Problémy so zákernou švagrinou

junova
18. jún 2015

Pekný večer, už dlhšiu dobu mam problém s manželovou sestrou, mojou svagrinou. S mojím manželom majú vlazny vzťah, len sa pozdravia keď sa stretnú. Vždy mi hovoril, že je zlý človek. Ale ja naivka som chcela udržiavať dobré vzťahy. No dnes ma tak napálila, že som si ju zablokovala na Fb. Pred dvomi rokmi podviedla muža, opustila ho a ušla s detmi za frajerom. Mne vtedy pár krát napísal na Fb jej manžel ako sa máme, sťažoval sa na manželku, písal ako mu chýbajú deti. Bolo to čisto kamarátke. Ona mi dnes napísala, že keď opustila muža, som ho ja balila. Pritom som bola vtedy tehotná s druhým dieťaťom. Ďalej ide o to, že majú otca, ten žije v zahraničí. Má tu garsónku. Žijú tu traja súrodenci. Môj muž a jeho dve sestry. A ona len mne stále vypisuje, že nech nájdeme svokrovi podnajomnika. Že ona sa na to vysere. Už sme tam jedného mali ale po pár mesiacoch odišiel. Vsetky starosti hádže len na nás. Muža sa bojí, vypisuje len mne. Ale keď sa bude dediť, tam bude prvá. Keď som jej napísala, že prečo mame mať všetko na starosti len my, že aj pohreb ich mamy vybavoval a platil môj muž, odpísala mi, že nech si neberiem ich mamu do huby. Pritom som nič zlé nenapísala. Ešte sme ju aj doopatrovali. Ich otec chodí na Slovensko raz za rok a vždy mi vypisuje, že spať bude u nás. Už som z nej na nervy. Potom čo ma dnes obvinila z nevery s jej manželom som ju zablokovala na Fb a ani telefón jej nezdvihnem. Ako by ste sa bránili vy?

applede
18. jún 2015

@junova pekne krasne by som jej na rovinu povedala co si myslim, zavrem hubu a dovodienia.....ked uz voes aka je v skutocnosti myslimze o nejake vztahy uz nemoze byt ani rec ...takze o com ? prvorada by mala byt tvoja rodina a jej pohoda.....a este ked aj muz je s tym vyrozumeny....uprac svagrinu, kam patri, nereaguj na jej sms atd....veci pories s manzelom prip ostatnymi surodencami ak su vztahy ok....

mala_hobitka
18. jún 2015

Urobila si dobre ked si si ju blokla. Ked chce nieco riesit nech sa obrati na tvojho muza - on uz s nou podla mna spravi poriadky (co ona zrejme dobre vie a pise preto radsej tebe). Takze ked sa ozve - len odpis jediny raz ze cokolvek potrebuje riesit nech sa obrati na tvojho muza - jej brata tel/mail na neho vybavene. Na dalsie spravy neodpovedat aj keby pisala kazdu hodinu, nedvihat telefon, neodpoved na sms atd.
Nie si povinna s nou nieco riesit - hlavne ak ona dava nezmyselne obvinenia. A hlavne vacsinu veci musia riesit prave oni - traja surodenci + otec. Teda nie ty.

junova
autor
18. jún 2015

@applede
@mala_hobitka. Veď to, že všetko rieši cezo mna. Na môjho muža má číslo a jemu nezavola a mne na Fb stále vypisuje. Všetky starosti dáva len na nás. Mňa už z nej celý deň bolí na hrudi. Dnes mi celý deň vypisovala nenávistne správy. Typu tvoj muž je ko...

applede
18. jún 2015

@junova no snad ta nerozhadze takato sucina....zablokuj ju ajna fb ...a viac ta ani nenajde...ak si nevytvori novy ucet....blokni aj sms,hovory...prerus kontakty s nou....

junova
autor
18. jún 2015

@applede veď som ju blokla na Fb, zajtra pôjdem do t - mobilu bloknut hovory a sms. Proste to čo robí ona je už kyber sikana.

applede
18. jún 2015

@junova hovory si mozes aj sama...so sms neviem ako to je, ci ti z bloknuteho cisla budu chodit sms..ja tak blokujem oriflame, avon lady co mi vyvolavali...🙂

junova
autor
18. jún 2015

@applede ako sa blokuje číslo na telefóne

tykat
18. jún 2015

@junova nereagovat, nedvihat, neodpisovat a nekontaktovat...jedine riesenie...ju to prestane bavit
moj muz ma tiez taku "super" sesternicu ktoru nemoze ani citit, videla som ju 2x v zivote aj to sa tvarila ze som nikto a ona mne v sobotu doobeda zavola ze idu 4 clenna rodina okolo a pridu k nam na tri dni 😀 veeelmi rychlo som jej ukazala kde je sever. Odvtedy (uz to budu 2 roky) nezavolala, ja ju mam v mobile ulozenu ako "NEDVIHAT" 😀

junova
autor
18. jún 2015

@tykat Áno, nemala som k nej byť milá. Teraz ukázala pravú tvár.

moon321
18. jún 2015

Povedala by som jej, nech si tvoje meno neberie do huby, a nech ta neotravuje. Ked su problemy nech ich riesi. Je to aj jej tatko

junova
autor
18. jún 2015

@moon321 Áno. Tiež som jej povedala nech moje meno neberie do huby. Ako hovorím, je falošná. Keď umrela ich mama, prvá bežala na dedičské. Celý byt nám vyrabovala keď sme boli v práci. Teraz chce starosti s garsónkou hodiť na nás ale keď umrie svokor bude chcieť prvá dediť.

moon321
18. jún 2015

@junova ja by som to neriesila. Preco svokor ho nepreda? Naco mu je?

junova
autor
18. jún 2015

@moon321 No ide o to, že môj manžel býval s mamou. Ich rodičia boli rozvedený. Ich otec odišiel do zahraničia. Keď ich mama umrela, vyplatil súrodencov. A prikvitol aj svokor, tiež chcel vyplatiť polovicu. Práve táto svagrina tlačila na svokra, že nech mu môj muž kúpi garsónku. Bála sa, že peniaze pomina. Tak mu ju muž kúpil a odvtedy sú problémy s nájomcami. Svokor sa tu nechce vrátiť. Svagrina hodila všetky starosti s garsónkou na nás. Pre nás by bolo lepšie, keby ju predal.

eeffka
18. jún 2015

@junova na htc v detailoch kontaktu nastavil blokovanie hovorov, sms neviem

junova
autor
18. jún 2015

@eeffka ďakujem

timea7
18. jún 2015

@junova nechápem, prečo sa ty montuješ do toho, čo sa urobí s garsónkou, či sa prenajme, či predá.... kto čo vyraboval, keď manželovi zomrela mama, kto bude dediť....to je vec jedine ich - troch súrodencov, teda u vás vec tvojho manžela. Ty ho môžeš vypočuť, poradiť mu, ale nerieš to s jeho sestrou, lebo sa dostávaš do zbytočných problémov. Na akékolvek požiadavky tvojej švagrinej reaguj - obráť sa s tým na tvojho brata. Nemusíš si nadstavovať žiadne blokovanie hovorov, SMS a podobné somariny - keď chcem s ňou hovoriť, hovorím, keď nie, mobil neberiem. Keď chcem, čítam jej SMS, prípadne odpoviem, keď nie, mažem ich bez prečítania. Jednoduché, nie?

junova
autor
18. jún 2015

@timea7 No bolo by to jednoduché keby mi neposielala 10 správ denne. Ja to fakt nechcem riešiť, je to ich vec. Ale ona stále píše, že starajte sa o byt, nájdite podnajomnika... A do toho, že nam vyrabovala byt sa montujem pretože sme už boli manželia a zmizli mi také veci ako naberacky, taniere atď

silaviat
18. jún 2015

svokrovi napisat nech si poriesi garzonku ze od toho davate ruky prec kedze z toho aj tak nic nemate len starosti a problemy so svagrinou .. co sa tyka prespavania tak mu nabuduce odpis mas garzonku tak sup tam ...a svagrinu ignoruj ... al nech jej manzel povie aby ta viac neotravovala .. zbytocne sa stresujes za druhych .. nevazia si co robis tak dovidenia .. takych ludi nepotrebujes okolo

lorela
18. jún 2015

@junova Hm, branit sa... Pred ludskou hlupostou a zlobou sa ubranis jedine tak, ze pred nou zabuchnes dvere a za nou spalis mosty.
Totiz hlupemu a zlemu cloveku ani nevysvetlis, ani ho nezmenis a on nikdy nepochopi.
Ale mam pre teba aj dobru spravu 😀 na kazdu svinu sa vari voda 😀 len na niektore zbytocne dlho.

libka1
19. jún 2015

tiez by som si ju blokla. ak si ju nebloknes, bude ta neustale otravovat a koho to bavi pocuvat stale cinkanie telefonu a studovanie zmeskanych hovorov, ci volal niekto nieco k veci, alebo ta odveci osoba co ti len zivot zneprijemnuje.... hrozne ked clovek natrafi na takehoto cloveka, a ked je z rodiny tak duplom... ak ju uplne odstavit ju to casom prejde.
moj muz mal takeho zakaznika, uplne nenormalneho a zabralo naozaj az to, ked sme ho takto odstavili... dodnes nam sice dlhuje cast z jednej faktury, ale normalne nam to stoji za tie peniaze ze vypadol z nasho zivota 😀 😀 ten ale pravdepodobne nebol normalny, kazdy to muzovi hovoril, len jemu ho bolo luto a tak sme aj dopadli 😀 😀

timea7
19. jún 2015

@junova keď jej na desať správ denne neodpíšeš dnes, zajtra,pozajtra, tak ju to baviť prestane. Keby si s ňou neriešila od začiatku vášho vzťahu nič, čo sa týka ich rodiny, nemala by dôvod písať. Ona mala kľúče od vašej domácnosti, keď vám pobrala veci? Kto jej ich dal? Možno niekedy jej rodičia, mama, ale keď ste tam ostali bývať vy, tak už to bola iná rodina, možno bolo vhodné vtedy vymeniť zámok. Pobrala veci mamine, alebo tvoje a mužove? Ako na to reagoval vtedy tvoj muž? Lebo môj by ešte v ten deň za ňou naklusal.

maslenka47
19. jún 2015

@junova Fu, to je take mile, zablokovat niekoho na FB :D :D prepac, pobavila si ma. Zjavne to svedci o tom, ze nevies svoje medziludske vztahy riesit normalnym sposobom. Ved sa zacnite spravat ako dospeli ludia. Jednoducho jej na rovinu povedz, nech ti da svaty pokoj a riesi si svoje problemy sama. A nie, NEMUSIS za nu nic riesit len preto, ze ti vola 10x za den. Ak to robis, tak preto, ze ty chces (napr preto, aby ti dala pokoj a ona aj tak neda.. vsak preco by aj, ked jej ta metoda dokonale funguje). Jednoducho jej kazdy vecer napis, ze to nie je tvoj problem a riesit to nebudes.

Inak sranda, ze otravuje teba, nie tvojho muza. Ten jej asi dokazal vysvetlit, kde ma hranice.

junova
autor
19. jún 2015

@timea7 Mala kľúče od nášho bytu lebo jej ich dala za života mama. Keď umrela nás to nenapadlo pýtať. Manžel povedal všetkým súrodencom po smrti mamy, že v sobotu prídite a zoberte si čo chcete po mame. Svagrina pobrala oblečenie, topánky, keramiku, obliečky. Mne to nevadilo, veď je to po ich mame. Druhá si zobrala skrine zo spálne. Ok, že si kúpime nové. A v pondelok keď sme boli v práci svagrina prišla do bytu s jej mužom a zobrali nám chladničku, utierky na riad, uteráky, knihy. Chceli aj práčku ale nevosla im do auta. My sme prišli z roboty a mysleli sme si, že boli u nás zlodeji. Potom muža napadlo, či to nebola sestra. Priznala sa, ale že veci nevráti. Hneď v ten deň sme vymenili zámku. Uteráky mi kúpila mama a ona si polovicu zobrala aj moje knihy.

junova
autor
19. jún 2015

@maslenka47 No jasné, že jej určil hranice. Poslal ju párkrát do pecka a ona pochopila. Ja som chcela byť slušná. Ako vidím, občas si musí človek otvoriť ústa. Ja som jej milión krát písala nech ma neotravuje. Nepomohlo, keď mi nepísala správy, tak mi volala. Ale už je to ok. Už som jej napísala čo si o nej myslím a uz jej telefón nezdvihnem ani keď sa pototo. Neodsudzuj, keď si nezažila. Existuje aj kyber sikana. Ľutujem, že som to nechala dôjsť tak ďaleko. S druhou svagrinou vychádzam dobre. Aj ona sa so sestrou často hada. Nebavia sa 2 mesiace, potom sa skamaratia a tak dokola.

junova
autor
19. jún 2015

@maslenka47 A ona je prvý človek ktorého som na Fb blokovala. Nikdy som nemala taký veľký problém s nikým. Vždy sme si to vysvetlili. Ale s niektorými ľuďmi sa nedá. Môj otec sa tiež nebaví so svojou sestrou 30 rokov. Skúšal po dobrom, po zlom, tak ju začal ignorovať a jedine to zabralo.

krissy1
19. jún 2015

@junova a postoj tvojho mm je aky?
Mali by si to oni medzi sebou vyriesit.
Bloknut si ju mozes.Garsonka je na svokra pisana?
Ked pride ku vam spat sa porozpravajte o jej predaji.

cacianka
19. jún 2015

kľudne na ňu podaj aj trestné oznámenie za ohováranie, urážku na cti a prenasledovanie, to možno zaberie, a ked nie aspoň ju vystre...

sissy27
19. jún 2015

@junova základné pravidlo: každý si k tebe dovolí len toľko, koľko mu dovolíš ty... a nerozprávaj tu o kyberšikane, toto je ozaj len tvoja vlastná hlúposť, že si si ju pustila do života - tvoj muž ti jasne na začiatku povedal, že sa s ňou nemáš baviť, že je to zlý zákerný človek... no komu není zhůry dáno, v apatyce nekoupí, že?
a zbavíš sa jej jedine tým, že ju budeš úplne ignorovať, presne tak, ako to úspešne robí tvoj muž...

alaguema
19. jún 2015

@junova vrana k vrane sadá 😉 Keď toho budeš mať naozaj dosť, tak budeš vedieť ako ju odpíliť. Ignoruješ, nečítaš sms, neberieš telefón, neriešiš, neotravuješ s tým muža, úplne pustíš z hlavy.

timea7
19. jún 2015

@junova tak to je teda charakter 😝 😝 😝 😝 😝 😝 ja by som ale bola volala políciu, akože netuším, kde to zmizlo. Veď mala možnosť tam prísť vtedy, keď ju tvoj muž vyzval, čo aj urobila, normálne by som nechala prísť policajtov, aj švagrinej by som to oznámila štýlom - vieš čo sa stalo....kľudne by som bola za trúbu. Mali ste vymeniť zámky hneď, ako si pobrali čo chceli, nechápem, prečo ste to neurobili. Inak podobné to mal môj svokor - on doopatroval svoju mamu aj otca, jeho súrodenci si pobrali, čo sa im hodilo....dom potom predali, peniaze sa rozdelili medzi všetkých, ale aj to mala jeho sestra taký úžasný návrh, že aby jej ten dom po rodičoch nechali, lebo oni majú všetci domy a ona len byt.....asi si myslela, že im tie domy padli z neba. Niektorí ľudia sú fakt bez chrbtovej kosti 😝 😝 😝 . Na tvojom mieste by som s ňou nekomunikovala vôbec, ak si ona dovolí zobrať niečo, čo nie je jej a odmietne to vrátiť, skončili sme. písať jej, aby neotravovala, je k ničomu, nereaguj, nedvíhaj mobil,.