu facku ako tvoje doprosovanie.

cervenaruza123
7. feb 2016

@gita17 Suhlasim s @oslo1. Ma dost rokov na to, aby sa spraval rozumne a nie ako pubertiak. Viem, ze take veci sa lahko hovoria a tazko robia, ale teraz trpis ty. Ak si ta raz nahodou predsa len vezme a budete mat deti, budu trpiet tvoje deti. Budu vidiet ocka chodit domov opiteho, budu sa zanho hanbit alebo sa ho budu bat. Ked sa nevenuje tebe a radsej je s kamosmi, je mozne, ze sa nebude vobec venovat ani detom, ktore tym budu zase len trpiet. Uprimne si odoovedz, ze naozaj takeho otca chces pre svoje deti. Lebo pri hladani partnera zial nehladame len manzela, ale aj otca nasich deti.
Len sa trochu cudujem, o com je vas vztahy ze ste takto vydrzali 10 rokov? Lebo mam pocit, ze ty robis vsetko, ako jeho matka a on sa len vala, nic nerobi, este ani v takych samozrejmych chvilach ako je pobyt v nemocnici ta nepodpori. Je to vobec vztah? Preco s nim vlastne si?

gita17
autor
7. feb 2016

som s nim, lebo ked ho neham sediet za kompom a nic od neho nechcem, tak je mily, vtipny, je s nim sranda, vieme sa porozpravat o vsetkom, pozna ma ako nikto iny, mame sa radi ale hned ako pridu neake povinnosti pripadne vstanie od kompu nie za ucelom krcmy, tak sa vzprieci a hasteri sa do krvi, len nech ho neham tam kde je, len ja si myslim, ze partnersky zivot nie je o spolocnom klikani na mys a kukani telky, ale to on nevie pochopit, stale vravi, ze sak nemusime vsetko robit spolu, nech idem sama na plavaren, na prechadzku, do termalu, na vylet, do kina, nech vsetko robim sama

cervenaruza123
7. feb 2016

@gita17 Ale v tom pripade ti staci ako kamarat. Partnersky zivot je prave aj o povinnostiach, o vzajomnej pomoci v nich. Mam kopec kamosiek a kamosov, s ktorymi sa mame radi, vedia ma rozosmiat, niektori ma poznaju od detstva a vedia o mne takmer vsetko, je s nimi sranda, su mili, zlati, plus este su mi aj oporou v tazkych chvilach. Co napr. tvoj frajer uz nesplna. A moj manzel je tiez to vsetko, len s tym hlavnym rozdielom, ze spolu zdielame aj kazdodenne problemy, navzajom si pomahame a to odkedy sme spolu zacali chodit. Ved o tom je vztah.
Co vyzadujes od vztahu? Fakt len to, ze clovek ma byt mily a vtipny, ked od neho nic nechces? Fakt je prave toto otec, ktoreho chces za vzor pre tvoje deti a manzel, ktoremu sa s doverou zveris, ked budes na materskej a budes od neho mozno financne zavisla? Je podla teba vhodny partner pre dobu, ked budes po porode ubolena, nevyspata, vystrasena z toho, ze sa nevies postarat o dieta, ale sa to budes musiet ucit? Myslis, ze ti bude dobrou oporou, ked v manzelstve ochories a bude sa musiet o teba postarat?
Viem, ze su to neprijemne veci, ale nemam pocit, ze by si si s nim mala planovat buducnost. Teraz pretrpis vsetko, ved o nic nejde, iba o tvoje pocity. Lenze potom pridu veci, ktore budes musiet riesit, ked budes potrebovat pomoc s detmi a budes musiet vysvetlovat mamke alebo kamoske, akeho mas manzela, co ti nechce pomoct a preco teds potrebujes ich pomoc. Ked budes vazne chora a nebude sa mat kto postarat ani o teba, nieto o tvoje deti. Ked pocas materskej budes pocitat kazdy cent, lebo on minie vsetko na alkohol. Vtedy ti bude ukradnute, ze ci je mily a vtipny. Je lepsie si to teraz uvedomit, lepsie si ho vsimat a radsej sa rozist ako neskor riesit rozvod alebo nechat trpiet svoje deti.

majorosovalucia
7. feb 2016

@cervenaruza123 plne s tebou suhlasim.

mariuskaa
7. feb 2016

U

arwen88
7. feb 2016

Mala som takmer takeho isteho chlapa,6 rokov vztahu,posledny sme.spolu.byvali a stacilo,aby som pochopila,ze s takym chlapom nechcem byt a ze id vztahu ocakavam viac a ze on sa nezmeni,lebo je to.proste on..sice sme mali pred.svadbou,ale tu som iniciovala a pripravovala ja...6 tyzdniv.pred.svadbou sme ju zrusili a rozisli.sa...a vies co mi pri rozchadzani povedal?ze na varenie a upratovanie som bola fakt dobra...povedal to ako velmi uprimne,nie vysmesne,ale teda vies si.predstavit,aka to bola pre mna facka..ale prebrala ma 🙂 a len mi to.potvrdilo,ze rozchod bol spravny..

jozefmatej
7. feb 2016

@gita17 Moja rýchlo sa preber lebo ti ujde život medzi prsty s lenivcom

myjusiatko
7. feb 2016

Napisala som ti uz na ceskej stranke. Nema to zmysel, odid. Nic ti do zivota neda. S takymto chlapom chces mat deti? Otvor oci!

stary_ujco
7. feb 2016

Stavím dvesto eur, že na Valentína bude do šiestej ráno s kamošmi, potom do druhej popoludní pospi, zožerie obed od teba a zvali sa do kresla. O deviatej si dôjde po sex a pôjde sa hrať ďalšie kolo.

Mimochodom, chlapec je nielen nevycvicene šteňa, ale spĺňa aj všetky znaky závislosti. Nelatkovej. Tá alkoholova príde časom, ale bude to čoskoro. Zmena nepríde, netreba si robiť ilúzie.
To vyjadrenie na oslave nebolo náhodné. Svojej sluzke nemá ani gule povedať, že jej miesto je za sporákom a občas v posteli. Zvyšok si zariadi podľa seba a deti nie sú súčasť jeho plánov. A aby to všetci vedeli, tak to oznámil verejne.
Jediná rada je odísť. Zmenu si všimne až keď mu dôjdu čisté trenky. A hlsvne, v žiadnom prípade nedopust otehotnieť. Toto by bola katastrofa. Jednak pre neho, ale hlavne pre teba a tvoje dieťa. Píšem tvoje, lebo od neho by bola len polovica genetiky a po pár mesiacoch nejaké drobné výživné.
Jeho brloh dokáže rozhodit aj to, že chceš aby šiel vysypať smeti. Teraz si predstav, že si mu dala na tri minúty do rúk batoľa, lebo chceš ísť na záchod...

moonlight1210
7. feb 2016

@gita17 10 rokov si on voci tebe rozsiroval pole posobnosti, vynutil si akcdptaciu svojho zivotneho stylu a ty teraz chces menit veci? A nielen ze menit, ty chces aby akceptoval tvoju predstavu spolocneho zitia.

Ty mas lenjednu moznost. Zacat zit podla seba. Vyciarknut ho, robit si svoj program, uplne surovo, akoby bol len spolubyvajuci na intraku. Ziadne ohlady. Das mu navrh aktivity, nereaguje, odmieta, tak cau drahy, ja idem, uvidime sa, pa.

Vidim totak,ze si nasledne cez fb zacne rychlo hladat inu, fnukat,aku ma doma rafiku a hadzat udicky, aby sa chytila dalsia, co mu bude mastit brusko a pritakavat, ze taka, ako ty, siho nezasluzi.
A ma lravdu, nezasluzi.
Lebo ta rafika potrebuje uplne ineho cloveka, co by s nou zil a nie stagnoval doma.
A preco ho uz nenamotivujds, aby o teba bojival? Lebo si 10 rokov mozno nesuhlasila, aleaj tak zila podla jeho scenara. Strati! Zaujem, lebo dupes, jedujes sa, snazis sa, bojujes o neho a jeho zaujem a on sa rozhoduje, kedy ti ho milostivo udeli a kedy ta ma s tou snahou za otravnu.
Maximalne ho tak urazis a nastves, ked ho teraz zacnes vynechavat.

Telreticky sa spamata a zabojuje, ked zisti, ze program si robis sama aj bez neho, na jeho hlupe poznamky o vareni "prdis" a na tom svojom vyboxovanom uzemi ostal sam, takze mu je na dve veci. Ale vidim to cierno. Nechala si veci zajst daleko.
Ale odporucam radsej preplakat mesiac zlomeneho srdca a zacat zit, ako za kahdu cenu toto tu lepit a este planom na dieta.

A ak este raz napises, ze plavat chodis kvoli tomu, ze ti to odporucil a s dovetkom, ze si tucna, tak si sprosta. Plavat chkdis kvlli sebe, lebo to potrebujes, bavi ta to a chces to. A chodila by si, aj keby nesuhlasil a hoci aj od jedu zjedol to vysedend kreslo s kecupom. Alebo obratom desiatim babam z fb poslal spravu, ze ma velky zaujem o rande s nimi.

A ak ta z celeho tohoto zaujalo len to o hladani si inej na fb a hned ta pochytila uzkost, panika a pocit krivdy, a hoci by si aj zila podla seba, ale pri zmeinke, ze ta vymeni, uz planunes, ako veci neprepinat, len aby s tebou ostal (vies, moonlight, ty ale ty nemas potuchy o tlm, co je skutocna laska a ja ho velmi milujem a nedokazem zit bez neho), tak si zasluzis zivot, co ti on davkuje a nechapem, co sa stazujes.
Nakoniec sa totiz naucis zit bez neho, ci budes chciet, ci nie, lebo tak stratis na cene, ze ta bez pocitu viny vymeni.

A iba ustrachani muzi, ci manipulatori stoja o poslusnu zienku, co hladi hlavne na ich city. Ostatni tuzia po zene s nazorom a schopnostou sa im len tak neprisposobit. Take, co su k nim mile, bjdu ich oddane lubit, a!e po hlave si skakat nedaju. Oddanost sa neprejavuje prisposobenim sa vsetkemu, co on chce.
Takze ak o teba nezabojuje, nestal za to. A to zistis, ak mu este obetujes dalsich 10 rokov.

cecil36
7. feb 2016

@gita17 "pozna ma ako nikto iny, mame sa radi" A na toto si prisla ako? Nie, nema ta rad viac ako servis od kohokolvek ineho.

timea7
7. feb 2016

@gita17 tvoj priateľ je pre spoločný život nepoužiteľný. Divím sa ti, že s nm toľko rokov zabíjaš čas, keď tvoje predstavy o spolužití sú úplne odlišné od tých jeho. Zrejme je to tvoj prvý vážny vzťah a si s ním zo zvyku. Vieš si s ním predstaviť život, ak by ste mali dve, tri deti? Ak by si bola pripútaná na lôžko so zlomenou nohou? Tvoj priateľ je chronický lenivec, navyše so sklonom k chlastaniu....uprednostňuje kamošov pred tebou....celé zle....nikdy sa nezmení, každá by od neho už dávno utiekla, nechápem dôvody, prečo si s ním. Strácaš pri ňom čas. On nepotrebuje rodinu a deti, potrebuje takú ženu, akou si ty, čo všetko zabezpečí, poskytuje mu full servis a pravidelný sex, ak teda aj naň už nie je lenivý....Utekaj!!! Nestrácaj čas s takýmto človekom, nikdy s ním nebudeš šťastná. O pár rokov si budeš trieskať hlavu, že si neutiekla o päť rokov skôr.

timea7
7. feb 2016

@gita17 ešte som chcela dodať, že zabudni na to, že ťa má rád, on ťa potrebuje k svojmu pohodlnému životu, keby si to nebola ty, bude iná, jemu je to fuk. Čo máš robiť? Zbaliť sa a odísť. Nájsť najprv sama seba, posilniť si svoje sebavedomie, aby si prestala klamať sama seba, že ťa má rád niekto, kto má rád len tvoje služby, kamarátov a chlast a aby ti bolo jasné, že si nechceš pokaziť celý život s lenivcom aj bez toho, aby si to musela písať na fórum. A po čase si hľadala muža, ktorý ťa bude mať skutočne rád, ktorý bude voľný čas tráviť zmysluplným spôsobom - šport, kultúra. Úprimne ti to želám, s týmto indivíduom ťa nič dobré nečaká.

svetluska82
7. feb 2016

@gita17 ahoj..tak ja som si takeho somara vzala a som s nim 8 rokov. Predtym chodil do roboty a pil raz za dva tyzdne. Teraz ho vykopli z roboty sedi cele dni na tablete a pije 3xdo tyzdna. Salka z kavy je po obede tam kde ju necham. Neurobi nic. Ak nieco poviem ze nech uprace tak zahlasi ze on upratuje vzdy a ze ja som neporiadna. Vonku ak chcem ist tak len do pajzlu takze nejdem nikam. Ak kludne poviem ze nech krcmu obmedzi tak povie ze on pod papucou nebude. Ja som vzdy nemozna on je najlepsi. A ako sme dopadli po 8rokoch? Vdaka mne ma pekny byt ja platim hypo a on vcera akurat riesil ze malo investujem do domacnosti.neriesim jeho krcmu man milencov a ked spomeniem rozvod tak zacne ze ho musim vyplatit z bytu...pritom tu byvame dva mesiace a to nasluboval hory doly len aby som sa stahovala s nim.just moja chyba mala som najprvriesit rozvod a potom hypo a novy byt.teraz sa ho nezbavim nikdy.je totalny sebec.a maas pravdu ak po nom nic nechcem tak je vtipny

svetluska82
7. feb 2016

@moonlight1210 nespamata a nezabojuje mam to odskusane...proste je spokojny ze ho nechaas na pokoji vo svojom svete.

timea7
7. feb 2016

@svetluska82 prečo by si sa ho nemala zbaviť? Na čo ti je taký idiot?

svetluska82
7. feb 2016

@timea7 ten byt milujem mam ho 2mesiace a nemam ho z coho vyplatit

cecil36
7. feb 2016

@svetluska82 preco by si ho mala vyplacat? Dala si do toho peniaze z manzelstva ci tie co si mala pred manzelstvom?

svetluska82
7. feb 2016

@cecil36 byt je na hypo

timea7
7. feb 2016

@svetluska82 prepáč, ale tento problém s partnerom si pred pol rokom nezaregistrovala, keď si išla s ním so nového bytu? Mne by žiadny byt na svete nestál za to, aby som si zničila život s takým tĺkom, ako máš ty. Vždy sa dá nájsť riešenie, ak teda človek chce, život máš len jeden, repríza neexistuje, mne by sa nechcelo do toho bytu vracať, keby ma tam čakal taký muž...eufória z nového bytu časom opadne a zožierať sa s ním budeš stále 😒 😒 😒 😒 😒

timea7
7. feb 2016

@svetluska82 prepáč za úprimnosť a moju drzosť, ale ja fakt nedokážem pochopiť ženy, ktoré majú roky veľké problémy s partnerom, píšu sem o nich celé nešťastné a potom si s nimi kúpia byt. Mne to rozum akosi neberie....

svetluska82
7. feb 2016

@timea7 v pohode, ja viem, ze som urobila chybu, no bolo to najjednoduchsie riesenie, ist do hypo pocas manzelstva. Aj ked som vedela co to so sebou obnasa, jedneho dna ho vyplatim a poslem dokelu. Predtym sme byvali v jeho byte a to bolo hrozne, tam sa naplno prejavila jeho majetnickost, cchel aby som vrazala peniaze do jeho bytu, ked som odmietla tak aj svokrovci ja on slovne narazky. Moj sen bol mat byt kde aj ja by som mala podiel. Kedze muz nerobi a hypo nam vysla sla so do toho. On nepochopi, alebo nechce pochopit, ze robi nieco zle. Podla neho mi vsetko vadi a on chce zit kludne. Janeviem, zeby bol az taky zaslepeny, on aj povedal, ze ma ma rad, no zmenu neurobi ziadnu. A ohladom tej vahy, my nespavame vyse roka spolu, lebo sa mu fyzicky nepacim. Este ma napadlo, ak by aj ine baby citali s podobnym osudom. On jedinu vec,ktorú berie ako nepsravodlivost z mojej strany je to, ked som minuly rok bola sama so synom na dovolenke bezneho. to nesiel prezit, predtym chodil vsaqde s nami a ja som to financovala.Ale on nevidi fakt chybu vo svojom spravani, ja neviem ci je to nejaka porucha,alebo co za povahu

cecil36
7. feb 2016

@svetluska82 ak je byt na 100%hypo tak ako co by si mu chcela vyplacat? prve dve splatky?

svetluska82
7. feb 2016

@cecil36 no velmi sa nevyznam v zakonoch, ale majetok sa nejako musi delit.....a teoreticky aj ten byt. len vobec netusim ako, mozno ak niekto riesil nieco podobne tak poradi. Ja o ten byt nechcem prist je to 122m2 nadstandartny a bol za velmi dobru cenu

jeannna
7. feb 2016

@gita17 Ste spolu 10 rokov, teraz mas 28, t.j. v tom case si mala 18 rokov. Venovala si mu celu svoju mladost, umoznila si mu tuto rozsiahlu zonu komfortu, v ktorej si zije ako prasa v zite.

Asi mas malo skusenosti s muzmi, ale ver mi, ze existuju aj ini muzi ako mas momentalne doma.
Tento prispevok sa dal skratit na par viet, ze je lenivy, ozran a absolutne ho nezaujimaju tvoje potreby.

Mozno mas pokazene radary na dobrych muzov a je najvyssi cas s tym nieco spravit. Tomuto muzovi by som nevenovala uz ani jeden den svojho zivota, ani keby na kolenach klacal a prosil ma, ze sa zmeni. Moja rada znie: Hruba ciara a novy zivot.

myjusiatko
7. feb 2016

@svetluska82 je to tak, predpokladam, ze mate SJM a hypo mate pisanu na oboch.

svetluska82
7. feb 2016

@myjusiatko ano presne....

cecil36
7. feb 2016

@svetluska82 tekaze takto, ak si brala 100% hypo a on je na nej pisany, tak cim skor poziadaj banku o vynatie spoludlznika, nerobia ro radi, ale ak mas dostatocny prijem, da sa to. Ak si vrazala vlastne peniaze, tak si ich mala asi pred manzelstvom co vies zdokladovat, ze mu nic nepatri. Cim dlhsie to budes natahovat, tym väcsi podiel mu vznika, lebo bude mat narok na polovicu splatok.