Problemy v partnerskom vzťahu, ktorý trvá 4 roky

simca1702
19. aug 2012

Ahojte ..som tu tak trošku nováčik ale chcela by som vedieť váš názor na môj problem . . Lebo ten môj priateľ je riadne čudný ! Správa sa podobne ako keď mám mrchu :/ ...je podraždený ...dakedy ma dokonca ignoruje . Sme spolu 4 roky a raz sa nám stalo že sme sa skoro rozišli ale rozhodli sme sa spolu že to ešte raz skúsime . Nebývame spolu no ja by som si to rada vyskúšala aj ...ale on povedal že po týždni somňou by skončil na psychiatrii a sama neviem čo si o tychto narážkach myslieť . Je často tvrdohlavý ,hádame sa zatiaľ pre somariny ale nechcem aby to viedlo ďalej ...Chcela by som sa zbaviť toho prekliateho stereotypu a vôbec neviem ako na to . Myslím že sa tu najde dáka dobrá dušička ktorá si podobným niečim prešla a sná´d mi niečo poradí 🙂 Budem veľmi rada 🙂 Mám ho rada a viem že aj on mňa ale dakedy už začnem pochybovať pri jeho blbých slovách ...a ešte tá moja žiarlivosť ! Neviem ani ako sa s ním o tom porozprávať lebo vždy keď sa už odhodlám odbije ma slovami ..či sa zase ideme hádať pre tieto hovadiny ...ale najhošie je to že pre mňa to hovadiny nie su a mňa to trápi ďalej ...dúfam že ma nikto nebude kritizovať ale prosto píšem len to čo cítim !!!

cerez
19. aug 2012

@simca1702 Máš tu veľa dobrých rád od žien, ktoré vedia čo píšu. Bodka 13, digysa, andrejka 1983. Nikto ťa nekritizuje, len vychádzajú z toho čo si písala. Zaľúbila si sa mladučká a že máš 4 ročný vzťah, to neznamená pevný vzťah. Musíte dôjsť do rovnakého zmýšľania, akceptovať sa, byť finančne nezávislí obaja a hlavne nesmie to byť spoločné žitie len preto, aby si niečomu ušla. To by bol tvoj a jeho začiatok spoločného konca. Veď sama píšeš, že on by s tebou nevydržal a skončil by na psychiatrii. Rovnako aj žiarlivosť, ak je tam spoločná dôvera, nie je dôvod na žiarlivosť. Maj svoju lásku, buďte spolu, ale spoznávaj ho a uvažuj či je to naozaj partner na život. Tak ako fungujete teraz, si si istá, že takto by si sa videla s ním aj v budúcnosti pod jednou strechou? Skús porozmýšľať, máš času dosť.

charlottte
19. aug 2012

@simca1702 Ahoj, poviem ti moju skúsenosť...zaľúbila som sa do môjho manžela ked som mala 15 rokov, prešli sme si kadečím, rozchod, znovu sme sa dali dokopy a tak...po 4 rokoch mi povedal že nevie či ma miluje,ale chcel so mnou zostať...rok som bola vo vzťahu v ktorom som trpela, pretože nikdy za ten rok mi nepovedal že ma ľúbi...až nakoniec som vo februári minulého roka som s ním zostala tehotná, najprv to dlho rozdýchaval, ale nakoniec ma požiadal o ruku a povedal mi že ma strašne miluje aj to malinké....čiže som sa vydávala po 5 r. chodenia ako 20ročná, manžel mal 28 (a až vtedy podľa mňa dospel konečne) - podľa mna to nie je o veku ale o tom ako si dvaja ľudia sadnú, rozprávajú sa, plačú spolu, tešia sa spolu a tak...no a v novembri sa nám narodil náš synček, a vtedy povedal že ma neskutočne ľúbi aj malého že by nás nemenil za nič....- takže človek mieni, pán boh mení....(a ešte niečo, drahý kedysi hovoril že bude starý mládenec, a teraz? chcel by už druhé bábo :o) ) 😉

sisaha
19. aug 2012

@rata len teoreticka rovina riesenia problemov typu rodina,deti, praca, byvanie su len reci a na mile vzdialene od reality. zvlast, ked sa obaja iba rozbiehaju v kariere. Iste, da sa otehotniet okamzite a zodpovednost preniest na toho druheho, tym padom urychlit to "posunutie sa vo vztahu". len tam, kde potom zas nie su peniaze, resp. su, ale s odretymi usami, velmi rychlo pride k vytriezveniu a vztah sa pomaly rúca.

charlottte
19. aug 2012

@simca1702 a ešte niečo, nemyslím si, že som nezrelá na vzťah, či už manželstvo...podľa mňa som vyspelejšia a starám sa lepšie o malého ako nejaké 30 ročné ženy, takže ty sama vieš čo je pre váš vzťah dobré a čo najviac potrebujete, či sa už porozprávať, alebo byť chvíľku sami a tak ďalej, tak držím palce...

simca1702
autor
19. aug 2012

@charlottte ďakujem ....ja si to fakt myslím po tých reakciach ....je to celé také čudne ...:/

sisaha
19. aug 2012

@charlottte to je len tvoj subjektivny obraz o sebe samej, ze si vyspelejsia a staras sa lepsie o syna ako citujem "nejake 30 rocne zeny"......ach jaj.. 😕

charlottte
19. aug 2012

@simca1702 Nenechaj sa odradiť, ak ti je s ním dobre a chcete spolu zostať druhí ti do toho nemôžu nič povedať...áno nie každá detská láska ako vravia sa končí rozchodom....

charlottte
19. aug 2012

@sisaha pozri mysli si čo chceš, viem isto že to zvládam lepšie ako "niektoré" staršie odomna...ale mne je vlastne jedno čo si o mne myslíš, dobre sa pozri tá správa nebola venovaná tebe 😉

nevestickaaaa
19. aug 2012

@simca1702 ahoj simca, mala som priatela od svojich 17-tich, boli spolu takmer 9 rokov, obidvaja relativne spokojni, dobry vztah, ale ku koncu som uz vo veku 26 rokov zacala riesit co dalej - spolocne byvanie, neskor mozno manzelstvo a to bola vec, ktora moju polovicku vobec nezaujimala. Neskor som mu dala ultimatum - bud ja a spolocne byvanie alebo rozchod. Nebavilo ma uz randit po 9tich rokoch a vo svojom veku som uz chcela vediet, ci to bude dalej. Chlapec si vsak radsej vybral rozchod a som mu za to velmi vdacna. Rozchod bol pre mna hrozny, po tych rokoch som uz bola tak zvyknuta, ze som si zivot bez neho nevedela predstavit. Ale ako som napisala, bola som zvyknuta, nie zamilovana... Pol roka po rozchode som sa zasnubila so svojim terajsim manzelom a rok po rozchode bola svadba. Nic nelutujem a som rada za to, ze to nevyslo. Ja som uz na dalsi krok pripravena bola, on nie... rozhodlo sa. Teraz mam najlepsieho chlapa na svete a moj ex je stale moj dobry kamarat. Budem drzat palce, aby si sa rozhodla spravne, aj ked to, ci to bolo spravne zistis zrejme asi az neskor 🙂

sisaha
19. aug 2012

@charlottte nebola venovana mne, ale nedalo sa na nu nereagovat.. 😉. Zvlast, ked nieco smrdi samochvalou 😀

charlottte
19. aug 2012

@sisaha jooj niekto mi závidí 🙂

rata
19. aug 2012

@sisaha s tvojím názorom súhlasím, ale mala som na mysli, že v niekoľkoročnom vzťahu, ktorý je považovaný za vážny vzťah, už medzi tými dvoma ľuďmi museli prebehnúť aj vážnejšie debaty typu rodina, deti a obaja poznajú navzájom svoje postoje a názory k týmto témam, ktoré do vzťahu patria. Tým som chcela povedať, že ak už dvaja ľudia hovoria a rozmýšľajú o svojej spoločnej budúcnosti, už nejde o nejakú nevyspelú stredoškolskú lásku, ale o niečo, s čím obaja do budúcnosti počítajú. Samozrejme, nemám ružové okuliare a viem, že dĺžka trvania vzťahu nie je zárukou toho, že vydrží už navždy 😉

svetllana
19. aug 2012

@simca1702 Ty s Tvojim ksichtom ziarlis? 😉 Nemyslis vazne....🙂 Zacni si trochu verit, zena! Ak nejsi hasteriva stihacka, si muzsky sen :o))))

barbora01
19. aug 2012

@simca1702 ale ved sa neurazaj. Spomen si sama na seba ked si mala napr. 15 rokov. Ake si mala nazory a ako si riesila situacie, ktore ta stretli. Verim tomu, ze s tymto rozumom co mas teraz, rozmyslas inac. A ver tomu, ze o 10 rokov budes rozmyslat zasa inac. To je prirodzena vec. Tvoje nazory su uuplne v poriadku, mas na ne pravo a aj vek. Ale skus sa neurazat na to, co ti kocky pisali - mysleli to v dobrom a pisali ti zo svojich skusenosti a taktiez z pozicie veku, ale nemysleli to zle. Precitaj a urob si vlastny nazor. Tvoj zivot si zijes len ty sama a ziadna z dievcat si ho za teba neodzije. Drzim palce, nemas to lahke

cerez
19. aug 2012

@charlottte to je fajn, že tebe to takto dopadlo. Ale vieš, nie všetci sme rovnaký. Aj medzi 20, 30,40, je veľký rozdiel. Všetky sme iné, každá má inú povahu, iné zázemie v živote či v detstve.

simca1702
autor
19. aug 2012

@svetllana veru žiarlím ....hlavne keď vidím ako drahý pokukuje po druhých ke´d ideme autom ,on šoferuje a prosto musí sa kuknuť ....minule som sa už aj smiala na ňom ...a začala som to počítať na prstoch počas jazdy ale ...čoraz viac ma to serie :/ ako aj ja sa kuknem ale na jedneho s desiatich a on ....škoda slóv ...

svetllana
19. aug 2012

@simca1702 Poviem Ti tak, stokrat lepsie takyto, ktory cumakuje takto (mozno aj chce v Tebe ziarlivost trosku vzbudit 😉 )..jak taky, ktory sa tvari jak neviniatko - Ja nic, ja muzikant a pritom ma toho za usami nalozeneho! Poznam zopar takych "vzorek". Inak ma napadlo, ze ja som bola podobne ako Ty na tom. Mala som priatela od strednej skoly, kazdy to povazoval za nieco detske a ked sme sa pohadali, nasledovali reci typu "Takych este bude!". Vcul lehni vedla mna, na nom jeden syn, na mne druhy a treti je u babky 😀 V zaciatkoch sme sa hadavali, velmi. To asi patrilo k tej mladickej nerozvaznosti. Ked sme sa brali, mala som o mesiac 20 🙂 Brali sme sa len tak, lebo sme chceli a citili...a aj tak sme sa hadavali-vsetci sa hadaju v zaciatkoch podla mna. Ved sa spolu snazia dvaja rozlicni ludia zosuladit zivot. 😉 Ale alfa a omega nasho vztahu bola a je komunikacia. My sme si aj kamosmi, vzdy sa mame o com rozpravat a ked aj mlcime, este aj to ticho ma vyznam 🙂 Ak sa milujete a ste si aj kamaratmi, mate sancu. Ostatnemu sa budete ucit postupne 🙂

barbora01
19. aug 2012

@charlottte kazda zena sa stara o svoje deti ako najlepsie vie. je jedno ci ma 20, 30 alebo 40 rokov. Bud je dobra matka a je jedno kolko ma rokov, alebo je zla matka a tiez je jedno kolko ma rokov. @sisaha ti urcite nic nezavidi, len ty si tu odsudila vsetky tridsatrocne mamicky, ako neschopne starat sa a vychovavat dieta. A vidis toto by si zrela dospela zena nedovolila napisat, pretoze v urcitom veku uz chapes, ze zivot nie je ciernobiely - mlada = dobra matka. Co samozrejme nehovorim, ze si zla matka. A ked by si chcela povedat, ze ti zavidim, tak ja som mala dceru v 21 rokoch, ale syna som mala skoro tridsatrocna (27) a snazila som sa byt dobra matka pre obidvoch. Jasne, ze som urobila plno chyb pri obidvoch, ale to asi kazda zena.

simca1702
autor
19. aug 2012

@svetllana heh no takých poznám aj ja ...ale no kadejaké pocity mám vždy keď vidím čo dakedy dorába a ešte za volantom :/ ....ale čo už ..chlapi sú už raz asi taký ....

charlottte
19. aug 2012

@barbora01 ja som si písala so simca1702 ked sa sisaha do toho zaplietla...ja sa do cudzích rozhovorov nezapájam,ked sa ma to netýka...takže toto by tiež dospelá a zrelá žena neurobila...ale je to tvoj názor, ja ti ho neberiem...

daliana
19. aug 2012

@sisaha
fíha 4 hodiny denne? To je aj na mna príliš...asi je tebou "prejedeny". Skus trochu hodis spiatocku..

Ja nemôžem......... 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

barbora01
19. aug 2012

@charlottte ale toto je verejne forum a dievcata sa tu zapoja vtedy, ked ich nieco zaujme. Ja by som tu reakciu od sisaha nebrala tragicky, len sa jej to tvoje vyjadrenie asi dotklo. Ja ti nic nevytykam, len som sa ti snazila naznacit, ako to moze posobit na zeny, co maju deti v tridsiatke. Uplne v dobrom som to myslela, lebo okrem tej jednej vety bol tvoj nazor super, pekny vecer ti prajem

iviatko
19. aug 2012

🙂)) asi ide o to , ako tie 4 hodky denne travia... tiez by ma nebavio po par rokoch chodit denno denne po meste, na kavicky, s kamosmi... my sme s muzom zacali , ked som mala 18, sme spolu 12 rokov, tiez sme vselicim presli, ale po roku sme spolu byvali. Na ubytovni 🙂 nasla som si pracu a boli sme spolu, uz sme sa nemuseli len stretavat niekde, ale boli sme spolu 🙂 to je uplne nieco ine. Drzim palce!

iviatko
19. aug 2012

@charlottte v com si lepsia ako 30 rocne matky? Dieta nemas zazracne, nerozprava ti v 8 mesiacoch, ani nechodi, v com si lepsia? 🙂 ja som mala dieta ako 23 rocna a teraz cakam druhe ako 30 rocna a mozem tvrdit, ze teraz k tomu pristupujem ovela inak... nikdy by som vsak netvrdila, ze sa staram o dieta lepsie ako 35 rocna...

charlottte
19. aug 2012

@iviatko Dobre si prečítaj, napísala som niektoré, keby si vedela čítať tak nenapíšeš toto!ja robím všetko na 110% a zvládam to super, netvrdím že niekedy nepadám od únavy, no všetko robím tak, aby sa mal syn čo najlepšie a v čom som lepšia?v tom staraní o malého...lebo tie 30 -40 ročné ženy sú už zvyknutý na svoj štandard a ja si zvykám lepšie ako oni!toť vše...

bodka13
19. aug 2012

@simca1702 kľudne mi môžeš tykať 🙂 ...ale tieto rady nie sú útek od problémov ,je to povzbudenie aby si sa na váš vzťah pozrela reálne nie cez ružové okuliare,porovnala si + a - a vyhodnotila,či stojí za to ostať s priateľom alebo radšej cúvnuť teraz 😉 ...no tiež nikde nie je napísané,že ak by ste sa teraz aj rozišli že predsa len časom sa k sebe nevrátite - láska je nevyspytateľná
...idem prečítať ,čo ti kočky ešte poradili 🙂

cerez
19. aug 2012

@iviatko Krásne si to napísala. Mala som to presne na jazyku. Prvé dieťatko v 28 a druhé v 35. K tomuto druhému materstvu pristupujem zodpovednejšie a zároveň istejšie. Na isté veci tiež pozerám s nadhľadom a neriešim veci malicherné.Aj to je skúsenosť čo priniesli ďalšie roky.

iviatko
19. aug 2012

@charlottte si ma pobavila :D to nezalezi od veku...
ked som mala 23 a syn mal 7 mesiacov, dala som sa na opatrovanie 5 mesacneho dietatka... mala som ho 3 roky, kym nesiel do skolky, ano, zvladala som to, neviem akym zazrakom, ale teraz by som urobila veeeeeeeeeela veci inak a pri tomto druhom si to chcem uzit, ale poriadne, kedze viac deti neplanujem. Bude to uplne ine. Nikoho vsak zhadzovat kvoli veku nebudem. a vobec nie matky, ktore si napriklad pockali do tridsiatky.

bodka13
19. aug 2012

@rata poznám takýto "pubertálny vzťah" z blízkeho okolia ...trval 7 rokov....bola krásna svadba a po pol roku rýchly rozvod 😒 ale však hádali a rozchádzali sa iba pre somariny 😠 😉

charlottte
19. aug 2012

@iviatko som rada, že som ťa pobavila...poznám to na ľuďoch z okolia, viem že je iné mať v 30 a iné mať v 20...a prečo? lebo 20ky to lepšie zvládajú, môj názor,....to čo vravíš ty je tvoj názor....ale už končím, prišla som sem prispieť zakladateľke a nie sa s tebou hádať...dobrú noc