Problémy so svokrou a švagrinou v rodinke úžasných

margotka123
25. okt 2011

Ahoj!Potrebujem vedieť, či len ja mám takú psycho family alebo aj niekto iný, lebo ja fakt už neviem..nemám sa ani s kým o tom pobaviť, lebo moja mama mi povie, že čo som si vybrala to mám..ale ja si myslím, že už je toho asi aj na mňa dosť..som so svojim partnerom 6 rokov a mame 3 mesačnú dcérenku...Jeho rodina ma od začiatku nenávidela...hlavne jeho matka...ako tak sme to všetko ústali a pred rokom a pol ma požiadal o ruku..nasťahovala som sa k nim a asi po roku sme sa rozhodli, že budeme mať dieťatko...Podarilo sa 🙂 .LENŽE...Moja ,,dahá,,švagriná aby nezaostala musela mať decko tiež...Aby ma náhodou jej mamička nemala radšej. 😖 Celé tehotenstvo bola ona chudera čo musí oddychovať, aby si náhodou neublížila..Našťastie je moja malá krásne kľudné babatko..ako to už býva jej dieťa plače od rána do rána...bezdovodne a stale až kým po ňom nevrieska...po troch týždňoch ju to prestalo baviť a odišla do roboty.. 😨 kto sa stará o dieťa????JAAAAAA...mám na krku mesačného synovca a svoju štvormesačnú dcérku...a ešte aby nebolo málo ohovára ma pred svojou matkou, takže som nustále len neschopná, lenivá, a neprisposobivá...vymýšľa na mňa veci ktore nie sú pravdive...jej partner dokonca uráža moju dcérku, čo je podla mňa úbohé..svokor je....no nechcem použi ť vulgarizmi...lenivá sviňa....takže toto je moja rodinka úžasných...bojím sa každého dňa čo som opať urobila, alebo povedala zle...máte podobnú rodinu..ako to riešiť...odísť nemožme všetky peniaze sa dovzdávajú do rodinnej pokladne..už nevládzem....

lenka3007
25. okt 2011

@margotka123 ja toto vobec nechapem 🙄 prečo sa ty staras svagrine o dieťa? plati ti za to? ani by ma nehlo... Tvoj chlap na to nic nepovie?

margotka123
autor
25. okt 2011

neplatí, ale žiaľ ona proste naňho nemá nervy...mne celkom stačí keď po ňom v noci kričí a on len plače a plače..no moj drahý keď povie tak je vždy ten najhorší a žiaľ pracuje v fodinnej firme, z ktorej by ho boli schopní vyhodiť...

margotka123
autor
25. okt 2011

neplatí, ale žiaľ ona proste naňho nemá nervy...mne celkom stačí keď po ňom v noci kričí a on len plače a plače..no moj drahý keď povie tak je vždy ten najhorší a žiaľ pracuje v rodinnej firme, z ktorej by ho boli schopní vyhodiť...

lenka3007
25. okt 2011

@margotka123 ja viem, ze ti je maleho luto, ale mna by ani nehlo, nejako by som to prehryzla a jednoducho by som svagrine povedala, ze ja sa jej o dieta starat nebudem. Prečo si nezoberiete s mm nejaky podnajom? ja by som nebyvala u svokrovcov, keby tam este okrem nich niekto byva, jednoducho mlada rodina mam mat sukromie. Na tvojom mieste by som si otovrila velmi rychlo usta, co si sluzka? pestunka? otrok? alebo povedz svagrine, ze ked jej uz mas straziť take male dieta tak si prosis adekvatny plat.

winipega
25. okt 2011

@margotka123 tak to by som tiez nevydrzala,a ako ta vlastne donutili sa o maleho starat? co by sa stalo keby si povedala nie nebudem sa starat,mam svoje dieta?vyhodili by vas z bytu ci domu?myslim ze aj to by bola vyhra.

katrinka8
25. okt 2011

Ja by som sa co najrychlejsie zobrala, zbalila s celou rodinkou (s manzelom a dcerkou) a snazila sa co najskor osamostatnit. A ako hovoria baby, v prvom rade by som sa porozpravala so svagrinou a vysvetlila jej, ze sa o jej dieta starat nemozem. Aj ked z Tvojho prispevku nie je celkom jasne, ze ci Ti vadi samotna starostlivost o chlapceka, alebo skor ta nevdacnost za to, ze to robis. Samozrejme, ocakavala by som plnu podporu manzela. A ako vlastne doslo k tomu, ze Ty sa staras o jej dieta? Je to dost - no, povedzme nestandartna situacia...

locko007
25. okt 2011

To ti teda nezávidím. Ale ako radia baby, treba si rýchlo zbaliť kufre a ísť od nich preč. Mňa tiež zožiera celá manželova rodina, lenže ja mám obrovskú výhodu - bývame sami. Takže keď sa s nimi nechcem rozprávať, sedím doma, alebo neberiem telefón. Od kedy máme syna, tak vkuse len počúvam, čo s ním treba robiť. vlastne všetko čo robím ja, je zle. Takéto reči počúvať je strašná otrava, ale potom som si povedala, že mám len jedny nervy a tie si budem šetriť na obdobie, keď budem mať zo syna pubertiaka. Skús sa porozprávať s manželom, aké máte možnosti a skúste začas sami. Viem, že to nie je jednoduché. My nie sme nejako strašne starí, nikto nám nič nedal (myslím tým nejaké štartovné do života od rodičov), vlastne sme si donedávna robili obaja vysoké školy, ktoré sme si aj sami platili, máme hypotéku na byt a manžel je častokrát do noci v práci, ja som hneď ako sme si kúpili byt otehotnela, takže do rodinnej pokladnice velmi slabo prispievam. Ale sme šťastní, lebo žijeme jeden pre druhého a keď nás niekto z rodiny "nasere", tak jednoducho zabuchneme dvere nášho bytu a máme pokoj.

katecameron
26. okt 2011

nechapem preco sa jej staras o dec ko ked ti za to neplatí a dieta nikdy bezdovodne neplace place lebo mu nieco je bud je hladne alebo mozno nervozne zo svojej matere ked je taka jiznuta a co sa ma jej muz nanasat do tvojej dcery viem ze je to tazke ale nedovol to otvor si usta situacia bude len horsia ked budes ticho a urcite sa snezte osamostatnit az je to mozne alebo co tvoji rodicia tí ti nepoomozu?

katecameron
26. okt 2011

a za to odíst nemozeme to je hlupost mozete a pokial nechces skoncit ako psychicka ruina tak padaj s tad prec

naty
26. okt 2011

odejít nemůžete, protože dáváte peníze do rodinný pokladny?? a co kdybyste je tam prostě přestali dávat a odešli?! pochybuju, že tohle je dlouhodobě udržitelný bez následků!! jednou by mi švagrovka něco hnusnýho řekla, tak bych jí vrazila dítě a starej se sama!! jestli ty jim to tak trochu neusnadňuješ...nemyslím to ve zlým, bylo by mi ho taky líto, ale nejsi jejich služka ani chůva...a začala bych to především řešit s manželem, vždycky je nějaký východisko, ale musí se chtít, a to oběma...ted ste rodina vy a neměli byste si jí nechat rozvrátit někým takovým...už jenom si představ, jak se budou chovat k vaší malý, až vyroste, když se takhle chovají ve 4 měsících!! Jako tohle bych dlouho neodkládala ani kdybych měla bydlet v podnájmu a žít z ruky do huby, tohle za to fakt nestojí... 🙄

erzebet2
26. okt 2011

@margotka123 veru baby ti tu dobre radia, ries to teraz,lebo toto sa bude len zhorsovat,a o cudzie dieta by som sa starala v pripade,ze to chcem ja a nie za takych podmienok ako mas ty ,a ak ti to pomoze nie si sama,co taketo zaziva

hoota
26. okt 2011

@margotka123 ahoj, tak toto ja vobec nechapem. my sice este zijeme s mojim otcom, ale velmi sa do seba nestarame a snazime sa coskoro osamostatnit, moj maly ma pol roka a nasla som si uz aj ja pracu na poobedie, taku kde mozem mat pri sebe aj mojho Miska. robim co sa da, a aj manzela tlacim, aby sme cim skor dosiahli financnu nezavislost a zili uplne sami. pravdupovediac, ak je to vsetko u vas tak ako pises, tak skutocne neviem aka si povaha, ze si to nechas, ja by som im vykricala co si o nich myslim a tresla dvermi. a v prvom rade na manzela by som nakricala ci nevidi co sa tu deje a ze ci si nemysli, ze by si sa mala v kludne a naplno venovat vasej dcerke a nie obskakovat jeho sestru, mamu, synovca... asi by som mu dala ultimatum, nech si hlada inu pracu, nech si rozmysli ci je mu prednejsia jeho manzelka a dcera alebo matka a spol. ktore mu pomaly, ale isto jeho rodinu rozbijaju. inak by som sa snazila si nejako zarobit a odisla by som bez neho. pre mna je prvorade moje dieta, chcela som ho mat a tak tu teraz som pre nho. my sa niekedy doma hrozne pohadame, ked pride rec na tieto veci, a potom som smutna, ze sa hadame pri krpcovi, chcem aby mal okolo seba prijemne prostredie a nie matku na pokraji zrutenia.

huxy
26. okt 2011

čo najskôr odísť alebo sa osamostatniť.ja som síce až takúto situáciu neprežila,no stačilo mi so svokrovcami bývať osem mesiacov.
starať sa o cudzie dieťa /aj v rámci rodiny/ bez zaplatenia alebo s takýmto prístupom?v žiadnom prípade.a dávať všetky peniaze do rodinnej pokladne?to akože nechápem.to kto vymyslel tieto pravidlá?nič v zlom,ale ja by som si bola od začiatku odkladala nejakú tú železnú zásobu.a prispievala do chodu domácnosti,ale určite nie dávať všetky peniaze.

katpetdo
26. okt 2011

@margotka123 moja sesternica riesila nieco podobne. vydala sa do rodiny, kde zili vsetci pokope a peniaze isli do rodinnej pokladnice. Ju aj svagrinu svokrovci podla mna terorizovali a vycitali im, ze deti urcite nie su ich manzelov a podobne blbosti, tiez vraveli ako sa nemozu osamostatnit z rovnakych dovodov ako vy, ale ked im rodicia zobrali vsetky svadobne dary(financne), co dostali (podotykam, ze mali velku svadbu, ktoru chceli rodicia) tak sa nahnevali a peniaze,ktore pri najblizsej vyplate dostali, rodicom nedali a isli hned nasledovny den do podnajmu. ked sa chce, vsetko sa da. Drzim palce.

sashabb
26. okt 2011

😕 neviem či mám vôbec danej téme veriť, nakoľko mi to príde dosť nereálne 😕 a dotyčná je taktiež len včera registorvaná.
No ak je to pravda, tak nevidím dôvod aby ste sa nemohli odsťahovať, počítam že ste dospelí a svojprávny a osobne by ma nikto neprinútil, aby som svoje peniaze dávala tzv. do rodinnej pokladne 😨 To je taký problém nájsť si podnájom a odísť? Veď nikto nemá právo ti rozkazovať ako máš svoje peniaze "minúť"
A ďalšia vec, nechápem ako je možné, aby dotyčná odišla od tak malého dieťaťa. A čo otec dieťaťa? Prečo by si sa ty mala oň starať? to ťa donútili? či?

simona22
26. okt 2011

@margotka123 v prvom rade nechápem, ktorá matka odloží dieťa mesiac po pôrode a ešte k niekomu, ako hovoríš, ktorého (teba) uráža a má ťa za nejakú chuderu. V očiach ľudí a aj v práci isto nie je dobrým človekom a už vôbec nie dobrou matkou. Teraz je ten maličký bábätko, ale keď povyrastie, tak si bude veľmi dobre uvedomovať kto je mu bližší či mama alebo teta a vieme ako to bude a to bude potom pre švagrinú rana do srdca keď uvidí, že ten maličký ide za tebou a nie za ňou. Myslím, že si veľmi dobrý človek a tíško tam takto s nimi žiješ a niekedy je aj na teba toho veľa, a jednoducho to nezvládaš, je to normálne. Ty sa len učíš byť matkou, ale s "dvojičkami" je roboty raz toľko. Švagorovi povedz nech neuráža tvoje dieťa, mal by ti byť za čo vďačný predsa. Manželka mu nekňučí doma kvôli synovi a je si veselá v práci a teda jeho neotravuje.Vieš čo dohodni sa s tvojimi rodičmi nech ťa podržia a vyber sa k nim aj s malou na dlhší predĺžený víkend, nech si rodinka "úžasných" uvedomí ako ťa potrebujú. Švagrovej synček to nejako prežije bez teba, budú sa musieť postarať sami. A možno potom ocenia tvoju prácu. A ešte tak plače od rána do večera? Ak áno určite mu niečo je, treba zájsť k lekárovi a povedať mu to. Negrcká príliš, nemá stále štikútku. Môže mať skrytý reflux a to ho chúďatko páli záha a je mu zle.

margotka123
autor
26. okt 2011

@sashabb zial je to realne...som tu registrovana uz davno,len vystupujem pod inym nickom,bo ten predtym poznaju...mam tam aj foto tak sa bojim aby to nezistili
@simona22 hej malý ma reflux,snazim sa maximalne,aby som mu to ulahcila,len ho strasne pali zaha,tak sa trapi...Ja viem...tiez by som chcela odist,lenze partner raz chce,raz nie,tak obcas rozmyslam,ze sa vratim domov...skusali sme uz hladat prenajom,len partner je zivnostnik,denne odovzdava peniaze,nemava mesacnu vyplatu...a vsade od nas chceli tri mesacne najmy...prostetaku hotovost nemame...niekedy je to fajn,ale to vtedy ked je vsetko ok, a clovek im vyhovie..akonahle sa vzpriecim tak je zle,lebo som neprisposobiva atd...

sashabb
26. okt 2011

@margotka123 tak mu daj jednoducho ultimátum. Ak máš kam odísť, tak sa zbaľ a choď preč.
Bože!!! dospelý chlap-živnostník a ODOVZDÁVA peniaza??? 😨 😨 😨 panebože!!!

simona22
26. okt 2011

@margotka123 treba využiť situáciu a vážne sa so spolubývajúcimi porozprávať. AKá neprispôsobivá, ide tu o toleranciu, ale aj ty predsa potrebuješ kúsok tej tolerancie, veď si len človek a čerstvá matka. Malo by to byť vzájomné a chápem ak nevidíš to uznanie, tak niekedy prosto vypeníš je to normálne. Vieš ak ti môžem radiť a nedá sa odísť užívaj si materstvo ako sa len dá. Sama vidíš ako ti dcérka rastie pred očami. Povznes sa nad tým a skús myslieť pozitívne, bude lepšie neboj sa. Ale určite ťa v budúcnosti bude mrzieť to, že si sa zaoberala týmito problémami namiesto toho aby si si užívala materstva. Choď na prechádzky kočíkovať aj dva razy denne, malá bude zdravá a ty budeš mať iné starosti. Chápem ťa, ale ak nie je iné východisko tak to ber takto. Želám všetko dobré a veľa síl