Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Problémy so svokrou

nefertitty
7. jún 2014

Ahojte babule. Mam problem ktory sa tyka svokry.S manzelom a detmi byvame u jeho rodicov svokor je v poho ale obsas si vypije ale svokra to ani nie je clovek ale samotny satan 😠 Ma 70 rokov ale vobec nato nevyzera, nema nijake choroby,nechodi o palicke ,a vyzera tak na 60 jako mladica. So svokrom neziju uz vyse 20 rokov ona ma vlastnu izbu a svokor tiez. Ale to jej chovanie sa neda nicim inym nazvat ako hyenizmus!!! Kazdy den vyvolava so svojimi sestrami a na mna aj muza stale kyda, stale nas ohovara a nadava nam do kadejakych spin. Dokonca aj mojim detom ked chcu ist knej do izby tak im povie citujem,, vypadni z mojej izby lebo ti papulu rozbyjem,,. Najhorsie je to ze robi naschval zle. Ja som momentalne tehotna v 7 mesiaci a mam rizikove tehotenstvo. Mala som uz 3 potraty a obe deticky sa narodili predcasne ,kedze mam slaby krcok a zacinam sa otvarat.mala by som viac lezat a odychovat ale to nepripada do uvahy. Musim varit, upratovat a starat sa o deticky.Samozrejme upratujem len ja, ona nepohne ani len prstom,pritom vie ze mam rizikove.Mame dvojposchodovy dom ale vsetko je to na mojej hlave a ja uz nevladzem.Nikdy sa ani len metly, ci mopu nechytila a v zivote mi s nicim nepomohla.Dokonca aj s prepacenim hajzel do ktoreho sa vyserie neumyje, caka kym to ja nespravim,ani vanu si za sebou neumyje proooste ma na salame. A navyse je pobozna a kazdy den chodi do kostola. Ked ohovara ,ked vola so sestrami tam im kliacha ake sme my spiny a ze ona ma moje deti na krku pricom ja cele dni nic neurobim.Alebo nadava ze malu nechavam v postielke, zatial co upratujem alebo varim tak sa jej nemozem venovat. Proste robi napriek aj 3 den po cisarskom reze ked som dosla domov a manzel so svagrom robili novu podlau ,samozrejme ani prstom nepohla, prve ked som dosla z nemocky bolo ze som chytila mop a umyvala dlazku a to 3 den po sekcii. A najhorsie je to ze ked som prisla o babetko v 5 mesiaci ,predomnou urobila divadielko a hodiny potom zase som ju pocula ako sestre vravela ze chvalabohu ze ten bastard umrel,ajtak by sme sa on nestarali a toto jej v zivote neodpustim 😔 Manzel sa s nou tiez nebavi,dokonca ona ho od malicka tyrala, bila, privezovala mu roky a mlatila ho snurov od kabla pre zle znamky . Hrôza a to si vybijala tak zlost na nom lebo nenavidi ani svokra a ani jej dieta-mojho muza. Ked uz ho nemohly byjavat tak mu zacala vulgarne nadavat aj dodnes aj jemu,aj mne ,aj svokrovi. Teraz ked som tehotna robi este viacej zle aby som sla predcasne rodit, naschval bucha dvermi aby som sa lakla o 5 rano uz zacina buchat dvermi aby som sa zobudila zapina pracku a pod. Manzel jej uz kolko krat povedal ze je sibnuta nech sa da liecit a samozrejme mu zacala nadavat a pod. Manzel mi stale vravi aby som si ju nevsimala a srala na nu ze je to schyzofrenicka a narusena osoba. Ale to sa neda, manzel ked je v praci tak si dovoluje este viac.Dokonca aj ked horko tazko pomyvym dlazku a schody po ktorych aj pani princezna chodi este na nich napluje 😒 Uz som z toho vazne psychicky na dne a ju to samozrejme tesi. Najlepsie je ked na nas robila zbierku v kaplne nemocnicne tam chodila na omse a ked ma kaplan zastavil a opytal sa ma ze ked nam pomaha ci je uz lepsie, ja som povedala ze to tak vobec neni a povedala mu pravdu.On jej potom musel zrejme nieco povedat lebo ked som ju pocula ohovarat povedala ze jej tam uz zakazal chodit a ze je to moja robota a dokonca o mne tvrdila ze mam asi s kaplanom pomer ked mi nadrziava a za kazdym ked zacne na nas nadavat a ohovarat potom ked skonci zapne si radio a s kludom sa pomodli . Ako dalo by sa tu o nej pisat roman co vsetko robi a robila,ale to by to bolo na dlho. A preto som sa vas chcela opytat ci mate nejake skusenosti s tak podlou zenou ako je ta moja svokra,? Alebo co mam robit, normalne niekedy chcem aby uz umrela alebo aspon aby ostala v nemocnici aby uz dalej nemohla ublizovat. Odist nemozme lebo nemame kde a navyse len moj manzel pracuje kedze ja som na materskej a musime este poplatit dlhy. Dakujem za pomoc a podporu 😅

martus1
7. jún 2014

Ako nechapem , co este v tom dome robis ? 😨 Nestoji ti to za to byvat s osobou s ktorou mas denno - denne peklo. Urcite prec , aj ked len do podnajmu 😒

moni244
7. jún 2014

@nefertitty no keďže ju legálne zo sveta spratať nemôžeš, tak jedine odchod aj keby ste mali bývať v 1 izbovom byte, všetko by bolo lepšie než toto

nefertitty
autor
7. jún 2014

@martus1 radi by sme sli, ale len pred mesiacom manzel nastupil do prace kedze bol dlhsie nezamestnany a v prvom pripade musime poplatit exekutora co mame takze podnajom nehrozi zatila ☹

nefertitty
autor
7. jún 2014

@moni244 som rozmyslala ci by ju aj nemohli do domova dochodcov zobrat kedze ma nato uz svoj vek ale ona ma dve tvare , vie urobit zo seba chdinku no na druhej strane ju tam tak lahko nedostanem pokial este vladze 😒

mawka
7. jún 2014

@nefertitty aj ostatni maju dlhy, aj ostatne maminy su na materskej a chlap robi a napriek tomu byvaju ci uz v obecnom byte, prenajme alebo vzali hyposku. dobre sak aj ked mate dlhy, kto ich dnes nema? ale to neznamena, ze by ste nenasli nejaky slusny 2 izbak.
Mne pride narusena tato situacia, ze viete aka je, viete, co vam robi, viete ako sa spravala k vlastnemu dietatu a napriek tomu tam trpite, ju trpite, cakate dalsie dieta, ako sa potom chcete vysomarit z tejto situacie? mali ste zdrhnut stade uz pri prvom dietati.
ked citam/pocujem "Ale musime tam byvat, lebo na ine byvanie nemame", sa mi jezia chlpy. Na tri deti mate, na byvanie nemate? Sorry, ale nebudem ta podporovat v nejakej depke, vy potrebujete otvorit oci.
Sadnut si s muzom, spisat si na papier akcny plan, zalozny plan B a zacat na tom systematicky makat a ist stade cim skor.

mawka
7. jún 2014

@nefertitty kraviny! ja mam exekutora na krku, dlhy, svoje aj po byvalom este cvakam, sama som na dve deti, ale nasla som moznost taku, aby som A.) byvala sama B.) mala prijem C.) si upratala zivot a D.) som dala detom, co potrebuju. Tak mi tu sakra praca nehovor, ze to nejde, ked ste kompletna rodina!
Dostavam sa pri takomto alibizme do vyvrtiek.

leeenka26
7. jún 2014

Na toto ziadna ina rada nie je. Treba okamzite odist. Musite s muzom nieco vymysliet. Skuste oslovit starostu alebo nejaku instituciu, ci by vam nemohli hocijake ubytovsnie dat aspon kym si na materskej. Pripadne nejaky byt po neplaticovi, proste hocico. Toto nie je zivot ale deptanie, sikanovanie a vo vlastnom zaujme okamzite odtial odide. Nie je vylucene, ze takato osoba moze aj vazne niekomu ublizit.

silvinuska6
7. jún 2014

ja tiež súhlasím s @mawka ... veď očividne táto situácia trvá už od dávna pradávna tak nechápem prečo ste si najprv nevyriešili bývanie ale hneď deti ako jasné ľahko sa to hovorí teraz už je neskoro ale podľa mňa ste to riadne pokašlali VY hlavne

ellahop
7. jún 2014

@nefertitty prepac, a preto mas dve deti, treti na ceste, a bohvie kolko by ich este bolo... niekedy naozaj nechapem, preco si ludia vyberaju taky zivot aky maju.... ja ti verim, ze to je na nic, ale myslim, ze nezodpovedne je aj vase spravanie, darmo sa ty budes stazovat. vlastne, ona ti priamo neublizuje, tak ty si to neber k srdcu, tvar sa ze nic sa nedeje, rob si svoje a nevsimaj si a nedaj sa vytocit.. co ine na to poradit,

lulu369
7. jún 2014

@nefertitty Ah jaj...no je to slabulinký výraz, no úplne ťa chápem. Moja mama má presne takú istú svokru ako ty a ja starkú ☹ My sme tiež bývali v jej dome ale samy, no pokoj sme nemali nikdy, tak sa rodičia rozhodli postaviť dom...Teraz už 15 rokov bývame v dome mojich rodičov (aj ja už mám svoju rodinu a tiež s manželom zvažujeme stavbu RD, nakoľko tie vzťahy nie sú ideálne, no to by bolo na dlhšie) a vzťahy s otcovou rodinou, najmä z jeho mamou sú na bode 0! Najlepšie by pre Vás bolo odsťahovať sa preč a čo najďalej od nej lebo inak pokoj nebudete mať nikdy ☹ A bohužiaľ aj tu sa znova raz potvrdzuje staré známe - že do kostola chodia tie najväčšie svine, česť výnimkám...

nefertitty
autor
7. jún 2014

@mawka aj nad tym rozmylslame, lenzie horsie je to ze ona ma penazi jak indian sipov. Vies ona bola taka vypocitava aj pri prvom manzelovi a ten ju poslal do riti ona je uz druhy krat vydata a s prveho manzelstva ma 2 deti, samozrejme tie ju tiez nemusia a im aj na dialku rozbyla vztahy. Ale akonahle ostala sama po tom co ju prvy poslal do riti nasla si takeho co uz mal po 40 tke bezdetny a valastny dom, a ten dom vlastne polku domu dostala len za to ze sa nechala na stare kolena nabuchat a deckom ho vydierala. A za celych 25 rokov si ona podnikala a do domu nevrazila ani cent, ona si to spravila tak ze cely ten cas neplatila nic a vsetko co zarobila si nechala a dokonca jej vlastny muz jej este musel platit na dieta. Takze ma asi 5 bank a v kazdej z nich min 14,350 eur, cize keby sme jej tak vadili ako to ona vravi sama by odlisla sak na to ma, len ona nechce svoje poctivo nakradnute peniaze minat a tak robi peklo aby sme mi odisli.

anatalia77
7. jún 2014

Aj ja sa pridavam k @mawka,napisala to tak jemne. Ja som sa radsej zdrzala. 🙂

anatalia77
7. jún 2014

@nefertitty 😀 preboha,ty si material..

tomiholjubavi
7. jún 2014

svojmu svokrovi hned pojdem kupit tu najvacsiu bonbonieru aku najdem v obchode! lebo doteraz som si myslela, ze je to neznesitelny stary senilnak...ale teraz mi pripada ako dedusko večernicek... 😕 😅
radim okamzite sa odstahovat od svokry a zabudnut, ze existuje...ak tvojho muza cely zivot tyrala, isto k nej nema vrucne vztahy. ber deti, chlapa, pripadne aj svokra a utekajte ako o zivot...este vam moze pobosorovat ☹

leeenka26
7. jún 2014

@nefertitty mne sa tiez zdala nasa situacia neriesitelna, ale treba si naozaj k tomu sadnut, dokonca splatky sa daju aj znizit, aj ked su uz u exekutora. Treba z tej situacie von, to ze tu opises aka je svokra si len ulavis mozno ale neporiesis to. Musis sa k tomu postavit a aj tvoj muz. Nie je spravny pristup ,,ved si ju nevsimaj".

nomxxx
7. jún 2014

@nefertitty ak už aj máš pocit, že nemôžete odísť, tak ma napadlo, či by ste si nemohli oddeliť časť domu, aby ste s ňou neprichádzali do styku. Niekedy sa to javí ako nemožné, ale po dlhšej úvahe by sa riešenie možno našlo. Stačí sa o tom porozprávať so stavbármi, majú skúsenosti, vedia a vidia na stavbe viac ako my laici. Otázka je, či je dom aspoň z časti váš alebo len rodičov. Ak len rodičov, tak je to asi problém a vedeli by ste riešiť so svokrom (prepisom), ale ak je čiastočne váš, tak stačí nájsť spôsob, kde časť zamurovať a kde urobiť iný vchod. Aj keby ste to mali urobiť iba pre 2 samostatné izby, je to lepšie ako nič.

nefertitty
autor
7. jún 2014

@ellahop my sme uz tretie babo neplanovali vobec dokonca som chcela ist aj na potrat, vies uz som si aj zaplatial u mojho dr tie poplatky a pod ,uz som mala aj tie predoperacne vysetrenia ale nakoniec sme sa rozhodli dat babu zivot, ved uz mu bilo srdiecko. nuz ,stale mame s muzom tuto temu ale aj svokor ju chce hnat z domu on ju tu tiez nechce. nuz niektore kamosky mi vraveli ze mam dockam kym ju netrafi, ale popri jej kondicke a vitalite to bude najskor za 30 rokov dovtedy ja skor umriem :D uvydime o par mesiacov teraz uz neporiesim nic

nefertitty
autor
7. jún 2014

@leeenka26 dakujem ti , dakujem za vsetko, kazdy den sa nad tym bavime, snad sa najskor do pol roka odstahujeme. Ale dakujem za vsetko, chcela som pocut vas nazor ci som jedina alebo je takych monstier viac

zita19
7. jún 2014

@nefertitty Ked ma naozaj schyzofreniu, tak s tym vela nenarobis. Bud bude brat lieky a bude v pohode alebo nie (pokial neohrozuje seba a okolie na zdravi a zivote, tak ju nikto nemoze donutit) a bude robit dalej to co robi. Mali by ste odist a nechat ju tak.

nefertitty
autor
7. jún 2014

@lulu369 nechapem ako mozu byt niektry ludia bez chrbtovej kosti, poviem ti horsieho cloveka som za cely moj zivot nestretla.kolke matky by pre svoje deti aj posledne dali a ona? neviem ale niektore zeny by nemali mat deti

ellahop
7. jún 2014

@nefertitty no ja ti verim, a potrat neschvalujem, samozrejme, ked sa babo na tento svet vypyta tak mu treba dat sancu. no ale myslim, ze hoci je situacia zla, mozte byt momentalne radi kde byvate, a ty sa nemusis zatazovat tym, ze svokra vola o vas sestram, alebo ze vam praje zle. to su len reci, hovorim, starajte sa o seba, svoju rodinu, ak nechces zit v bordeli upratuj a var, a konci s nou, nestoji ti za to, aby si sa pozastavovala nad tym, ze co kto kedy kde a komu o vas povedal...

nefertitty
autor
7. jún 2014

@zita19 nuz ona je taka , vies niekedy ma svoje dni ked uz jej je dlho a zace sa rozpravat a byt mila a je chvilocku pokoj,ale o pol hodinku ani nevies kedy zacne na tenba zazerat jak po vrahovi a ty ani nevies preco, jednoducho jj to v hlave drbne, take mesuge alebo co

mawka
7. jún 2014

@nefertitty a co teba je do toho, kolko ma svokra penazi a ci si ich s prepacenim vytrkala alebo vydrela. to, ze podnikala a ulozila si ich na ucet, ok. ja by som sa tiez uz nedelila, resp. by som si odkladala na "zadne vratka". a co ze ona ma penazi plnu rit? to si akoze tvoj muz narokuje na peniaze? to vy akoze cakate, ze vam nejake da? povinnostou rodica je dieta vychovat tak, aby to bol clovek schopny sa sam o seba postarat. ziadny rodic nie je povinny dietatu davat do zivota startovne ani ho ako dospeleho trpiet pod jednou strechou. dovod, preco to rodicia robia je z lasky a aj preto, aku uctu k nim tie decka maju. ty tu na svokru kydas, ale vdaka nej byvate, tak zase az taka spina to nebude. teba skor serie to, ze vam nedala ani cent. ty ju tu opisujes fakt ako satana, ale mozno by sme boli prekvapene, keby sme si vypoculi aj druhu stranu 😉
a dlhy, no sorry, cakas, ze ti niekto pomoze? ze ich za teba niekto zaplati? sa zobud, draha. do sraciek ste sa dostali sami, tak si ich aj rieste sami. by som sa od hanby prepadla ocakavat prachy na vyriesenie sracky, do ktorej som sa dostala sama.
fakt sila....

@anatalia77 no, kedze ma tu uz xy zenskych zvozilo, ze som papulnata, snazim sa drzat. ale ze fakt ma vytacaju taketo fňukandy, ktore len nieco ocakavaju, kto im nepasuje, toho okydaju a zenske ako ja a tretina MK, ktore zivia svoje deti same, ktore cvakaju dlhy este po exoch makaju ako dive aj v praci aj v zivote, aby zili slusne a potom dojde nieco taketo a bude tu vyplakavat. nakoti si tri deti a caka, ze jej svokra z jedneho uctu vybere tych 14 litrov. velebnosti, du blejt.....

kiki68
7. jún 2014

na svokru exorcistu ( usvedcuje ju to,ze beha bez palicky a zahadne nestarne!) 😀 a Vy mladi do podnajmu a mate pokoj svaty...co ine sa da robit? by som tam nebola ani keby co bolo...poznam taketo milene tetusky, co nenavidia cely svet a robia zlobu a to je tak na psychinu po nejakom case...

jalucija
7. jún 2014

@nefertitty neskoro je teraz vyplakavat. Ja vas vobec nelutujem, mali ste si zariadit zit tak aby ste boli spokojni. Cize zit vo svojom a nie pchat sa k rodicom. Ja viem moj prispevok ti nepomoze, neporadim ti, len pripomeniem to, co davno vies, ale co ti mame radit? Sami ste sa dostali do sraciek.

Postavte sa na nohy, zacnite makat, zarabat, poplatte si dlhy (exekucia to az tak? to ako mohlo zajst tak daleko??), potom ked od svokry odidete mas narok na nu nadavat.

nefertitty
autor
7. jún 2014

@ellahop dakujem , ved tak ja sa snazim to aj tak brat, dokonca manzel ten si ju totalne nevsima, on ju ma nahaku uz sa naucil za tie roky, mne to trva kedze som citliva a aj ked ma niekdo co i len slovom urazi vie ma to dlho stvat a trapim sa nad tym. Inac ako ona jedina ma nahovno zivot, jej sestry mali milujucich muzov a rodiny za ktorymi si stoja, zatial co jej nevysi obe manzelstva za ktorymi si ona mohla za to ze sa jej rozpadli, jej vlastne ide cely zivot o peniaze, od svojic muzov chcela aby cely svoj prijem dali hned jej do ruky a im neostane ani cent. Nuz a namiesto toho aby si rodinu podrzala tak len zraza na nohy.Nikdo tu v okoli ju nema raz,nema tu nikoho,ziadne kamaratky ani nikoho.Dokonca sa ma aj sesedky volakedy opytaju ze co je to za potvoru ani odzdravit sa nevie , normalne zevraj jednej zene od vedlajsej ulice raz dala na hlavu zabu , koli tomu ze jej poedala ze je vypocitava , tomu fakt nepochopim 😒 co to malo byt

lulu369
7. jún 2014

@nefertitty my tiež čakáme 3-bábo, ktoré sme neplánovali, tiež sme zvažovali že pôjdem na potrat (najmä ja, no môj manžel povedal, že si drobčeka necháme)...U nás nie je situácia až tak vyhrotená ako u nás, no tiež to nie je ideálne a to bývame u mojich rodičov, s ktorými sme mali veľmi dobré vzťahy, no od kedy zomrel mamin oco (môj dedko) sa vzťahy veľmi zhoršili ☹ A dôvod - podľa moje mamy je to moja vina, že dedo zomrel, pretože zomrel v deň keď som ja prišla z pôrodnice so synom domov ☹ Takže môj manžel sa už nemôže pozerať na to, ako som stále ja tá zlá, ak niečo deťom zakážem pretože niečo urobia a majú to ako trest, ak zvýšim hlas na ne, tak som krkavčia matka a nech sa stane čokoľvek všetko je moja vina a sám sa rozhodol, že najlepšie bude keď pôjdeme svojou od nich preč...

mamavera
7. jún 2014

@nefertitty ty nechápeš, ako môžu byť niektorí ľudia bez chrbtovej kosti. Ja zase nechápem, prečo si niekto zariadi takto život a potom sa sťažuje. Dom je zrejme svokrin, nie váš, takže si tam ona môže žiť tak, ako sa jej zachce. Že bol muž nezamestnaný, máte dlhy, to sú len výhovorky. Takých žien je tu a MK veľa. Nerieš, či svokra upratuje, alebo nie, do jej peňazí a do toho, ako si zariadila život ťa naozaj nič nie je. Ty si snaž si s manželom zariadiť ten svoj tak, aby ste boli spokojní. Dnes nemá nikto na ružiach ustlané, práca, hypo, vlastné bývanie a máš pokoj. Lenže tebe sa to teraz oddiali, lebo budeš na MD....vôbec si nechcem tvoju svokru zastávať, to ani náhodou, ak je pravdou to, čo písala, je to choré, ako sa správa. Ale ako sa správate vy dvaja? Ja by som tiež nebola nadšená, keby u mňa býval syn s nevestou, ani jeden nerobí, majú dlhy, exekútora, ale sekajú jedno dieťa za druhým (počítala som aj tie potraty). A špekuluješ ako ju dať do domova?! A čo keď sa ona naštve, alebo jej prepne úplne a vyhodí vás?

lucinka2811
7. jún 2014

@nefertitty necitala som prispevky vyssie ... ale ci kokso co tam este robis... na tvojom mieste sa pakujem do podnajmu alebo dakde.. vsetko sa da.. aj my mame hypoteku nie nizku, robi len mm.. a tahame to hoci to ide takedy tazko ale ide... nestoji ti ta stara potvora za taketo problemy :( ... ale ako keby som citala o otcovej mame ... tiez satan prezleceny v poboznej "babke" ... hrozne ... drzim palceky 🙂

lulu369
7. jún 2014

@nefertitty tak to s tebou súhlasím!!! niektoré ženy si nezaslúžia byť matkami...

Tu začni písať odpoveď...

Odošli