Problémy s rodinou manžela. Ako ich riešiť?

vrbicka
19. nov 2009

Ahojte, mám taký problém a už fakt neviem čo s ním. Nevládzem. Skrátka...s manželom sme si kúpili byt. To je všetko ok, zariaďujeme sa pomaličky. Ide o jeho rodinu. Už predtým, keď sme bývali ešte v podnájme, chodili ku nám (myslím jeho matku a ostatných súrodencov) bez toho, aby nám dopredu zavolali. Zdržiavali sa u nás a nikto z nás - ani manžel, ani ja sme nevedeli dokedy sa zdržia. Problém je v tom, že to robia aj teraz, keď máme vlastný byt. Z ničoho nič sa ráno objavia vo dverách, tým myslím skoro ráno alebo sa stáva, že aj neskoro večer. Stáva sa aj to, že manžel je v práci a oni sú u nás, ja prídem z práce, kľúče vo dverách, neviem sa dostať do vlastného bytu. A keď sa dostanem, tak si z toho nič nerobia, že ja som doma, kľudne spia ďalej (cez deň) alebo kľudne pozerajú telku a ja sedím napríklad v kuchyni. Manželovi, keď poviem, že to treba riešiť a že nech to rieši on, pretože je to jeho rodina, tak je z toho nervózny. Neviem čo mám robiť a už fakt nevládzem... ☹ ďakujem za rady ☹

rimmel
19. nov 2009

no...ano je to jeho rodina ale aj tvoj byt! 😉 nechapem ako to mohlo takto dalej zajst..chyba komunikacia..sak im normalne povedz..kluce neviem naco im davate ja by som nikdy nedala..

vymen zamok(vymysli si dovod) a kluce im nedaj (alebo si vypytaj stare) a povedz ze ak chcu prist na navstevu musia zavolat ci je to OK ..a parkrat ked zavolaju a spytaju sa, povedz ze sa to dnes nehodi..vies, aby si zvykli ze nemozu chodit kazdy den, ci cassto .....

ale jednoznacne im vsetko povedat..neviem co sa ich bojite???? 😕

megee
19. nov 2009

vrbicka a proč jste jim dávali klíče od vašeho bytu?...já bych to teda řešila radikálně a prostě bych jim řekla ať se nezlobí, ale že si doopravdy nepřeji aby veškerý svůj čas trávili u mě v bytě ...sebrala bych jim klíče a nepustila je dovnitř...ať si třeba stojí na chodbě...určitě chcete mít svoje soukromí a o neohlášené návštěvy nestojí nikdo

Holt když to nedokážou pochopit sami tak by je normálně vyhodila z bytu a nepustila dovnitř

vrbicka
autor
19. nov 2009

Hm, oni nemajú kľúče, manžel ide do práce a ich tu nechá ☹ neviem prečo som to nechala zájsť až tak ďaleko, nechcela som sa do toho miešať, kým sme neboli svoji, myslela som si, že to manžel vyrieši, nechcela som vyvolávať hádky medzi ním a jeho rodinou ☹ Neviem manžel čoho sa bojí. Ja osobne sa skôr bojím, že mi manžel bude vyčítať, že som ich vyhodila z bytu a pod. 😢

rimmel
19. nov 2009

megee takto zostra by som to nerobila, naco zbytocne hadky? 🙂

proste im povedz ako sa citis, citite aj s muzom obaja, v klude, vysvetlit, ako si to predstavujes atd..a ak ani to nepomoze tak potom ich mozes vyhodit 😀

rimmel
19. nov 2009

vrbicka povedz muzovi ze si to nezelas! hadam ta bude respektovat ! a ak nie, tak ich kludne vyhod a muz nech si robi co chce to su mi moresy 😠

megee
19. nov 2009

tak si s ním zkus promluvit a řekni mu, že pokud s tím nic neudělá on tak to uděláš ty....já bych to udělala i za cenu ostré hádky s přítelem...prostě musí pochopit že i ty chceš mít svoje soukromí

a oni nemají kde bydlet nebo co?

bianca
19. nov 2009

normalne mi je ta fakt luto.To je vyslovene masaker...Neviem si predstavit aby niekto ,,cudzi,, zostaval v byte aj po nasom odchode.Neda sa proste ignorovat ked pridu???Proste neotvorit.A keby zavolali tak sa s vybracnym zvonenim schovat na zachode a povedat ze nieste doma?Ja viem ze je to hnusne ale asi to inak nepojde.2-3 x to tak spravit a mozno dostanu rozum

megee
19. nov 2009

rimmel já bydlela u přítelových rodičů rok s malým a jeho maminka taky nějak nedokázala pochopit že když se vchází do pokoje, že je slušnost zaklepat a že se i přes to že bydlíme u nich musí zeptat než m i malýho někam odnese 🙂

vrbicka
autor
19. nov 2009

Aaaale oni majú kde bývať...oni si vymyslia nejaký prostý dôvod na to, aby tu mohli prísť a tu aj ostávajú, niekedy sa stane, že aj 2-3 dni, ani ja, ani muž nevieme dokedy, proste nič....Ja som mu už viackrát hovorila, že nech si s nimi urobí poriadok, lebo to urobím ja. Stále mi tvrdil, že on za to nemôže, že čo im mám povedať, že či má vyhodiť vlastnú rodinu...toto bola jeho odpoveď...

rimmel
19. nov 2009

megee no jo...ja by som nedokazala byvat s rodinou, ci mojou ci svokrovcami ... hlavne ked uz mam vlastnu rodinu 😖

rimmel
19. nov 2009

vrbicka nezavidim ti muza ☹ 😠 by som mu povedala bud alebo!

megee
19. nov 2009

vrbička a co tak když budeš odcházet tak říc tak já už musím a začít podávat kabáty a bundy i jim a stát u toho u otevřených dveří...třeba by to pochopili 🙂

vrbicka
autor
19. nov 2009

Baby je to masaker fakt, dnes ráno napríklad prišla jeho sestra ráno o 6tej, ja som sa zobudila na to, že mi niekto vyklopkáva na dvere. Otvorila som a ani som sa jej nepozdravila, proste normálnemu človeku dôjde, nie? Ale jej nie...Išla som do práce, muž tiež išiel a ja prídem dom, kľúče vo dverách, ja stojím na chodbe a čakám, kým mi príde otvoriť do vlastného bytu. A teraz tu sedím kuchyni a ona si pekne spinká v našej obývačke...proste ja mám nervy v kýbli, nevládzem a keď volám mužovi, tak mi povie, že on je teraz v práci a že nemá čas riešiť somariny....

megee
19. nov 2009

rimmel bohužel jsme v té době neměli jinou možnost...pak jsme se odstěhovali 250 km daleko a mám pokoj 😀

rimmel
19. nov 2009

kokos ale ja to furt nechapem 😀 😀 preco niesu u seba doma co tam maju zimu? 😀 😝

vrbicka
autor
19. nov 2009

megee nepochopia, pretože keď ostávajú v našom byte, aj keď nie sme doma, tak to ťažko pochopia ☹ rimmel to povedala dobre - nechala som to zájsť až veľmi ďaleko.

megee
19. nov 2009

tak jim to trochu znepříjemni a začni třeba uklízet a pusť si u toho hooodně nahlas hudbu 😀

vrbicka
autor
19. nov 2009

Proste nechápem to ani ja...nechápem prečo nie sú doma, fakt nechápem ☹

vrbicka
autor
19. nov 2009

megee tak som pred chvíľou odkladala riad, že to museli počuť aj susedia 😅 a nič...proste nič, spinká ďalej.

megee
19. nov 2009

nebo začni větrat a otevři všude okna 😀

rimmel
19. nov 2009

vrbicka ja ti dobre radim fakt..otvorene im vsetko povedz..ina spravna cesta nejestvuje.....a ak po rozhovore sa sit.nezmeni tak ich kludne vykopni lebo ak oni nerespektuju teba preco by si mala ty ich 😉 drzim palce!

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
rimmel
19. nov 2009

a hned teraz! do toho! kym si nasrata 😝 😀

vrbicka
autor
19. nov 2009

Fidka, aj oni sú odo mňa ďaleko 60km a raz do mesiaca ma prídu "navštíviť" na pár dní

rimmel
19. nov 2009

vrbicka uzaj prec z konika a chod im vsetko povedat! 😎

ivana82
19. nov 2009

Tak toto by som naozaj tak nenechala a pri svojich ustach a povahe ako sa poznam, to by nedopadlo dobre...aj moj manzel este sme ani nebyvali v byte, este sme ho len prerabali a dal svojim rodicom kluce od nasho bytu, ze len nieco vezmu a idu prec, tak som hned narobila fukoty a je klud. Povedala som mu to slusne, ale jasne, ze si neprajem, aby rodicia mali kluce od nasho bytu. A tak nemaju ani moji rodicia ani svokrovci, iba moja sestra, ktorej obidvaja verime. 🙂

PS: Potom napis, ako sa to vyvija 🙂

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
rimmel
19. nov 2009

uz je dlho prec mozno sa uz rozpravaju 😀

aleachim
19. nov 2009

vrbička, souhlas s rimmel, prostě natvrdo řekni, že není normální, aby se u vás doma chovali jako by jim to tam patřilo. Že je fajn, když příjdou na náštěvu, ale náštěva a ryba třetí den smrdí, a tak by se podle toho měli chovat. A když to nepochopí, tak přitlač manžela, že je tam prostě nebudete poštět, protože chcete mít také nějaké soukromí. A tu spící růženku vzbuď, ať si jde spát domů. Takhle se na návštěvě chovají jen hulváti.

aleachim
19. nov 2009

držme pěsti, ať jim to řekne pěkně důrazně a je vyřešeno. Snad bude manžel stát za ní.