Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Problémy so stretávaním

mata128
1. feb 2015

Babule,potrebujem poradit.Resp.moj partner.S ex su rozvedeni uz takmer 7rokov.Maju spolu syna,teraz ma 8rokov.Ona ma potom s dalsimi dvomi muzmi dalsie dve deti,ale v tom nas problem neviazne.So stretavanim s malym bol problem od sameho zaciatku.Najskor im sud v predbezku dal stretavanie kazdy druhy vikend,pri rozvode bol styk zmeneneny na neobmedzeny.A tu je problem.Exka caruje ako sa jej zachce. Mm jej veelmi vela ustupoval,presli sme si aj tym,ze dieta vystavila tyraniu,maly byval mesiac u nas.Ublizoval mu exkin novy partner.Nekonic sa s nim exka rozisla,plakala,prosila.Partner vtedy na sude suhlasil,ze teda dobre,je matka,ked sa chce starat,nech sa stara,ale nech je o maleho postarane.Slubovala sudcovi,prisahala.A odvtedy je problem.Mala v juni 2014nariadeny zvyseny socialny dohlad v rodine,socialka tam nebola ani raz .Synovi narozpravala,ze ak pojde k otcovi,uz nebude moct prist k nej a podobne. Ona byva dve dediny od nas,maly cestuje sem k nam do dediny do skoly.Minuly tyzden utekal popod nase okna k pribuznej,lebo stratil na autobus peniaze,potom sedel hodinu v dazdi,nevedel,kedy mu ide bus.Teraz v piatok som cakala dceru po skole.moja je stvrtacka,on je druhak.Straaaasne snezilo a maly v tenkych teplakoch a teniskach!!!!Moja dcera sla este na obed,sli sme do obchodu a pozeram,maly sedel este stale na zastavke.Teplaky po kolena mokre,v teniskach sneh.Hovorim mu pod k nam,zavolame mamine ,ususime ti veci a pojdes domov.Autobusy totiz nepremavali pre snehove podmienky.A maly mi hovori,ze on ma zakazane chodit k tatovi.Tak mu hovorim,ze ale nebudez sa tu predsa zmrzat.V tom mu matka zavolala a povedala,ze neexistuje,tatkovi nejdes,aj keby si tam mal lapiet do siestej.Prislo mi ho luto,ale nemohla som ho zobrat k nam.Samozrejme partnera to vytocilo,ale s nou sa komunikovat neda.Partner ide zajtra na socialku.Sam nevie,ci je lepsie ziadat upravu stykj alebo rovno striedavu starostlivost.Podmienkytu ma,cestuje sem do skoly.Je normalne,aby matka zakazovala chodit dietatu k otcovi????Vyzivne plati,ak jej nahodou nepride v piatok 15teho,ale dojde az v pondelok 18teho,to uz vyhukuje,lebo otec jedneho dietata jej neplati a druhebo ani nie je uvedeny.Tak co im ona ma dat jest????A to je ci problem????Vex partner ma s nou len jedno dieta,nie 3. Povinnosti ma mat a prava ziadne????ak sa chcu ozyvat matky roka,ani sa nesnazte Ja sama mam takmer 10rocnu dceru v striedavej starostlivosti a ak dvaja skutocne chcu a pozeraju na zaujmy dietata,tak sa to da.Ako by ste sa vy k tomu postavili?

kiki68
1. feb 2015

Urcite ziadat na sude upravu styku s dietatoma to tak,aby sa mohla vykonat aj nutene. Lebo nie je mozne,aby sa dieta balo prist k otcovi a sedelo niekde a zastavke aj 6 hodin. Osobne by som si taketo nieco zdokumentovala pouzila na sude,ci socialke, ze tu mate priamu situaciu, ked dieta bolo same (bez dozoru dospelej osoby) hodiny na zastavke v premoknutych veciach a matka nemala zaujem na adekvatnom rieseni.
Ak plati vyzivne,tak am pravo stretavat sa s dietatom a je to otec dietata. kedze nie ej problem a mate inak dobre vztahy s malym, tak nie je dovod nestretavat sa s nim. Ved ma pravo aj na otca, ktory ma to dieta rad. Myslim,ze uz by som na sude nepovolila nic take ako predtym, ked tam slubovala a prave naopak dolozila,ze nedodrzala to,co na tom sude tak slubovala. Vidim,ze to mate pestre, ale nejako to zvladnete.

raszuz
1. feb 2015

Asi by som na mieste tvojho partnera ziadala o zverenie dietata do svojej starostlivosti

mata128
autor
1. feb 2015

@kiki68
@raszuz mna najviac mrzi,ze je tu blizko,clovek by mu rad pomohol,lebo mam sama dve deti.....minuly rok,ked u nas byval,zatial co ina sa tede....,nebol problem.Jasne,ze matka mu chybala,ved s nouzil od malicka.Ale ked bola bez toho druha,mm jej nikdy nepovedal,ze maly nemoze ist za nou.Potom mu narozpravala,ze otec k nim chce poslat tety zo socialky,aby ho od mami zobrali,ze tato ho pride uniest a podobne....napriek tomu vsetkemu moj partner dieta nechcel odtrhnut od matky a tesa na sude suhlasil,aby sa nadalej starala.Dnes uz vie,ze to bola chyba

maznacik007
1. feb 2015

@mata128 minimalne striedavku ... osobne by som ale teda ziadala do zverenie do muzovej starostlivosti ...

nech vas podpori skola ved oni to musia vidiet ako chodi chlapec do skoly...

mata128
autor
1. feb 2015

@maznacik007 my uz sme raz o striedavku ziadali,lenze maly povedal,ze jemu je mamy a sestricky luto,tak kuratorka ho odporucila nechat v rodine u matky.Navyse na sude sa sudca pytal exky,ci caka dalsie a s kym a sudcu oklamala,ze to tak pribrala z antidepresiv....sud bol v juni,rodila v auguste.No katastrofa.Ale to nesudim,to je jej vec,ale "nas" chlapec ma trapi

tykat
1. feb 2015

@mata128 žiadala by som nie striedavú ale trvalú starostlivosť u otca, chudák chlapec ☹

mata128
autor
1. feb 2015

@tykat je to strasne....ja som sklamana z fungovania soc.systemu.... od vsetkeho ruky prec a mat pokoj....potom sa deti nachadzaju po rokoch v mraznickach ☹

maznacik007
1. feb 2015

@mata128 on ako otec ma pravo ist do skoly a pytat sa ... ma pravo ist k pediatricke .... a nech to riesi so socialkou ... uz to ze klamala na sude jej nepolepsi...

maminuska
1. feb 2015

@mata128 ja by som ti doporučila aby si zatlačila na partnera / manžela nech žiada o trvalé umiestnenie syna u vás a nech chodí k mame na návštevy. Ale v tomto prípade z nej dolovať výživné bude asi ťažké .
Tu nezmyselné ego zvíťazilo nad zdravým rozumom , nechať chlapca mrznúť ... veď to len koza môže takto . Ja mám nulové vzťahy s exmanželom , ale keby sa toto stalo synovi tak sama by som ho poslala za otcom , nech je u neho kým mu nepôjde druhý autobus.

mata128
autor
1. feb 2015

@maminuska nam nejde o vyzivne od nej....nehovorim,ze mame navyse,mame dieta po operacii srdiecka s dlhodobo nepriaznivym zdr.stavom,ale nechceme chlapca koli vyzivnemu,ale koli tomu,ze sa na to nemozeme pizerat ☹

mata128
autor
2. feb 2015

Ked nas socialny system ma veeeelmi zvlastne pravidla....keby toto robil s dietatom otec,uz ho daaaavno nema

lubkavargova1
2. feb 2015

rozhodne to riesit cez socialku....a byt nekompromisny....ale fakt je to zaujimave, tiez mam priatela a ma dvoch synov. To ze matka sa nestara ze najstarsi mal 5 pätoriek a hrozi mu vylucenie zo skoly to ju netankuje. Skor ju zaujima kde je moj priatel a s kym je...mojmu volaju zo socialky a zo skoly aby nieco robil lebo matka je na XXXX....vidim na nom ze je z toho taky nesvoj, aj sa hambi za celu situaciu. Nemam odvahu povedat svoj nazor, len ked on sam nieco povie tak opatrne poviem ze co....ja mat takeho synatora minimalne mu krize dolamem....

mata128
autor
2. feb 2015

@lubkavargova1 ja uz som tiez zo situacie zufala....nie je to sice priamo moj problem,ale samozrejme,ze partnera to trapi a prenasa sa to domov.....a samozrejme,je mi ho luto...aj partnera,aj maleho

lubkavargova1
2. feb 2015

@mata128 uplne to chapem....ja v poslednom case mam problem nieco povedat a ako to povedat...ked nieco poviem tak sa ofuni, ked som ticho a radsej ho necham, tak sa ofuni lebo vraj nekomunikujem...takato situacia nie je dobra pre nikoho. A vsetko kvoly blbej zenskej co len zneuziva dieta....

mata128
autor
2. feb 2015

@lubkavargova1 lenze to dieta v tom ma tiez len hokej....keby som ti rozpisala,co uz u nas bolo za tych 7rokov......

lubkavargova1
2. feb 2015

@mata128 to ti verim...a deti doplacaju na to najviac. Leo su ako medzi dvoma mlynskymi kamenmi

jennky13
3. feb 2015

@mata128 myslim, ze otec si musi zistit na co ma pravo a podla toho jednat ...ak ma neobmedzeny styk, tak dieta moze k nemu hocikedy ...a podla toho moze aj jednat ...tak nech pohrozi, ze jej prestane platit , ak ho ona nebude pustat k nej a jednoznacne sa stazovat na socialke ...a co sa tyka dietata rozpravat sa s nim, ze ocko ho nechce ukradnut, chce, aby mu bolo dobre u neho, aby mu nebolo zima a.......
niekedy sa snazime pocuvat , co hovoria deti, ale my sme predsa dospeli a mali by sme bojovat za prava nasich deti ...ak je matka nezodpovedna, tak ani striedavku by som nechcela, ale rovno zverenie do starostlivosti s tym, ze matka si po nho bude chodit kazde dva tyzdne na vikend .....
...za nase deti treba bojovat ....

moonlight1210
3. feb 2015

@jennky13 nemoze jej pohrozit, ze prestane platit. zakon mu uklada, ze proste musi. a to ona urcite moc dobre vie, takze tymto ju nepostrasi. moze on sice streckovat, ze zaplati kazdy druhy mesiac a len cast, aby to nebolo na trrestne oznamenie, aby ju podusil. ale je to blbost. lebo ked potom poda ziadost o zverenie, mu neplatenie pritazi, pretoze sa to berie ako prejav nezaujmu o dieta. a jej to iba pomoze.

zase podla toho, ako maju dohodnute stretavanie, ma zas ona povinnost mu syna davat - ale toto sa uz da lahsie obist, vymyslat a trucovat a branit stretavaniu. zialbohu, je to tak.

ale podmienit platenie vyzivneho umoznenim stretavania sa neda. siel by sam proti sebe.

myslim, ze tu by pomohlo, keby si on poziadal o zverenie do svojej starostlivosti, podlozil to aj jej minulými prehreskami, pozhanali si svedkov jej sposobu "starostlivosti" a ak sa da, neustale synovi opakovali, ze to, ze bude u nich, neznamena, ze mamu uz neuvidi. ale ze moze k nej chodit na navstevu ako casto chce. ze mu to nikdy nezakazu, lebo vedia, ze mamu lubi. len mama ma teraz tazke obdobie, a tak obcas hovori aj veci, co nie su pravda, lebo sa na tata hneva (napr. ze ju viac neuvidi, ze mu to tato zakaze, atd). ze to dospeli obcas robia take hluposti. ale po tom po nejakom case s tym prestanu.

Tu začni písať odpoveď...

Odošli